Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

Nici eu nu prea am auzit de Shoei fake,dar cine stie,pe chinezi niciodata sa nu-i subestimezi.

Am un Shoei XR1000 si sunt f multumit de el.Cum recunosti un Shoei?Pai al meu are 2 aerisiri in fata si in spate are o "aripa aerodinamica" transparenta lipita pe casca,tot cu 2 aerisiri si o parghie pt a le deschide/inchide.Double D,are un feeling de calitate mai ales la interior e f confortabila,totul e f moale foarte "plush",iar grafica e foarte bine facuta.Calitatea se vede.Daca ai posibilitatea,viziteaza si probeaza cum au zis si cei de mai sus intr-un magazin,odata ce ai vazut una stii cam cum ar trebui sa arate,la a doua o sa-ti dai seama rapid.

Marimea e f simplu de aflat,scrie si la Shoei pe site mi se pare : te duci un inch (2.5-3cm) in sus dintre sprancene si dup-aia iti masori (cu un metru de criotorie) circumferinta bostanului in acel punct.O sa iti dea o valoare (cm).Intri la ei pe site si te uiti carei marimi corespunde valoarea respectiva,e f simplu.

Hint : Poti sa comanzi si de pe net(ebay) ca sunt mult mai ieftine ca in magazine in Rom,chiar sunt true size.Comanda fara frica ca o sa ti se potriveasca la perfect daca te-ai masurat cum trebuie,si daca ai o capatzana normala,nu ai forma aia ciudata ovala a capului (gen ca de ou).Pt forma aia am inteles ca Arai se potriveste mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nici eu nu prea am auzit de Shoei fake,dar cine stie,pe chinezi niciodata sa nu-i subestimezi.

Am un Shoei XR1000 si sunt f multumit de el.Cum recunosti un Shoei?Pai al meu are 2 aerisiri in fata si in spate are o "aripa aerodinamica" transparenta lipita pe casca,tot cu 2 aerisiri si o parghie pt a le deschide/inchide.Double D,are un feeling de calitate mai ales la interior e f confortabila,totul e f moale foarte "plush",iar grafica e foarte bine facuta.Calitatea se vede.Daca ai posibilitatea,viziteaza si probeaza cum au zis si cei de mai sus intr-un magazin,odata ce ai vazut una stii cam cum ar trebui sa arate,la a doua o sa-ti dai seama rapid.

Marimea e f simplu de aflat,scrie si la Shoei pe site mi se pare : te duci un inch (2.5-3cm) in sus dintre sprancene si dup-aia iti masori (cu un metru de criotorie) circumferinta bostanului in acel punct.O sa iti dea o valoare (cm).Intri la ei pe site si te uiti carei marimi corespunde valoarea respectiva,e f simplu.

Hint : Poti sa comanzi si de pe net(ebay) ca sunt mult mai ieftine ca in magazine in Rom,chiar sunt true size.Comanda fara frica ca o sa ti se potriveasca la perfect daca te-ai masurat cum trebuie,si daca ai o capatzana normala,nu ai forma aia ciudata ovala a capului (gen ca de ou).Pt forma aia am inteles ca Arai se potriveste mai bine.

[/q

 

anticipat multumes foarte mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca cel care a initiat acest topic, este irecuperabil......am crezut la inceput in scuza lui Grattiela (este tarziu), apoi in scuza lui Timberland0910 (sub aburii alcolului),..........dar tu chiar nu ai nici o scuza :grinbandit:

 

App.....de ce iti mai trebuie casca??? :moto:

PS: scuza-mi rautatea, dar nu m-am putut abtine, asfalt uscat si un an nou mai bun!!!!!!!!!:cheers:

 

 

Editat de costi_pci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca cel care a initiat acest topic, este irecuperabil......am crezut la inceput in scuza lui Grattiela (este tarziu), apoi in scuza lui Timberland0910 (sub aburii alcolului),..........dar tu chiar nu ai nici o scuza :grinbandit:

 

App.....de ce iti mai trebuie casca??? :moto:

PS: scuza-mi rautatea, dar nu m-am putut abtine, asfalt uscat si un an nou mai bun!!!!!!!!!:cheers:

 

 

Doamne cat este de usor sa jigniti, foarte repede si cu maxima lejeritate o faceti. daca doriti sa va confruntati gramatica de ce nu va duceti pe un sait de gramatica/ pasiunea de 2 roti ne leaga daca puteti intelege asta. stii sa explici ..o faci nu stii......ignori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt genul de om care sta pe aici doar sa critice, oricum dreptate ai si tu!!!

Dar acum sa fim un pic seriosi........sunt ffff multe posturi pe acest forum, unde chiar trebuie sa te chinui un pic sau sa stai sa te gandesti, oare ce o fi spus omul si daca esti un pic jenat de criticile celorlalti, poate urmatorul post o sa iti iasa ceva mai bine. Nimeni nu trebuie sa ia foc si sa sara in sus, nici atunci cand unul a scris aiurea, aiurea si nici atunci cand primeste o critica.

Hai sa auzim de bine, si hai cu vara!!!

Editat de costi_pci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt genul de om care sta pe aici doar sa critice, oricum dreptate ai si tu!!!

Dar acum sa fim un pic seriosi........sunt ffff multe posturi pe acest forum, unde chiar trebuie sa te chinui un pic sau sa stai sa te gandesti, oare ce o fi spus omul si daca esti un pic jenat de criticile celorlalti, poate urmatorul post o sa iti iasa ceva mai bine. Nimeni nu trebuie sa ia foc si sa sara in sus, nici atunci cand unul a scris aiurea, aiurea si nici atunci cand primeste o critica.

Hai sa auzim de bine, si hai cu vara!!!

 

ba tu subestimezii chinezii da!!!e ceva ciudat cum de nau facut si eii pana acu dar mai stii - am facut topingu asta sa cunosc si eu castile shoei doarece vreau sami iau una de la un mos si mosu e expert aduce motorare in fiecare zii si tot felu de chestii e un fel de mestesugar de aici din strainate de unde am luat si motoru si am luat oleaca de barba de la ell da in fine treacaangryfire.gif si nu vreau sa mio iau si cu casca nu ma costa nimic sa intreb daca stii raspundemi da!! daca nu ignora----- sunt incepator io nu cred ca tu ai stiut din prima pe toate headscratch.gif nu mai fiti asa de a totstiutori si lauti lumea la misto pe aicea lasa pe altu sa spune ceva folositor si daca nuti convine gramatica mea nu citii ''''unsure.gif stima !!!ptr florin un om de 10 pe acest site bravo omule !!! asfalt uscat la toti biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt genul de om care sta pe aici doar sa critice, oricum dreptate ai si tu!!!

Dar acum sa fim un pic seriosi........sunt ffff multe posturi pe acest forum, unde chiar trebuie sa te chinui un pic sau sa stai sa te gandesti, oare ce o fi spus omul si daca esti un pic jenat de criticile celorlalti, poate urmatorul post o sa iti iasa ceva mai bine. Nimeni nu trebuie sa ia foc si sa sara in sus, nici atunci cand unul a scris aiurea, aiurea si nici atunci cand primeste o critica.

Hai sa auzim de bine, si hai cu vara!!!

Ce să zic, lupul moralist, dl Graur ! Până una alta, mai taie-ți un i din semnătură sau ascunde-l în gaura neagră din poză :crack: ( la un loc cu semnele de exclamație în exces ) !

@t1tty Nu există Shoei fake, dar ar trebui să probezi una înainte să comanzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Așa și ? E Shoei model Alpinestars ?

Dacă compari niște mănuși GP PRO true vs fake sunt totuși foarte asemănătoare mai puțin la detalii. Asta nu seamănă cu nimic SHOEI.

Mi-au dat și mie la XR1000 niște stickere suplimentare cu SHOEI,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Așa și ? E Shoei model Alpinestars ?

Dacă compari niște mănuși GP PRO true vs fake sunt totuși foarte asemănătoare mai puțin la detalii. Asta nu seamănă cu nimic SHOEI.

Mi-au dat și mie la XR1000 niște stickere suplimentare cu SHOEI,

 

Stickere suplimentare ? Aha.. :rolleyes:

 

Acum 2-3 ani pe eBay.co.uk se gaseau Shoei X-11 la lot de 4 bucati, iti alegeai masurile si ce "replica" sa fie. Pretul era de 400 GBP/lot + 80GBP livrare din China.

Si aratau exact ca cele originale, la fel ca manusile de care zici...

 

Imi cer scuze daca ti-am stricat somnul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickere suplimentare ? Aha.. :rolleyes:

 

Acum 2-3 ani pe eBay.co.uk se gaseau Shoei X-11 la lot de 4 bucati, iti alegeai masurile si ce "replica" sa fie. Pretul era de 400 GBP/lot + 80GBP livrare din China.

Si aratau exact ca cele originale, la fel ca manusile de care zici...

 

Imi cer scuze daca ti-am stricat somnul :D

 

Stai liniștit, dorm bine din 2007 de când am luat-o, înainte de ea am avut XR-800. Doar că aia pe care ai exemplificat-o e un fals grosolan iar ca formă aduce a Arai.

Și da, stickere suplimentare cu SHOEI, la fel cum am primit acum 2 săpt printre alte etichete și un sticker reflectorizant cu REV'IT la o CAYENNE PRO pe care am cumpărat-o din UK.

E o practică uzuală doar că între timp se mai pierd ;) mărunțișurile pe la re-reselleri.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tu subestimezii chinezii da!!!e ceva ciudat cum de nau facut si eii pana acu dar mai stii - am facut topingu asta sa cunosc si eu castile shoei doarece vreau sami iau una de la un mos si mosu e expert aduce motorare in fiecare zii si tot felu de chestii e un fel de mestesugar de aici din strainate de unde am luat si motoru si am luat oleaca de barba de la ell da in fine treacaangryfire.gif si nu vreau sa mio iau si cu casca nu ma costa nimic sa intreb daca stii raspundemi da!! daca nu ignora----- sunt incepator io nu cred ca tu ai stiut din prima pe toate headscratch.gif nu mai fiti asa de a totstiutori si lauti lumea la misto pe aicea lasa pe altu sa spune ceva folositor si daca nuti convine gramatica mnu citii ''''unsure.gif stima !!!ptr florin un om de 10 pe acest site bravo omule !!! asfalt uscat la toti biggrinbounce2.gif

, nau, eii, topingu, sami, zii, ell, mio, raspundemi, totstiutori, lauti, nuti, mnu..

 

asta la plima lectura, fara sa pun la socoteala dezacordurile gramaticale... plm o fi asa de greu sa incerci sa scrii coerent??

 

si ce mai face nuti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, nau, eii, topingu, sami, zii, ell, mio, raspundemi, totstiutori, lauti, nuti, mnu..

 

asta la plima lectura, fara sa pun la socoteala dezacordurile gramaticale... plm o fi asa de greu sa incerci sa scrii coerent??

 

si ce mai face nuti???

[

 

 

 

ia hai fate ca canti la alta masa ca nu am maruntii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca esti analfabet mai esti si arogant. Ce va bateti gura pe aici bai fratilor? e clara treaba ca omul nu are cum sa treaca de clasele primare, basca sa ia un permis de conducere.

Fratioare vezi ca la chestionarele alea pentru carnet nu ai intrebari numai cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca esti analfabet mai esti si arogant. Ce va bateti gura pe aici bai fratilor? e clara treaba ca omul nu are cum sa treaca de clasele primare, basca sa ia un permis de conducere.

Fratioare vezi ca la chestionarele alea pentru carnet nu ai intrebari numai cu poze.

 

tulcea tigan ce te poti astepta de la astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

de ce nu incercati asta.pretul de mult mai bun

 

http://www.youtube.c...player_embedded

 

Modulara pe vitezana nu ma prea incanta ( cazul meu ) ...

Shoei si Arai nu incanta cu un look aparte dar sunt al naibii de bune! :ok:

Acum Shoei si cu ochelari :banana: Daca a cumparat deja cineva as fi curios cum se comporta la drum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu sa fi cumparat cineva , nici nu le-au scos pe piata, pe Louis poti face preorder dar pretul e premium.

Ideea e ca si-au modificat politica si au pus ochelari pe o casca, e doar inceputul probabil urmasii lui Qwest si/sau xr1100 vor avea si ochelari de soare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma atrage si pe mine asa ceva dar nu sunt convins deloc daca ochelarii aia merita premiumul calitativ vorbind fata de casca + ochelari de soare standard.

Adica la cumpararea ochelarilor de soare normali iti poti alege cat de inchis sa fie, ce tenta sa aiba etc. Vorbesc de ochelari de calitate nu gunoaie din new yorker.

Aici platesti premiumul si trebuie sa te multumesti cu selectia--- un model de ochelari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...