Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Astea is ca si cu uneltele pentru apicultura

Exemplu: galeata din plastic simpla la magazin: 10 lei

galeata simpla din plastic,magazin apicol: 35 lei :) :)

 

Cele 2 fiind absolut identice.

Editat de adyfikus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astea is ca si cu uneltele pentru apicultura

Exemplu: galeata din plastic simpla la magazin: 10 lei

galeata simpla din plastic,magazin apicol: 35 lei :) :)

 

Cele 2 fiind absolut identice.

 

Dar de galeata simpla din plastic pentru spalat bebelusi ce zici?

http://www.teri.ro/baie/tummytub.html

108 lei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu despre asta vorbesc: ca sa vezi, pe magazinul online e mai ieftin :) http://www.dedeman.ro/ro/auto/accesorii-auto/cosmetica-auto/spray-pentru-curatat-lanturi-500ml-nigrin.html

 

L-am probat si e super ok, iar astazi chiar am vazut unul motorex la 40 de lei pffuuuuuu ce scump !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti vreo idee unde se copieaza chei Kawasaki ca in poza de mai jos? Daca se gasesc undeva in Cluj nu as da bani pe curierat.

 

6c09ed1e8a5eee565b771ab35a5d1b10-6664017

 

incearca la Cora, au destul de multe modele, si daca nu au ce ai nevoie, poate pot sa aduca la comanda.

Eu acolo mi-am facut copie dupa cheie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Cora, nu au modelul din poza. Poate nu am fost suficient de explicit, caut exact modelul din poza cu inscriptia/logo-ul kawasaki, nu orice model de cheie aftermarket. De facut, fac, costa 20 RON dar trebuie sa vin eu cu cheia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra ta are imobilizer?

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti recomanda un magazin de suruburi in oras unde am sanse sa gasesc si suruburi pt moto?

 

Caut suruburi (cap torx si cu un mic pas ("step") intre cap si filet) de prindere pt aparatorile laterale pt Hornet PC34.

Am incercat deja la o serie de magazine de feronerie, piese auto, chiar si sanitare, fara succes..

 

Multumesc tuturor pt informatii, din pacate nu am reusit sa identific nicaieri ceva similar macar cu ce am nevoie :|

 

Cateva note:

- Mafcom numai pe Muncii 16 nu au magazinul de prezentare, ci dupa Combinatul de Utilaj Greu (CUG), cred ca nr strazii e undeva dupa 200 (oare la ce isi mai tin site-ul daca nici datele de contact nu sunt corecte)

- tot la Mafcom mi s-a atras atentia ca am intrat cu bicicleta si am lasat-o in hol (sorry, dar pe Muncii sa isi lase ei bicicletele afara si povestim dupa 20 min!)

- din nou Mafcom, am fost ignorat cu succes dupa interventia de mai sus, si cu greu am reusit sa abordez un angajat ce tocmai iesea din depozit, care recunosc ca s-a purtat exemplar (pe la ei nu mai calc oricum..veci)

- ar fi fost util ca pe site-ul Fabory sa scrie si programul de lucru al magazinelor (rog sa nu imi spuneti de ce nu ai sunat! daca iti permiti un site, poti sa pui si o linie in plus de text si sa eviti 100 de telefoane la care trebuie sa raspunda singurul angajat in timp ce face si 10 facturi si se ocupa de clientii din magazin)

- magazinul de pe Plopilor 58 este cel ce s-a mutat de pe Fericirii colt cu Mecanicilor, cel putin acolo este un semn pe usa ce mentioneaza noua adresa de pe Plopilor, in plus nu au afisat programul de lucru, motiv pt care am facut 2 drumuri degeaba, doamna din magazin a fost exagerat de suprinsa ca exista un astfel de surub pe Terra

- le-am scris si celor de la Polimob, fara raspuns. Probabil daca as fi cumparat o Civic + 4 suruburi as fi fost luat in seama. O sa incerc sa ii abordez si personal cu prima ocazie, sper sa am mai mult succes decat pe mail (email = concept raspandit insa neinteles de multi comercianti din zona)

 

Concluzie.. timp pierdut si nervi tociti inutil. Pe viitor daca nu gasesc pe net, renunt. Sa bati orasul aiurea chiar nu are rost. Macar cu aceasta ocazie mi-am promis ca nu voi mai trece pe Muncii (plus alte cateva zone magnifice) nici daca ramane ultimul drum circulabil din Cluj.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata, 09.05.2014 plec cu duba de 3.5 t pe directia Cluj-Ploiesti. Din Cluj pana in Ploiesti duba va fi goala. Daca aveti ceva de transportat(motociclete,marfa,etc) pe aceasta ruta la pret foarte bun nu ezitati sa ma contactati.

 

Tel - 0745.001.888

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva unde gasesc in cluj spray pt ungere lant gama motul ?

La SF Moto pe Calea Baciului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine cauta : Bujie NGK IMR9C-9H Honda CBR 1100 XX BlackBird , CBR 600 F , CBR 600 RR , CBR 900 RR FireBlade , CRF 250 , le au la lichidare de stoc - 73 RON (pret intreg e intre 100-130), eu am comandat si sunt ok, made in Japan

ps pt cine cauta imr9c-9hes am eu 4 bucati second folosite un sezon(in stare ff buna ) ..100 lei toate !!

Editat de O_Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sper sa postez unde trebuie. Daca este cineva amabil sa-mi recomande o pensiune/motel/hotel etc pe segmentul acesta de drum din E576 http://distanta.ro/bontida/cluj-napoca intre Cluj si cat mai aproape de Bontida (pe drumul spre Dej) as fi recunoscator. Luna viitoare venim multe echipaje din Iasi la Electric Castle si cautam o cazare cat mai aproape de Bontida. Ma gandesc ca trebuie sa existe cateva pensiuni la drumul european dar eu nu le-am gasit cu Gugle. Pretul nu este o problema, oricum iesim mai bine decat daca luam apartamente in Cluj in regim hotelier si ne miscam cu taxiul (de condus fiind exclus din motive lesne de inteles). No multam fain in avans :D

Editat de mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...