Sari la conținut

N-am crezut vreodata...


Dogg
 Share

Postări Recomandate

Ce va relatez, sunt in mare spusele prietenilor mei, deoarece eu am avut o coma foarte de profunda, severa chiar pe scara Glasgow. (doctorii se ciupeau cand m-au vazut ca merg, deoarece sanse=0)

 

Ideea e ca mergand acasa la prietena mea, gravida in 3-4 luni atunci, am dat peste un fraier de la Taxi Leone,care el coborand mi-a taiat fata, vrand sa faca el stanga lui prin dreapta mea, eu fiind cu prioritate de 100%, pe o strada foarte ingusta,sa intre intr-o parcare(Si ma stiu ca mergeam pe strazile din Bucuresti foarte atent-cu frica in poponeata fix de treburile astea...)

Chestia s-a intamplat pe 25 august anul trecut,si de abea acum stiu cine sunt, dupa un TBI(traumatic brain injury) fiind proiectat ca la pinball prin toate masinile parcate,noroc cu HJC-ul meu din cap ca n-am mierlit-o, spart tot in spate...poze cand oi avea.

IDEEA E CA DIN CAUZA JEGULUI AM INVATAT DIN NOU SA SI MERG(ca un copil mic)CA SA NU MAI ZIC CA NU PREA MAI AM NIMIC DIN TOT CE M-AM CHINUIT SA FAC... NU AM SA ACCEPT NICI O SCUZA, PENTRU CA ESTE TUPEUL MAXIM-imi pare rau ca nu am fost cu un tanc...sa fie el in locul meu..da nu-i problema.

N-am crezut vreodata ca o sa zic mersi ca traiesc..la sfarsit ultimele doua ca sa va arat ca nu ma las invadat de tigani ;)(vorba lui Putin cu minoritatile)

S-auzim numai de bine!

post-1350-0-25367000-1361700365_thumb.jpeg

post-1350-0-29697600-1361700439_thumb.jpeg

post-1350-0-09361500-1361700452_thumb.jpg

post-1350-0-90261500-1361700490_thumb.jpg

post-1350-0-83925000-1361700557_thumb.jpg

post-1350-0-68473300-1361700582_thumb.jpg

post-1350-0-64972400-1361700601_thumb.jpg

post-1350-0-93449600-1361700672_thumb.jpg

post-1350-0-81339700-1361700688_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bucur sa vad ca totusi inca se mai intampla si minuni. Sa'ti dea D-zeu sanatate si sa te tina cu toate tziglele pe casa - pt ca nu oricine trece printr'o experienta d'asta si mai e intreg cu caputzu dupa ; si sa te bucuri de kinderu din viata ta.

E bine cate o data sa ni se aminteasca cat de irelevant si efemer este totul pana la urma.

Stima si recuperare completa iti urez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A si ce am uitat sa scriu e de operatia care a iesit bine pe cel mai important organ al meu, de cand am copil....(creierul) :tempted:

Merci, SyDemon, chiar ca mi-a adus aminte.... :eek: !

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule nu te cunosc nu stiu cat esti de bun sau rau, dar in momentul asta tot ce pot sa-ti spun este ca te iubesc, asta simt.. te iubesc pentru copilasul tau, pentru faptul ca un suflet o sa traisca cu taticul langa el, sa-i dea cele mai bune sfaturi sa-l ajute.. si sa-l iubeasca exact cum doar un parinte poate, restul nu conteaza.

 

Maxime respecte pentru faptul ca ai postat aici constient ca exista oameni anonimi carora le pasa de tine. SANATATE !!!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa va zic, este ca nu am sa renunt asa usor la mobra,de abia astept sezonul, mai ales ca mi-a schimbat viata in foarte bine(lasand la o parte ceea ce se vede peste adevaratul ei sens), dar cea mai mare forta de a lupta de la micul soarice a venit, si sunt atat de fericit de fiecare data cand o vad,nu am crezut nicioata cat de mult bine poate sa iti faca, un copil...

Oricum va multumesc pentru ganduri, nu uitati cat de aiurea pot fi situatiile si cat de repede din bine in rau....

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dogg ma bucur enorm pt tine,sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa te recuperezi complet,foarte bine ca ai postat poate mai trezesti ceva in sufletele multora care cred ca lor nu li se poate intampla,sa-ti traiasca fetita

ce echipament de protectie purtai in afara de casca?ai idee aprox ce viteza aveai?k5`ul e facut varza , pulbere fina

SANATATE MULTA

numai bine

Doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maxim 60,dar e f posibil sa fi avut si mai putin.....(ca pe strazile alea nu o ard ever mai tare)

eram doar in tricou, pentru ca nu mergeam tare :(

Mersi mult!Chiar am avut atat noroc de zici ca am mancat cacao cand eram mic:)

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Sa fi sanatos si sa te bucuri de ingerasul tau!

 

Cat despre jegul ala nenorocit, sa nu il ierti indiferent ce ar face! Bagal la zabrele, sa aiba timp de gandire, putea sa ia o viata si sa nenoroceasca alte 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miuta merita o moarte mai eroica nu impachetata cu un taxi :crack: cand or sa discuta ele in cer acolo la un pahar de benzina se face de ras.. macar scapata intr-o rapa ceva, dat cu ea de mal pe viraje, oricum ala a fost destinul ei, toate au un destin.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FRATE Imi permit sa iti zic asa din doua motive 1 pt. ca esti motociclist si 2 pentru ca si eu mam nascut a doua oara dupa ca am fost in moarte clinica si am avut 22 de fracturi mai mult de jumatate deschise. Si la mine motivul accidentului a fost acelasi ca si la tine, neacordare de prioritate de catre un primar beat crita.Ma bucur ca ai scapat cu viata dupa multe zile si nopti de suferinta, iti doresc multa sanatate ca sa te poti bucura de familie si de aceeia dragi tie.vreu sa stiu daca mai urci pe motor ca eu deabia astept clipa aceea.

Sa auzim de bine, si daca te mai dai cu motorul, asfalt uscat si mult, mult, noroc in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...