Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

nici batut nu ies afara din casa pe caldurile astea... :P

 

Iarna e de stat in garaj ca sobolanii!


» Post actualizat in 04 Dec 2015 13:02

@Razvan: bag de seama ca vrei sa-l ajungi din urma pe Cristi la tura de azi ca te grabesti asa de tare cu mesteritul :)

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci frumos, dar am rezolvat ieri, la o tura prin Leroy@Merlin... Am luat un picior de pat la 6 lei, 40 cm, l-am taiat cu flexul, l-am sculptat si am scos o cheie care originala Yamaha costa 168 eur fara tva.

 

attachicon.gifb0012723_1303094.jpg

 

Si nu e prima cheie speciala pe care o confectionez cu un buget de 2 lei, originala fiind la modul de zeci sau sute de eur

 

Io dadeam 168 de euro,fara tva!Tu nu vezi ce nashpa e facuta cheia aia? :eek: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la parasolar in someseni pe traian vuia, treci prin fata lui zilnic, este lipit de petrom, fostul omv, unde este expus trabantelul rosu, nu am numar dar dute acolo, preturi foarte mici, daca ai piese marunte si sunt sablate platesti gen 1-2pachete de tigari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la parasolar in someseni pe traian vuia, treci prin fata lui zilnic, este lipit de petrom, fostul omv, unde este expus trabantelul rosu, nu am numar dar dute acolo, preturi foarte mici, daca ai piese marunte si sunt sablate platesti gen 1-2pachete de tigari

mare multamita !!! toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca sunt dar nu cunosc pe nimeni care fi schimbe bascula spate la transalp xl 600 .stiu ca potriveste bascula de la africana de 650 ,am una cu roata cu tot tacamul dar singura buba ii la lant ,bascula la africana ii mai lunga cu vreo 4 cm si as vrea sa pun lant nou dar nu stiu cu cate zale sa fie ca sa fie la minim reglajul la lant ...? la africana de 650 is 124/16/49 si la transalp 118/15/47 daca imi poate da careva idee cum sa fac,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia lant desfacut(neinchis)de Africana si cu o presa scoti atatea zale cate trebuie,dupa montajul basculei.Apoi inchizi lantul ce ramane cu o presa de nit de lant.

Eu asa am facut la Aprilia Pegaso cand am luat kit nou de lant dar cu pinion cu 15 dinti pe fata,nu cu 16 cum da producatorul,adica lant deschis cu 114 zale,in loc de 110 zale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !Știe cineva dacă se cromeaza în Cluj?

Cromare in Cluj se facea la CUG de exemplu. In general cam toate uzinele de reparatii mecanice din domeniul constructii de masini (utilaje) , reparatii auto , etc aveau sectii de "acoperiri metalice ". Cum toate uzinele au fost distruse , au disparut si posibilitatile de cromare sau orice acoperiri- metalice. Atentie , nu tot ce luceste este cromare !! Si tot din experienta mea, nu prea mai exista acoperiri metalice facute "ca la carte " in Ro. De exemplu o cromare , trebuie sa reziste cel putin 15-20 de ani in conditii vitrege . Exista tot felul de firmulite care " cromeaza " . Dar se bazeaza pe idea " ca la omul prost si banii de lemn sunt buni daca zornaie " !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cromare in Cluj se facea la CUG de exemplu. In general cam toate uzinele de reparatii mecanice din domeniul constructii de masini (utilaje) , reparatii auto , etc aveau sectii de "acoperiri metalice ". Cum toate uzinele au fost distruse , au disparut si posibilitatile de cromare sau orice acoperiri- metalice. Atentie , nu tot ce luceste este cromare !! Si tot din experienta mea, nu prea mai exista acoperiri metalice facute "ca la carte " in Ro. De exemplu o cromare , trebuie sa reziste cel putin 15-20 de ani in conditii vitrege . Exista tot felul de firmulite care " cromeaza " . Dar se bazeaza pe idea " ca la omul prost si banii de lemn sunt buni daca zornaie " !

Pai la noi,banii "e" din plastic si "foshneshte".

Ba chiar,se pot si spala,ca si obrazu'...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smart-com,accesorii gsm si nu numai,in Floresti dupa giratoriu si dupa Politie tot pe dreapta.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...