Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

Incearca mai intai sa reglezi din suruburile prinderilor cu viziera ta. Poate doar s-au miscat de la impact si implicit nu mai pica viziera cum trebuie. Dar inarmeaza-te cu nitica rabdare, nu o sa fie usor :D

Sau daca ai posibilitatea, mergi la un distribuitor autorizat Shoei (Elfworkshop de ex) pt reglaj.

Daca nu iti iese nicicum, atunci viziera noua... Dar daca spui ca in anumite pozitii pinlockul nu mai etanseaza, inseamna ca viziera este torsionata din prinderi si ar trebui sa poti rezolva cu reglajul.

 

am vorbit si la elf workshop si la united motors, ambii dealeri autorizati, au viziera speciale pentru reglaj doar ca nu pentru tipul meu de casca.. deci no luck..

 

ramane sa mai incerc eu dar dupa prima tentativa nu pare sa dea rezultate..

 

oricum multumesc mult de sfaturi

mihail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Eu nu inteleg cum c.acat partea stanga este mai rezistenta decat partea dreapta la impact o.O...este facuta din alt material sau ce ? :))

Editat de lostinsnow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-a discutat, poate nu; am cautat un pic si n-am gasit.

Sunt pe cale sa achizitionez un Shoei XR 1100 nou. Vreau si eu, va rog, pareri. Cum e cu zgomotul, confortul la drum lung, aerodinamica, etc.

Multumesc frumos!



LE.

Mda, am tot citit, am tot vazut review-uri. Pare o casca decenta. Am sa o comand. De unde iau chin guard, breath deflector si o viziera originala fumurie...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am nevoie sa cumpar surubul de jos ce prinde mecanismul vizierei la o casca Shoei, are careva asa ceva de vanzare sau stie daca se gaseste acest item de vanzare,,,am imprumutat casca unui prieten si habar nu am cum de a putut sa piarda acel surubel de plastic...post-14660-0-33817700-1398612646_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=20017028&lang=en

 

Doar surub nu stiu daca gasesti

 

Suruburi ar fi astea disponibile, dar nu stiu daca se potriveste diametrul

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=20015167&lang=en

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=20017848&lang=en

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chin guard ar trebui sa aibe in cutie.

Celelalte 2 le poti lua ori de la Elf Workshop ori de afara (motoin.de, fc-moto.de).

Mie pe naked mi se pare cam zgomotoasa dar e f. comfortabila. Se ventileaza bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a luat cineva NXR? Cum este comparativ cu XR-1100?

Am luat eu un NXR. Nu am incercat XR-1100-le, NXR-ul e prima mea casca integrala. Sunt foarte multumit de ea, e super usoara fata de tot ce am mai probat, ventilata bine si comoda la drum. Eu o folosesc pe un cruiser, deci viteza la care am incercat-o e pana in 140 km/h. Am luat-o la un pret foarte bun, cu reducere 20%, in timpul SMAEB-ului. Casca vine cu pinlock, chin-curtain si inca un accesoriu de se monteaza in dreptul nasului si nu stiu cum ii zice :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit casca, am plimbat-o. E construita misto. Din pacate fluiera de pe la 20 pana pe la 80 km/h; dupa 80, nu mai fluiera. La 250 sta foarte bine pe cap. Cred ca ma deranjeaza sus, inca nu mi-am dat seama dupa 50 km. Ah, si la viteza mare ti se lipeste gura de ea, is that normal? Multumesc pt pareri / feedback! xr 1100

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi iau GT-air dar mi se pare cam piperat pretul. Am tot asteptat sa vina vre-o oferta pe louis/fcmoto dar nimic ...

Stie cineva daca as putea sa o gasesc la unpret umpic mai mic ... as vrea varianta journey care a dracu e cu 100 eur mai scumpa.

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Vreau sa imi iau GT-air dar mi se pare cam piperat pretul. Am tot asteptat sa vina vre-o oferta pe louis/fcmoto dar nimic ...

Stie cineva daca as putea sa o gasesc la unpret umpic mai mic ... as vrea varianta journey care a dracu e cu 100 eur mai scumpa.

 

Merci.

Buna ziua,

va putem oferi casca dorita cu un discount de 10% din pretul afisat pe site-ul nostru http://www.myshoei.ro/. Mentionam ca produsele se aduc la comanda, comanda ferma realizandu-se direct pe site.

O zi buna va dorim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am de ales intre un Shoei XR1100 Symmetry Red si un AGV S4 SV. Amandoua castile sunt in stare impecabila si se dau la acelasi pret. Care ar fii sfatul vostru? Am auzit ca XR1100 este galagioasa, nici agv-ul nu e mai presus. Shoei-ul este bine ventilat insa despre S4 asta nush prea multe. Care este mai compacta? Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu a trebuit recent sa dau Qwest-ul meu pasagerei si sa iau de la ea suieratorul, vajaitorul si ceva mai usorul XR 1100.

 

Numai 200 de km si mi-e tare dor de Qwest-ul meu... :( Poate prin oras sa-si faca banii XR 1100-le, altfel e inferior la toate capitolele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am de ales intre un Shoei XR1100 Symmetry Red si un AGV S4 SV. Amandoua castile sunt in stare impecabila si se dau la acelasi pret. Care ar fii sfatul vostru? Am auzit ca XR1100 este galagioasa, nici agv-ul nu e mai presus. Shoei-ul este bine ventilat insa despre S4 asta nush prea multe. Care este mai compacta? Asfalt uscat!

 

Cel mai bine ar fi sa le probezi sa vezi care iti sta cel mai bine pe cap . La Agv ai ochelarul de soare ,la Shoei ai pinlock-ul , din punctul meu de vedere as alege Shoei pt ca am si sunt multumit de materiale ,cum vine pe cap ....Agv nu am avut asa ca ,nu ma pot pronunta in privinta ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...