Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@edward_zone, Ce problema a dezvoltat DD-ul de la o casca noua? S-a impiedicat intr-un briceag?

Ca sa nu te suspectam ca umbli dupa lucruri furate, pune o poza cu inchiderea de la Neotec II si poate gasim o solutie. Normal inchiderea DD nu se repara.

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii coase un tapițer niște chinga din aia de bagaje de 6 lei 2 buc de 2.5m si e k 9! Tre sa fie prin Crângași vreunul. 😈

Îți dai seama ca aia a fost legata de moto și cineva a operat-o... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, TETEA. a spus:

@edward_zone, Ce problema a dezvoltat DD-ul de la o casca noua? S-a impiedicat intr-un briceag?

Ca sa nu te suspectam ca umbli dupa lucruri furate, pune o poza cu inchiderea de la Neotec II si poate gasim o solutie. Normal inchiderea DD nu se repara.

 

Acum 2 ore, Aion2014 a spus:

Asa e cand vrei o casca de 5-600€ la 700ron 🤷🏻‍♂️, basca are problema la incuietoare, pt mine aia e casca de pus pe post de ornament si atat

Asta a scris englezul:

"The fastener was changed to a comfortable ring and Velcro
as the metal ratchet retention system is very uncomfortable
for people with short neck."

 

Cred ca a modificat-o pentru ca era incomoda.

Eu doresc sa o cumpar doar daca se poate schimba DD-ul.

Nu pot sa attach-ez foto.

111.jpg

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, edward_zone said:

 

Asta a scris englezul:

"The fastener was changed to a comfortable ring and Velcro
as the metal ratchet retention system is very uncomfortable
for people with short neck."

 

Cred ca a modificat-o pentru ca era incomoda.

Eu doresc sa o cumpar doar daca se poate schimba DD-ul.

Nu pot sa attach-ez foto.

111.jpg

 

Sunt curios ce feedback are vanzatorul asta pe Ebay...oare o mai fi modificat si alte casti din cauza gatului scurt 🤔

Asta e subiect de discutat la Radio Erevan

 

BTW, casca asta se vinde la licitatie. Mai sunt 2 zile iar pretul a ajuns momentan la 149 GBP plus 10 GBP transport in UK. Nu poti sti la cat se va opri.

De ce nu te orientezi la un Neotec 1 ne atins?

 

"Used twice outside and tried for several days at home but 
found it extremely tight and painful around temple. " 

Mare e gradina..

Editat de ilie.ardeias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca pt grădi:

Unele moto sunt prevazute cu un cârlig pt casca. Acesta se încuie cu cheia motocicletei. Ei bine, dacă ai o cască prevăzută cu dublu D cum o asiguri în acel cârlig? Bagandu-l printr-unul din D sau trecând chinga care are la capăt D-urile. Ca, asa cum sugerezi tu, hotul sa o poate desface, înseamnă să bagi cealaltă chinga în carlig și sa o închizi ca și sub bărbie, cu dublul D. În cazul asta n-are rost sa te mai complici cu cârligul, de aia am zis ca e (aproape) la fel de "asigurata" pe oglindă, de unde o poate lua oricine. Dacă bagi D-ul sau chinga despre care am zis eu hotul o va tăia ca să plece cu casca. După care ii pune arici pt că are gatul scurt. 🤦‍♂️

Capisci? :moron:

Cred totuși ca cizmarul din Crângași poate coase o buca' de Kinga (prenume feminin maghiar) acolo și face casca k 9. :wacko:

Kcofonie intenționată. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aloha, am nevoie de un pic de ajutor, poate cineva care se pricepe, sa.mi  regleze mecanismele vizierei la acest prapadit de Shoei GT air, cred ca aici este problema cu aburitul, ca atunci cand las viziera in jos, nu merge ca unsa i.ar pinlocul se desprinde usor de viziera cand o ridic. Multumesc anticipat si vin la intalnire cu berea pe care o vrea colegul😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai strans pinii care tin pinlock-ul ? Trebuie rotiti cu o tubulara mica (de 6 sau 8 parca), in pozitia in care simti ca sunt "stransi". Nu forta totusi, sunt de plastic ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Cap0ne a spus:

Ai strans pinii care tin pinlock-ul ? Trebuie rotiti cu o tubulara mica (de 6 sau 8 parca), in pozitia in care simti ca sunt "stransi". Nu forta totusi, sunt de plastic ;)

Nu cred ca este vb doar de pinlok, am sesizat (bine ,destul de tarziu si intamplator), dupa ce a scris in coleg aici ca trebuie sa se auda un "clanț" ca sa se inchida viziera complet, eu am tot incercat sa o inchid complet si nu mergea decat un pic sa imping viziera in stanga, de aici concluzia mea ca mecanismele vizierei nu sunt puse bine, am incercat sa le pun cat de corect dar pinlokul tot se misca ( dar ma enerveaza de mor ca la o casca Shoei sa fac asemenea manevre). Am  cumparat acum 1 luna un HJC,  bai oameni buni vizera aluneca de zici ca.i data cu o tona de ulei , nu se simte efortul, nu se abureste nimic, nu trebuie sa reglez nimic, scos pus pe cap, de asta rugam aici daca se pricepe careva sa ma ajute, in plus sa zgariat viziera incredibil de repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, l.u.v a spus:

Casca este noua? 

Mergi la un magazin care vinde Shoei și ți-o reglează ei. 

A fost nou nouta luata de pe fcmoto.de O sa incerc si varianta asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...