Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Iphone caut. Voi incerca sa gasesc, multumesc!

» Post actualizat in 26 Mar 2017 18:45

Frankone, viata grea la voi...am incercat in 2 locuri, primul a cerut 90 lei si sa il las o ora, in conditiile in care nu avea pe cineva, glumet tipul, i-am zis ca ii iau piesa si sa imi dea surubelnite ca stiu ce am de facut, a zis sa ii dau 50 lei.

Al doilea 80 lei.

Pana la urma am stat fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se mai aude ceva de astia cu inmatricularile din Cluj? Vor sa intre si ei in sec XXI? :baldy:

 

Da, da, doar de "bine"...primele programari posibile sunt deja la inceputul lui IUNIE...

 

Si ca sa fim siguri ca mergem spre si mai "bine", cum n-am mai inmatriculat o motocicleta adusa din afara de 4 ani am aflat ce s-a mai schimbat. Bine inteles ca procedura s-a mai complicat in loc sa se simplifice si mai trebuie facuta o plimbare la finante pentru un certificat prin care demonstrezi ca tu ca persoana fizica nu esti platitor de tva (WTF!?). Treaba asta e obligatorie pentru persoanele fizice care au cumparat un autovehicul din afara Romaniei, indiferent ca e achizitionat de la un particular sau dealer. Si cum vorbim de finante, bine inteles ca nimic nu poate fi rezolvat pe loc si certificatul se ridica dupa 2 zile lucratoare. Se pare ca de birocratie nu o sa scapam niciodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbare la finante pentru un certificat prin care demonstrezi ca tu ca persoana fizica nu esti platitor de tva (WTF!?). Treaba asta e obligatorie pentru persoanele fizice care au cumparat un autovehicul din afara Romaniei, indiferent ca e achizitionat de la un particular sau dealer.

 

Este valabil si in cazul vehiculelor cumparate de la intermediar din romania (aka samsari, etc)? Sau doar daca ai luat-o direct de acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este valabil si in cazul vehiculelor cumparate de la intermediar din romania (aka samsari, etc)? Sau doar daca ai luat-o direct de acolo?

Daca e la prima inmatriculare in RO, da, trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e la prima inmatriculare in RO, da, trebuie.

Te contrazic.

Saptamana trecuta am inmatriculat un scuter cumparat de la SER, deci adus din Italia si la prima inmatriculare in tara.

Dosarul l-am pregatit la firma aia vizavi de inmatriculari, Avram Auto cred ca ii zice.

Ei mi-au spus ca atata timp cat tu ai cumparat de la un roman(ma rog, firma din Romania), nu trebuie certificatul vietii.

 

In consecinta, eu nu l-am scos si totul a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic.

Saptamana trecuta am inmatriculat un scuter cumparat de la SER, deci adus din Italia si la prima inmatriculare in tara.

Dosarul l-am pregatit la firma aia vizavi de inmatriculari, Avram Auto cred ca ii zice.

Ei mi-au spus ca atata timp cat tu ai cumparat de la un roman(ma rog, firma din Romania), nu trebuie certificatul vietii.

 

In consecinta, eu nu l-am scos si totul a fost ok.

mnoa, sorry atunci pt dezinformare. Ii ciudat totusi, ca nici cel care aduce in tara mobra/masina nu are nevoie daca se gandeste sa o vanda.. deci ii cam degeaba hartia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este valabil si in cazul vehiculelor cumparate de la intermediar din romania (aka samsari, etc)? Sau doar daca ai luat-o direct de acolo?

 

Confirm si eu: daca e luata de la un intermediar cetatean roman/firma nu mai e nevoie de certificatul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, stiti careva daca am vreo sansa sa imi fac itp-ul fara cartea de identitate a motocicletei? Ca nu o mai gasesc.

Am vazut ca se poate elibera alta de la rar, dar avand alta serie trebuie eliberat alt certificat de inmatriculare, si la ce e acum la inmatriculari ar dura cateva luni...

Aastept raspuns pe privat daca stie careva.

 

Multumesc si numa' bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sunt cateva zile in Cluj si poate gasesc aici Plastidip.

Aveti idee de unde as putea lua?

Salut.,

uite aici: Glissando Auto Service – Calea Baciului 1-3, Cluj-Napoca, Tel: 0758 984 635

Editat de Calin26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva in cluj care mi-ar putea da polish la un capac de rezervor.Capacul e din aluminiu,a fost vopsit prin anodizare cu portocaliu,am dat vopseaua jos,doar trebuie polishat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii care treceti prin Cluj, zona Buna ziua, indiferent de numarul de roti. Intersectiile strazilor Fagului cu Becas ( https://www.google.ro/maps/@46.7540477,23.6118751,18.75z?hl=en ) si Brancusi / Fagului / Borhanci (https://www.google.ro/maps/@46.7567902,23.6197292,18.5z?hl=en) si-au schimbat prioritatile, din motive pe care eu personal le inteleg mai greu, dar asta nu conteaza.

Fagului/Becas nu mai are prioritate inainte, pe Fagului, ci au prioritate cei care urca pe Becas si fac dreapta pe Fagului, spre Calea Turzii. Intersectia asta am vazut-o personal acum jumatate de ora, ca era politai acolo care dirija.

Cea cu Brancusi/Fagului nu am vazut-o, mi-a zis un coleg, cica nu mai e prioritate pe Brancusi-Fagului ci pe Brancusi-Borhanci. Pe Fagului este cedeaza trecerea.

In astea 2 intersectii se circula cu viteza mare, asa ca atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cu riscul de a redeschide un topic care probabil ca a mai fost abordat in trecut as vrea sa va intreb daca stiti cumva de unde as putea sa inchiriez o motocicleta pentru ture scurte(gen 2-3 ore prin imprejurimile Clujului) la un pret rezonabil. M-ar interesa in special un enduro. Pe net am gasit doar firme care inchiriaza ATV-uri la preturi f piperate.

 

Orice sugestie e binevenita!

 

Mersi in avans! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea cu Brancusi/Fagului nu am vazut-o, mi-a zis un coleg, cica nu mai e prioritate pe Brancusi-Fagului ci pe Brancusi-Borhanci. Pe Fagului este cedeaza trecerea.

In astea 2 intersectii se circula cu viteza mare, asa ca atentie.

Confirm! trec zilnic pe acolo, intr-adevar asa e, era si aici un nene militian in intersectie dirijand, este pus indicator de prioritate pe str borhanciului iar pe fagului este vopsit pe asfalt un triunghi mare de cedeaza. Nu ca nu m-ar avantaja (ruta mea devenind prioritara), dar nici eu nu prea vad ce au rezolvat cu asta, au aruncat matza dintr-o curte in alta... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute am trecut pe acolo, asa de frumos coboara tirurile pe fagului si intra in intersectie fara nici o jena...

Numa sa nu se bage careva de pe Brancusi cu prioritatea in brate, ca placinta ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat si eu azi dimineata schimbarea prioritatii din intersectia Fagului cu Becas, cu toate astea tot am incetinit/oprit sa ma asigur, si cred ca voi face la fel in continuare. Nu prea-mi inspira incredere, mai ales ca e cumva in curba intersectia si nu m-as mira sa urce unul fagului si stiind cum era inainte sa nu-mi acorde prioritate... chiar ciudata schimbarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de ce pe Olx se vad doar anunturile promovate(adica cele platite)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...