Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva unde as putea vopsi jentile de la viespe in cluj? vopsit electrostatic+sablat?

 

Eu stiu de doua variante:

 

1. http://www.reparatii-radiatoare-jante-auto.ro/ - Eu mi-am vopsit la ei jantele si paharele de la amortizoarele fata .... sableaza si vopsesc in camp electrostatic in special pentru masini dar fac si pentru moto. Nu mai tin minte exact dar cred ca m-a costat undeva intre 400-500 roni, oricum la pret te poti intelege cu ei. Calitatea e bunicica, sincer mi s-a parut ca au incarcat prea multa vopsea ori stratul de grund a fost prea gros in rest se vede ca sunt foarte interesati sa iasa produsul la cea mai buna calitate.

 

2. http://www.alphalas.ro/contact.html - Am lucrat cu ei pentru job si au cele mai bune echipamente industriale pentru vopsire in camp electrostatic. Mi-am vopsit la vechiul motor cateva piese mici si au iesit grozav de bine, rezultatul a fost o vopsire extrem de rezistenta, problema era ca atunci nu aveau decat culori industriale. Pe ei ii recomand pentru calitate dar din cate imi aduc aminte comanda minima la ei e 100 eur + tva. Ia legatura cu Calin Trif si o sa te indrume el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor,vreau sa zic ca de cateva zile am tot cautat bujii de la ngk cr9eh-9,am gasit o gramada,cea mai ieftina fiind la 49 lei + tva,ultima data mi-am cumparat bujii de la Romi moto cu 67 de lei bucata,am dat o gramada de bani fara rost pe aceleasi bujii care le-am gasit acum la Bepa auto moto cu 30 de lei bucata,daca este cineva interesat de bujii la preturi ft bune pun un link,eu am comandat alaltaieri si ieri o ajuns prin urgent curier,costul fiind de 20 de lei,acuma am platit un total de 140 de lei pe 4 bujii plus transport si la Romi am platit 268 de lei,scopul acestei postari este de a va informa nu a face reclama.Sper sa va fie de folos !

 

Link: http://consumabile.bepagroup.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

De multe ori cautam cele mai ieftine variante cand facem o achizitie, fie ea o bujie, un schimb de ulei sau orice altceva.

Nu-s batran, dar o data cu varsta incepi sa privesti altfel lucrurile.

Ca sa iti dau un exemplu, acum vreun an imi cautam ulei pentru motor, un Moto Guzzi. Am gasit pe net la un tip, ulei cu pretul de aprox. 200 de lei.

La SF Motors acelasi ulei era 260 de lei(sau ceva de genu).

M-am gandit ca as fi putut cumpara de la tipul de pe net, as fi castigat 60 de lei, dar in felul asta nu as fi sustinut economia locala, ca sa ii spun asa.

Am ales sa il cumpar de la niste oameni care au investit destul de mult intr-un service, mi-au dat factura, garantie si cu care am putut povesti si alte chestii pe langa o simpla achizitie de ulei.

Oameni care platesc taxe si incearca sa schimbe lucrurile, chiar daca la ei e "putin mai scump".

 

Daca ar fi sa cautam intotdeauna cea mai ieftina varianta, ar disparea batranii care vand oua, legume sau branza in piata. Am ajunge sa cumparam chestii numai de la LIDL pentru ca acolo e mai ieftin.

 

Din cate stiu, Romi a fost corect la preturi dintotdeauna si nu cred ca a facut avere din adaos prea mare. I-am fost client de mai multe ori.

Probabil bujiile respective sunt dintr-un stoc mai vechi de care retailerul incearca sa scape printr-un pret de dumping.

Ce incerc sa spun e ca nu intotdeauna cea mai ieftina varianta e si varianta cea mai buna, intr-o abordare pe termen lung.

 

offtopic: cred ca suntem vecini in Zorilor, poate bem o bere intr-o zi la mine sau la tine la garaj, mai povstim una-alta

 

Spor si....asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

De multe ori cautam cele mai ieftine variante cand facem o achizitie, fie ea o bujie, un schimb de ulei sau orice altceva.

Nu-s batran, dar o data cu varsta incepi sa privesti altfel lucrurile.

Ca sa iti dau un exemplu, acum vreun an imi cautam ulei pentru motor, un Moto Guzzi. Am gasit pe net la un tip, ulei cu pretul de aprox. 200 de lei.

La SF Motors acelasi ulei era 260 de lei(sau ceva de genu).

M-am gandit ca as fi putut cumpara de la tipul de pe net, as fi castigat 60 de lei, dar in felul asta nu as fi sustinut economia locala, ca sa ii spun asa.

Am ales sa il cumpar de la niste oameni care au investit destul de mult intr-un service, mi-au dat factura, garantie si cu care am putut povesti si alte chestii pe langa o simpla achizitie de ulei.

Oameni care platesc taxe si incearca sa schimbe lucrurile, chiar daca la ei e "putin mai scump".

 

Daca ar fi sa cautam intotdeauna cea mai ieftina varianta, ar disparea batranii care vand oua, legume sau branza in piata. Am ajunge sa cumparam chestii numai de la LIDL pentru ca acolo e mai ieftin.

 

Din cate stiu, Romi a fost corect la preturi dintotdeauna si nu cred ca a facut avere din adaos prea mare. I-am fost client de mai multe ori.

Probabil bujiile respective sunt dintr-un stoc mai vechi de care retailerul incearca sa scape printr-un pret de dumping.

Ce incerc sa spun e ca nu intotdeauna cea mai ieftina varianta e si varianta cea mai buna, intr-o abordare pe termen lung.

 

offtopic: cred ca suntem vecini in Zorilor, poate bem o bere intr-o zi la mine sau la tine la garaj, mai povstim una-alta

 

Spor si....asfalt uscat!

 

Si eu il sustin pe Romi. Un om de milioane de la care, cu exceptia echipamentului Dainese, ca e luat inainte de a-l cunoaste, si nestiind ca poate aduce orice... Absolut tot ce tine de moto numai de la el am luat. L-am si recomandat cu placere de fiecare data. Si are preturi decente.

 

ps... eu is pe Gheorghe Dima :))

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

De multe ori cautam cele mai ieftine variante cand facem o achizitie, fie ea o bujie, un schimb de ulei sau orice altceva.

Nu-s batran, dar o data cu varsta incepi sa privesti altfel lucrurile.

Ca sa iti dau un exemplu, acum vreun an imi cautam ulei pentru motor, un Moto Guzzi. Am gasit pe net la un tip, ulei cu pretul de aprox. 200 de lei.

La SF Motors acelasi ulei era 260 de lei(sau ceva de genu).

M-am gandit ca as fi putut cumpara de la tipul de pe net, as fi castigat 60 de lei, dar in felul asta nu as fi sustinut economia locala, ca sa ii spun asa.

Am ales sa il cumpar de la niste oameni care au investit destul de mult intr-un service, mi-au dat factura, garantie si cu care am putut povesti si alte chestii pe langa o simpla achizitie de ulei.

Oameni care platesc taxe si incearca sa schimbe lucrurile, chiar daca la ei e "putin mai scump".

 

Daca ar fi sa cautam intotdeauna cea mai ieftina varianta, ar disparea batranii care vand oua, legume sau branza in piata. Am ajunge sa cumparam chestii numai de la LIDL pentru ca acolo e mai ieftin.

 

Din cate stiu, Romi a fost corect la preturi dintotdeauna si nu cred ca a facut avere din adaos prea mare. I-am fost client de mai multe ori.

Probabil bujiile respective sunt dintr-un stoc mai vechi de care retailerul incearca sa scape printr-un pret de dumping.

Ce incerc sa spun e ca nu intotdeauna cea mai ieftina varianta e si varianta cea mai buna, intr-o abordare pe termen lung.

 

offtopic: cred ca suntem vecini in Zorilor, poate bem o bere intr-o zi la mine sau la tine la garaj, mai povstim una-alta

 

Spor si....asfalt uscat!

 

Multumesc prietene pt aprecieri.

 

Daca colegul cu bujiile ar fi intrebat si la noi, ar fi avut maxima surpriza ca in acest moment bujiile cu pricina costa 38 lei/ buc, cu TVA inclus. Desigur sunt pe stoc.

Poate pe vremuri preturile distribuitorilor erau altele, dar in acest moment astea sunt preturile tuturor.

 

Bafta tuturor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor,vreau sa zic ca de cateva zile am tot cautat bujii de la ngk cr9eh-9,am gasit o gramada,cea mai ieftina fiind la 49 lei + tva,ultima data mi-am cumparat bujii de la Romi moto cu 67 de lei bucata,am dat o gramada de bani fara rost pe aceleasi bujii care le-am gasit acum la Bepa auto moto cu 30 de lei bucata,daca este cineva interesat de bujii la preturi ft bune pun un link,eu am comandat alaltaieri si ieri o ajuns prin urgent curier,costul fiind de 20 de lei,acuma am platit un total de 140 de lei pe 4 bujii plus transport si la Romi am platit 268 de lei,scopul acestei postari este de a va informa nu a face reclama.Sper sa va fie de folos !

 

Link: http://consumabile.bepagroup.ro/

 

Salut,

 

aceeasi nedumerire ca si colegul am avut-o acum 2 ani cand imi cautam bujii si am observat ca pretul de pe Louis este exagerat, iar acest lucru se reflecta in pretul de la Romi, am gasit in schimb la Bepa cu mult mai ieftin, aceleasi bujii NGK. Acum, inteleg ideea cu sustinerea economiei locale, insa nici sa achit dublu pentru acelasi produs nu mi se pare corect.

 

De atunci numai de la Bepa mi-am comandat diverse consumabile pentru motocicleta si intr-adevar au preturi foarte bune, personal pregatit pe vanzari, livrare rapida. Ii recomand cu toata increderea.

 

In alta ordine de idei, doar de la Romi imi comand echipamente de pe Louis, FC-Moto samd (prefer asa decat sa comand direct de pe site-urile din Germania, pretul este acelasi oricum + diferenta de TVA). Colaborare excelenta cu RomiMoto.

 

Iar de la COC am achizitionat piesele necesare pt revizia motocicletei in perioada in care a fost la baieti in service. Nu am cautat alternative, preturi mai mici etc, recunosc ca unele accesorii au fost destul de piperate, insa acestea sunt tarifele la distribuitori pt piese originale. Per total am fost multumit de colaborarea cu COC atat pe partea de achizitii cat si de service.

 

Ultima mentiune.. consider ca ar fi un avantaj in favoarea service-urilor locale ca montajul unei piese sau schimbul de consumabile achizitionate prin intermediul acelui service sa fie gratuite, in acest mod nu cred ca ar avea nimeni ceva impotriva sa achite putin mai mult pentru piesa respectiva. Din cate stiu acest lucru este practicat, in unele locuri cel putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

De multe ori cautam cele mai ieftine variante cand facem o achizitie, fie ea o bujie, un schimb de ulei sau orice altceva.

Nu-s batran, dar o data cu varsta incepi sa privesti altfel lucrurile.

Ca sa iti dau un exemplu, acum vreun an imi cautam ulei pentru motor, un Moto Guzzi. Am gasit pe net la un tip, ulei cu pretul de aprox. 200 de lei.

La SF Motors acelasi ulei era 260 de lei(sau ceva de genu).

M-am gandit ca as fi putut cumpara de la tipul de pe net, as fi castigat 60 de lei, dar in felul asta nu as fi sustinut economia locala, ca sa ii spun asa.

Am ales sa il cumpar de la niste oameni care au investit destul de mult intr-un service, mi-au dat factura, garantie si cu care am putut povesti si alte chestii pe langa o simpla achizitie de ulei.

Oameni care platesc taxe si incearca sa schimbe lucrurile, chiar daca la ei e "putin mai scump".

 

Daca ar fi sa cautam intotdeauna cea mai ieftina varianta, ar disparea batranii care vand oua, legume sau branza in piata. Am ajunge sa cumparam chestii numai de la LIDL pentru ca acolo e mai ieftin.

 

Din cate stiu, Romi a fost corect la preturi dintotdeauna si nu cred ca a facut avere din adaos prea mare. I-am fost client de mai multe ori.

Probabil bujiile respective sunt dintr-un stoc mai vechi de care retailerul incearca sa scape printr-un pret de dumping.

Ce incerc sa spun e ca nu intotdeauna cea mai ieftina varianta e si varianta cea mai buna, intr-o abordare pe termen lung.

 

offtopic: cred ca suntem vecini in Zorilor, poate bem o bere intr-o zi la mine sau la tine la garaj, mai povstim una-alta

 

Spor si....asfalt uscat!

Si eu sunt de aceeasi parere ca lucrurile ieftine tin putin dar nici sa dau pret dublu pe aceeasi marca si aceeasi fabricatie,am vrut ieri sa revin cu o postare ca la Romi s-o schimbat intre timp pretul la bujiile cr9eh-9,acuma costa 48,50 lei,oricum ar fi am economisit niste banuti,am vrut sa dau de stire ca poate sunt oameni carora le place sa fie informati despre un pret mic la aceeasi produs pentru ca nu cred ca Romi se apuca sa imi fabrice o bujie speciala si de aceea sa aibe pretul mai mare sau orice alt service sau importator de piese,sper ca am fost de folos cu informatia data mai sus de aici incolo fiecare alege ce isi cumpara,de mine daca are bani si crede ca e mai bun cel de 50 de lei decat cel de 30 nu are decat :) Asfalt uscat va doresc tuturor !

 

@smakalan,eu m-am mutat in chirie in manastur,am stat cu parintii mei in Zorilor pana acum 2 ani dar deseori ma duc sus la garaj sau in vizita la parinti,oricand ne putem vedea la o bere ;)

Editat de BabyDihor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc prietene pt aprecieri.

 

Daca colegul cu bujiile ar fi intrebat si la noi, ar fi avut maxima surpriza ca in acest moment bujiile cu pricina costa 38 lei/ buc, cu TVA inclus. Desigur sunt pe stoc.

Poate pe vremuri preturile distribuitorilor erau altele, dar in acest moment astea sunt preturile tuturor.

 

Bafta tuturor !!!

Salve Silviule!!! Ceva gume de Virago 535 ai avea?!? Sau daca nu, imi tot spune Magua ca e ceva depozit de gume s/h prin zona aia in Baci si mai are si de moto... Daca sti de ei si poti da ceva referinte, apreciez pozitiv ;)

Multam fain, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve Silviule!!! Ceva gume de Virago 535 ai avea?!? Sau daca nu, imi tot spune Magua ca e ceva depozit de gume s/h prin zona aia in Baci si mai are si de moto... Daca sti de ei si poti da ceva referinte, apreciez pozitiv ;)

Multam fain, Nick.

 

Salut,eu anul trecut am luat o guma cat de cat buna din Nima,e destul de departe dar ofera si o garantie de 30 de zile plus factura,am dat pe cauciuc atunci 90 de lei,au si site,iti pun linkul mai jos daca vrei sa vezi daca au marimea care iti trebuie tie :)

 

http://www.fastmoto.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot sa imi fac niste stickere pt motor?

Mersi

Suna-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...