Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva unde as putea sa recuperez vreo 4 GB de date de pe un hard functional? Am display-ul defect la laptop, nu am desktop sa leg hdd-ul acolo. Deci practic, trebuie conectat hdd de laptop la un desktop si copy paste cu un stick. Unde am sunat, imi cereau 100 euro pt asa ceva si mi se pare exagerat.

Editat de choprider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva unde as putea sa recuperez vreo 4 GB de date de pe un hard functional? Am display-ul defect la laptop, nu am desktop sa leg hdd-ul acolo. Deci practic, trebuie conectat hdd de laptop la un desktop si copy paste cu un stick. Unde am sunat, imi cereau 100 euro pt asa ceva si mi se pare exagerat.

Daca e numai display ul defect atunci mergi la cineva care are un monitor si airezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde as putea sa recuperez vreo 4 GB de date de pe un hard functional? Am display-ul defect la laptop, nu am desktop sa leg hdd-ul acolo. Deci practic, trebuie conectat hdd de laptop la un desktop si copy paste cu un stick. Unde am sunat, imi cereau 100 euro pt asa ceva si mi se pare exagerat.

te ajut eu intr-o dupamasa. nu-ti cer 100 de euro :)) eventual doar benzina daca stai departe de marasti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ceva tip pe calea motilor, la parterul unui bloc nou vis-a-vis de spitalul de copii

 

Daca e numai display ul defect atunci mergi la cineva care are un monitor si airezolvat problema.

 

te ajut eu intr-o dupamasa. nu-ti cer 100 de euro :)) eventual doar benzina daca stai departe de marasti

Va multumesc tuturor de ajutor, dar cu ajutorul @stcimponeriu voi rezolva zilele astea. E bine de stiut pe viitor ca mai sunt oameni care vor sa ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde as putea sa recuperez vreo 4 GB de date de pe un hard functional? Am display-ul defect la laptop, nu am desktop sa leg hdd-ul acolo. Deci practic, trebuie conectat hdd de laptop la un desktop si copy paste cu un stick. Unde am sunat, imi cereau 100 euro pt asa ceva si mi se pare exagerat.

 

Scoti simplu cu un cablu imagine pe un proiector, sau chiar si pe televizor in "Presentation mode", si vezi ce lucri acolo, nu trebuie neaparat sa mearga ecranul laptopului.

Cablu VGA am eu daca ai nevoie...sau daca tot e sa ne vedem sa-ti dau cablul, poti aduce laptopu' si putem rezolva la mine treaba asta, fara cei 100 de euro...cum pana mea sa-ti ceara atatia bani pentru un rahat din asta? Damn!!!

 

Later edit: Scuze, n-am vazut ca ai gasit o rezolvare decat dupa ce am postat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai faza e ca in comert, manipularea datelor personale se plateste mult. si mie la Acer mi-au cerut un 150 de lei sa-mi transfere doar de pe un hdd pe altul informatia, chestie de 10-20 de minute cand mi-am schimbat HDD-ul. eu totusi cred ca 100 de euro e sa-ti recupereze datele de pe un HDD bushit care nu mai poate functiona, aia da. acolo implica dezmembrarea acestuia si folosirea discurilor din el cu un alt HDD functionabil in care sa le monteze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai faza e ca in comert, manipularea datelor personale se plateste mult. si mie la Acer mi-au cerut un 150 de lei sa-mi transfere doar de pe un hdd pe altul informatia, chestie de 10-20 de minute cand mi-am schimbat HDD-ul. eu totusi cred ca 100 de euro e sa-ti recupereze datele de pe un HDD bushit care nu mai poate functiona, aia da. acolo implica dezmembrarea acestuia si folosirea discurilor din el cu un alt HDD functionabil in care sa le monteze

Asa e,la recuperarea satelor de pe un HDD busit se cer sume din astea.Asa am patit si eu anul trecut.Pana la urma,a lasat-o mai moale la pret(300 de roni)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti probleme cu mobrele va recomand un mecanic moto in Chinteni.Atti,poate unii il stiti,este si el motociclist,posesor de Hornet.

Are acasa un garaj frumos unde repara mobre.Are scule si tot ce tine de activitatea lui.

Ce pot spune despre el, e ca lucreaza FOARTE incet si precis(poate din cauza asta a plecat de la service-ul Audi,fiind presat de sef sa faca repede lucrarile sa vina banu,etc...ATAT DESPRE SERVICEURI)

Oameni ca el mai rar gasesti.Repara tot,cu rabdare,la preturi omenesti.Este 'bolnav' daca ceva nu iasa cum i place lui :)

 

Date contact:

 

Varga Attila

Chinteni

nr tel: 0757.410.553

Editat de tamas_09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu aveti inca RCA, eu am gasit o oferta super faina la cei de la http://www.piraeusasigurari.ro/rca , care au pana in 15 Martie reducere 10% la orice RCA.

 

Foarte multumit de pret (mai ieftin chiar ca la Emag, care pana acum era cel mai ieftin!), foarte multumit de servicii in sensul ca sambata pe la 16:30 am facut comanda online (dupa ce am studiat temeinic piata) si cam in 5-7 minute dupa plasarea comenzii m-a si sunat cineva de la ei de la Call center si mi-a confirmat cu detalii comanda, iar azi mi-a adus-o curierul acasa.

 

Am optat pentru o asigurare de la City Insurance pe 12 luni = 231 RON. Mai putin decat la City erau cotatii de la Carpatica (170 ron/12 luni) si Euroins (192 ron/12 luni), dar nu am optat pentru ei din motive evidente.

 

Se poate face asigurarea incepand si dintr-o data ulterioara (pentru masina am facut incepand din 28.03.2013, tot la ei.

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

139 lei pe 12 luni la Carpatica, plus bonus DVD cu tehnici de pilotaj si evitarea accidentelor.

rca-ieftin.ro

livrarea gratuita prin Fan Curier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti probleme cu mobrele va recomand un mecanic moto in Chinteni.Atti,poate unii il stiti,este si el motociclist,posesor de Hornet.

Are acasa un garaj frumos unde repara mobre.Are scule si tot ce tine de activitatea lui.

Ce pot spune despre el, e ca lucreaza FOARTE incet si precis(poate din cauza asta a plecat de la service-ul Audi,fiind presat de sef sa faca repede lucrarile sa vina banu,etc...ATAT DESPRE SERVICEURI)

Oameni ca el mai rar gasesti.Repara tot,cu rabdare,la preturi omenesti.Este 'bolnav' daca ceva nu iasa cum i place lui :)

 

Date contact:

 

Varga Attila

Chinteni

nr tel: 0757.410.553

Recomand si eu! Bun meserias!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde as putea sa recuperez vreo 4 GB de date de pe un hard functional? Am display-ul defect la laptop, nu am desktop sa leg hdd-ul acolo. Deci practic, trebuie conectat hdd de laptop la un desktop si copy paste cu un stick. Unde am sunat, imi cereau 100 euro pt asa ceva si mi se pare exagerat.

TI LE RECUPEREZ EU 0757366793

 

VA RECOMAND CU CALDURA STATIA ITP DE PE CAMPINA BAIETI ASTIA IS SUPER OK SI FOARTE CORECTI CU CLIENTI SERVIABILI SI NU AVETI NEVOIE DE PROGRAMARI

 

 

 

 

ITPCLUJ.RO

STR CAMPINA 51/53

HALA DIN SPATELE BENZINARIEI

TEL 0766524677

 

Recomand si eu! Bun meserias!!!

 

 

ITPCLUJ.RO

STR CAMPINA 51/53

HALA DIN SPATELE BENZINARIEI

TEL 0766524677

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, stie cineva, se mai organizeaza ceva cursuri moto in Cluj? Am citit ceva pe forum ca au avut loc acuma cativa ani ceva cursuri la Polus in parcare. Am un an de moto si ma gandesc ca mi-ar prinde bine un curs de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

139 lei pe 12 luni la Carpatica, plus bonus DVD cu tehnici de pilotaj si evitarea accidentelor.

rca-ieftin.ro

livrarea gratuita prin Fan Curier

 

139 ron pt ce clasa de motor? Mi se pare suspect de ieftin!

 

Pe mine m-a costat 115 ron pe 6 luni la Carpatica, cu tot cu reducerea de 5% de la eMAG. Am studiat destul de mult piata si peste tot erau cam aceleasi preturi, fara diferente majore..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

139 ron pt ce clasa de motor? Mi se pare suspect de ieftin!

 

Pe mine m-a costat 115 ron pe 6 luni la Carpatica, cu tot cu reducerea de 5% de la eMAG. Am studiat destul de mult piata si peste tot erau cam aceleasi preturi, fara diferente majore..

Aveti de grija cu RCA-urile. Sunt asiguratori care n-au valabila cartea verde in unele tari. Am patit-o eu cu Carpatica anul trecut, cand tot asa am muscat-o ca era mai ieftina, ca in vara sa-mi dau seama ca nu era valabila in Montenegru si Bosnia. Mi-au cerut inca 35 eur ca sa fac suplimentare ptr astea 2 tari ptr 15 zile si tampenia e ca doar la asiguratorul unde ai deja RCA-ul poate sa-ti faca. M-am enervat tare pe ei atunci si am mers la risc, fara asigurare. Am scapat din fericire fara sa-mi ceara la vama sau sa am incidente. Deci daca sunt planuri de calatorii prin tari straine pe perioada RCA-ului studiati si aspectul tarilor valabile a cartii verzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 6 luni era 84 de lei.

Clasa de bonus -malus e B6...daca are vreo relevanta.

Clasa de motor ... ?!?!

 

Polita RCA nu are aceeasi valoare pt orice vehicul si, in mod evident, este calculata si in functie de criteriile de mai jos:

 

rcay.jpg

 

Prin urmare, afirmatii de genul: "pe mine m-a costat 10 lei" sunt confuze..

 

Uite cum arata lista de tarife pt Hornet, la eMAG cu 5% reducere:

 

rca2.jpg

 

 

Voi ati da 800 RON pt RCA la Tiriac??? In cel mai rau caz as fi mers pe Astra, consider totusi ca 200 RON pe an e suficent pt aceasta minunata polita!

 

PS. adaug si faptul ca am calculat tariful la mai multi operatori si preturile erau foarte apropiate, repet.. fara diferente majore. Nu stiu exact la ce bonus-malus ma incadrez, insa nu am fost implicat in nici un accident si de cand am motor tot cam atat am platit pe an (am avut numai la Carpatica)

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat e ca am modificat:

-anul obtinerii permisului, nr de copii in ingrijire, capacitatea cilindrica a motorului, tipul de motor si...surpriza. Valoarea politei e aceeasi.

Incercati si voi si vedeti paradoxul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat e ca am modificat:

-anul obtinerii permisului, nr de copii in ingrijire, capacitatea cilindrica a motorului, tipul de motor si...surpriza. Valoarea politei e aceeasi.

Incercati si voi si vedeti paradoxul...

Paradox intr-o tara civilizata. NORMAL la noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia incercati sa modificati varsta, sa vedeti cum variaza...la unele cei pana in 25 platesc MULT mai mult...la altele cei pana in 30...dar cam la 30 de ani e pragul pana la care pretul e mai mare.

Se modifica in functie de CNP :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat online ceva Conti anul trecut de la ei. Pretul si marfa a fost ok, doar gama de produse imi pare destul de limitata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...