Jump to content

Remediu pentru vitezanii de Decebal : Serbia

Recommended Posts

@paulynos: Parerea mea despre racerii nocturni este una neutra. Atata timp cat motoarele alea sunt omologate pentru traficul rutier si cat nu exista o lege care sa le interzica deplasarea intre anumite ore, mi se pare ca e libertatea lor sa se plimbe cum vor, pe unde vor si la ce ora doresc ei. Ma deranjeaza in schimb oamenii ignoranti care mor de grija vecinului.

In legatura cu turnul babel pe care incercai sa-l ridici ca sa ma arunci de pe el...nu de raspunsul meu depindea ce voiai sa zici. Indiferent ce-as fi raspuns tu ai fi zis acelasi lucru, izvorat din faptul ca nu-mi impartasesti opiniile. Sper ca acum esti macar pe jumatate realizat pentru ca ai reusit sa dai pe goarna tot ce te nelinistea chiar daca n-am pus botul la "algoritmul" tau logic.

@paispe: The color of your hair is irrelevant as long as you are blonde on the inside. Mai citeste te rog o data ce i-a zis Basescu jurnalistei.

@cuci: Incredibil cum ai reusit tu sa deduci din tacerea mea numarul precis de kilometrii. Unde era fratele lu Colombo :crack: . Cand vorbesti de educatie presupun ca te referi la cei 7 ani de acasa pentru ca ai o exprimare bolovanoasa la nivelul compunere de clasa a 2-a. Eu nu te-am indrumat nicaieri dar e bine ca totusi zici ca ai avea ceva in cap si te indrumi singur. Nu prea reusesti sa intelegi ce citesti. Eu n-am sfatuit pe nimeni aici...doar mi-am exprimat opinia. Cu Zair am avut controvese pe subiecte legate de politica si te rog pe tine daca tot esti asa destept sa-mi explici cum cantaresc kilometrii aia in opiniile politice.

Legat de partea cu amenintarile online si heils eingelsi imaginari. Cu Zair n-am avut nici o treaba pe topicul asta asa ca lasa-l in pace si ameninta-ma tu in nume tau. Crezi ca ma expun riscului de a fi snopit in bataie in trafic pentru ca n-am vrut sa-i ofer lui Paul date legate de nivelul meu de experienta pe forum? O sa ma bati cu salbaticie ca sa: a)imi arati ca esti bun la bataie; b ) ca sa ma convingi ca nu esti frustrat; c) ca sa imi castigi respectul; d) ca sa scapi societatea de hahalere. Aliaza-te cu dragos ala ca si el avea ganduri necurate cu mine. Daca tot sunteti asa de viteji, dati-mi si mie macar o sansa sa scap viu si lasati-mi amandoi niste date prin care sa va pot identifica... sa va stiu cand va vad pe strada si sa fug :crack:

• Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca esti asa inteligent de ce ai motoreta asa ieftina?

Logica ta este corecta, insa partial. Sunt multi iesiti de pe bancile scolii in cautare de afirmare, dar intarzie sa apara, din diverse motive.

Intrebare: Il gasesti pe Becali prost? Sa te vad... :)

Tara asta nu apreciaza financiar justa valoare a oamenilor...."Afacerile legale te trimit in faliment, intr-o tara mai plina de maimutoi decat Disneyland"

@paispe: The color of your hair is irrelevant as long as you are blonde on the inside. Mai citeste te rog o data ce i-a zis Basescu jurnalistei.

Din moment ce defilezi cu inteligenta debordanta, ar fi trebuit sa poti si materializa cumva asta. Si cu siguranta nu cu un k3.

Logica ta este corecta, insa partial. Sunt multi iesiti de pe bancile scolii in cautare de afirmare, dar intarzie sa apara, din diverse motive.

Intrebare: Il gasesti pe Becali prost? Sa te vad... :)

Tara asta nu apreciaza financiar justa valoare a oamenilor...."Afacerile legale te trimit in faliment, intr-o tara mai plina de maimutoi decat Disneyland"

Ice-D, nu am sustinut ca reciproca este valabila.

Si nici nu am sustinut ca daca nu ai bani esti dobitoc.

Vorbind strict despre cazul de fata. Se considera de o inteligenta superioara, iar orgoliul ii da p-afara, ceea ce presupune si faptul ca este infipt bine in planul material. Fiind infipt in planul material, printre valorile lui se numara si partea financiara. Si totusi are o motoreta ieftina.

Asta e logica mea :)

Revenind la ideea initiala, ce traseu spre Serbia putem face in 4 zile cu plecare din Bucuresti?

De ce ?Daca ai CBR 600 ultimu` racnet ai sanse mai mici sa musti din asfalt ?

Din moment ce defilezi cu inteligenta debordanta, ar fi trebuit sa poti si materializa cumva asta. Si cu siguranta nu cu un k3.

@paulynos: Ok Boss...cand or sa se lege dragos si cuci de mine pe strada o sa te chem sa ma aperi din mila. Nu denatura ce ti-am zis...eu sunt sigur ca m-ai inteles perfect.

@paispe: Sanziana Buruiana...ai cont pe motociclism? Nu te supara ca-ti zic dar tu faci parte din categoria aia a femeilor carora le sta cel mai bine cu gura inchisa. Daca logica ta statea in picioare, trebuia sa n-ai bani nici de paine. Asa ca idee..un motor ss nou e in jur de 12 mii o suma pe care aproape oricine o poate credita. Acum fiecare investeste in motor in functie de cat isi permite dar si in functie de ce face cu el si cat renteaza pentru el investitia respectiva. Dupa neuronul tau Gigi e Einstein si CTP e un fel de Nicusor de la Braila. In scufita ta inteligenta arata cam asa

post-69076-0-35912100-1363446102_thumb.jpeg

post-69076-0-74439900-1363446121_thumb.jpg

La ce s-a ajuns aici :eek: ! Pana la urma fiecare isi pune ce toba vrea si ii da "in gura" cat vrea, daca adunam 10 motociclete, 8 din ele au tobe sport asa ca eu cred ca astfel de postari nu isi mai au rostul! Si am ajuns la concluzia asta facand un "recensamant" in trafic, din 10 moto cu care m-am intalnit 8 aveau "sportane" !

Pentru bikerii astia insomniaci care mitraliaza tot cartierul cu tobele lor le-as pregati un glont de 5mm dintr-un pistol cu aer comprimat trans direct in poponeata.

La semafor, se lasa geamul jos iese pistolul, se aude poc si apoi un auuu prelung in casca. Nu e grav, iese afara cu o crestatura de bisturiu si lasa exact 2 copci.

Pentru bikerii astia insomniaci care mitraliaza tot cartierul cu tobele lor le-as pregati un glont de 5mm dintr-un pistol cu aer comprimat trans direct in poponeata.

La semafor, se lasa geamul jos iese pistolul, se aude poc si apoi un auuu prelung in casca. Nu e grav, iese afara cu o crestatura de bisturiu si lasa exact 2 copci.

geniule ! ai gresit extremitatea pentru defecat (acum te-ai gainat pe degete.. sa nu cumva sa le bagi in gura)

geniule ! ai gresit extremitatea pentru defecat (acum te-ai gainat pe degete.. sa nu cumva sa le bagi in gura)

hahaha

Edited by ZaiR

Hmmm, pe unde stai ? :baubau:

bai fester...bikerii astia? la care te referi? o toba galagioasa nu e neaparat una sport...n`ai intalnit in trafic choppere, bobbere cu tevi goale?

p`aia nu`i mai impusca nimeni in poponeata?

judecand dupa ipocrizia forumistica, ai toba galagioasa=> esti cocalar...inseaman ca si chopperistii tot niste taranoi sunt

Remediul contra celor care deranjeaza ( in cazul de fata motociclistii cu tobele zgomotoase folosite la ore neadeacvate ) consta in aplicarea legii.

Nimic mai simplu, o masina de RAR, un echipaj pus pe treaba si se rezolva problema. Usor usor se implementeaza in constiinta `rebelilor` ca de la Romana la Unirea e `No Fly Zone` :D

p.s. inca n-am vazut o actiune, un mars al motociclistilor impotriva celor care deranjeaza pe ceilalti in urbe si trafic ... hmmm

Va luati degeaba de Fester si sunt sigur ca oricare dintre noi aprecieaza diferenta dintre un sunet placut si unul doar galagios. Daca ai un copil mic si te chinui vreo 2 ore sa-l adormi, iar continuu intre 2 si 7 dim va trece unul dus intors conducand dupa creierul unei muste doar un bulevard.. vei ajunge sa critici militia ca doarme pe banii tai in post si te vei duce la primul shaormar ca sa-i inchiriezi sabia in dorinta decapitarii raiderului pe stil yakuza.

Dpmdv

asa da :

asa NU :

Edited by ZaiR

ehh.. cam asa fac 3 din 10 mobre ce trec noaptea pe bulevarde.

Edited by ZaiR

Zair, diferenta o face urechea ta de motociclist. pentru un necunoscator, tot tare se aude.

Pentru Dj Martian...Si in Germania se da lumea cu tobe galagioase, si aici exista plangeri si controale "RAR".N-ai inventat tu roata, tu doar o observi cum se invarte in ritm de manele.

Nu, nu am de gand sa fac o dedicatie! :)))))

Va luati degeaba de Fester si sunt sigur ca oricare dintre noi aprecieaza diferenta dintre un sunet placut si unul doar galagios. Daca ai un copil mic si te chinui vreo 2 ore sa-l adormi, iar continuu intre 2 si 7 dim va trece unul dus intors conducand dupa creierul unei muste doar un bulevard.. vei ajunge sa critici militia ca doarme pe banii tai in post si te vei duce la primul shaormar ca sa-i inchiriezi sabia in dorinta decapitarii raiderului pe stil yakuza.

Dpmdv

asa da :

asa NU :

obiectie!

iti place Ducati ,punctul tau de vedere e viciat :P

Edited by DemonsRun

Dragilor ofuscati, si eu am toba sport la mobra mea, dar ceva ma impiedica sa o forjez spre rosu pe un bulevard al Bucurestiului, vara in miezul noptii, cand sunt sute de ferestre deschize spre strada. Va las pe voi sa ghiciti ce este acel ceva care ma impiedica.

Atitudinea aceasta de "ce-mi pasa mie, da-i in p..a mea" e aceeasi ca a manelistului de la parter care iti inunda urechile cu laturi, sau ca a celor care ies la iarba verde si isi lasa jegul peste tot.

Eu cred ca suntem peste specimenele astea.

Edited by Fester