Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

La visine m-as baga io. Dar numai luni. Ca azi is liber dar am musafiri si nu pot pleca de acasa, maine si poimaine is la scarbici de la 8 pana se gata (recte 23-24-01 sau mai spre dimineata de atat...) Duminica tre' sa merg pana la Alba cu ceva treaba, asa ca doar luni. Daca mai is visine pe luni, ma bag de la orice ora, pana se gata treaba. Apoi asteptam sa se faca visinata, ca d'aia de anul trecut mai am doar un litru (din 25) Da un semn si ne vorbim.

Salve, Nick.

Noah, celor care au fost acolo si de ajutor le multumesc, toata lumea s-a ales cu o burta de cirese si altele "la pachet".In 2 ore si jumate de aerisit plamanii la livada. Ciresele le-am impartit deja pe la prieteni. Important e ca am "coafat " niste pomi si la anul sau peste doi ani va fi probabil recolta mai accesibila. Yonick, saptamana viitoare voi mai da o strigare pentru cei care vor visine, ca nici eu nu am apucat inca sa strang pentru mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:bigstar: Seara buna ! As dori cat de multe informatii despre Kawasaki KLE 500, model 1994.Mi-ar fi foarte utile informatiile , deoarece ma bate gandul sa iau unul....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma poate ajuta cineva cu numarul de telefon al domnului care centreaza jante moto de pe Albini?

 

Il cheama Sanyi si pe mine m-a servit foarte bine si prompt: 0741-525901

 

:bigstar: Seara buna ! As dori cat de multe informatii despre Kawasaki KLE 500, model 1994.Mi-ar fi foarte utile informatiile , deoarece ma bate gandul sa iau unul....

 

Gasesti toate datele tehnice AICI

In rest, cum va fi motorul pe care-l vei gasi, tine de noroc si de seriozitatea proprietarului anterior.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva ceva de laguna albastra? am auzit ceva zvonuri cum ca s-ar fi privatizat terenul dar tiganii merg acolo sa isi spele caii si hainele.

vreau sa dau saptamana viitoare o tura cu bicicleta pana acolo, si nu vreau sa pedalez degeaba. daca stiu ca e asa, pedalez la tarnita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dac ai auzit ca cineva spala caii in Laguna...inseamna ca acel cineva care ti'a spus nici macar NU stie unde e Lahguna localizata pe harta. Ce sa mai vorbim de cum arata sau ce adancime, cat mal, etc ...

 

Mergi linistit si balaceste'te :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dac ai auzit ca cineva spala caii in Laguna...inseamna ca acel cineva care ti'a spus nici macar NU stie unde e Lahguna localizata pe harta. Ce sa mai vorbim de cum arata sau ce adancime, cat mal, etc ...

 

Mergi linistit si balaceste'te :drink:

 

la valul asta de caldura e numa' bine. daca mai are careva bicla si are chef de pedalat 50 de km dus-intors e bine-venit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

week-end-ul asta e tva-ul cadou direct pe factura la gama Samsung: tv-uri (lcd, led, smart tv, 3D), aparate foto-video, dvd-playere si sisteme home cinema. daca va intereseaza ceva datzi un tel (0746200339) sau haidatzi la Metro

 

numa' bine & doamne-agiuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot sa repar un cot de la o teava de esapament.

Din cauza unei lovituri s-a infundat o parte.

 

Multumesc

 

Salut - nu stiu unde, daca nu cumva aia ce fac/repara tevi de esapament si desfunda de-astea (Strada Plevnei nu stiu numarul, peste drum de benzinaria aia Rompetrol) - dar, daca bagi apa in zona aia infundata si bagi la congelator / combina frigorifica, o sa isi recapete forma initiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patanie de azi dimineata... Am cumparat o guma de la cineva, m-am inteles la pret ca fiind de 100 eur, plata sa se faca la curier in euro. Vine curierul, ii dau suta pe guma si pe transport imi cere 60 de lei :| fata de cat e normal, cam 30 de lei transport + ramburs. Deci daca cumparati ceva din tara cu curierul, insistati ca plata sa se faca in RON, sau platitii intr-un cont in banca daca aveti incredere in vanzator.

 

La fel, daca vindeti ceva prin curier, puteti sa dati nr de cont de la banca si va livreaza banii acolo direct, decat sa mai vina o data curierul cu rambursul. In felul asta, pe langa ca nu mai pierzi timp cu curierul sa iti aduca banii, costa si mai putin pentru ala care cumpara ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patanie de azi dimineata... Am cumparat o guma de la cineva, m-am inteles la pret ca fiind de 100 eur, plata sa se faca la curier in euro. Vine curierul, ii dau suta pe guma si pe transport imi cere 60 de lei :| fata de cat e normal, cam 30 de lei transport + ramburs. Deci daca cumparati ceva din tara cu curierul, insistati ca plata sa se faca in RON, sau platitii intr-un cont in banca daca aveti incredere in vanzator.

 

La fel, daca vindeti ceva prin curier, puteti sa dati nr de cont de la banca si va livreaza banii acolo direct, decat sa mai vina o data curierul cu rambursul. In felul asta, pe langa ca nu mai pierzi timp cu curierul sa iti aduca banii, costa si mai putin pentru ala care cumpara ;)

 

pai da, firmele de curierat percep taxa pentru transport de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patanie de azi dimineata... Am cumparat o guma de la cineva, m-am inteles la pret ca fiind de 100 eur, plata sa se faca la curier in euro. Vine curierul, ii dau suta pe guma si pe transport imi cere 60 de lei :| fata de cat e normal, cam 30 de lei transport + ramburs. Deci daca cumparati ceva din tara cu curierul, insistati ca plata sa se faca in RON, sau platitii intr-un cont in banca daca aveti incredere in vanzator.

 

La fel, daca vindeti ceva prin curier, puteti sa dati nr de cont de la banca si va livreaza banii acolo direct, decat sa mai vina o data curierul cu rambursul. In felul asta, pe langa ca nu mai pierzi timp cu curierul sa iti aduca banii, costa si mai putin pentru ala care cumpara ;)

 

Rambursul e vreo 13 lei plus ceva la % din valoarea declarata.

Ca si vanzator, poti bifa optiunea "Cont colector" si atunci banii ti transfera curierul in contul respectiv (costa vreo 3 lei si dureaza mai mult decat varianta clasica).

 

Deci da! Merita sa platesti in avans banii (in contul vanzatorului) daca e de incredere, ca sa scapi de plata rambursului.

Nu stiu d ece ti-a luat 60 lei, dar oricum un cauciuc trimis cu curierul te va costa mai mult decat un plic trimis cu acelais curier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, firmele de curierat percep taxa pentru transport de bani

Tu citesti printre randuri sau cum? Daca primeam aceeasi guma si plateam in lei, plateam contravaloarea gumei + 30 de lei ce includ transportul si rambursul, adica faptul ca, curierul merge inca o data la vanzator si ii da un plic care are banii de pe guma.

 

Rambursul e vreo 13 lei plus ceva la % din valoarea declarata.

Ca si vanzator, poti bifa optiunea "Cont colector" si atunci banii ti transfera curierul in contul respectiv (costa vreo 3 lei si dureaza mai mult decat varianta clasica).

 

Deci da! Merita sa platesti in avans banii (in contul vanzatorului) daca e de incredere, ca sa scapi de plata rambursului.

Nu stiu d ece ti-a luat 60 lei, dar oricum un cauciuc trimis cu curierul te va costa mai mult decat un plic trimis cu acelais curier.

Banuiesc ca la % ala s-o umflat pretul, ca am cumparat prin curier si chestii mai scumpe si nu o costat mai mult de 30 de lei toata afacerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

instalez soft gps pe telefoane cu sistem Android. spatiu necesar 500 Mb pe card, 22Mb pe telefon pt instalare, apoi se poate trece pe card

soft testat, merge perfect, acuratete de +/- 30m.

necesita antena gps la telefon

Editat de kamikazee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat e de util, dar am vazut ASTA din greseala si mi-am dat seama de unde le vin la unii idei. crackup.gifcrackup.gifcrackup.gif

Adevarul e ca original e de domeniul trecutului. "Am zis [si] gata!!!"

Salutari "la toti". Nick.

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...