Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

nu stiu unde sa postez asa ca intreb aici.

ce parere aveti de castile Held comparativ cu Nolan(ce am acum)?

 

Held face echipamente textile si de piele bune, dar castile nu sunt cine stie ce(nu cred ca sunt fabricate de ei oricum). Nici Nolan nu m-a incantat(sunt foarte mari si grele).

Pe tipul acela de casca eu iti recomand Airoh S4. Eu am fost foarte multumit de aceea casca dupa 3 sezoane.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Held face echipamente textile si de piele bune, dar castile nu sunt cine stie ce(nu cred ca sunt fabricate de ei oricum). Nici Nolan nu m-a incantat(sunt foarte mari si grele).

Pe tipul acela de casca eu iti recomand Airoh S4. Eu am fost foarte multumit de aceea casca dupa 3 sezoane.

 

si Airoh sta in calcul dar am vazut modelul asta cu ochelari incorporati care e un mare +

Nolanul care il am are 1400 g si degeaba are chin guard ca vajaie de o ia mama draqului.....sunt obisnuit si nu ma deranjeaza, ba din potriva daca nu vajaie mi se pare aiurea

cam asta zic ei despre casca:

 

Descriere:

Casca motocross de inalta calitate.

Material ABS.

Captuseala confortabila complet detasabila si lavabila.

Ventilatie la frunte si la barbie.

Certificat ECE 22.05.

 

si eu acum am un Nolan N103

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si Airoh sta in calcul dar am vazut modelul asta cu ochelari incorporati care e un mare +

Nolanul care il am are 1400 g si degeaba are chin guard ca vajaie de o ia mama draqului.....sunt obisnuit si nu ma deranjeaza, ba din potriva daca nu vajaie mi se pare aiurea

cam asta zic ei despre casca:

 

Descriere:

Casca motocross de inalta calitate.

Material ABS.

Captuseala confortabila complet detasabila si lavabila.

Ventilatie la frunte si la barbie.

Certificat ECE 22.05.

 

si eu acum am un Nolan N103

 

A luat 3/5 stele in testul Touren-Fahrer in comparatie cu aceleasi modele din clasa ei si comentariul „Der ‚Alcatar‘ ist ganz neu und bietet gute Schlagwerte, zeigt aber leider einige konstruktive Mängel. Durch die starke WĂślbung im unteren Teil des Visiers entstehen sehr starke Einspiegelungen. Der Schild sorgt fĂźr deutlichen Auftrieb. Und auch gegenĂźber Seitenwind ist der preiswerte und gut verarbeitete Helm empfindlich.“

 

Nu stiu ce sa zic...chiar daca sunt utili pe strada ochelarii integrati, pe offroad s-ar putea sa fie o problema. Din cauza vibratilor daca nu e proiectat bine sistemul sunt sanse sa se coboare singuri. Deci cred ca ar trebui sa o iei doar daca ai ocazia sa o vezi in realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si Airoh sta in calcul dar am vazut modelul asta cu ochelari incorporati care e un mare +

Nolanul care il am are 1400 g si degeaba are chin guard ca vajaie de o ia mama draqului.....sunt obisnuit si nu ma deranjeaza, ba din potriva daca nu vajaie mi se pare aiurea

cam asta zic ei despre casca:

 

Descriere:

Casca motocross de inalta calitate.

Material ABS.

Captuseala confortabila complet detasabila si lavabila.

Ventilatie la frunte si la barbie.

Certificat ECE 22.05.

 

si eu acum am un Nolan N103

Vezi si Uvex. Eu am avut si a fost excelenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A luat 3/5 stele in testul Touren-Fahrer in comparatie cu aceleasi modele din clasa ei si comentariul „Der ‚Alcatar‘ ist ganz neu und bietet gute Schlagwerte, zeigt aber leider einige konstruktive Mängel. Durch die starke WĂślbung im unteren Teil des Visiers entstehen sehr starke Einspiegelungen. Der Schild sorgt fĂźr deutlichen Auftrieb. Und auch gegenĂźber Seitenwind ist der preiswerte und gut verarbeitete Helm empfindlich.“

 

Nu stiu ce sa zic...chiar daca sunt utili pe strada ochelarii integrati, pe offroad s-ar putea sa fie o problema. Din cauza vibratilor daca nu e proiectat bine sistemul sunt sanse sa se coboare singuri. Deci cred ca ar trebui sa o iei doar daca ai ocazia sa o vezi in realitate.

 

mersi de info.

eu oricum foarte rar ies pe off road(am probleme cu spatele si mai tot timpul is cu pasagera) deci iese din discutie.

85% din timp sunt pe asfalt

mai caut ceva casti sa vad ce si cum.

oricum multam de info.

o zi faina :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de info.

eu oricum foarte rar ies pe off road(am probleme cu spatele si mai tot timpul is cu pasagera) deci iese din discutie.

85% din timp sunt pe asfalt

mai caut ceva casti sa vad ce si cum.

oricum multam de info.

o zi faina :cheers:

 

Cu placere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Ce blasfemie s-a intamplat de a reaparut topicul asta? L-am dat de mult disparut.

 

 

PS:Asta imi da sperante ca s-ar putea sa gasesc si Huiedinul....

Apare,dispare,e ca si vremea!Te-ai mai dat cu mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce blasfemie s-a intamplat de a reaparut topicul asta? L-am dat de mult disparut.

 

 

PS:Asta imi da sperante ca s-ar putea sa gasesc si Huiedinul....

daca insisti iti arat eu drumul spre huiedin , dar nu cred ca vei putea veni nici la "picior" pe ruta pe care ma duc eu...:) , cu snowmobilul nici asa , ca e mai lat decat troleul tau...deci nu cred ca vei gasi ceea ce cauti .curiosity killed the cat ;) grija la tir-uri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apare,dispare,e ca si vremea!Te-ai mai dat cu mobra?

 

 

Cand a fost vreme buna nu am avut timp si viceversa. Macar am reusit sa-mi pun gumele noi.

 

daca insisti iti arat eu drumul spre huiedin , dar nu cred ca vei putea veni nici la "picior" pe ruta pe care ma duc eu... :) , cu snowmobilul nici asa , ca e mai lat decat troleul tau...deci nu cred ca vei gasi ceea ce cauti .curiosity killed the cat ;) grija la tir-uri :D

 

Lasa ca nu te mai chinui cu misticul oras :laugh: Cand o sa mai imi iau iarasi enduro(habar nu am cand ca abia am vandut echipamentul) o sa iesim sa imi areti si mie locul acela ;)

Si mersi, am invatat de mult sa am grija la ceilalti participanti din trafic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

cine poate sa-mi recomande si mie un individ care repara frigidere? ...mai de incredere, nu cum am gasit eu in piata a-z cu 200 lei pt o schimbare de termostat (pretul termostatului fiind de 30-40 lei).

 

Multumesc!

Editat de Insomniac Jazz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde se schimba gumele in cluj si care e pretul pentru aceasta manopera ? daca stiti pe cineva serios , va rog. Multumesc :D

 

Eu le-am schimbat la Sebi(SSP Bike) si a fost 100 lei manopera. A fost a 3-a oara cand am apelat la el pentru asa ceva si de fiecare data a lucrat cu grija.

 

Alte recomandari primite au fost:

 

la COC Motors, la Andrei, in Buna ziua.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca se repeta intrebarea... nu stiti pe cineva sau vreun atelier care sa lucreze in plexiglas in zona clujului? am nevoie de o viziera la o casca mai veche si nu am mai gasit viziere noi...ms anticipat

e viziera ce se inrameaza cum se facea la anumite modele care viziera era un simplu plexi doar ca rama il tinea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna , multi dintre noi suntem si utilizatori de yahoo mes , din data de 8 aprilie ac mesul va disparea si va fi inlocuit/corcit cu skype . Acuma este cineva care a facut deja trecerea si a reusit sa importe si contactele din yahoo ca eu nu pot numai pe cele de pe facebuky

 

space.gif

space.gif

 

Buna , multi dintre noi suntem si utilizatori de yahoo mes , din data de 8 aprilie ac mesul va disparea si va fi inlocuit/corcit cu skype . Acuma este cineva care a facut deja trecerea si a reusit sa importe si contactele din yahoo ca eu nu pot numai pe cele de pe facebuky

 

space.gif

space.gif

rezolvat

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna , multi dintre noi suntem si utilizatori de yahoo mes , din data de 8 aprilie ac mesul va disparea si va fi inlocuit/corcit cu skype . Acuma este cineva care a facut deja trecerea si a reusit sa importe si contactele din yahoo ca eu nu pot numai pe cele de pe facebuky

 

space.gif

space.gif

 

rezolvat

zi si noua cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...