Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la symphaty am indreptat deja vreo 3 jenti ..nu toate ale mele si la prieteni.... meseriasi oameni de acolo nota 10 ,dar cat stateam pe acolo a venit cu o janta facuta bucati adica din 3 bucati la sfarsit au scos-o ca noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Niste O-Ring-uri unde as putea gasi in Cluj la bucata? Nu setul de 4xx piese din lidl sau dedeman, caci nu am ce face cu 4xx-5 garnituri. Si nici online, ca nu vreau sa platesc transportul de 5x pretul lor.

 

In jur de OR13 mi-ar trebui...

 

Are cineva idee?

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste O-Ring-uri unde as putea gasi in Cluj la bucata? Nu setul de 4xx piese din lidl sau dedeman, caci nu am ce face cu 4xx-5 garnituri. Si nici online, ca nu vreau sa platesc transportul de 5x pretul lor.

 

In jur de OR13 mi-ar trebui...

 

Are cineva idee?

Salut, gasesti la centrul hidraulic pe Taietura Turcului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste O-Ring-uri unde as putea gasi in Cluj la bucata? Nu setul de 4xx piese din lidl sau dedeman, caci nu am ce face cu 4xx-5 garnituri. Si nici online, ca nu vreau sa platesc transportul de 5x pretul lor.

 

In jur de OR13 mi-ar trebui...

 

Are cineva idee?

Daca ajungi pe la mine iti dau eu gratis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnilor,

As avea nevoie de o informatie de la colegii care activeaza prin scoli de soferi auto.

 

Am o utilitara cu MMA de 2770 kg si o remorca cu MMA 1300 kg, total MMA ansamblu 4070 kg.

As vrea sa urmez cursul in urma caruia sa obtin categoria B96, cu care sa pot conduce ansamblu de pana in 4250 kg.

Din informatiile mele, se face un curs de 7 ore, in urma caruia primesc o adeverinta cu care pot conduce ansamblul de mai sus. Fara examen, fara batai de cap (examen psihologic, cazier, analize etc)

 

 

Am cautat vreo 10 minute pe net si nu am gasit nicaieri. Poate nu stiu sa caut.

Am gasit in schimb scoli de soferi din Bihor, Brasov care fac cursul respectiv si costa 300 de lei.

 

Am sunat in Cluj doar la RODNA, iar doamna de acolo nu stia nimic de B96, mi-a zis ca singura solutie e B+E, cu examen si tot tacamul.

 

Stiti vreo scoala care face asta in Cluj?

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, scoala de pe aleea bibleotecii, suni pe domnu sef de acolo si te lamureste. Costa 600 parca la ei, si eu m-am interesat dar nu am mers mai departe, dar as vrea sa o fac pana la urma ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, scoala de pe aleea bibleotecii, suni pe domnu sef de acolo si te lamureste. Costa 600 parca la ei, si eu m-am interesat dar nu am mers mai departe, dar as vrea sa o fac pana la urma ;)

Mersi, am sunat. Se face. Costa 500 de lei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica, 04.martie.18 plec din Cj la Bv-B-Gl-Ct si retur prin Ag, pt a livra masina + motociclete.
Daca va pot ajuta cu un transport/comision/livrare de pe aceasta ruta, contra unei cafele de maxima calitate... 0744973166
Spor !

 

 

 

 

post-96523-0-33045600-1520000840_thumb.jpg

post-96523-0-00649100-1520000923_thumb.jpg

post-96523-0-91946500-1520000939_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Imi puteti recomanda niste meseriasi buni pentru renovare apartament? Cerinte:

 

- sa fie disponibili de la inceputul lui iunie

- sa lucreze bine

 

Sunt dispus sa platesc mai mult, dar vreau neaparat sa fie lucru de calitate, nu fusarit/in graba.

Este vorba de un apartament de 67 m2 + 2 balcoane de 5 m2 fiecare. O sa fie nevoie de urmatoarele:

 

- dat jos tapet din 3 camere

- dat jos si pus fainta si gresie in bai si bucatarie

- zugraveala in toata casa

- razuit si lacuit parchet vechi de lemn deja existent

- montat usi interioare (6 buc) + 1 usa exterioara

- refacut instalatie electrica + unele modificari (prize noi de ex)

- instalat sanitare noi

- spaleti pentru termopane (care vor fi instalate de o firma specializata)

- gresie + renovare in balcoane

- + altele

 

Probabil pentru parchet sunt firme specializate, dar restul cerintelor as vrea sa fie rezolvate de echipa de meseriasi.

 

Lucrarea trebuie finalizata pana la jumatatea lui iulie.

 

Multumesc anticipat pentru sugestii/recomandari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnilor,

As avea nevoie de o informatie de la colegii care activeaza prin scoli de soferi auto.

 

Am o utilitara cu MMA de 2770 kg si o remorca cu MMA 1300 kg, total MMA ansamblu 4070 kg.

As vrea sa urmez cursul in urma caruia sa obtin categoria B96, cu care sa pot conduce ansamblu de pana in 4250 kg.

Din informatiile mele, se face un curs de 7 ore, in urma caruia primesc o adeverinta cu care pot conduce ansamblul de mai sus. Fara examen, fara batai de cap (examen psihologic, cazier, analize etc)

 

 

Am cautat vreo 10 minute pe net si nu am gasit nicaieri. Poate nu stiu sa caut.

Am gasit in schimb scoli de soferi din Bihor, Brasov care fac cursul respectiv si costa 300 de lei.

 

Am sunat in Cluj doar la RODNA, iar doamna de acolo nu stia nimic de B96, mi-a zis ca singura solutie e B+E, cu examen si tot tacamul.

 

Stiti vreo scoala care face asta in Cluj?

Multumesc,

 

 

B E costa 700 de lei. de ce sa te faci doar o subcategorie doar ca e mai usor cu 500 de lei? fa tot tacamul si poti conduce orice remorca. niciodata nu se stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

O vulcanizare buna si ieftina in cluj? La ultima la care am sunat doar pt montat 4 anvelope de 17" pe jante (+ valva, + echilibrare)... cer 100 lei. Fara ridicat masina, demontat si montat pe masina, fara dejantat... Foame de bani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ultimul timp io la Gulacsi ma duc pe Oasului 50

0744 633 232

repara, indreapta si jante de aliaj, are scule moderne

 

80 lei la astia, si program pana la 5... ca deh... e exclusiv pt agenti de vanzari si soferi. Pt aia de termina programul la 5... cuvant urat!

 

Pana la metro nu are rost Florin, ca la traficul de la 5 cand ies... aia 20 lei pe care ii castig la diferenta ii bag in consumul din aglomeratie. Se pare ca tot pe dorobantilor ajung

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti cum e...jante de 17 nu pui pe orice masina...aceasi opertiune pe jante de 15 costa 50-60 lei. Pe undeva ii si inteleg, is grele ca naiba si dureaza cam 20-30 min operatiunea.

 

Banuiesc ca tu ti-ai cumparat gume de pe online si incerci acuma se le pui pe jante?

 

Am cumparat si gumele si jantele online. Si da, impreuna sunt grele ca naiba, dar nu cu mult fata de cele pe 16". Diferenta notabila provine de la faptul ca anvelopele sunt eXtraLoad (armatura suplimentara), dar ei nu stiau asta cand mi-au dat pretul (ma refer la cei scumpi).

 

Am rezolat in final unde m-a trimis Bubbe (Oasului 50). Service curat, baietii lucreaza curat si cu atentie, nu au zgariat jantele. A fost 80 lei. Cei de pe Dorobantilor (MallVulcan) cereau 100 lei pt aceeasi operatiune (si pretind ca-s ieftini).

 

Operatiunea a durat 15 minute cel mult, dar la cei de pe Dorobantilor valva este 16 lei. O valva care altfel costa 3-5 lei. PLM

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, oare cunoasteti aici in CJ un birou de arhitectura/arhitect care sa faca proiectul unei case si sa se ocupe de autorizarile si actele necesare? Pe google am gasit si eu dar ma gandesc ca poate ati lucrat cu vreunul si puteti recomanda.

Editat de Calin26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...