Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

Mai devreme am probat nxr brigand.pot spune ca am rămas uimit cat e de mica, incredibil. Mărime M... În rest, părerea mea e ca nu se justifica prețul de aproape 500eur . Materialele la interior nu sunt extraordinare,viziera nu e "max vision' sa zic asa. E mica, aerisirile probabil își fac bine treaba, viziera și sistemul de coborâre al castii mie personal nu îmi plac, dar e discutabila treaba asta. Ban pe ban, not! O super casca cu un preț aberant. Va fi următoarea casca pt prietena mea, dar când mai scad preturile. 😊

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

deci,concluzia.cine e realist recunoaste ca nxr-ul e o casca buna dar care nu-si merita banii.din pacare se pare ca tot mai multi producatori(din orice domeniu) vand mai mult brand-ul.cum am spus si eu mai sus,asemenea @starcream,e doar o alta casca scumpa.


» Post actualizat in 15 Apr 2016 10:42

cel mai tare ma impresionar x11 de la shoei.

prin ce te-a impresionat?la modul serios intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai fixa casca pe capul meu. aerodinamica excelenta chiar daca intorci capu intr-o parte. nu iti f. capu la viteze mari stinga- dreapta, trepidatiile alea nasoale. aerisiri excelente. doar la schubert c3 am mai avut asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut cineva shoei xr 700,vreau sa cumpar o casca pt pasagera si vroiam sa stiu cate ceva despre ea daca ma poate ajuta cineva .Multumesc

» Post actualizat in 18 Apr 2016 07:42

Sau o casca ok (buget 800 ron )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut cineva shoei xr 700,vreau sa cumpar o casca pt pasagera si vroiam sa stiu cate ceva despre ea daca ma poate ajuta cineva .Multumesc

» Post actualizat in 18 Apr 2016 07:42

Sau o casca ok (buget 800 ron )

Daca ai buget de 800 ron de ce te-ai uita la o casca veche de 10 ani?

Alege direct un xr1100 sau quest.Depinde pe ce mobra va fi folosita

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am shoei gt-air si merg pe o honda cbf 1000,pasagera sta mai sus si tot se plange de casca ei hjc ca este galagioasa .Ma gandeam la quest dar nu tin neaparat sa-i iau shoei ,ceva care sa fie buna raport calitate-pret .

» Post actualizat in 18 Apr 2016 10:13

Poate imi dati ceva recomandari .Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambele branduri sunt top, detin un shoei Qwest de 5 ani incoace si este super ok in continuare si un Suomy SR de 2 ani, la fel de ok. Mergi la magazin ( motor team si united motors ), probeaza, vezi cu care te intelegi mai bine, ambele branduri merita banii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XR1100 e infinit mai zgomotoasa decat Qwest, le am pe ambele. Totusi este mai usoara.

Daca as sti ca Vandal-ul e mai silentios decat XR1100, as lua vandal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vandal e la fel de zgomotos ca arai...

La fel de zgomotos ca xr 1000 și asa mai departe...xr700 și raid2 sunt căști ce își au locul lângă scula lui Terente la Antipa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vandal e la fel de zgomotos ca arai...

La fel de zgomotos ca xr 1000 și asa mai departe...xr700 și raid2 sunt căști ce își au locul lângă scula lui Terente la Antipa.

Raid 2 inca se mai gaseste noua ;) Si nu este o casca rea deloc pt touring. E usoara, compacta, silentioasa si destul de ok aerisita.

Singurul dezavantaj ar fi pinlockul model vechi, care are rama foarte vizibila (fata de cele noi unde pinlockul este cat viziera aproape).

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

New Old Stock da ... dar ținând cont ca nu mai găsești nici măcar o piesuliță pentru ele și s-au învechit pe rafturi...mai are sens sa plătești preț premium?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, inca se mai gasesc chestii pt ea pe piata (pe louis de ex). Probabil le vor lichida curand. Dar da, clar nu prea mai are de ce sa tina pretul sus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Casca e super faina, daca ai bani de ea. Sunt la a doua acum, nu am de ce sa ma plang. Singura problema este costul foarte ridicat al componentelor interiorului, viziera si pinlock. Daca trebuie sa iti schimbi interiorul, viziera si pinlockul te uiti la peste €200 la factura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca mai nou producatorii de top scot niste preturi la accesorii de te doare mintea.ca sunt mai safe e sigur(fata de generatiile mai vechi) dar si cand dai 95eur pe viziera parca te strange buzunarul.eu atat am dat la Shark,si desi isi merita banii,inca ma minunez cateodata cand ma gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...