Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Io cred ca Patrick vrea conducte de frana flexibile, cu insertie metalica. Ce ai recomandat tu acolo, aia fac conducte de frana din teava de cupru. Is si alea flexibile, da numa de vro 5 ori :)

Pentru alea cu insertie metalica, e ceva la Timisoara, dar nu mai retin exact cum se numeste firma. Partea buna e ca numa le dai modelul mobrei si ei iti trimit futunele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am sunat si au zis ca nu. Intr-adevar, exprimarea a lasat de inteles altceva. Merci oricum, a ajutat informatia. O sa apelez la ei pentru altceva.

Dane, o sa caut pe forum. Merci

 

Pentru futune cu insertie metalica poti incerca la IRENIS in piata abator, nu am numar de telefon dar stiu ca ei fac furtune hidraulice pe comanda. Nu stiu pana la ce diametru pot face, dar poti incerca.

 

Sau mai este un atelier de hidraulica in incinta la licaul de transporturi, acolo am facut niste furtune de frana (ce-i drept fara insertie metalica) pentru un ford american la care nu ii gaseam piese...

Editat de Z3US
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi recomanda cineva un magazin online/fizic in Cluj de anvelope moto noi si un service unde pot fi montate? Tocmai am aflat dot-ul cauciucurilor mele si au fost fabricate in 34/05. Chiar daca se prezinta bine am decis sa le schimb.

 

Front Tire 120/70ZR-17M/C 58W Rear Tire 160/60ZR-17M/C 69W

 

De preferat marca Pirelli.

Editat de H3llF0rge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi recomanda cineva un magazin online/fizic in Cluj de anvelope moto noi si un service unde pot fi montate? Tocmai am aflat dot-ul cauciucurilor mele si au fost fabricate in 34/05. Chiar daca se prezinta bine am decis sa le schimb.

 

Front Tire 120/70ZR-17M/C 58W Rear Tire 160/60ZR-17M/C 69W

 

De preferat marca Pirelli.

Poti sa tragi o privire aici : http://www.motoemotion.ro/anvelope-moto-la-promotie/set-pirelli-diablo-rosso-ii-120-70-17-58w-160-60-17-69h-.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva, unde se fac furtune de frana metalice cu lungime custom, la noi in oras? Sau in alte orase, un contact?

Du-te la Proflex,e gard in gard cu Lidl Baciu,partea dreapta cum te uiti spre parcare.Dar nu le spune ca e furtun de frana,spune-le ca-i pentru altcevaaltceva,caci altfel nu-ti vor face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Setul recomandat de tine nu aveau pe stoc, am luat tot de la ei dar altceva de la michelin, ajunge maine :D Puteti sa-mi recomandati si un service de anvelope profi in Cluj?

Editat de H3llF0rge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa scoatem din ecuatie pretul, tu unde te-ai duce cu motocicleta mult iubita?

 

profi = fara zgarieturi noi pe janta/cadru/carene, service curat, roti echilibrate dupa montare, sa nu rada de tine cand intrebi prostii, sa lucreze cu programare, sa rezolve treaba in max 1h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul schimb l-am facut la Sebi, cand era pe Rebreanu. Aka sspbike. Datele de contact le gasesti pe aici pe undeva. Ultimul schimb l-am

facut singur, cu tot cu echilibrat. :)

 

Si nu m-am dus la Sebi pentru ca nu lucreaza bine, ci pentru ca imi place sa ma murdaresc pe maini si sa mai beau o bere la o minciuna jos la garaj.

Spor si sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa acuma la RAR omologare -identificare, in vederea primei inmatriculari, la o motocicleta adusa din Olanda? E vorba de Magna mea de 700...Inafara de cele ce trebuiesc platite la politie....Deci numai acolo cat am de platit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmda ..., 557,80 roni m-o costat ..., si numai dupa 2-3 zile ma suna sa ma duc dupa carte.Trebuie sa trimita Bucurestiul confirmare, dupa ce se verifica datele trimise...,deci inca un drum.Pe langa asta mai vine declararea la taxe si impozite pe Eroilor la camera 1, iar dupa asta urmeaza politia... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmda ..., 557,80 roni m-o costat ..., si numai dupa 2-3 zile ma suna sa ma duc dupa carte.Trebuie sa trimita Bucurestiul confirmare, dupa ce se verifica datele trimise...,deci inca un drum.Pe langa asta mai vine declararea la taxe si impozite pe Eroilor la camera 1, iar dupa asta urmeaza politia... :-L

Szia, si pe mine m-a costat cca 200 euro cu totul, aveam contract de vanzare-cumparare cu neamtul si declaratie de intrare in tara.

Sa te interesezi daca n-ai nevoie de o hartie de la Finante cum ca n-ai de platit TVA sau taxa de mediu.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.

da cam 200 euroi coasta,eu am facut actele pe albac la criserv la o d ra draguta care stie ce si cum trebuie facut,si i ti face toate dosarele si pt finante si pt primarie.

trebuie scos o hartie de la finante ( pe baza unui dosar ) cum ca nu esti platitor de tva, aici trebuie sa ai la tine un timbru fiscal de 2 lei daca nu plimbi ursu prin centru,iar actele se depun pana pe la ora 12.

timbru poti cumpara de la posta din incinta tribunalului care este deschis pana la ora 12 (posibil sa prinzi coada mare )

hartia se elibereaza a 2 a zi incepand cu ora 15 de la acelasi ghiseu de la finante ( daca mergi la ora 16 nu prinzi coada )

mai ai nevoie de traduceri care se pot face pe loc la criserv,si o declaratie notariala cum a fost adusa mobra in tara,pe roti sau platforma, si ce s a intamplat cu numarul de inmatriculare al motorului ( a ramas in tara de origine pt radiere )

notarul costa 50 ronisori si este pe strada mihai veliciu 15 ( fosta amurg ) sau costa 28 roni vis a vis de iulius mall in spatele statiei, dar i ti pune atatea intrebari doamna notar de o iei la fuga.

 

mno daca nu te descurci suna ma 0744291621 si bafta i ti doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si mai trebuie sa stii ca de la primarie nu-ti elibereaza ce-ti trebuie doar daca ai achitat toate datorille de pe numele tau, la zi (impozit pe locuinta, amenzi etc)

:)

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezolvat tot...,mai am dosarul pt. politie..., am si nr preferential..., deci ma astept la cam inca 220 roni cheltuiala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Stie cineva in Cluj un meserias in alarme moto ? Am o alarma cu pager montata pe motor si as vrea sa vad daca se poate regla sensibiliatea pentru partea de perimetru. Nu scrie nimic pe ea sa pot cauta pe net info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20% reducere pe voucher de cumparaturi la tv-uri Finlux (5 ani garantie), Telefunken (5 ani garantie) si Philips si la toata gama de laptop-uri. pana sambata 7 iunie

 

0736638582 pana azi la 17:30, dupa aceea is liber

 

numa' bine & doamne-agiuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20% reducere pe voucher de cumparaturi la tv-uri Finlux (5 ani garantie), Telefunken (5 ani garantie) si Philips si la toata gama de laptop-uri. pana sambata 7 iunie 0736638582 pana azi la 17:30, dupa aceea is liber numa' bine & doamne-agiuta

am un tv Telefunken de 127cm (50") la pretul de 1545, redus ieri de la vreo 2000. voucherul la asta vine undeva peste 300 de lei, iese tv-ul in 12 si un pic. si e si smart

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...