Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kilometrul 17, ar fi cel mai apropiat, mai e "Casa Duval", cativa metri mai spre Jucu (aka in directia Bontida), mai e ceva motel chiar in Rascruci (vis a vis de casa Banffy - am vaga impresie ca e ceva cu circuit inchis acolo). Pe de alta parte, ai posibilitati inspre Gherla, la aproximativ aceeasi distanta de Km 17, soseaua i buna.

Zona nu da pe spate la capitolul turism asa ca, n are rost sa te chinui cu google sau booking :)

 

 

 

Salutare, sper sa postez unde trebuie. Daca este cineva amabil sa-mi recomande o pensiune/motel/hotel etc pe segmentul acesta de drum din E576 http://distanta.ro/bontida/cluj-napoca intre Cluj si cat mai aproape de Bontida (pe drumul spre Dej) as fi recunoscator. Luna viitoare venim multe echipaje din Iasi la Electric Castle si cautam o cazare cat mai aproape de Bontida. Ma gandesc ca trebuie sa existe cateva pensiuni la drumul european dar eu nu le-am gasit cu Gugle. Pretul nu este o problema, oricum iesim mai bine decat daca luam apartamente in Cluj in regim hotelier si ne miscam cu taxiul (de condus fiind exclus din motive lesne de inteles). No multam fain in avans :D

Editat de clujraider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma iertati daca s-a mai discutat, am cautat si nu am gasit nimic. Unde se lipeste abtibildul de ITP pe numarul de inmatriculare, randul 1/2 stanga/dreapta? Este obligatoriu de lipit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Baumax la scule de mana, au ceva ce seamana izbitor de mult cu o cheie de 18 de bujii, tubulara lunga subtire in pereti. Si costa si 24 de lei ;)

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://itp.merch.ro/contact.html

 

Acolo era un singur baiat care avea voie sa faca itp la moto, eu l-am prins anul trecut tocmai cand era in concediu si am mers la RAR.

La RAR nu recomand deoarece nu prea se tin de programare, astepti pana te saturi.



vad ca nu merge link-ul ce l-am pus...

 

 

  • Str. Giordano Bruno 1-3, Cluj-Napoca
    (vizavi de autogară)
  • Telefon
    0731-493-065
  • Programări - itp@merch.ro
  • Office - info@merch.ro


Luni - Joi 08:00 - 20:00
Vineri 08:00 - 18:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masterfol pe dorobantilor. Clar NU la Tony in Zorilor.

 

Am incercat sa imi infoliez parbrizul la mobra, era nou. Cei de la Masterfol au distrus ceva materie prima ca sa isi dea seama ca e prea curbat si nu se poate. Am incercat apoi la Toni, mi-a tinut parbrizul 8 zile fara sa faca nimic la el. Ba ca il doare spatele, ba ca e plecat, scuze de fiecare data.

 

La Masterfol, au incercat sa imi puna folie ce se pune pe geamuri la masina, Toni mi-ar fi pus ce se pune pe stopuri, aparent numai aia se poate mula dupa forme atat de curbate. Chiar daca nu m-au putut ajuta, desi au vrut, si Toni m-ar fi putut, dar nu a vrut, ii recomand pe cei de la Masterfol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In speranta ca e cineva de aici care se pricepe... Nu ca si mine adica deloc... As avea nevoie de cineva care sa poata sa imi refaca toata instalatia electrica ( sa imi schimbe firele cu altele noi ) la mobrita mea virago 250 din 89 .... daca e cineva care se pricepe va rog un pm ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mana e deajuns , daca e retezata ; pacat ca hotii nu s pedepsit in acest fel , ajung in puscarie unde tot , noi , contribuabilii , le platim " casa si masa " = total nedrept !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva, unde se fac furtune de frana metalice cu lungime custom, la noi in oras? Sau in alte orase, un contact?

 

MOTORLAND pe langa calea ferata de la Cug...0264415729

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca Patrick vrea conducte de frana flexibile, cu insertie metalica. Ce ai recomandat tu acolo, aia fac conducte de frana din teava de cupru. Is si alea flexibile, da numa de vro 5 ori :)

Pentru alea cu insertie metalica, e ceva la Timisoara, dar nu mai retin exact cum se numeste firma. Partea buna e ca numa le dai modelul mobrei si ei iti trimit futunele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat si au zis ca nu. Intr-adevar, exprimarea a lasat de inteles altceva. Merci oricum, a ajutat informatia. O sa apelez la ei pentru altceva.

Dane, o sa caut pe forum. Merci

 

Pentru futune cu insertie metalica poti incerca la IRENIS in piata abator, nu am numar de telefon dar stiu ca ei fac furtune hidraulice pe comanda. Nu stiu pana la ce diametru pot face, dar poti incerca.

 

Sau mai este un atelier de hidraulica in incinta la licaul de transporturi, acolo am facut niste furtune de frana (ce-i drept fara insertie metalica) pentru un ford american la care nu ii gaseam piese...

Editat de Z3US
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi recomanda cineva un magazin online/fizic in Cluj de anvelope moto noi si un service unde pot fi montate? Tocmai am aflat dot-ul cauciucurilor mele si au fost fabricate in 34/05. Chiar daca se prezinta bine am decis sa le schimb.

 

Front Tire 120/70ZR-17M/C 58W Rear Tire 160/60ZR-17M/C 69W

 

De preferat marca Pirelli.

Editat de H3llF0rge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi recomanda cineva un magazin online/fizic in Cluj de anvelope moto noi si un service unde pot fi montate? Tocmai am aflat dot-ul cauciucurilor mele si au fost fabricate in 34/05. Chiar daca se prezinta bine am decis sa le schimb.

 

Front Tire 120/70ZR-17M/C 58W Rear Tire 160/60ZR-17M/C 69W

 

De preferat marca Pirelli.

Poti sa tragi o privire aici : http://www.motoemotion.ro/anvelope-moto-la-promotie/set-pirelli-diablo-rosso-ii-120-70-17-58w-160-60-17-69h-.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...