Sari la conținut

HUSE MOTO - De care/De unde?


paulynos
 Share

Postări Recomandate

A avut cineva husa HELD? Ma uit la modelul HELD 9003 (XXL). Ma intereseaza in special cat de durabila e, ca presupun ca nu se pune problema de impermeabilitate... E pentru un motor tinut afara, inclusiv iarna.

 

Am avut Oxford Aquatex si intr-un an si ceva a inceput sa aiba crapaturi si s-a gaurit. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La Jumbo au niste huse moto gri la 39 lei. Sunt la raionul de auto, le gasiti in ambalate compact, intr-o geanta mica, transparenta pe o parte. Are o mostra de material pentru a vedea ce cumperi, in rest pachetul e sigilat (un soricel de plastic tine cele doua capete de fermoar). La pretul asta merita incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ce huse mai recomandati zilele astea? M-ar interesa pentru una sport de 600 (CBR 600 F4i). Ca idee probabil pe termen scurt si mediu moto va sta intr-o benzinarie.

Ca sa iti faci o idee ce cumperi. Mi-am luat o husa de la Oxford, 99 lei (ceva prin zona pretului in functie de magazin). Ce m-a interesat era sa fie impermeabila. AquaMax la ei. Mi-a placut ca are si zona de antifurt, o poti lega cu antifurtul ca sa nu dispara. Totul bine, lumea o lauda, multumit si eu. Pana cand, in maxim 7 zile, am gasit-o arsa de la o tigara aruncata de la etaj. Romania, Bucuresti. Mi-am mai luat inca una, dar de la Lidl, parca 20 lei, e zilele astea in promotii, nu stiu inca daca incape motorul sub ea, dar sa fie acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Anti pisici nu e niciuna?

Am trei pisici in fata scarii care zici ca sunt maimute, se urca in copaci,pe masini, si de cand parchez motocicleta in fata scarii, se bat pe locul ala :))

Mi-au facut husa ferfelita, ieri am observat ca mi-au atins un pic saua; si nu stiu cum sa scap de ele ca vecinii le arunca mancare de la geam, eu trag cu pistol cu bile de plastic dupa ele, dar tot pe motocicleta le place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Salutare, si-a cumparat cineva recent husa la mobra? Ceva recomandari la pret ok? Ar fi bine sa fie cat de cat impermeabila. Am avut una de la louis, s-a cam ciupit dupa cativa ani, acum a disparut de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il recomand pe Darian, Bucuresti, pt huse moto. Face husa pe dimensiunea motoretei, vine perfect, plus husa pt husa pentru transport ^_^ Eu am una din 2005 facuta de el si inca o folosesc :dropsmilie: care tine la o ploaie de vara, nu uraganul katrina, fiind facuta din cordura. Are preturi corecte pentru ceea ce ofera.

 

In poza este husa by Darian din 2005, poza facuta acum 5 minute, nu vine perfect pt ca nu e croita pt motoreta actuala.

 

post-5441-0-95553900-1494841255_thumb.jpg

 

Si alta lucrare de-a lui: adaugare burete pe sa pasager si retapitare.

 

post-5441-0-81611200-1494841304_thumb.jpg

 

Darian - 0722 564 409

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat asta: http://achimoto.ro/husa-moto-jmt-supercover-premium-l-de-la-500-la-1000-cm3.html

inainte aveam asta: http://achimoto.ro/husa-moto-motomike-marimea-m-l.html

 

Avantaje cea noua: impermeabila 100% (pot spune asta dupa o saptamana cu foarte multa ploaie).

Avantaje cea veche: mai usor de "impachetat", mai usor de pus/dat jos pe/de pe motor.

 

Acum depinde de ce ai nevoie. Pe cea veche am luat-o pt praf. Motorul statea undeva acoperit. Pe actuala am luat-o fiindca motorul sta afara. Diferenta de "manevrabilitate" se datoreaza materialului folosit. Una este facuta dintr-un material asemanator cortului, asta de acum este cauciucata. Urmeaza sa vedem cum rezista in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu il recomand pe Darian, Bucuresti, pt huse moto. Face husa pe dimensiunea motoretei, vine perfect, plus husa pt husa pentru transport ^_^ Eu am una din 2005 facuta de el si inca o folosesc :dropsmilie: care tine la o ploaie de vara, nu uraganul katrina, fiind facuta din cordura. Are preturi corecte pentru ceea ce ofera.

 

In poza este husa by Darian din 2005, poza facuta acum 5 minute, nu vine perfect pt ca nu e croita pt motoreta actuala.

 

 

 

Darian - 0722 564 409

Foarte multumesc, cautam ceva verificat in timp :) L-am sunat pe Darian acum, dau si eu o comanda pentru F650GS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

am luat si eu, tot in Bucuresti, ( olx a fost sursa), 110 ron , undeva pe la Obor prin spate .super ok la acel pret (un XL) - altele mai petarda erau 160.

nu ma refer la alea de 50 de ron :)- sunt de unica folosinta.

daca e de interes pot sa caut anuntul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

La Jumbo au niste huse moto gri la 39 lei. Sunt la raionul de auto, le gasiti in ambalate compact, intr-o geanta mica, transparenta pe o parte. Are o mostra de material pentru a vedea ce cumperi, in rest pachetul e sigilat (un soricel de plastic tine cele doua capete de fermoar). La pretul asta merita incercat.

Inca mai au dar sunt mici 228*99*124 bune pentru scutere sau moto mici.

post-67547-0-99103100-1513438955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Ce husa pentru motocicleta sa-mi iau buna pentru ploaie si zapada?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...