Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceva noutati cu inmatricularile mai are cineva? E aberant ca in 2017 sa stai 2 luni la coada chiar si pentru numere rosii. Chiar nimeni nu sesizeaza asta? .. dintre cei care pot decide ma refer.

de 5 zile incerc sa fac programare la RAR , telefonic nu sant locuri iar saitul este blocat, locuri libere doar la Baia mare si Satu mare, programare pentru inmatriculare Cluj loc liber doar in luna Mai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine m-ar putea ajuta cu transportul(tur-retur) la RAR pentru motocicleta din profil? Evident contracost...

daca ai masina cu cirlig iti imprumut remorca, daca nu , iti fac eu transportul, daca nu te descurci lasami mesaj privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimband putin topicul (ca sa nu creez un thread nou). Am chizitionat de curand un costum moto textil/piele. Aveti idee cum l-as putea curata sa arate cat de cat ok? Pielea, o pot da cu crema de papuci (spre exemplu) sau crema de maini? Sau sunt solutii speciale? Ma intereseaza si un sfat mai practic. Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimband putin topicul (ca sa nu creez un thread nou). Am chizitionat de curand un costum moto textil/piele. Aveti idee cum l-as putea curata sa arate cat de cat ok? Pielea, o pot da cu crema de papuci (spre exemplu) sau crema de maini? Sau sunt solutii speciale? Ma intereseaza si un sfat mai practic. Va multumesc

 

Eu am folosit asa ceva pentru hidratarea pielii. De curatat o poti curata cu o laveta umezita in apa si sapun, iar apoi o hidratezi fie cu ce ti-am aratat, fie cu solutii pentru hidratat pielea (poti gasi si la raionul auto solutii pt tapiterii de piele.) Costumul arata dupa 5 ani ca nou.

 

Nu-ti recomand crema de pantofi.

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimband putin topicul (ca sa nu creez un thread nou). Am chizitionat de curand un costum moto textil/piele. Aveti idee cum l-as putea curata sa arate cat de cat ok? Pielea, o pot da cu crema de papuci (spre exemplu) sau crema de maini? Sau sunt solutii speciale? Ma intereseaza si un sfat mai practic. Va multumesc

Recomand crema de maini.

Testata deja!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti locali, ajutati-ma, va rog, cu o indrumare catre un service de telefoane undeva central.

Maine si sambata sunt in Cluj si mi-a murit mufa de incarcare de la telefon. E un proces banal pe care l-as face singur, doar ca nu am de unde lua piesa.

Piesa se gaseste undeva intre 15-25 lei, deci cu tot cu manopera nu o fi peste 50 lei pentru 5 minute de surubarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este chiar in buricul targului, strada ce leaga Sora de Eroilor (Str Bolyai cred ca ii zice), service pt Samsung. Tot pe Eroilor mai gasesti mai multe alte service-uri mai mici multi-brand, depinde ce cauti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iphone caut. Voi incerca sa gasesc, multumesc!

» Post actualizat in 26 Mar 2017 18:45

Frankone, viata grea la voi...am incercat in 2 locuri, primul a cerut 90 lei si sa il las o ora, in conditiile in care nu avea pe cineva, glumet tipul, i-am zis ca ii iau piesa si sa imi dea surubelnite ca stiu ce am de facut, a zis sa ii dau 50 lei.

Al doilea 80 lei.

Pana la urma am stat fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai aude ceva de astia cu inmatricularile din Cluj? Vor sa intre si ei in sec XXI? :baldy:

 

Da, da, doar de "bine"...primele programari posibile sunt deja la inceputul lui IUNIE...

 

Si ca sa fim siguri ca mergem spre si mai "bine", cum n-am mai inmatriculat o motocicleta adusa din afara de 4 ani am aflat ce s-a mai schimbat. Bine inteles ca procedura s-a mai complicat in loc sa se simplifice si mai trebuie facuta o plimbare la finante pentru un certificat prin care demonstrezi ca tu ca persoana fizica nu esti platitor de tva (WTF!?). Treaba asta e obligatorie pentru persoanele fizice care au cumparat un autovehicul din afara Romaniei, indiferent ca e achizitionat de la un particular sau dealer. Si cum vorbim de finante, bine inteles ca nimic nu poate fi rezolvat pe loc si certificatul se ridica dupa 2 zile lucratoare. Se pare ca de birocratie nu o sa scapam niciodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbare la finante pentru un certificat prin care demonstrezi ca tu ca persoana fizica nu esti platitor de tva (WTF!?). Treaba asta e obligatorie pentru persoanele fizice care au cumparat un autovehicul din afara Romaniei, indiferent ca e achizitionat de la un particular sau dealer.

 

Este valabil si in cazul vehiculelor cumparate de la intermediar din romania (aka samsari, etc)? Sau doar daca ai luat-o direct de acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este valabil si in cazul vehiculelor cumparate de la intermediar din romania (aka samsari, etc)? Sau doar daca ai luat-o direct de acolo?

Daca e la prima inmatriculare in RO, da, trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e la prima inmatriculare in RO, da, trebuie.

Te contrazic.

Saptamana trecuta am inmatriculat un scuter cumparat de la SER, deci adus din Italia si la prima inmatriculare in tara.

Dosarul l-am pregatit la firma aia vizavi de inmatriculari, Avram Auto cred ca ii zice.

Ei mi-au spus ca atata timp cat tu ai cumparat de la un roman(ma rog, firma din Romania), nu trebuie certificatul vietii.

 

In consecinta, eu nu l-am scos si totul a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic.

Saptamana trecuta am inmatriculat un scuter cumparat de la SER, deci adus din Italia si la prima inmatriculare in tara.

Dosarul l-am pregatit la firma aia vizavi de inmatriculari, Avram Auto cred ca ii zice.

Ei mi-au spus ca atata timp cat tu ai cumparat de la un roman(ma rog, firma din Romania), nu trebuie certificatul vietii.

 

In consecinta, eu nu l-am scos si totul a fost ok.

mnoa, sorry atunci pt dezinformare. Ii ciudat totusi, ca nici cel care aduce in tara mobra/masina nu are nevoie daca se gandeste sa o vanda.. deci ii cam degeaba hartia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este valabil si in cazul vehiculelor cumparate de la intermediar din romania (aka samsari, etc)? Sau doar daca ai luat-o direct de acolo?

 

Confirm si eu: daca e luata de la un intermediar cetatean roman/firma nu mai e nevoie de certificatul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...