Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E normal putin condens in dreptul nasului in perioada asta ,si mie imi face putin . Daca pun cagula de iarna nu mai face . Daca iti face sub pinlock atunci mai trebuiesc tensionati pinii de prindere ,sa etanseze bine pinlock-ul

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a facut putin .. insa sincer n-am observat exact daca intre sau pe .. dar parca avea si pe si sub (adica pe viziera in josul pinlock-ului) ..dar parca n-a facut intre pinlock si viziera.

 

O sa fiu atent pe viitor ...

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ar trebui sa fie acelasi calapod, dar eu am pus pe cap si Qwest si Gt-air, si intr-adevar, qwuest-ul mi-a venit manusa, nu-l simteam pe cap, in timp ce gt-air-ul ma cam strangea la obraji. Acum poate si Qwest-ul era mai des probat, iar gt-air-ul era nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

qwuest-ul mi-a venit manusa, nu-l simteam pe cap, in timp ce gt-air-ul ma cam strangea la obraji.

La forma capului nu am sesizat diferente notabile. Ambele mi-au venit ok. Intr-adevar GT-Air-ul am observat ca l-au facut insa o idee mai fix, mai "strans". Dar nu deranjeaza, chiar imi place cum il simt. Qwestul e mai lejer putin

Bureteii de la obraji se pot schimba cu o marime mai mica sau mai mare, in functie de nevoile fiecaruia. Costul lor e destul de mic (20-30€ daca nu gresesc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Qwest-ul apare la oferte, ca e la capat de drum, dar GT-AIR-ul mai jos de 480euro modelul monocolor nu-l gasesc.

IN schimb GT-AIR are ochelari de soare, care pentru mine conteaza mult.

 

Pe motoblouz.com - http://www.motoblouz.com/vente-casque-shoei-gt-air-uni-46056.html - 379 euro + 16 transport (trebuie sa faci cont si sa te loghezi - se taie tva pentru .ro)

 

Legat de forma e similar cu xr1100 si diferit de quest

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MI-am facut si eu cont pe motoblouz. Preturile sunt mai jos intr-adevar, dar un pic cam ciudate - una afiseaza in view-ul general, apoi daca intri pe un model anume, pretul este ceva mai mic.

culorile uni simple, alb si negru - 352 euro

culorile uni metalizate si mate - 367 euro

toate modelele grafice - 426 euro

 

Nu-mi dau inca seama ce e cu preturile astea. Sunt cu/fara TVA ? Spui ca se taie TVA pentru ro, dar trebuie facut cere speciala pentru asta sau il taie ei implicit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturile pe care le-ai pus tu acolo alea sunt preturile pe care le platesti. Intradevar nici mie nu imi e clar de ce apar preturi diferite. Pretul corect e cel din pagina produsului cand esti logat.

 

Am comandat printr-un prieten de nenumarate ori. Casti, case-uri, toba, echipamente. Ajung in o saptamana doua. Plata prin PayPal. Transportul e 16 euro (sau 18 parca) indiferent ca am comandat o casca sau 2 side-caseuri imense.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motoblouz.com - http://www.motoblouz.com/vente-casque-shoei-gt-air-uni-46056.html - 379 euro + 16 transport (trebuie sa faci cont si sa te loghezi - se taie tva pentru .ro)

 

Legat de forma e similar cu xr1100 si diferit de quest

 

multumesc pentru pont, chiar nu aveam chef sa dau 580 euro pe un shoei gt air. preturile astora de la motoblouz sint mai accesibile.

 

MI-am facut si eu cont pe motoblouz.

 

si eu vreau sa-mi iau un gt air, poate ne combinam la comanda sa platim un singur transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...