Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lansez si eu o intrebare pe topic care poate o sa fie utila si altora: ca sa imi scot niste numere rosii pt Domi de ce am nevoie, cat ma costa si cat de repede se scot? Am fost azi la Politie, dar cu toata agitatia cu permisul am si uitat sa ma uit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

La solicitarea lui Serj pe PM va comunic prin prezenta unde se poate face cromare zincare.

 

Cromare alba si galbena MATA.

Mergeti in apropierea KUGULUI este acolo un BT banca transilvania in stanga ei este o poarta de fabrica MAFIR daca bine retin....Intri in curte o iei la stanga pana in capatul curtii cca 100m.acolo vezi o cladire ca si o sera de sticla ,treci pe langa ea pe partea stanga a serei ajungi la coltul cladirii.DAI coltul :lol: si este o usa de fier.Daca te uiti inauntru deja vezi baile de cromare.

Atentie.daca vrei sa fie cat mai lucioasa cromarea mai intai trebuie lustruita piesa la disc de pasla.Cat de bine o lustruiesti la pasla asa de bine va arata la urma.

daca ne strangem mai multi oameni cu mai multe piese se poate pune un AGENT in baia de cromare care sa o faca cromare lucioasa.Dar asta numai daca se aduna cel putin vreo 20 piese ca sa se merite......pt ei....

 

Zincare.

Institutia GARCEA pe sosele s-a mutat pe str aia mica de langa str cosbuc practic in spatele hotelului sport.Intri pe strada aia si dupa institutia GARCEA este o poarta de garaj de termopan alba.deobicei este acolo in fata portii un TUAREG.a sefului.Nu face greseala aici sa vb direct cu un angajat ca nu mai ai trecere pe acolo.Vb direct cu sefu e de treaba ii da instant piesa la un meserias si in 3 ceasuri mergi dupa ea .costa max 2 pachete de tigari.....care le dai meseriasului.

 

Cateva piese mi-am facut zincate ,si la fel daca e lustruita treaba bine la pasla atunci iese fain cat de cat lucios....

 

Era un tip care ducea la DEBRETEN piese la nichelat dar omului i sa pierdut urma.Daca stiti cine e anuntatima si pe mine.Omul facea calitate maxima......dura cam 2 saptamani pana veneau piesele inapoi din debreten....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

La solicitarea lui Serj pe PM va comunic prin prezenta unde se poate face cromare zincare.

 

Cromare alba si galbena MATA.

Mergeti in apropierea KUGULUI este acolo un BT banca transilvania in stanga ei este o poarta de fabrica MAFIR daca bine retin....Intri in curte o iei la stanga pana in capatul curtii cca 100m.acolo vezi o cladire ca si o sera de sticla ,treci pe langa ea pe partea stanga a serei ajungi la coltul cladirii.DAI coltul :D si este o usa de fier.Daca te uiti inauntru deja vezi baile de cromare.

Atentie.daca vrei sa fie cat mai lucioasa cromarea mai intai trebuie lustruita piesa la disc de pasla.Cat de bine o lustruiesti la pasla asa de bine va arata la urma.

daca ne strangem mai multi oameni cu mai multe piese se poate pune un AGENT in baia de cromare care sa o faca cromare lucioasa.Dar asta numai daca se aduna cel putin vreo 20 piese ca sa se merite......pt ei....

 

Zincare.

Institutia GARCEA pe sosele s-a mutat pe str aia mica de langa str cosbuc practic in spatele hotelului sport.Intri pe strada aia si dupa institutia GARCEA este o poarta de garaj de termopan alba.deobicei este acolo in fata portii un TUAREG.a sefului.Nu face greseala aici sa vb direct cu un angajat ca nu mai ai trecere pe acolo.Vb direct cu sefu e de treaba ii da instant piesa la un meserias si in 3 ceasuri mergi dupa ea .costa max 2 pachete de tigari.....care le dai meseriasului.

 

Cateva piese mi-am facut zincate ,si la fel daca e lustruita treaba bine la pasla atunci iese fain cat de cat lucios....

 

Era un tip care ducea la DEBRETEN piese la nichelat dar omului i sa pierdut urma.Daca stiti cine e anuntatima si pe mine.Omul facea calitate maxima......dura cam 2 saptamani pana veneau piesele inapoi din debreten....

 

Merci mult domnule :lol:

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...e-motociclete-/

Titlul nu suna deloc bine dar dupa mine e o alarmare falsa. Traducerea lui ar fi ca de cand va intra in vigoare noul impozit, acesta va include si taxa de poluare, acest lucru ducand bineinteles la o crestere a lui. Pentru toate tipurile de vehicule care polueaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Stie careva un instructor bun&lesne (evident) pt o tanara care vrea sa faca A-ul?

Ms !

Asfalt uscat!! ... eu sper cat de curand!!! :)

laci, scoala auto rally, suzuki gn 250, 0752.119.456 si 0766.538.391.

cuki, scoala alfa, honda rebel 125, 0741.177.336.

 

la auto rally e ceva mai scump, da' te invata mai multe(mers cu pasager, cum sa te inclini calumea, abordari de curbe, franari de urgenta, iesiri in trafic etc). 2 prieteni buni acuma fac acolo.

 

cinste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

laci, scoala auto rally, suzuki gn 250, 0752.119.456 si 0766.538.391.

cuki, scoala alfa, honda rebel 125, 0741.177.336.

 

la auto rally e ceva mai scump, da' te invata mai multe(mers cu pasager, cum sa te inclini calumea, abordari de curbe, franari de urgenta, iesiri in trafic etc). 2 prieteni buni acuma fac acolo.

 

cinste.

 

 

Mersi mult !

 

 

 

Hai vara Hai !!!!

 

0744677333

 

 

Mersi !!

Acum are de unde sa aleaga

 

 

 

 

Vreau Vara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi. :P

Pe Meses inca n-a venit? ca pe topa is 20 grade.

Dar din pacate numai in cauciuc, si mai mult de atat nu se incalzeste nici de-al dracu. :)

 

 

Ha ha..mesesul ne asteapta...

Despre topa aproape te-as crede....daca nu as fi in cj. :D

Si daca nu vinerea trecuta am visat toata noaptea soarele de la amiaza.Dar..in weekend numai a nins. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc o anvelopa dimensiunea 90 - 80 R 17 chear si second .... nu conteaza :) :D

 

cine vine sa ne dam o ntura cu motorul ...????

 

eu ma duc sa ma dau cu motoru .... daca mai sunteti care vreti sa ne dam .... sunati-ma la 0766.438380 eu am plekat sa calaresc motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde pot sa cumpar niste capse metalice? vreau sa prind doua bucati de piele deolalta :)

 

 

Capse Metalice gasesti AICI, sper ca-ti vor fi bune.

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde pot sa cumpar niste capse metalice? vreau sa prind doua bucati de piele deolalta :)

in manastur, langa piata flora este un magazin care lucreaza cu piele, destul de ieftin zic eu. incearca acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello... de unde as putea sa iau niste placute de frana, ulei de furca, si semeringuri pt. furca pt un Aprilia Rx-50?stiti ceva magazin prin oras?Multumesc anticipat si DA DOAMNE SA FIE SOAREEEE :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello... de unde as putea sa iau niste placute de frana, ulei de furca, si semeringuri pt. furca pt un Aprilia Rx-50?stiti ceva magazin prin oras?Multumesc anticipat si DA DOAMNE SA FIE SOAREEEE :)

tot ce cauti gasesti la sebi, de pe louis, liviu rebreanu 34, nr 0745.033.679.

eu de acolo mi-am luat exact ce cauti tu da pt. dr big.

cinste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Nu stiti cum ajung in lomb(mi se pare ca asa ii zice) ca mi-a zis cineva ca acolo as gasi piese de la dezmembrazi pt masini. parca de la gara cum mergi spre baciu, dar nu stiu exact pe unde e. V-as fi recunoscator daca mi-ati raspunde.

 

 

O zi buna !

 

P.S. scuzati stiu ca nu e topic in legatura cu motociclism

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Nu stiti cum ajung in lomb(mi se pare ca asa ii zice) ca mi-a zis cineva ca acolo as gasi piese de la dezmembrazi pt masini. parca de la gara cum mergi spre baciu, dar nu stiu exact pe unde e. V-as fi recunoscator daca mi-ati raspunde.

 

 

O zi buna !

 

P.S. scuzati stiu ca nu e topic in legatura cu motociclism

 

http://www.cluj4all.com/navigator/str/lomb Daca stii strada exacta aici gasesti foarte usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...