Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

au fost pentru voi prin bucuresti poate. am vrut si eu o viziera si atata m-au plimbat ca m-am lasat pagubas.

Salut,

 

Ne cerem scuze pentru situatia creata, am trimis un PM pentru mai multe detalii.

 

Probabil au fost la castile de le aveau pe stoc

Reducerile au fost pentru orice casca SHOEI din gama actuala (www.myshoei.ro) cu ocazia SMAEB si a faptului ca am devenit dealeri oficiali SHOEI pentru Romania (unici).

In permanenta sunt pe stoc peste 20 de casti, acoperind toate modelele vandabile (QWEST, NXR, GT-AIR, NEOTEC, HORNET DS si VFX-W).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru bun ,mai ales că aţi băgat şi posibilitatea cumpărării în 6 rate ! Cred că ar trebui să aveţi pe stoc şi componente ,sunt destul de importante !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am vandut neoteku mi-a parut rau. :baldy: . acum caut un gt air second dar in stare buna un s, alb. am inteles ca sint cam la fel de bune si silentioase doar ca mai usoare si putin mai aerodinamice. si nu gasesc nici de al dracului. chiar asa bune sint sau inca sint prea noi pt a putea lua un second.? 400 e nu ma indur sa dau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa gasesti un model nou ca GT Air la second hand exact marimea si culoarea dorite, trebuie sa fii bulanos rau! :D

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nelamurire ... Am probat zilele astea un Quest marimea M si imi venea larg la urechi(mi s-a parut mai rotunjoara la interior) apoi un Air-GT tot M care imi venea numai bine ... WTF e vreo diferenta de la o casca la alta cand vine vorba "constitutia" capului sau e doar o diferenta de elemente interioare ce se pot schimba?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, Quest-ul e casca de touring cu interior mai rotund (pentru insi trecuti de prima tinerete, care renunta la sport in favorea touringului), XR 1100 e casca sport foarte ovala ca forma interioara. Am ambele modele si am comparat atent. Nu am probat GT Air.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] Nu am probat GT Air.

Gtair imi pare a fi undeva intre cele doua. Imi venea foarte ox XR-ul, ma simt f bine si cu GT-ul. Pare a fi o idee mai fixa insa.

» Post actualizat in 20 Jul 2014 21:01

Cei care mai aveti GTair, nu vi se pare ca intra cam putin aer prin aerisirea de la bot ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cei care mai aveti GTair, nu vi se pare ca intra cam putin aer prin aerisirea de la bot ?

 

ba da, dar si la xr1000 tot putin aer imi venea la nas si mergeam aproape mereu cu viziera deschisa pe microventilatie sau chiar la primul click. am tras concluzia ca am eu nevoie de mai mult aer decit media :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care mai aveti GTair, nu vi se pare ca intra cam putin aer prin aerisirea de la bot ?

acum ca mi-a ajuns si mie GT-Air si m-am dat cu el vreo saptamana, pot sa zic si eu ca se putea mai bine la aerisire, desi per total este ok.

este mult mai aerodinamica decat arai chaser, shark s800, agv sigma (parca) si system 6 evo. mai silentioasa decat ele si imbraca bine capul. pe cei ce va deranjeaza la urechi, vedeti ca are doi buretei care se pot da jos. bureteii sunt in locul in care in mod normal ar veni castile, dar daca nu aveti si simtiti nevoia de spatiu in zona, puteti sa ii dati pur si simplu jos, cu, se pare, un mic cost in ce priveste zgomotul.

per total sunt multumit de gt-air, se putea mai bine pe ici pe colo, dar evident ca nu exista casca perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am vandut neoteku mi-a parut rau. :baldy: . acum caut un gt air second dar in stare buna un s, alb. am inteles ca sint cam la fel de bune si silentioase doar ca mai usoare si putin mai aerodinamice. si nu gasesc nici de al dracului. chiar asa bune sint sau inca sint prea noi pt a putea lua un second.? 400 e nu ma indur sa dau.

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=ac&act=view&src=db&ID=221715&selpic=5&zoom=1#foto

totul are un inceput. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

 

Am cumparat de curand o casca Shoei x-spirit second hand cu interiorul deteriorat grav...am tot cautat sa cumpar si efectiv, nu gasesc.

Daca cineva reconditioneaza interioare sau are de vanzare, rog sa-mi scrie.

Asa arata buretii laterali:

 

http://tinypic.com/r/102nspc/8

 

http://tinypic.com/r/2qw0fx5/8

 

http://tinypic.com/r/2hpra1e/8

 

 

Siii, inca ceva....

 

http://tinypic.com/r/11uddue/8

 

Cumpar acea mufa de la xenon care intra in droser. este putin topita intr-o parte, dupa cum observati si, imi cam face figuri...ba se aprinde, ba se intrerupe..

 

Multumesc,

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa o poza mai clara cu mufa, iti dau eu o una daca se potriveste, ca am vreo 2 cablaje de xenon pe acasa. Dar vezi ca topitul ala are o cauza, trebuie rezolvata cauza, nu doar efectul. Daca e vorba de un contact imperfect, e simplu, inlocuiesti mufa si cureti papucii bine. Daca e in alta parte pe cablaj, trebuie verificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa o poza mai clara cu mufa, iti dau eu o una daca se potriveste, ca am vreo 2 cablaje de xenon pe acasa. Dar vezi ca topitul ala are o cauza, trebuie rezolvata cauza, nu doar efectul. Daca e vorba de un contact imperfect, e simplu, inlocuiesti mufa si cureti papucii bine. Daca e in alta parte pe cablaj, trebuie verificat.

Modelul acesta...

http://tinypic.com/r/v62h35/8

 

Cauza topitului cred sau cel putin sper ca-i contact imperfect . Asa am cumparat motoreta..am observat dupa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
salut..unde as putea sa mai comand modelul asta pe verde de xr1100..un M mi-ar trebui..ca nu se mai gaseste la vanzare....ms

» Post actualizat in 27 Oct 2014 21:08

ma ajuta si pe mine cineva din Bucuresti cu o proba la un xr 1100 S? vreau sa dau cmd de un S dar nu stiu daca imi vine!


» Post actualizat in 27 Oct 2014 21:10

ma ajuta si pe mine cineva din Bucuresti cu o proba la un xr 1100 S? vreau sa dau cmd de un S dar nu stiu daca imi vine!lasati un nr de tel si va sun!ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

va salut! am o casca shoei GT-Air la care as dori sa-mi schimb vizorul transparent cu unul fumuriu (vizorul este CNS-1). a mai facut cineva pe aici operatiunea asta la modelul asta? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai vrea un vizor fumuriu ?! Ai ochelarul de soare ! Eu cred ca nu are rost , daca aveai model fara ochelar de soare ,gen :xr1100 sau nxr ,atunci da .

Eu unul nici nu ma gandesc sa schimb viziera , poate cand se zgarie prea tare . Am mai avut casca cu doua viziere , iridium si clar , le plimbam mereu dupa mine in caz ca ma prinde seara

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut! am o casca shoei GT-Air la care as dori sa-mi schimb vizorul transparent cu unul fumuriu (vizorul este CNS-1). a mai facut cineva pe aici operatiunea asta la modelul asta? multumesc

vinde-o dao dreac. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...