Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

de cateva zile bune ma chinui cu niste crampe musculare la ambele picioare, la bicepsii femurali. o crampa mica de era nu ar fi fost problema, dar pe mine ma ia noaptea cu draci, de-mi trage piciorul dintr-o data si nu-i mai da drumul, si ca sa il intind, trebuie sa sar din pat si sa-mi pun talpa pe podea si sa fortez genunchiul inspre spate. asta e singura modalitate sa mai indrept piciorul, din forta proprie a piciorului nu mai pot face nimic. a doua problema mare e ca ma tine asa in jur de 10 minute si in dureri extreme, ba la unul, apoi cand scap de el ma ia celalalt. mai rau e cand ma iau ambele de-odata.

 

diferenta din lifestyle e ca fac foarte mult efort fizic de 3 saptamani incoace, stand in picioare cate 12 ore, urcand scari, pereti si altele (job requirements)

 

acuma intrebarea este... ce ii declanseaza in halul asta, si ce pot sa fac? cam ce gasesc pe net e destul de vag, minerale hidratari si alte cele.

eu as vrea totusi daca stiti o modalitate de a scapa de carcei imediat ce mi se declanseaza. ciupitul tendonului am incercat si nu da rezultate (sursa tot net)

 

mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa magneziu si fier, oboseala muscuara accentuata ( un fel de supra-antrenament fara pauze). Brocolli, banane, kiwi, si alte alimente cu magneziu si fier. Eventual si niste multivitamine ( de calitate) pe langa, in caz ca organismul tau introduce greu in sistem vitaminele care le ia din mancare. Apa multa si seara, cand simti ca esti f obosit ( la picioare), jumatate de aspirina ( daca nu te stii alergic la ea), pt un aport mai mare de sange. Spor si sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa magneziu si fier, oboseala muscuara accentuata ( un fel de supra-antrenament fara pauze). Brocolli, banane, kiwi, si alte alimente cu magneziu si fier. Eventual si niste multivitamine ( de calitate) pe langa, in caz ca organismul tau introduce greu in sistem vitaminele care le ia din mancare. Apa multa si seara, cand simti ca esti f obosit ( la picioare), jumatate de aspirina ( daca nu te stii alergic la ea), pt un aport mai mare de sange. Spor si sanatate

 

 

:friends: stiam ca ma pot baza pe unul din voi :D

mersi frumos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

 

Are cineva de imprumut (eventual inchiriat) o remorca moto pt weekendul asta?

Trebuie dus un motor de la cluj la bistrita, si masina exista, remorca nu.

 

Daca stiti pe cineva, dati-mi un pm, va rog frumos.

 

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Are cineva de imprumut (eventual inchiriat) o remorca moto pt weekendul asta?

Trebuie dus un motor de la cluj la bistrita, si masina exista, remorca nu.

Daca stiti pe cineva, dati-mi un pm, va rog frumos.

Alex.

 

 

Caut sa inchiriez platforma auto cu o singura axa, sa se poata trage cu categoria B. Am nevoie vineri 07.10.2011 ora 6 a.m. o returnez vineri ora 18 p.m.

0757-181.485 Radu.

 

/index.php?/topic/494187-remorca-moto-de-inchiriat-50-ronzi/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am nevoie de asa ceva...e un regulator de presiune pt aer. Am fost pe la Practiker/Baumax/Mafcom si nu au :(

Poate stit voi pe undeva...nu neaparat in Cluj.

Multumesc!

post-7965-0-58252100-1317995324_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am vazut si eu pe alea Dane, dar nu e ce imi trebuie mie ca nu se potriveste filetul pe buteliile de scufundari, iar cu improvizatii parca n-as umbla cand lucrez la presiuni de 200-230 bari. As vrea sa vad daca gasesc la noi exact acelasi model, altfel o sa le comand in Olanda...Multumesc oricum! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care aveti cartela orange prepay, trimiteti mesajul: "500 min orange cadou" (fara ghilimele ) la numarul 321 si veti primi 500 min in retea valabile 30 de zile si "500 mesaje cadou" pt sms-uri. Oferta poate fi activata doar azi si nu va costa nimic... merge! Valabil pana la miezul noptii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...