Jump to content
Sign in to follow this  
X-tremeRUN

Craiova, 30.04.2004

Recommended Posts

...dupa citeva zile agitate de lucru am zis sa iau o pauza shi sa ma mai "relaxez" un pic.... cam asta e ceea ce s-a intimplat...

...multzumiri fotografului Ady care a stat pe margine shi a facut poze... din lipsa de combinezon cu slidere... cred ca a facut spume :D

...multzumiri de asemenea shi "profesorilor" mei de "knee down" Scorei shi Lolescu !!! :D

post-11-1083400852_thumb.jpg

Da mah daaa!!!

Scorei ala le are rau de to(n)t este?

..... mama cate intamplari "intamplatoare". Banuiesc ca si aparatul digital era din intamplare la tine (sau R1-ul se livreaza cu camera digitala incorporata si cu port USB in toba de esapament) si la fel si adi era din intamplare pe margine asteptand momentul oportun sa faca pozele. Si tot din intamplare erati pe curbe. Ok! Acum ca a vazut tot forumul ca ai pus genunchiul jos, banuiesc ca esti "barbat" (dar mai trebuie sa faci si armata). Ce mai trebuie sa le arati ca stii sa faci? Wheelie si stoppie si sa jonglezi cu 175 de portocale cu o mana in timp ce cu cealalta arunci cu cutite in asistentul tau adi? Bafta! Si nu uita ca "din intamplare" sa iei si aparatul digital cu tine! Cel mai mult cat ai iesit din Craiova cu R1-ul? Pana la Slatina? Mai mult de ce nu? Nu stii curbele? :D

..... mama cate intamplari "intamplatoare". Banuiesc ca si aparatul digital era din intamplare la tine (sau R1-ul se livreaza cu camera digitala incorporata si cu port USB in toba de esapament) si la fel si adi era din intamplare pe margine asteptand momentul oportun sa faca pozele. Si tot din intamplare erati pe curbe. Ok! Acum ca a vazut tot forumul ca ai pus genunchiul jos, banuiesc ca esti "barbat" (dar mai trebuie sa faci si armata). Ce mai trebuie sa le arati ca stii sa faci? Wheelie si stoppie si sa jonglezi cu 175 de portocale cu o mana in timp ce cu cealalta arunci cu cutite in asistentul tau adi? Bafta! Si nu uita ca "din intamplare" sa iei si aparatul digital cu tine! Cel mai mult cat ai iesit din Craiova cu R1-ul? Pana la Slatina? Mai mult de ce nu? Nu stii curbele?  :D

Flippere nu mai fi rau, a invatat si el knee down, ca pana la knee dragging mai este...hehehehe.

gata mah cu intepaturile si hai la o bere la art!

Ady

Ahhh...uitasem........ma fac fotograf profesionist :D

Stau si fac spume si din cand in cand cate o poza!!!

Da dar va taxez......la ziua mea 100EUR intrarea uite asa ca sa-mi iau si eu costum sa nu mai fac spume :D

..... mama cate intamplari "intamplatoare". Banuiesc ca si aparatul digital era din intamplare la tine (sau R1-ul se livreaza cu camera digitala incorporata si cu port USB in toba de esapament) si la fel si adi era din intamplare pe margine asteptand momentul oportun sa faca pozele. Si tot din intamplare erati pe curbe. Ok! Acum ca a vazut tot forumul ca ai pus genunchiul jos, banuiesc ca esti "barbat" (dar mai trebuie sa faci si armata). Ce mai trebuie sa le arati ca stii sa faci? Wheelie si stoppie si sa jonglezi cu 175 de portocale cu o mana in timp ce cu cealalta arunci cu cutite in asistentul tau adi? Bafta! Si nu uita ca "din intamplare" sa iei si aparatul digital cu tine! Cel mai mult cat ai iesit din Craiova cu R1-ul? Pana la Slatina? Mai mult de ce nu? Nu stii curbele?  :D

...trebuia sa apara shi flipperescu cu comentariile lui acide (frate ia o ranitidina ca ramii fara matze... :D )

...adevarul e ca acest om a avut dintotdeauna respectul meu shi nu numai pt faptul ca a fost motociclist cu mult inaintea noastra, chiar daca shi pe o jawa; partea proasta e ca el nu accepta evolutzia altora in timp ce el ishi pastreaza nivelul... :P

Misto pozele - sunt facute spre Slatina, nu ?

Daca mai aveti nevoie de ajutor la facut poze - in Craiova - am si eu un aparat mai serios (EOS 300D - 6.3megapixeli).

Dan

Da,spre Slatina si la Daewoo sunt facute.Lasa si tu un nr de telefon si te luam si pe tine cand mai mergem.

Te asteptam la plimbari!

Ady

0788255167

0745-00.84.07

...bagam weekendul asta ceva ??? ...eu am shi un sony trv 140 digitala, chiar ma gindeam sa facem shi noi un filmuletz ceva, te pricepi la editari video ??

La editari video nu - nu am avut sansa.

Dar se rezolva cumva :D

Ar fi interesant sa vedem ce iese.

Eu ca aparat am un EOS 300D(digital - cam 80 de poze de 6.3 mpixeli) si un EOS30 pe film.

300Du are un obiectiv de 18-70, si unul de 70-300 - e ok.

Dan

...trebuia sa apara shi flipperescu cu comentariile lui acide (frate ia o ranitidina ca ramii fara matze...  :D )

...adevarul e ca acest om a avut dintotdeauna respectul meu shi nu numai pt faptul ca a fost motociclist cu mult inaintea noastra, chiar daca shi pe o jawa; partea proasta e ca el nu accepta evolutzia altora in timp ce el ishi pastreaza nivelul...  :D

:P chiar nu ai inteles nimic... crezi ca nu accept "evolutia"!? Chiar te-am felicitat pentru "performanta" ta. Ce nu am inteles este modul in care ai scris... mi se parea mult mai corect sa spui: "dupa o zi de munca m-am gandit ca chiar trebuie sa incerc sa pun genunchiul jos.... si dupa ce am citit <<zeci de manuale de pilotaj>> (cum chiar tu ai spus), l-am luat pe bunul meu prieten adi si am plecat pe curbe sa imi incerc norocul...si am reusit". Crede-ma ca era mult mai bine sa spui asa decat sa ne faci pe toti sa credem ca "UPS!!! Uite si genunchiul meu pe jos!". + ca sa nu uitam ca slidere-le tale sunt frecate pe asfaltul de la universitate in timp ce motocicleta dormea linistita pe cric! (poti sa negi faza?). Asa ca dragul meu: nu mai apela la Cosmina sa iti sopteasca ce medicament sa iau si revino la realitate!

P.S. Te rog frumos sa nu uiti ca "Biker Boys" si "Torque" sunt inspirate din realitate si in nici un caz nu reflecta realitatea!

P.S.S Daca chiar crezi ca motocicleta determina nivelul nu uita ca daca nu era o "mica greseala" a unui amic de-al nostru ... tu ramaneai la un nivel mai mic... sa specific care? :)

...trebuia sa apara shi flipperescu cu comentariile lui acide (frate ia o ranitidina ca ramii fara matze...  :D )

...adevarul e ca acest om a avut dintotdeauna respectul meu shi nu numai pt faptul ca a fost motociclist cu mult inaintea noastra, chiar daca shi pe o jawa; partea proasta e ca el nu accepta evolutzia altora in timp ce el ishi pastreaza nivelul...  :D

:) chiar nu ai inteles nimic... crezi ca nu accept "evolutia"!? Chiar te-am felicitat pentru "performanta" ta. Ce nu am inteles este modul in care ai scris... mi se parea mult mai corect sa spui: "dupa o zi de munca m-am gandit ca chiar trebuie sa incerc sa pun genunchiul jos.... si dupa ce am citit <<zeci de manuale de pilotaj>> (cum chiar tu ai spus), l-am luat pe bunul meu prieten adi si am plecat pe curbe sa imi incerc norocul...si am reusit". Crede-ma ca era mult mai bine sa spui asa decat sa ne faci pe toti sa credem ca "UPS!!! Uite si genunchiul meu pe jos!". + ca sa nu uitam ca slidere-le tale sunt frecate pe asfaltul de la universitate in timp ce motocicleta dormea linistita pe cric! (poti sa negi faza?). Asa ca dragul meu: nu mai apela la Cosmina sa iti sopteasca ce medicament sa iau si revino la realitate!

P.S. Te rog frumos sa nu uiti ca "Biker Boys" si "Torque" sunt inspirate din realitate si in nici un caz nu reflecta realitatea!

P.S.S Daca chiar crezi ca motocicleta determina nivelul nu uita ca daca nu era o "mica greseala" a unui amic de-al nostru ... tu ramaneai la un nivel mai mic... sa specific care? :lol:

...imi trebuie o pila la administratorul forumului sa il rog sa shtearga "unele mesaje" ca ne vede toata tzara cite prostii putem debita... :P

...din intentzia de a evita continuarea unei discutzii mult prea puerile inchei aici.

Ce bine ar fi sa se incheie aici.Nu de alta,dar Craiova e prea mare si nu aveti si voi cum sa va-ntalniti si sa vorbiti,nu?

da-ti-va mana si pupati-va :D

:-* pentru Liviu! Recunosc in mod public ca m-am cam aprins nejustificat si imi cer scuze!

Hai mah,pupati-va!Faceti si un schimb de timbre nestampilate,ca sa va simtiti si mai bine. :D

Deci pana la urma ce facem? Facem ceva weekendu asta daca nu ploua ?

Eu sunt pe jos - nu am numere si am dovada expirata, dar va pot ajuta la poze.

Dan

Cred ca in weekend-ul asta ...mici si bere.....ca vremea nu prea tine cu noi!!

:ph34r:

Se pare ca au din cand in cand si astia de la meteo dreptate.

Ploua.

Dan