Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stie careva pe unde gasesc elecrolit gata preparat ceva magazin auto benzinarii etc??

 

 

habar nu am cum de mi s-a golit bateria ;) e mai uscata ca fundul unui beduin nici macar strop de acid nu mai are nu-mi imaginez ce s-ar fi putut intampla

 

Salut,

dupa ce completezi, aseaza bateria intr-un loc uscat si pe ceva de care nu iti pare rau (acidul nu e un lucru prietenos), macar o zi sau o noapte, daca ai nevoie de ea, apoi verifica daca nu cumva a lasat urma de lichid dupa el. Usor se poate intampla sa ai o "micro" fisura pe undeva, am patit la fel si o sa fiu nevoit sa imi achizitionez o alta baterie.

 

In cazul in care curge, nu-ti recomand sa il pui inapoi in moto pentru ca acidul din el o sa iti atace suportul de baterie si toate acele lucruri cu care ajunge in contact.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai lichidu din baterie iese din 2 motive... ori e crapat plasticul ori ai incarcarea prea mare (releu fecundat?) si o fiert; mai degraba prima varianta, daca zici ca e goala bateria, ca daca fierbea iesea numai apa distilata, acidul sulfuric nu se evapora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pt sfaturi azi o sa-mi dea un prieten electrolit si ramane de vazut cum se v-a comporta bateria

initial am vrut sa comand la sebi dar nu vroiam sa astept o sapt da daca-i fisurata va trebui totusi

 

ms fain inca odata !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Intrebare : Nu stiti cumva careva dintre voi unde s-a mutat magazinul de tricouri imprimate {metal, moto, etc.} de la parterul magazinului CENTRAL ?Merci ... ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Nu de alea vorbeam Dane si Misu...., ci de bouticul ala din Central, de la parter, cu tricouri cu imprimeuri cauciucate , aduse din import.Majoritatea erau din Thailanda. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Nu de alea vorbeam Dane si Misu...., ci de bouticul ala din Central, de la parter, cu tricouri cu imprimeuri cauciucate , aduse din import.Majoritatea erau din Thailanda. :)

 

 

Nu gasesti sa-ti aduci de la unguri. Ca ei is mai dotati de obicei la chestii din astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Nu de alea vorbeam Dane si Misu...., ci de bouticul ala din Central, de la parter, cu tricouri cu imprimeuri cauciucate , aduse din import.Majoritatea erau din Thailanda. :)

 

aaaaaaaaaaa dalea..... cred ca gasesti pe net sau mergi la iulius la carturesti la subsol cred ca au ceva tricouri

Editat de mishu_dark
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-22318-1266592971_thumb.jpg :) As vrea sa-nmi faca cineva un tatuaj pe bratul drept in zona laterala biceps-triceps.Marimea ar fi cam de 12x15 cm .Nu m-as duce la salon tattooo , pt. ca nu-mi permit.Ofer max 200 roni .E vorba de desenul acesta.Culorile raman la fel: rosu-negru :tot acest desen , dar si cu fondul alb l-as face aerograf pe rezervorul de la Virago , tot cam la dimensiunea aia... Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Intrebare : Nu stiti cumva careva dintre voi unde s-a mutat magazinul de tricouri imprimate {metal, moto, etc.} de la parterul magazinului CENTRAL ?Merci ... :)

 

Mai este un magazin, cred ca Amsterdam ii zice daca nu ma insel, e vis a vis de Sora. Acolo tre sa gasesti tricouri imprimate. Mai sunt cateva magazine si in piata Marasti numai ca alea sunt cam slabute: gen Metallica, Tokio Hotel (mai mult Tokio Hotel :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deleted Member Secure your cumputer!, Feb 17 2010, 04:42 AM

 

Guests

 

Dear, and_Justice_for_...!

 

There are viruses' activities from your computer! Highly recommend you to scan your computer for malicious and potentially unwanted software. If you do not follow this, I will have to make a complaint to your Internet Service Provider with attached log file (your IP address, etc.). If you want to find a report about your computer's security and solve every problem with it, please click here:

 

http://.w.w.w.total-scan.com/detected/and_Justice_for_...

 

This is an online service that you can use for free spyware removal. Use it to scan your computer to help protect, clean, and keep your computer running at its best. Use the free scan to check for and remove viruses, spyware, and other potentially malicious software and to find vulnerabilities or shortcomings in your Internet security.

 

Thank you. Yours truly, Edmond Taylor.

 

 

;)

multumesc Edmond Taylor; mare domn :)

Editat de and_Justice_for_All
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. nu stie careva unde gas aparatori din plastic pt furca.

Mesaj completat

 

si o maneta ambreiaj pegaso 650.

 

 

 

pt maneta incearca la sebi pe liviu rebreanu 34 la magazin sigur gasesti sau la seth in floresti ,aprilia pe variata manastur zorilor

Mesaj completat

stie careva un adresa la un magazin de rulmenti skf ,sau alta firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt maneta incearca la sebi pe liviu rebreanu 34 la magazin sigur gasesti sau la seth in floresti ,aprilia pe variata manastur zorilor

Mesaj completat

stie careva un adresa la un magazin de rulmenti skf ,sau alta firma

 

 

Parca pe varianta Zorilor - Manastur era reprezentanta SKF. Mergi cu rulmentul in mana si ei iti spun daca au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deleted Member Secure your cumputer!, Feb 17 2010, 04:42 AM

 

Guests

 

Dear, and_Justice_for_...!

 

There are viruses' activities from your computer! Highly recommend you to scan your computer for malicious and potentially unwanted software. If you do not follow this, I will have to make a complaint to your Internet Service Provider with attached log file (your IP address, etc.). If you want to find a report about your computer's security and solve every problem with it, please click here:

 

http://.w.w.w.total-scan.com/detected/and_Justice_for_...

 

This is an online service that you can use for free spyware removal. Use it to scan your computer to help protect, clean, and keep your computer running at its best. Use the free scan to check for and remove viruses, spyware, and other potentially malicious software and to find vulnerabilities or shortcomings in your Internet security.

 

Thank you. Yours truly, Edmond Taylor.

 

 

;)

multumesc Edmond Taylor; mare domn :)

 

 

Stai linistit, uite un topic intreg AICI legat de acest mail :D, jumatate din userii de pe forum a primit acest PM..... era un bot, presupun si a fost sters userul in dimineata urmatoare dupa care au aparut aceste mesaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno asta da invatzatura de minte... mai bine mai stai 10 minute pana invartzi de roata, decat sa ramai pe viatza fara amprente/degete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice manual te uiti, iti zice clar ca invarti cu mana de roata, nu bagata in viteza si la ralanti :o Si cand invarti tu se pot intampla accidente, insa nu atat de grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...