Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Ia incercati sa modificati varsta, sa vedeti cum variaza...la unele cei pana in 25 platesc MULT mai mult...la altele cei pana in 30...dar cam la 30 de ani e pragul pana la care pretul e mai mare.

Se modifica in functie de CNP :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am cumparat online ceva Conti anul trecut de la ei. Pretul si marfa a fost ok, doar gama de produse imi pare destul de limitata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat online ceva Conti anul trecut de la ei. Pretul si marfa a fost ok, doar gama de produse imi pare destul de limitata.

Gata.S-a gasit buba,cica are dot 2005.Dar a fost tinuta in depozit.Apai la banii estia cred ca merita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa te bucuri ca ai gasit o guma neuzata, tare, cu crampoane mari, care are aderenta pe dealuri, la bani putini.

Cum sa ma exprim altfel ?



---------------------------

Daca tot a inceput sezonul, nu uitati ca si astfel de scenarii sunt posibile :

http://www.youtube.com/watch?v=5aoT1Nwo7UI&feature=youtu.be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa te bucuri ca ai gasit o guma neuzata, tare, cu crampoane mari, care are aderenta pe dealuri, la bani putini.

Cum sa ma exprim altfel ?

 

Te-am inteles acum.Pe dealuri i numa bun!si nici nu se uzeaza asa repede :)

Bafta!

 

 

---------------------------

Daca tot a inceput sezonul, nu uitati ca si astfel de scenarii sunt posibile :

http://www.youtube.com/watch?v=5aoT1Nwo7UI&feature=youtu.be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa te bucuri ca ai gasit o guma neuzata, tare, cu crampoane mari, care are aderenta pe dealuri, la bani putini.

Cum sa ma exprim altfel ?

 

---------------------------

Daca tot a inceput sezonul, nu uitati ca si astfel de scenarii sunt posibile :

http://www.youtube.com/watch?v=5aoT1Nwo7UI&feature=youtu.be

Explica-i man in Germana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ma poate sfatuii careva unde sore pot gasii un colier de toba dinala ce vine prins sus la scarita pasager ? , carbon sau otel cu garnitura dinaia ? .... ca tare va sunt recunoscator si aveti o bere de la mine ! Numa bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ma poate sfatuii careva unde sore pot gasii un colier de toba dinala ce vine prins sus la scarita pasager ? , carbon sau otel cu garnitura dinaia ? .... ca tare va sunt recunoscator si aveti o bere de la mine ! Numa bine !

Daca nu vrei neaparat nou ai sanse mari sa gasesti la Andrei Cocmotors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca primavara se apropie cu pasi rapizi in ritm de dans si ca in curand o sa ne scoatem motoarele in bataia soarelui ( din umbra garajelor adica ) pentru a ne bucura de ele , va intreb care si-a facut de curand asigurare RCA ( CASCO ) / si cam cat costa. unde e mai ieftin si pe care asiguratori i-i stiti mai seriosi cand vine vremea sa plateasca .

azi am sunat la o doamna care facea asigurari si mi-a zis ca RCA ( 6 luni ) e de cca 200 ron :eek: , iar pentru casco are nevoie de datele din talon. avand in vedere ca eu abia saptamana asta i-mi aduc un motor de afara vroiam sa sctiu cam cat ar costa CASCO si RCA . motor maxi scuter honda silver wing 600 ( am impreisa ca cilindereea e mai mica un pic ) / an 2001 . zicea doamna aia ca sub 10 ani nu se mai face casco . asa o fii oare ?

sau ar putea cineva sa faca o simulare de CASCO pe 6 luni pt motor de 9-10 ani ( 2003 sau 2004 ) . ma refer la cine are motor din 2003 , 2004 cu cilindree asemanatoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

In ceea ce priveste CASCO, eu as zice sa nu te chinui.Am incercat eu sa imi fac, motocicleta din 2009, societatile mari (Allianz, Generalli, Groupama) imi faceau doar cu fransiza de 350€ per eveniment si valoare asigurata sub 3500€.

In ceea ce priveste RCA, nu poti face simulare daca nu ai datele din talon, dar iti pot confirma ca, pe 6 luni costul este sub 200 ron.

 

V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA [astra]:150 lei /6 luni si la mine . Am facut o simulare ptr casco full si e aprox. 500euro/an. Nici eu nu cred ca merita casco. Suma asigurata era 3/4 din valoarea motocicletei si fransiza era peste 100e .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuki ...... topicu ala se termina prin 2012 , io intrebam amu pt anu asta ( am deschis alt topic ca e la moda acuma sa faci topice :tomato: ) . sarci-ul e demodat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine`ti face casca pe 6 luni? cum ar fi sa o dai dauna dupa 1 luna? crezi ca`ti deconteaza cineva? asigurarea ar trebui sa fie cu cativa lei mai scumpa decat anul trecut, ca astia le tot scumpesc

 

eu am facut cu 128 de lei, 150 de lei si 160 de lei, ultimele 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut sapt trecuta pe RCApedia.ro, 230 pe an. 26 de ani, permisul de 5 ani, BonusMalus B2. Pretul variaza in functie de datele astea. Si pe 2014 tot la ei o sa-mi fac daca la telefon o sa raspunda dna/domnshoara cu aceiasi voce sexy :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine`ti face casca pe 6 luni? cum ar fi sa o dai dauna dupa 1 luna? crezi ca`ti deconteaza cineva?

habar nu am. ca de aia intreb .

daca fac RCA pe 6 luni , de ce nu se poate face si pe 6 luni CASCO ? ( cat ma dau ... atata sa platesc ) .... cat timp tin motocicleta in garaj nu prea is interesat de casco ( numah in cazu ca-mi ia foc garaju .... )

ce are ca .... doamne fereste ... fac dauna dupa 1 luna ?

ca doara de aia platesc ca sa fiu asigurat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...