Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

vezi aici. au sediu pe traian vuia si lucreaza direct cu 3M. aveam si un nr de mobil, dar din pacate nu-l mai gasesc :rusinica: . la vremea cand lucram cu ei(anu trecut), nu stateau f bine cu stocurile aici in cj, dar in principiu au stocuri ok in bucureshit si timisoara, deci probabil se poate rezolva pana pe vineri.

 

Multumesc de info...am gasit si eu firma, am vb cu ei la telefon, dar ziceau ca vand doar la firme, din pacate....alte idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gasesc undeva in Cluj produse 3M? Mai precis m-ar interesa niste pad-uri din acelea dublu-adezive VHB (very high bond). Am achizitionat o camera pentru casca de pe Ebay, sunt multumit de ea, dar nu-mi place prinderea de casca, care este cu banda elastica siliconata, si care este cam scurta...adica trebuie sa o intind cam la maxim ca sa o pot pune pe casca, si mi-e frica sa nu se rupa, sau sa scape din prindere la vreo groapa din cauza supra-tensionarii. As vrea sa lipesc prinderea pe casca, cam cu acelasi tip de pad dublu adeziv care se foloseste la prinderile GoPro. As putea gasi pe undeva? Sau are cineva de vanzare asa ceva? Sau ma poate indruma cineva spre o solutie similara?

Ideea e ca pana Vineri vreau sa rezolv problema asta. Multzam! :cheers: :friends:

 

Ce model de camera ti-ai luat,ca si pe mine ma bate gandul sa-mi iau una.Inca prospectez piata. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cu banda elastica siliconata, si care este cam scurta...adica trebuie sa o intind cam la maxim ca sa o pot pune pe casca, si mi-e frica sa nu se rupa, sau sa scape din prindere la vreo groapa din cauza supra-tensionarii.

Am si eu (adica am avut, am dat-o imprumut de vre-un an) si tot asa trebuia sa intind la maxim banda, dar sta bine, nu cade si nu misca, eu am fost acu doi ani cand nu era asfaltata Transalpina pe off road si pe forestierele din Apuseni si sta perfect. Pune-o pe casca linistit.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca un ADMIN a sters topicul, considerindu-l SPAM [logic nu vad de ce, la urma urmei ne muncim sa OFERIM GRATUIT un curs celor care doresc sa participe], ma gindesc ca totusi pot posta si eu aici la UTIL:

 

Anul acesta pentru a cincia oară consecutiv organizăm un CURS GRATUIT de aprofundare a tehnicilor de conducere a motocicletei, cu participarea instructorilor de specialitate din străinătate. Evenimentul va avea loc în Oradea la data de 09.06.2012 în parcarea ERA.

 

Pentru detalii si inscrieri, vizitati Drakkar Training ori postati aici.

Va asteptam cu drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde as gasi un stiker din fata de la far se vede in poza incercuit negru nr meu de tel 0744498724 cluj n. motocicleta e suzuki gsxr din 1998 de 600

Editat de yoyocluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce model de camera ti-ai luat,ca si pe mine ma bate gandul sa-mi iau una.Inca prospectez piata. :)

 

Uite din asta, de pe Ebay:

 

post-36624-0-76456500-1338445475_thumb.jpg post-36624-0-18261700-1338445476_thumb.jpg

 

Am testat-o pe masina, imaginea e OK, singurul lucru de care nu sunt incantat este sonorul, care se inregistreaza destul de prost, dar pana la urma asta se poate rezolva la montaj. O alta chestie care la inceput mi s-a parut ciudata e ca desi filmarea e continua, camera salveaza clipurile la fiecare 5 minute, deci pe card apar mai multe clipuri...initial m-a cam enervat treaba asta, dar apoi mi-am dat seama ca pana la urma e o treaba buna, pentru ca in caz ca se intampla ceva, nu pierzi tot ce ai filmat, ci maxim ultimele 5 minute, ceea ce nu e rau. Iarasi, treaba asta se rezolva la montaj. O alta parte buna a camerei este ca e subacvatica, deci se poate merge si pe ploaie pe ea, si chiar filma sub apa pana la 10m. Un alt atu, este ca are telecomanda care se poate prinde la breloc, deci o poti tine impreuna cu cheia de la moto, si poti incepe filmarea atunci cand ai chef, fara sa pipai camera dupa butoane, sa vezi cum sa incepi inregistrarea...apesi pe butonul de la telecomanda si incepi/opresti inregistrarea cand ai chef. Mai are si laser, pentru pozitionare...atunci cand camera e pe casca si nu esti sigur daca filmeaza ceea ce ai vrea tu sa filmeze, apesi butonul laserului de pe telecomanda si vezi unde bate raza...apoi o indrepti unde vrei tu sa bata, si esti sigur ca filmezi exact ceea ce vrei (unde bate raza laser, spre acolo e indreptat obiectivul camerei).

Per total e o camera buna pentru pretul pe care il are...108$, transport gratuit. Mi-a ajuns in vreo 3 saptamani de la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite din asta, de pe Ebay:

 

post-36624-0-76456500-1338445475_thumb.jpg post-36624-0-18261700-1338445476_thumb.jpg

 

Am testat-o pe masina, imaginea e OK, singurul lucru de care nu sunt incantat este sonorul, care se inregistreaza destul de prost, dar pana la urma asta se poate rezolva la montaj. O alta chestie care la inceput mi s-a parut ciudata e ca desi filmarea e continua, camera salveaza clipurile la fiecare 5 minute, deci pe card apar mai multe clipuri...initial m-a cam enervat treaba asta, dar apoi mi-am dat seama ca pana la urma e o treaba buna, pentru ca in caz ca se intampla ceva, nu pierzi tot ce ai filmat, ci maxim ultimele 5 minute, ceea ce nu e rau. Iarasi, treaba asta se rezolva la montaj. O alta parte buna a camerei este ca e subacvatica, deci se poate merge si pe ploaie pe ea, si chiar filma sub apa pana la 10m. Un alt atu, este ca are telecomanda care se poate prinde la breloc, deci o poti tine impreuna cu cheia de la moto, si poti incepe filmarea atunci cand ai chef, fara sa pipai camera dupa butoane, sa vezi cum sa incepi inregistrarea...apesi pe butonul de la telecomanda si incepi/opresti inregistrarea cand ai chef. Mai are si laser, pentru pozitionare...atunci cand camera e pe casca si nu esti sigur daca filmeaza ceea ce ai vrea tu sa filmeze, apesi butonul laserului de pe telecomanda si vezi unde bate raza...apoi o indrepti unde vrei tu sa bata, si esti sigur ca filmezi exact ceea ce vrei (unde bate raza laser, spre acolo e indreptat obiectivul camerei).

Per total e o camera buna pentru pretul pe care il are...108$, transport gratuit. Mi-a ajuns in vreo 3 saptamani de la comanda.

 

Eu am cumparat asta http://store.kodak.c...uctID.169976100 a fost 400 ron in Auchan , si sunt multumit cum filmeza

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EdCwKWdrvSI&feature=plcp

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite din asta, de pe Ebay:

 

post-36624-0-76456500-1338445475_thumb.jpg post-36624-0-18261700-1338445476_thumb.jpg

 

Intr-adevar,raportul calitate-pret e bun.Merci de info :)

 

 

 

Eu am cumparat asta http://store.kodak.c...uctID.169976100 a fost 400 ron in Auchan , si sunt multumit cum filmeza

 

 

da, calitatea filmarii e buna dar dezavantajul e ca trebuie s-o ti in mana,si pe offroad nu prea vad cum :)

Editat de Poly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

da, calitatea filmarii e buna dar dezavantajul e ca trebuie s-o ti in mana,si pe offroad nu prea vad cum :)

 

eu am construit azi un suport pentru ea sta pe ghidon este din inox si este super ok , am fost si am facut si o tura pan la Turda si am filmat revin si cu filmuletul imediat ce il urc pe youtube :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac deflectoare, parbrize home made.pm sau tel 0751232565

 

ala de pe Ymha ta a iesit bestial, arata foarte bine , ia de pe louis o guma de pus pe margine si zici ca-i givi aici sau aici

la ala micut la deflector cum frantu ii faci prinderea ???? :cheers::cheers:

 

Grija mare pentru cei care ruleza in Manastur, in intersectia intre Pimaverii si Islazului acum este sens giratoriu grija la cocalari http://ziuadecj.realitatea.net/administratie/tramvaiul-aduce-doua-noi-sensuri-giratorii-si-sens-unic-pe-splaiul-independentei--78375.html

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIERRA MODELLSPORT - Magazin de Modelism

str.Stefan cel Mare nr.14, BOTOSANI, 710022

 

Pentru oameni diferiti - un hobby diferit

www.sierra.ro

 

 

Clubul de aeromodelism Napoca Air in colaborare cu Aeroclubul Romaniei va invita cu drag sa participati la Zilele Napoca Air 2012 in perioada 21 - 24 iunie 2012 pe aerodromul Traian Darjan din Dezmir, Cluj.

Speram cu aceasta ocazie sa reinviem o frumoasa reuniune care din motive mai mult sau mai

putin obiective nu am mai tinut-o de cativa ani.

Cu ajutorul participarii voastre cat mai numeroase speram la o intalnire reusita.

VA ASTEPTAM CU DRAG!

 

Contact: Andras Babos, Cluj

Tel: 0745-256205

E-mail: andras.babos@napocaair.ro

http://www.facebook.com/events/371955856181049/

 

 

In timpul intalnirii se vor desfasura 4 etape de concurs care vor fi premiate de Clubul de Aeromodelism NAPOCA AIR:

 

1. Concursul Planoare

2. Concursul Trecere sub obstacole

3. Concursul Heli

4. Concursul Taiat banda hartie

 

Premii:

1x 3241KIT - Aeromodel avion RED HAWK KIT

4x SL45H1 - Set surubelnite (45 buc)

1x NE210A - Combat Heli TWISTER (2 buc)

1x NE30226 - Elicopter SOLO PRO 260-V2

1x AT21206 - Aeromodel avion WING TIGER V2

2x MBL76476 - Aeromodel BREEZE PRO 3D

2x 4946 - Motor Roxxy BL Outrunner 2216/25

 

 

Date de contact:

Departament tehnic (service):

- tel 0743-99-33-11

- e-mail: florin.nechifor@sierra.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a fost careva prin croatia si muntenegru si poate sa imi dea cateva informatii de genu : ce ii de vazut ,ceva preturi la cazare la cort si camere,taxe de platit si orice legat de excursie .....mersiii :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

visavis de facultatea de mecanica de pe bulevardul muncii in curtea de langa cladirea cu banca transilvania in capat. batoane de acril de 3 5 8 si 10 mm de cate 2m lungime, clare ca si fibra optica. in jur de 20 de lei bucata

 

as mai avea nevoie de numarul de telefon al cuiva de la fostul seth motors din floresti de la servis, daca mai are cineva. numar bun va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a fost careva prin croatia si muntenegru si poate sa imi dea cateva informatii de genu : ce ii de vazut ,ceva preturi la cazare la cort si camere,taxe de platit si orice legat de excursie .....mersiii :bounce:

Si pe mine ma intereseaza. Cand vrei sa mergi? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut de ceva vreme o harta turistica a judetului Cluj. Ideea e ca in fiecare weekend sa fac o tura cu mobra si sa vizitez tot ce este de vizitat in judetul nostru. Exista pe site-ul consiliului local cluj o harta digitala foarte friendly: LINK

 

De asemenea maine ma duc la sediu CJC si voi ridica harta in format clasic (Gratuit).

 

Sporuri

Editat de Suzuki_RM_125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde se capitoneaza cu placaj dube, autoutilitare ?

Si apropo, unde sunt aparate de echilibrat roti moto? Eu stiu 2, unul e stricat si celalat nu raspunde la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde se capitoneaza cu placaj dube, autoutilitare ?

Si apropo, unde sunt aparate de echilibrat roti moto? Eu stiu 2, unul e stricat si celalat nu raspunde la telefon.

 

Despre ce duba e vb ? I-am facut unui amic un schimb de placare a interiorului in urma cu ceva vreme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri tuturor celor care au participat sub orice forma la cursul din Oradea: cursanti, instructori, sponsori si prieteni care ne-au ajutat, sustinut, inveselit sau care au venit doar ca sa ne vada si sa ne salute!

 

Deoarece cursul de anul acesta a trecut deja, si poze si filmulete poate deja sa posteze oricine, deoarece pina la anul pina prin aprilie-mai nu mai mi-e tare musai sa scriu pe acest forum, deoarece m-am abtinut pina acum, vreau sa spun aici RUSINE ADMIN-ului care mi-a sters posturile de la judetele Cluj, Hunedoara, Satu Mare - de unde, in ciuda acestui fapt, am avut participanti la curs, presum si posturile de la alte judete, fiindca le-a considerat SPAM.

Dupa cum am mai spus, nu vind nimic aici pe forum, nu fac reclama nici unei marci, nu am/avem absolut nici un fel de profit din acest curs, pe care deja de cinci ani il oferim gratuit celor care doresc sa participe, si mai nou, doar celor care, din bunavointa unui admin, apuca sa afle despre organizare lui...

Asa ca vreau sa pun o intrebare mai mult retorica, fiindca nu astept cu adevarat vreun raspuns - eu il cunosc: oare cei din Timis, Arad, Cluj, Hunedoara, Satu Mare care au venit ieri la Oradea, si nu doar ei, au simtit postul de anuntare a cursulu ca fiind spam? S-au simtit deranjati de el? Agresati? Iritati?

Exista un admin care are EL dreptul sa hotarasca din ce judete pot fi participantii la cursul pe care NOI il organizam si celorlalti sa le taie aceasta posibilitate? Are EL dreptul sa decida ca de exemplu Clujul nu are ce cauta aici?

Cine esti tu, Admin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri tuturor celor care au participat sub orice forma la cursul din Oradea: cursanti, instructori, sponsori si prieteni care ne-au ajutat, sustinut, inveselit sau care au venit doar ca sa ne vada si sa ne salute!

 

Deoarece cursul de anul acesta a trecut deja, si poze si filmulete poate deja sa posteze oricine, deoarece pina la anul pina prin aprilie-mai nu mai mi-e tare musai sa scriu pe acest forum, deoarece m-am abtinut pina acum, vreau sa spun aici RUSINE ADMIN-ului care mi-a sters posturile de la judetele Cluj, Hunedoara, Satu Mare - de unde, in ciuda acestui fapt, am avut participanti la curs, presum si posturile de la alte judete, fiindca le-a considerat SPAM.

Dupa cum am mai spus, nu vind nimic aici pe forum, nu fac reclama nici unei marci, nu am/avem absolut nici un fel de profit din acest curs, pe care deja de cinci ani il oferim gratuit celor care doresc sa participe, si mai nou, doar celor care, din bunavointa unui admin, apuca sa afle despre organizare lui...

Asa ca vreau sa pun o intrebare mai mult retorica, fiindca nu astept cu adevarat vreun raspuns - eu il cunosc: oare cei din Timis, Arad, Cluj, Hunedoara, Satu Mare care au venit ieri la Oradea, si nu doar ei, au simtit postul de anuntare a cursulu ca fiind spam? S-au simtit deranjati de el? Agresati? Iritati?

Exista un admin care are EL dreptul sa hotarasca din ce judete pot fi participantii la cursul pe care NOI il organizam si celorlalti sa le taie aceasta posibilitate? Are EL dreptul sa decida ca de exemplu Clujul nu are ce cauta aici?

Cine esti tu, Admin?

 

chiar ma intrebam de ce nu ne mai invitati la curs! as fi venit macar ca si spectator, dar n-am stiut ca se tine; pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma intrebam de ce nu ne mai invitati la curs! as fi venit macar ca si spectator, dar n-am stiut ca se tine; pacat.

 

Imi pare foarte rau ca s-a intimplat asa... La anul va trebui sa fim foarte inventivi ca sa putem posta aici pe forum! Sau poate se schimba adminul pina atunci! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...