Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

sal am si eu un motor adus din italia si am o nelamurire asm actul de vanzare cumparare certificatul de inmatriculare cum ca-i radiat certificatul de proprietate al fostului proprietar

chestia e ca mai trebuie sa platesc vama????

fa-ti o programare la r.a.r prin telefon ,unde mergi cu toate actele si iti face CARTEA DE IDENTITATE SI IDENTIFICAREA care costa arox. 220 lei noi dupa care mergi langa politia de pe ALBAC la automircea si iti fac ei dosarul pt politie si finante. BAFTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De cateva zile strazile Emil Racovita si Crisan au devenit sensuri unice. Pe Emil Racovita se urca in Gruia catre 7 strazi iar pe Crisan se coboara. Numai bine si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, grija mare cu mobra prin oras, inca sunt locuri, mai ales aproape de intersectii unde este PIETRIS de az' iarna pe jos; concret, in intersectia din Baba Novac, cum dai sa urci Calea Turzii, la primul semafor din cele doua apropiate ii pietris pe jos si cred ca oricat de Rossi ai fii, daca il prinzi sub roti si ai ceva viteza, nu opresti mobra cu amandoua cauciucurile pe asfalt.

 

cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De ceva firma sau persoana care face cromari imi poate spune cineva ceva? Dar sa fie si de calitate.

Mersi mult si cinste mare.

 

Cateva pagini mai inainte gasesti si aceasta informatie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate intereseaza pe cineva unele informatii de aici .

cateva lucruri mi s'au parut chiar interesante...

 

 

 

am mai gasit ceva interesant pentru cei care se pregatesc sa faca scoala:

 

noutati la examenul pentru cat. A

 

 

Mi se pare cam exagerat ca incepator fiind sa mergi cu moto cu viteza mai mare de 50kmh inca la scoala de soferi.Ca sa stii sa franezi corect si sa eviti un obstacol la >50kmh iti trebuie ceva experienta, care nu se dobandeste in cele 10 ore (care sunt mult mai putine de fapt) de la scoala de soferi.Nici cei care invata pentru categoria B nu au o astfel de proba, ca sa nu mai vorbim ca merg cu 30kmh prin oras...Inca o metoda sa descurajeje viitorii motociclisti.In loc sa amendeze taximetristi, care conduc ca porcu' si pe cei cu masini mari (dube, camioane, etc) care-ti taie fata si te ignora in trafic,ei se leaga de motociclisti.Societate de cacao, tot timpul se leaga de cineva: prin anii '90 de rockeri, apoi de rapperi, apoi de manelisti ...si acum de motociclisti.Nistre frustrati si incompetenti, sa nu le zic ne f****i.

 

Pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de roluit si indreptat jenti am vazut ca se practica si pe Frunzisului, jos la baza, deasupra de Aprilia; au baietii in curte o groaza de cauciucuri si jenti de masina la indreptat, nu stiu daca fac si jenti de motociclete, dar daca ii careva interesat si merge pana acolo, poate sa completeze postul asta cu informatii complete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare cam exagerat ca incepator fiind sa mergi cu moto cu viteza mai mare de 50kmh inca la scoala de soferi.Ca sa stii sa franezi corect si sa eviti un obstacol la >50kmh iti trebuie ceva experienta, care nu se dobandeste in cele 10 ore (care sunt mult mai putine de fapt) de la scoala de soferi.Nici cei care invata pentru categoria B nu au o astfel de proba, ca sa nu mai vorbim ca merg cu 30kmh prin oras...Inca o metoda sa descurajeje viitorii motociclisti.In loc sa amendeze taximetristi, care conduc ca porcu' si pe cei cu masini mari (dube, camioane, etc) care-ti taie fata si te ignora in trafic,ei se leaga de motociclisti.Societate de cacao, tot timpul se leaga de cineva: prin anii '90 de rockeri, apoi de rapperi, apoi de manelisti ...si acum de motociclisti.Nistre frustrati si incompetenti, sa nu le zic ne f****i.

 

Pace

 

 

Din punctul meu de vedere nu ar trebui sa descurajeze viitorii motociclisti , din contra , e bine venita aceasta proba (sunt in domeniu asa ca nu vb sa ma aflu si eu in treaba), poligonul e prea putin, multi instructori din cluj regleaza avansul la motoarele de scoala in asa fel incat sa nu trebuiasca sa acelerezi deloc nici macar la plecarea de pe loc ceea ce mi se pare o prostie , iar cu aceste probe : 1. invata sa schimbe 1-2 trepte de viteza , 2. invata cat de cat sa foloseasca franele (si cea de fata si cea de spate ) 3. invata sa incline motorul la viteza mai mare 4. invata cat , cum si unde sa foloseasca acceleratia, dupa parerea mea, acceleratia fiind painea si sarea in condusul motocicletei 5. isi dezvolta cat de cat reflexele, asa ca aceste probe sunt bine venite , pacat ca nu se mai cer.

 

asfalt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Exista firme care se ocupa cu inmatricularea motocicletei? Daca da, va rog sa imi recomandati si mie una. Multumesc mult si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am fost, e de fapt Dornei 8.

Din pacate plasticul din care e saua mea e cam invechit, si de un anumit tip cu care cica nu se prea poate lucra la cald (se sfarma).

Mi-a sugerat nenea de acolo sa caut pe cineva care sa intareasca saua pe interior cu cateva straturi de fibra de sticla.

 

Stie cineva pe careva in domeniul asta?

 

Merci

 

 

Salut

 

Daca nu te-ai descurcat cu saua, da-mi un PM sa vedem despre ce-i vorba

Cu fibra ne descurcam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceati mai devreme de nisipul de pe strada...

in marasti au pus bitum printre fasiile de asfalt (lucru bun de altfel), si l-au acoperit cu nisip

ii un dezastru total pentru motoare, sper ca se curata cat de cat repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vreau si eu sa ma interesez putin in legatura cu inmatricularea unui motor importat din Italia sau Germania. In curand ajung in Romania si vrea sa rezolv tot cat de repede posibil.

 

Concret: care sunt pasii exacti care trebuie urmati pentru inmatricularea motorului? Cum obtin numerele rosii?? Unde ma duc prima data? De ce acte am nevoie??

 

Daca cineva si-a inmatriculat recent motorul, il rog sa ma (ne) informeze, sa avem toate informatiile in legatura cu inmatriculare intr-un loc.

 

Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vreau si eu sa ma interesez putin in legatura cu inmatricularea unui motor importat din Italia sau Germania. In curand ajung in Romania si vrea sa rezolv tot cat de repede posibil.

 

Concret: care sunt pasii exacti care trebuie urmati pentru inmatricularea motorului? Cum obtin numerele rosii?? Unde ma duc prima data? De ce acte am nevoie??

 

Daca cineva si-a inmatriculat recent motorul, il rog sa ma (ne) informeze, sa avem toate informatiile in legatura cu inmatriculare intr-un loc.

 

Mersi mult!

 

Primul post pe pagina 12, adica AICI, contine informatii legate de inmatriculare. In plus e scris mare cu rosu, nu e nevoie sa citesti post cu post.

Succes cu inmatriculatul :D

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

caut pe cineva, sau un magazin in Cluj de unde as putea sa cumpar incuietore pt discul de frana.

sebi, liviu rebreanu 34.

multe variante, inclusiv cu avertizare fonica, toate pe louis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Stie cineva cat ma costa, cat dureaza si cata bataie de cap trebuie....daca vreau sa-mi schimb numerele de pe vaca?

 

Mentionez ca momentan nu am timp sa ma duc la politie sa ma interesez....asa ca intreb aici in speranta ca cineva a facut asa ceva si are date utile.

 

Adica in loc de: CJ 00 JML sa le schimb in CJ 45 THZ (e doar un exemplu asta).

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Stie cineva cat ma costa, cat dureaza si cata bataie de cap trebuie....daca vreau sa-mi schimb numerele de pe vaca?

 

Mentionez ca momentan nu am timp sa ma duc la politie sa ma interesez....asa ca intreb aici in speranta ca cineva a facut asa ceva si are date utile.

 

Adica in loc de: CJ 00 JML sa le schimb in CJ 45 THZ (e doar un exemplu asta).

 

Mersi!

 

 

poti si te costa vreo 80-90 cred ca tre sa schimbi nr si sa schimbi sau sa iti modifice talonul si dureaza 2 ore cred nu mai mult,io saptamana trecuta am schimbat nr de la moto ca era uzat si in 2 ore a fost gata asa e si la talon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,nu cred ca e posibil asa ceva..adica sa iti schimbi nr de inmatriculare,fara ca proprietarul sa nu se schimbe.Cel mai simplu,in prima intersectie intrebi un politist.

Dar raman de parere ca la noi in tara nu e posibil asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...