Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

Nope,nu merge asa. Ma iau cand si de cate ori vreau de tine. E fun. Cand te oftici tu devine și mai fun. Clar?:D sau ma bagi la ignore ca amicul tau @SONYC si ai scapat.

» Post actualizat in 11 Jul 2018 22:00

No....amu, doar nu poate sa poarte shoei pe cap si arai pe capul pluii :)))))

 

E mai logic ce spui tu decat colegul nostru, avand in vedere ca unul e mai rotund altul mai oval.:))) Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nope,nu merge asa. Ma iau cand si de cate ori vreau de tine. E fun. Cand te oftici tu devine și mai fun. Clar?:D sau ma bagi la ignore ca amicul tau @SONYC si ai scapat. » Post actualizat in 11 Jul 2018 22:00E mai logic ce spui tu decat colegul nostru, avand in vedere ca unul e mai rotund altul mai oval.:)))

Mă săracule, vad ca esti curajos tu asa de fel. Nu vrei tu sa discutam contrele astea fata in fata daca ne-om vedea vreodata, ca vad ca nu vrei sa pricepi de vorba buna. Vezi-ti de treaba ta acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ON:tu compari fitmentul arai cu shoei pe acelasi "cap".asta spune tot despre priceperea ta.

 

Vezi ca s-au schimbat de mult lucrurile la Arai, nu au numai casti pentru cap rotund.

 

https://www.revzilla.com/arai-helmet-shape-guide

 

Eu am QV-pro (acelasi shell ca rx7-v) si e oval headshape, fitmentul e foarte asemanator cu Shoei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@night:esti josnic rau bogatule.

» Post actualizat in 12 Jul 2018 06:10

 

Vezi ca s-au schimbat de mult lucrurile la Arai, nu au numai casti pentru cap rotund.

 

https://www.revzilla.com/arai-helmet-shape-guide

 

Eu am QV-pro (acelasi shell ca rx7-v) si e oval headshape, fitmentul e foarte asemanator cu Shoei.

Stiam chestia asta. Cu toate astea e doar asemanator fitmentul,deci diferentele exista. Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@night:esti josnic rau bogatule.» Post actualizat in 12 Jul 2018 06:10Stiam chestia asta. Cu toate astea e doar asemanator fitmentul,deci diferentele exista.

Hai ma ca am glumit, ba ce repede te-ai inmuiat, sa mor eu nu mai stii de glumă. Tu esti baiat bun de fel, lasa ca stiu eu.

Hai noroc.

» Post actualizat in 12 Jul 2018 06:57

@night:esti josnic rau bogatule.» Post actualizat in 12 Jul 2018 06:10Stiam chestia asta. Cu toate astea e doar asemanator fitmentul,deci diferentele exista.

Pai daca stiai, de ce mai comentezi inutil ? Ce casca ai ? Ai x spirit 3, sa iti poti da cu parerea ? Off....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a inmuiat nimeni stai fara grija. Gluma negluma,e penibil sa cobori la asemenea nivel. Daca tu ai impresia ca i se inmoaie cuiva picioarele pe niste vorbe pe care le arunci tu,ai o parere prea buna despre tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a inmuiat nimeni stai fara grija. Gluma negluma,e penibil sa cobori la asemenea nivel. Daca tu ai impresia ca i se inmoaie cuiva picioarele pe niste vorbe pe care le arunci tu,ai o parere prea buna despre tine.

Acum ce faci, iar ai prins curaj ? Mă zmeule.. discuta despre casti, lasa off-topicurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umilitor pt tine cat de jos poti cobori si ce ipocrit poti fi. Nu mai vrei offtopic? Sau iti place sa se intample doar pe "topicurile tale"?

 

Ia vezi,recunosti ipocrizia?

/index.php?/topic/753466-yamaha-r1/page-7&do=findComment&comment=4471697

Asta asa doar,ca e proaspat.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umilitor pt tine cat de jos poti cobori si ce ipocrit poti fi. Nu mai vrei offtopic? Sau iti place sa se intample doar pe "topicurile tale"?

 

Ia vezi,recunosti ipocrizia?

/index.php?/topic/753466-yamaha-r1/page-7&do=findComment&comment=4471697

Asta asa doar,ca e proaspat.

Tu ori esti prost ori esti nebatut, una din doua. De cand si pana cand te f...te grija ce fac eu cu motocicletele pe care le detin ? Vezi-ti ma de treaba ta acolo saracule care esti, nu te mai baga in seama cu mine ca milogul. Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă plictisesti, corectează.

Vezi-ti ma de viata ta acolo, deja esti ca pasaricile alea pe facebook, ai inceput sa ma urmaresti ce scriu , pe unde scriu. ? Vorbeste prietene de casti, daca detii una, povestete despre x spirit 3 , fa o comparatie cu ce ai purtat pana acum, nu sta si te lua in gura cu mine sa-mi vina apoi nebuniile pe tine.

Mai poti sau te plitisesti? Oricum multa imaginatie nu prea ai.

Mă plictisesti, corectează.

Vezi-ti ma de viata ta acolo, deja esti ca pasaricile alea pe facebook, ai inceput sa ma urmaresti ce scriu , pe unde scriu. ? Vorbeste prietene de casti, daca detii una, povestește despre x spirit 3 , fa o comparatie cu ce ai purtat pana acum, nu sta si te lua in gura cu mine sa-mi vina apoi nebuniile pe tine.

» Post actualizat in 12 Jul 2018 15:01

 

Vezi ca s-au schimbat de mult lucrurile la Arai, nu au numai casti pentru cap rotund.

 

https://www.revzilla.com/arai-helmet-shape-guide

 

Eu am QV-pro (acelasi shell ca rx7-v) si e oval headshape, fitmentul e foarte asemanator cu Shoei.

Ai incercat cumva un Shoei NXR sau GT-Air de proba macar sa vezi cum se aseaza pe cap ? Pe mine ma strangeau in lateral, insa la x spirit nu am simtit aceasta presiune. Acum 14 ani am inceput cu shoei, apoi dupa cativa ani am trecut pe Arai, am descoperit ca e cumva mai confortabila pe conformatia capului meu, insa mi-a facut cu ochiul gama de casti Shoei expuse la MotorTeam in Bucuresti, am probat un Gt-air si un NXR, am vazut ca ma strang pe lateral in partea de sus, iar cand am probat spirit 3 am constatat ca imi vine chiar bine. Si aia a fost. Vazut, placut, luat. Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut sa intreb ceva despre marimile la Shoei midele actuale, dar vad ca (si asta) e topic de baieteala...

Am avut 3-4 casti Shoei pana acum, toate L si au venit perfect pe dovleac. Sa inteleg ca nu pot merge la sigur si sa comand tot un L, s-au prostit si nu mai sunt calapoadele ca inainte?

Multumesc si, daca e off topic, continuati excesul de testosteron, nu ma bagati in seama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut sa intreb ceva despre marimile la Shoei midele actuale, dar vad ca (si asta) e topic de baieteala...

Am avut 3-4 casti Shoei pana acum, toate L si au venit perfect pe dovleac. Sa inteleg ca nu pot merge la sigur si sa comand tot un L, s-au prostit si nu mai sunt calapoadele ca inainte?

Multumesc si, daca e off topic, continuati excesul de testosteron, nu ma bagati in seama...

Nu mai tin minte cu exactitate, insa ce stiu ca vine la arai S, imi e bun M la shoei. Asa a fost intotdeauna, asa e si acum. Nicio schimbare.

Shoei au la MyMoto si la MotorTeam. Eu in locul tau m-as duce, as proba un model ochit dinainte care ti-ar fi pe plac, vezi cum iti vine ca marime si ti-o poti comanda din alta parte daca o gasesti mai ieftin, sau daca nu te deranjeaza pretul de la raft, o poti achizitiona de acolo.

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut! Caut pentru un prieten o viziera de casca SHOEI RF-108V. Casca e un model vechi, oare sunt sanse sa gasesc? La o scurta cautare pe net n-am vazut decat o casca intreaga SH pe e-bay.

Editat de HondaRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Are cineva asa ceva pentru un NXR? E vorba de o prindere gopro pentru barbie.

post-18773-0-93103400-1534443877_thumb.jpg

post-18773-0-44438300-1534443890_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care si-a luat....personal mi se pare mare si extrem de scump asa ca am optat pentru un Jhook luat un pic la dremel si lipit cu sugru...tine excelent...pot sa ridic casca de jhook si nu da semne ca s-ar dezlipi

post-6340-0-91966400-1534486540_thumb.jpg

post-6340-0-47636100-1534486545_thumb.jpg

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu prinderea aia, 25$..fuck it. Am vorbit cu un user de aici ce are o imprimanta 3d la munca, sa vedem daca gaseste un model 3d si sa vedem daca iese ceva., daca nu probabil tot Sugru sau o adaptare din poxipol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nevoit sa imi schimb casca actuala Agv corsa din cauza unui incident si sunt interesat daca pot sa probes in bucuresti un shoei spirit 3. La fost casca am marimea 56-57 dar vreau sa ma asigur inainte de achizitie ca imi e ok o masura similara sau apropiata. Inca nu m-am dus in magazin si imi e si putin jena sa fiu sincer, sa o probez si pe urma sa o cumpar de pe net insa am gasit ceva la un pret corect. Asa ca daca detine cineva modelul si ma poate ajuta cu 20-30 de min din timpul lui fac cinste cu o cafea sau bere buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci la corsa ai avut marimea S-M. La shoei e 57-58 M si 55-56 S. Prima AGV corsa ce am avut-o era exact marimea ta, mi-era mica rau. Inainte avusesem pt o perioada scurta Xspirit 2 la care mergeam pe M. Bostanul meu zice 57,5cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...