Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Am un mp3 player de instalat pe masina, in locul casetofonului vechi. Se baga cineva? Sau stiti sa imi recomandati pe cineva? Mufele nu sunt la fel

Si daca tot sunt aici, stiti unde as putea sincroniza o telecomanda originala de masina, ca nu merge inchiderea centralizata?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mufele sunt la fel ?Daca nu iti cumperi o mufa de pe Baritiu ,nu stiu cum ii zice la magazin si ii simplu sa le legi singur.

Ambele ar trebui sa aiba schema firelor pe ele ,tai cate un fir si legi ,tot asa pana nu mai ai fire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magazinul SAIMON


» Post actualizat in 25 Jan 2017 11:13

Am un mp3 player de instalat pe masina, in locul casetofonului vechi. Se baga cineva? Sau stiti sa imi recomandati pe cineva? Mufele nu sunt la fel

Si daca tot sunt aici, stiti unde as putea sincroniza o telecomanda originala de masina, ca nu merge inchiderea centralizata?

Multumesc

Incearca in Baciu la SCANROM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca in Baciu la SCANROM

recomand si eu!

» Post actualizat in 09 Feb 2017 15:12

sa nu mergeti NICIODATA la Auto Mircea sa va faceti actele!

vara trecuta mi-au gresit de 2 ori niste serii, -credeam ca viata e grea, shit happens, se mai intampla, etc- dar amu de 3 ori a trebuit sa ma intorc cu dosarul la ei!!!!

fwutu-le muma-n cwur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna seara ! Stie cineva un geamgiu sau pe cineva pasionat de lucru cu sticla (taiat,gaurit, slefuit o margine,doua si lipit sau montat diferite cleme) in Cluj Napoca sau pe langa Cluj Napoca ?

Nimic complicat : doua rafturi de 50x50 cm cu doua polite. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand si eu!

» Post actualizat in 09 Feb 2017 15:12

sa nu mergeti NICIODATA la Auto Mircea sa va faceti actele!

vara trecuta mi-au gresit de 2 ori niste serii, -credeam ca viata e grea, shit happens, se mai intampla, etc- dar amu de 3 ori a trebuit sa ma intorc cu dosarul la ei!!!!

fwutu-le muma-n cwur!

 

recomand si eu!

» Post actualizat in 09 Feb 2017 15:12

sa nu mergeti NICIODATA la Auto Mircea sa va faceti actele!

vara trecuta mi-au gresit de 2 ori niste serii, -credeam ca viata e grea, shit happens, se mai intampla, etc- dar amu de 3 ori a trebuit sa ma intorc cu dosarul la ei!!!!

fwutu-le muma-n cwur!

Lucrez cu Auto mircea de multi multi ani! Orice problema am avut, mi-au rezolvat-o. Doamna Mihaela de la acte e chiar foarte priceputa, daar oricine poate gresi. Ca un sfat pt tine, toate actele ar trebui verificate si de tine , tocmai sa nu te intorci de la politie sau Rar pt o serie tiparita gresit. Il cunosc personal si pe Mircea, care e un om super corect. Verifica-ti actele !! Bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius, si eu tot la ei am fost de la Revolutie incoace, si multe multe masini, tot parcul auto cu dosarele lor au fost!! Dar vara m-au intors ca au scris L3E in loc de L5E, iar amu o data au scris O in loc de U, apoi A in loc de 1.....

Eu m-am saturat de greselile astea......, mai ales ca e perioada de razboi la ghisee!

Cu verificatul iti dau dreptate, dar cred ca 99,99% din clienti nu stau acolo sa verifice toate seriile, numerele, literele din CVC, din fisa de inmatriculare, si din dosarul de primarie...

Stii, la peco cand cumperi rovinieta si iti dau spre verificat numarul e o chestie, sau la notar cand semnezi ceva, inteleg, dar aici abia asteapta sa scape de tine sa vina urmatorul client .... stii tu, acum e la moda ....alta intrebare ;)

.... ne-a dat sa semnam repede actele si la revedere, nici vorba sa ne intrebe daca am dori sa verificam....

Orice are inceput, are si sfarsit! Eu (atat personal cat si firma) nu o sa le mai trec pragul never-ever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa imi spuna cineva pe la ce magazin moto din Cluj pot gasi o casca braincap/nazy? Am vazut ca multe din ele nu tin asa ceva si vreau sa probez inainte sa cumpar. Multumesc.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare care are de vanzare suruburi de carene? Imi lipsesc cateva si le-as pune la loc. Mi-a picat si un surub de prindere de la sa, mi-ar trebui si unul din ala...sau ambele, daca vin la set.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

este cineva pe aici care lucreaza la reprezentanta Volkswagen Cluj sau care ar putea sa ma ajute sa verific o masina in baza de date dupa seria de sasiu si conditiile in care se poate face acest lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai seria, poti si aici

 

https://inspectorauto.ro/ro/verificare-vin/wvwzzzauzep514249/

 

La reprezentanta te costa cam 150 lei istoricul, atat cat exista in baza de date.


» Post actualizat in 15 Feb 2017 14:45

Salut,

este cineva pe aici care lucreaza la reprezentanta Volkswagen Cluj sau care ar putea sa ma ajute sa verific o masina in baza de date dupa seria de sasiu si conditiile in care se poate face acest lucru?

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai intrebat pe un topic, dar e cam pustiu acolo, incerc si aici:

 

Salut, as avea nevoie de o recomandare pentru un service unde as putea sa-mi fac o revizie generala inainte de sezon si schimb de ulei/ filtre (le am cumparate). Pe cat posibil as prefera sa fie cat de repede, ca se face vreme buna.

Am incercat la COC Motors dar prima zi libera e in 4 aprilie, nu pot astepta pana atunci si nici nu vreau sa ma duc mult cu ea asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare! Știe cineva unde as putea găsi o rezistenta cu următoarele specificații (o bucata)? Magazin ma interesează sau ceva persoana în Cluj.

Vezi in clasicele deja variante pt asa ceva, saimon pe baritiu si vitacom pe buna ziua sau iuliu maniu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si vitacom pe buna ziua .....

Vitacom pe buna ziua au tot felul de valori minime la facturare, o sa te puna sa cumperi un pumn de rezistente, asta daca o au pe stoc. Mai bine pe Iuliu Maniu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o rezistenta de 20 ohmi la un wattaj mai mare.poti incerca maidegraba la saimon electronics pe baritiu.mai jos de bt da un google vezi

Salutare! Din pacate Vitacom si Saimon nu au rezistenta respectiva. Credca are legatura cu toleranta mica %1. Nu ma prea pricep la chestiile astea, stiu doar ca am nevoie de ea sa pacalesc calculatorul cand anulez PAIR valve-ul. Inca mai caut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Gheorgheni, la Mercur, in cladire, la etaj, mai este o firma care comercializeaza asa ceva. Intrarea se face din curtea interioara, pe scari la etaj, si in stanga. Nu stiu cum ii spune, dar am fost odata si am luat ceva nebunii de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Gheorgheni, la Mercur, in cladire, la etaj, mai este o firma care comercializeaza asa ceva. Intrarea se face din curtea interioara, pe scari la etaj, si in stanga. Nu stiu cum ii spune, dar am fost odata si am luat ceva nebunii de acolo.

Microelectronica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti da un sfat cei care inmatriculati acuma recent masina/motocicleta care ar fi cea mai convenabila solutie ? Am auzit povesti gen ca trebuie sa stai de la 3 dimineata la rand si nici nu e sigur ca rezolvi.....sau ca ar mai fi ceva firme care s-ar ocupa insa nici ele nu se mai baga..... orice sfat e binevenit.....

 

Ma refer la situatia de pe Albac desigur....

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...