Sari la conținut

Rezistente semnale pe led


xmarius
 Share

Postări Recomandate

Salut. Mi-am achizitionat semnale pe led fata spate (nu le-am montat inca) si am inteles ca ar trebui pune niste rezistente ca sa le recunoasca sistemul ca si pe cele vechi si sa nu clipeasca foarte repede. Poate sa imi zica cineva de unde pot sa iau, cat costa si daca sunt simplu de pus ? E vre-o problema fara ? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca e undeva la 20 lei setu

 

si eu mi`am luat, dar le las asa..sa clipoceasca mai des ca sa fie mai sesizabile

 

astea pe led nu clipocesc mai des. de fapt da, dar atat de repede incat ochiul le percepe ca fiind aprinse tot timpul! :) unele relee nici macar nu "percuteaza" la ele si, in functie de cum e instaltia motocicletei se pot aprinde dreapta-fata si stanga spate sau chiar toate 4. depinde de legaturile de la martor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea pe led nu clipocesc mai des. de fapt da, dar atat de repede incat ochiul le percepe ca fiind aprinse tot timpul! :) unele relee nici macar nu "percuteaza" la ele si, in functie de cum e instaltia motocicletei se pot aprinde dreapta-fata si stanga spate sau chiar toate 4. depinde de legaturile de la martor...

daca e tiganeala si nu functioneaza conform dorintei mele, vor suferi modificari, doar n`am dat bani pe el sa arate ca o instalatie de brad

Editat de Hardcore23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mi-am achizitionat semnale pe led fata spate (nu le-am montat inca) si am inteles ca ar trebui pune niste rezistente ca sa le recunoasca sistemul ca si pe cele vechi si sa nu clipeasca foarte repede. Poate sa imi zica cineva de unde pot sa iau, cat costa si daca sunt simplu de pus ? E vre-o problema fara ? Multumesc.

Schimba releul de semnalizare cu unul pentru LED-uri, rezistentele functioneaza pe unele modele dar e la ghici, la mine nu au functionat , am semnale cu led yamaha oem si au venit cu rezistente la pachet dar pe motocicleta nu au functionat.

 

Oricum e o tiganie sa pui rezistentele alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati pini are ?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=led+turn+relay&LH_PrefLoc=3&_sop=15

 

Ar mai fi o solutie sa pui decat 2 semnalizari led , celelalte 2 lasandu-le normal . Eu asa am si functioneaza corect ..dar parca arata cam uratel ..

Editat de campers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si, in functie de cum e instaltia motocicletei se pot aprinde dreapta-fata si stanga spate sau chiar toate 4. depinde de legaturile de la martor...

Daca tu ai reusit "performanta" sa-ti clipeasca semnalizarile in diagonala nu-nseamna ca e "in functie de instalatia motocicletei" ci este doar in functie de "talentul" mesterului care a ametit firele pe motocicleta aia, in speta... tu.

:)))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu ai reusit "performanta" sa-ti clipeasca semnalizarile in diagonala nu-nseamna ca e "in functie de instalatia motocicletei" ci este doar in functie de "talentul" mesterului care a ametit firele pe motocicleta aia, in speta... tu.

:)))))))))

 

mai gandeste-te un pic, poate-ti dai seama... daca te strofoci prea mult da-mi un semn si iti arat si cum se poate intampla asta in functie de, culmea, modul in care e legat martorul de semnalizare in bord. adica de instalatia motocicletei. p.s. am motocilceta si imi bat capul cu ele dinaintea ta, mai tii minte cand cereai sfaturi despre mobra si minsk si le primeai? :) sau de "rupatorul de picioare" cu pistonul sudat? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu ai reusit "performanta" sa-ti clipeasca semnalizarile in diagonala nu-nseamna ca e "in functie de instalatia motocicletei" ci este doar in functie de "talentul" mesterului care a ametit firele pe motocicleta aia, in speta... tu.

:)))))))))

daca nu clipeste din far inca e bine =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mai gandeste-te un pic, poate-ti dai seama... daca te strofoci prea mult da-mi un semn si iti arat si cum se poate intampla asta in functie de, culmea, modul in care e legat martorul de semnalizare in bord. adica de instalatia motocicletei. p.s. am motocilceta si imi bat capul cu ele dinaintea ta, mai tii minte cand cereai sfaturi despre mobra si minsk si le primeai? :) sau de "rupatorul de picioare" cu pistonul sudat?

Normal ca-mi aduca aminte.. :)))))

Dar asta nu-nseamna ca nu pot sa rad un pic de tine cand sari calul pe ici pe colo. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da eu am Yamaha fzr si la fel s-a intamplat cu semnalele cum spune Performance Solutions ;)

 

 

Cum adica, clipeau in diagonala sau clipeau des?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...