Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

In Gheorgheni, la Mercur, in cladire, la etaj, mai este o firma care comercializeaza asa ceva. Intrarea se face din curtea interioara, pe scari la etaj, si in stanga. Nu stiu cum ii spune, dar am fost odata si am luat ceva nebunii de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In Gheorgheni, la Mercur, in cladire, la etaj, mai este o firma care comercializeaza asa ceva. Intrarea se face din curtea interioara, pe scari la etaj, si in stanga. Nu stiu cum ii spune, dar am fost odata si am luat ceva nebunii de acolo.

Microelectronica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti da un sfat cei care inmatriculati acuma recent masina/motocicleta care ar fi cea mai convenabila solutie ? Am auzit povesti gen ca trebuie sa stai de la 3 dimineata la rand si nici nu e sigur ca rezolvi.....sau ca ar mai fi ceva firme care s-ar ocupa insa nici ele nu se mai baga..... orice sfat e binevenit.....

 

Ma refer la situatia de pe Albac desigur....

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti da un sfat cei care inmatriculati acuma recent masina/motocicleta care ar fi cea mai convenabila solutie ? Am auzit povesti gen ca trebuie sa stai de la 3 dimineata la rand si nici nu e sigur ca rezolvi.....sau ca ar mai fi ceva firme care s-ar ocupa insa nici ele nu se mai baga..... orice sfat e binevenit.....

 

Ma refer la situatia de pe Albac desigur....

gresit!

colegul Petrowski de la 9 seara a stat la coada. Deci la coada pe strada Albac, nu ca s-a inscris pe lista si a dormit in masina.....

 

eu azi mi-am facut programare on-line pe ....29 mai 2017 !!!! FWUTUI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia asta e total counter intuitive vad... :( acum aproape o luna, mi-am scos primul rand de nr rosii, si am apucat numar mergand sa stau la coada de pe la 5 dimineata aprox. Si am prins. Ma asteptam cum a trecut aproape o luna de atunci, sa scada simtitor buluceala... dar vad ca din contra, e mai rau acum. In ritmul asta nu stiu unde ajungem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai despre asta vorbesc..... ideea e ca in anul 2017, in Cluj-Napoca deci nu in cucuietii din vale sa existe asa o lipsa de respect pentru civili este inadmisibil parerea mea. Totusi ma tot gandesc si eu la solutii.....partea proasta e ca imi expira si RAR-ul pe care l-am facut ieri in 2 luni...

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa de respect e cvasipermanenta de un sfert de veac. Atata doar ca uneori e mai perceptibila la nivelul populatiei, alteori ba. Ca daca era respect, inmatricularea unui vehicul ar fi durat cateva ore, ca in alte tari, nu zile intregi, cu rar, cu anaf si cu mama omida. O problema similara, desi nu la fel de acuta, e si la oficiul postal 16 (vama) Cluj, cine cumpara de pe aliexpress, etc., cunoaste problema.

Probabil dupa ce se vor introduce din nou ceva taxe auto, cum le-or fi chemand, coada se va diminua.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil dupa ce se vor introduce din nou ceva taxe auto, cum le-or fi chemand, coada se va diminua.

Nu prea cred, daca se introduce o taxa, va fi generala, pentru toti posesorii, nu cred ca mai pot gasi formulari prin care taxa sa se aplice doar primei inmatriculari, le-au cam incercat pe toate si si-au luat peste bot de la UE... probabil vor introduce ori o varianta inclusa in combustibil, ori cum se zvoneste mai nou, ceva sticker de acces in orase/centrele oraselor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vreun vopsitor auto-moto care lucreaza bine am nevoie sa vopseasca un rezervor moto si 3 carene de plastic ...nu vreu sa ma rog de el ca si cum ii ultimul vopsitor din lume si doar el o poate vopsi ...serios sa fie sa imi zica pretu si timpul ca platesc si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! In urma unei rasturnari, ghidonul mi-a provocat o infundare a rezervorului pe partea laterala stânga, cam cat podul palmei. Unde se poate rezolva in Cluj asta?

Mulțumiri anticipate!

 

 

Gabi:

PDR Cluj

http://grindina.com/

langa Electrometal, str. Luncii nr26

 

vezi si topicul asta, sa-ti faci o idee:

/index.php?/topic/738974-indreptare-rezervor-modalitati-pret/

 

daca nu vrei asa ceva, ramane metoda clasica cu tinichigiu

 

Oare unde as putea totusi sa reusesc in Cluj repararea rezervorului? Cei de la grindina.com mi-au spus ca nu fac asa ceva :(:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca am postat bine dar ofer un martiosor virtual ( pt fete ) :

mai Cobi, m-ai plagiat cu poza aia :)

ia intra mumos pe topicul de Hayabuse, vezi ce am facut eu....

 

.....Cei de la grindina.com mi-au spus ca nu fac asa ceva :(:(

nasol....

pareau de treaba cand am fost cu masina acolo. au si lucrat bine, nu stiu de ce nu s-ar baga si la un rezervor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva vreo scoala de soferi cu predare in limba engleza? Atat partea practica cat si cea teoretica, pana acum am aflat ca exista cate un instructor care s-ar descurca cu engleza, insa de cursuri nu am aflat nimic. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu cineva de la o scoala de soferi si mi-a spus ca se poate face o solicitare la politie si examenul se da in engleza. Trebuie sa verific informatia asta.

Editat de Jlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se discuta de scoali auto, imi poate recomanda cineva o scoala pentru obtinerea categoriei C?

Vreau sa incep cat mai repede pentru ca imi trebuie permisul la sfarsit de Mai.

 

 

Si 2 intrebari pentru cei care stiu:

 

Daca tot ma apuc de C, ar fi mai bine sa fac CE-ul?

 

Pentru ce trebuie atestat profesional?

Nu voi lucra ca sofer. Doar m-am pricopsit cu o jucarie care necesita C-ul.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am facut si eu programare....am incercat sa fac o programare si acum 2 saptamani insa prima data libera era 3 sau 4 Mai....... in sfarsit "au corectat" derapajul insa tot mai au multe de imbunatit....In ro ca sa inmatriculezi un auto ai nevoie de aproximativ 1 luna jumate - 2 ,in conditiile actuale, lucru aberant totusi....

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intrebati cum mai merge treaba pe la inmatriculari: "foarte bine". Prima programare disponibila e in 6 saptamani pe 24 aprilie.

Felicitari MAI!

fwutu-le muma.....!!!!!

eu am programare facuta din 01 martie, pe 29 mai......!!!!

si amu nici nu ma pot reprograma mai devreme ca nu ma lasa softul (o programare / o serie de sasiu....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea respectiva nu a fost data peste noapte, aveau timp sa ia masurile respective ! La noi insa e normal sa ne ia iarna prin surprindere si in Decembrie deoarece altadata ningea doar in Ianuarie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam..... imi pare rau pentru tine sincer....

mersi Atti,

nu-i capat de tara, ca pana la termenul de inmatriculare vechiul proprietar mi-a lasat numerele sa circul cu mobra..... si pe de alta parte oricum e mobra de legheleu...., deci ma cam doare undeva de inmatriculare....

nu am nici un inconvenient!

dar birocratia asta idioata ma enerveaza! :angryfire:

X-( :shootingsmilie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam..... imi pare rau pentru tine sincer.... Singura sansa e sa stai la coada acolo la ei sau evident sa astepti....

 

Nu mai exista coada. Sistemul cu programare online a preluat activitatea de la toate cele 4 ghisee. Sunt curios cum se descurca oamenii care nu le prea au cu mediul online...

 

Oricum, partea cretina incepe cu acele 4 ghisee. Cum sa deservesti 691.000 oameni (conform recensamantului din 2011) cu 4 ghisee? Voi va dati seama cat de absurda e situatia asta?

Comparativ pentru aia cu "si la altii e la fel": Germania, landul Gross Gerau(GG pe numerele de inmatriculare) in octombrie 2013 avea un birou de inmatriculari cu 18 ghisee din care erau functionale 12 intr-o zi de vineri la sfarsit de program. Diferenta e ca acest district deserveste o populatie de vreo 23000.

 

mersi Atti,

nu-i capat de tara, ca pana la termenul de inmatriculare vechiul proprietar mi-a lasat numerele sa circul cu mobra..... si pe de alta parte oricum e mobra de legheleu...., deci ma cam doare undeva de inmatriculare....

nu am nici un inconvenient!

dar birocratia asta idioata ma enerveaza!

 

Tu esti in situatia fericita. Eu am vreo 6 saptamani un bibelou in garaj :angryfire: X-(

Editat de Vlad S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...