Sari la conținut

Unde gasesc toba ca aceasta


osman
 Share

Postări Recomandate

Se baga o teava mai subtire in interior cu multe gaurele in ea si pe margine vata de sticla , aia e sita... un nene meserias o face daca are cu ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi interesat de asa ceva...dar iti trebuie o teava de inox adecvata si sita din interior(o teava gaurita) dar nu stiu unde sa gasesc asa ceva,ca nu as strica o toba buna doar pt teava cu gauri...daca gasesti pe cineva care poate face asa ceva sa ma anunti si pe mine te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

osman, bun ti-o face cineva o montezi pe motor dar urmarile... aici ma refer la nenea politistu sau ARR-ul !!

asta a fost parerea mea nu zic din rautate

 

daca ii montezi si un db killer eu zic ca s-ar auzii acceptabil,dar neaparat trebuie sa aibe si izolatia din vata,sa nu fie doar teava goala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice i-ai face nu o sa se auda ok, e prea scurta. Eu am incercat cu un capat de 15 cm dintr-un leo vince si i-am pus si db killer si un deflector in interior ca sa arunce suflul in spre vata aia si tot se auzea deranjant de tare ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice i-ai face nu o sa se auda ok, e prea scurta. Eu am incercat cu un capat de 15 cm dintr-un leo vince si i-am pus si db killer si un deflector in interior ca sa arunce suflul in spre vata aia si tot se auzea deranjant de tare ...

tare adica avea un sunet gros sau ??sau era practic deranjant pt urechi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare adica avea un sunet gros sau ??sau era practic deranjant pt urechi ?

Daca era sunet gros poate nu m-ar fi deranjat dar era doar zgomot, la relanti era foarte ok dar in ture era foarte deranjanta ... intradevar daca scurtezi o toba sunetul acesteia e ceva mai gros dar daca e prea scurta deja sare in latura opusa ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sita ... la o toba asa mica ... nu are nici un efect ... si singurul efect pozitiv care il poate avea ... este sa gatuie ecoul.

 

Ori daca nu ai toba deloc ... sau daca ai putza asta ... nu e nici o diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

osman, bun ti-o face cineva o montezi pe motor dar urmarile... aici ma refer la nenea politistu sau ARR-ul !!

asta a fost parerea mea nu zic din rautate

ARR se ocupa cu siguranta circulatiei, nu are treaba cu motoretele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea, ca sa nu mai creez un topic nou.

Mi-am pierdut finala la un EXC 250 2T. Am facut comanda pe ebay si-mi vine alta in 2-3 saptamana. Dar, pana atunci, ma cam mananca palma sa ma dau. In afara de reducerea zgomotului (lucru neimportant in padure), exista diferente majore in mersul motocicletei fara finala? E afectat ceva daca ma dau asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea, ca sa nu mai creez un topic nou.

Mi-am pierdut finala la un EXC 250 2T. Am facut comanda pe ebay si-mi vine alta in 2-3 saptamana. Dar, pana atunci, ma cam mananca palma sa ma dau. In afara de reducerea zgomotului (lucru neimportant in padure), exista diferente majore in mersul motocicletei fara finala? E afectat ceva daca ma dau asa?

vorbesti serios? :lol:

 

p.s. nu, mergi linistit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

osman, bun ti-o face cineva o montezi pe motor dar urmarile... aici ma refer la nenea politistu sau ARR-ul !!

asta a fost parerea mea nu zic din rautate

Tot ce-i frumos este si riscant :) nevasta daca o iei mai frumoasa ca tn ai riscul sa te insele :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...