Sari la conținut

N-am crezut vreodata...


Dogg
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1-nu am de ce sa renunt la mobra,pot bine mersi sa renunt la alte lucruri care nu-mi plac si la care nu ma pricep

2-imi cer scuze celor ce le-am amintit dintr-o mizerie de patanie dechestii nasoale,

3-sunt curios cine ma cunoaste atat de bine(sau se da),de scoate povesti, de genul celei zisa de Jagi (ca am tot auzit-o si-l suspectez pe taximetist ca prea a dat-o n bara cu mine, mai rau ca un incepator)

4-poza reconstituirii facute de prietenii care au fost acolo, chiar inevitabil...eu cu bleo mergand drept

image_200.jpg



Multa sanatate in continuare!

 

Sunt curios...de anul trecut pana in ziua de astazi, ce s-a intamplat cu soferul vinovat? Banuiesc ca s-a intentat un proces impotriva lui nu? Adica in ce stadiu sunteti cu judecata?

Proces si pana nu-l vad pe fraier macar in spatele unei usi,nu ma las

Am apelat la avocat si el, are binemersi si acum dovada(sa omoare vreo 3-4 fraieri cu motoreta),pana se solutioneaza cazul :stuck: , pentru ca eu suferind operatia pe creier cica nu-s apt sa mai conduc cateva luni:( Las la o parte faptul ca am un master si multe olimpiade luate(peste fraier), dar statul roman recunoaste doar tiganii(de asta am sa plec si ce bine am sa dorm la straini).

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoScut,poate daca eu iti spun ca toata viata mea am fost cum zici tu, si uite,azi fac 6luni de cand era sa o mierlesc in cel mai tragic mod,poate imi spui si cu ce o sa ma aleg intr-un final glorios,ca io asta nu o mai vreau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ce pot sa-ti spun..ai avut un inger pazitor, de-acum sa te bucuri in fiecare clipa de copil, familie, prieteni si zile!

Legat de proces, nu stiu in ce stadiu esti, dar te sfatuiesc sa fii perseverent si sa mergi inainte, chiar daca te costa ceva bani si timp.

Daca ai un avocat priceput ai sanse mari sa castigi in instanta citeva zeci de mii de euro de la societatea de asigurari la care avea RCA taximetristul.

Chestia este si timpul, un asemenea proces poate dura si 5 ani(cazul meu)sau trei ani(cazul altora)..

Soferul nu va intra la inchisoare, va primi un numar de luni cu suspendare, i se va anula dreptul de a conduce pe o anumita perioada urmand sa fie un timp monitorizat sa nu faca alte belele si va ramane cu cazier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci tuturor, culmea este ca zona respectiva nici nu te face sa te gândești ca s-ar putea întâmpla asa ceva, de exemplu unul a murit in fata ochilor mei pe Bulevardul Uniri, dar acolo in necunostinta de cauza poti sa zici ca avea viteza (un amarat de enduro), e clar ca atunci cand vrea, vine la oricine pisica neagră,daca Rossi si a fracturat tibia ,presimt ca am sa sparg multe geamuri,ca prea multi labagii au plecat ca si cum nu s-ar fi întâmplat nimic,doar ca eram io fericit ca nu am murit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule daca tipu ala a gresit,urmeaza calea legala dar daca te-a vazut si a facut-o intentionat,razbunate,ca ala o sa stea dupa gratii n-o sa te vindece,in schimb daca-i strici o bara-n cap te racoresti instantaneu,stiu o sa sara gramada pacifisti ca arma prostul.blabla,dar tu stii mai bine ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FElicitari omule! Fii de fier si sper sa treci cu bine peste acest necaz.

 

Pe taximetrist n-ai cu ce sa-l lovesti decat daca-i vei scoate pe viu organele ce ti-au fost atinse in urma acestei tragedii. Scoate cat mai multi bani de la el si indupleca completul in a-i lua dreptul de a conduce pentru o perioada cat mai lunga de acum inainte.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce bine e sa te trezesti de "dimineața" si sa vrei o saorma:D, doar oasele sa te doara de parca n-ar fit toate ale tale, iar jumate din ce citesti sa fie doar minciuna, ca in situatia mea nu prea te intereseaza multe...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so is pain amice.. crezi ca n-o sa aiba zile in care sa se trezeasca in dureri? io sper ca cat mai putine si sper ca reusesti sa te "medichezi" singur ;)

 

mai departe, taximetristu o sa mai faca d-astea ca doar o face din prostie. de lasat fara permis.. poate 3 luni.. mai mult nu intelege nimeni de ce ar trebui sa primeasca(ma refer la justitie)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bre,totul e foarte bine cand se termina cu bine,mai ales ca mi am luat si un meniu mcwrap amestec, si cu sos sour :))))))))))))))))))))

Editat de Dogg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1-nu am de ce sa renunt la mobra,pot bine mersi sa renunt la alte lucruri care nu-mi plac si la care nu ma pricep

2-imi cer scuze celor ce le-am amintit dintr-o mizerie de patanie dechestii nasoale,

3-sunt curios cine ma cunoaste atat de bine(sau se da),de scoate povesti, de genul celei zisa de Jagi (ca am tot auzit-o si-l suspectez pe taximetist ca prea a dat-o n bara cu mine, mai rau ca un incepator)

4-poza reconstituirii facute de prietenii care au fost acolo, chiar inevitabil...eu cu bleo mergand drept

image_200.jpg

 

Proces si pana nu-l vad pe fraier macar in spatele unei usi,nu ma las

Am apelat la avocat si el, are binemersi si acum dovada(sa omoare vreo 3-4 fraieri cu motoreta),pana se solutioneaza cazul :stuck: , pentru ca eu suferind operatia pe creier cica nu-s apt sa mai conduc cateva luni:( Las la o parte faptul ca am un master si multe olimpiade luate(peste fraier), dar statul roman recunoaste doar tiganii(de asta am sa plec si ce bine am sa dorm la straini).

 

daca nu ma insel..nu cumva ai facut tu un site despre romania si ziceai ca nu vrei sa pleci nicicum?sa inteleg ca te-a invins si pe tine sistemul pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sistemul de cacao condus de prosti alesi de totii mosii pe galeti , era bine sa se faca o lege , cei care produc accidente grave sa li se anuleze pe viata dreptul de a conduce , mammaaaa se vezi ce liber ar mai fi prin oras , si sa vezi ce de proaste dispar din peisaj

 

sa iti traiasca soricelul , si soricelul meu mai mare ma tine sa fiu intr-o stare de atentie maxima in bucurestiul asta de (cuvant urat)

ma bucur sa vad si happy ending

 

stima si bafta

 

si eu abia astept sa zboooorrrrr undeva mai bine

Editat de gagalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel..nu cumva ai facut tu un site despre romania si ziceai ca nu vrei sa pleci nicicum?sa inteleg ca te-a invins si pe tine sistemul pana la urma?

www.valueromania.ro este si da m-a invins si m-a convins (ca pe oricine care mai are putin si este decedat), ca nu este nici o sansa de mai bine, din cauza noastra nu a altora.

 

http://m.youtube.com/#/watch?feature=youtube_gdata_player&v=aq-1dVHAXyQ&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Daq-1dVHAXyQ%26feature%3Dyoutube_gdata_player

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte ca din cei pe care Í stiu doi sunt afara acum pentru operatii, iar mie mi se pregatise un elicopter sa plec dar nu suportam zborul(din fonduri personale), stau si ma intreb pentru ce din orice salariu,se impoziteaza de catre casa asigurarilor de sanatate CAS cu alte cuvinte bani ca pe vremea boierilor...

 

Ca sa nu mai zic ce mizerii am vazut de cand am copil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Medical probabil ii mai bine pe afara..depinde de situatie.Am prieten care dupa ce a cazut la circuit si sistemul medical englez a dat gres a plecat si s-a operat in ro la clinica privata.La urgente stai cu orele chiar daca ai oasele rupte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca doctorii la noi sunt net superiori dar ce uita sistemul este ca starea psihica a pacientului este atat de importanta,incat de multe ori vad pe banii nostrii,nu putini care se duc la ei deloc,cum suntem o bataie de joc...

 

Acum ca ma simt mai bine, concluzia mea este ca noi nu putem face individual altceva decat sa supravietuim cu mult forta, pentru ca v-am zis, eu personal nu credeam vreodata ca am sa pierd (si am sa am) atata durere, carne, bani, si timp+nervi...

Suntem liberi sa ne alegem, cu atata informatie si atatea posibilitati ce vrem sa facem, cu cine si unde, daca putem rationaliza.

Vedeti si voi in jur cat caz si cate mizerii fac unii...si isi iau norma la sfarsitul lunii.(noi suntem mai fraieri?)

 

P.S. Eu sunt un tip foarte norocos, de fiecare data am fost...nu stiu ce sa mai zic...despre eveniment ...noroc versus ghinion....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...