Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Mno salutare clujeni!

Este printre voi vreoun posesor de F650GS sau Dakar cu saua joasa?

Dakarul meu are saua inalta si ma gandesc sa o schimb sau sa o modific, dar inainte as vrea sa vad cum se aseaza saua joasa de GS pe Dakar, si daca se intelege cu posteriorul meu :)

As da o bere doua celui care isi rapeste 15 minute pentru chestiunea de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Programare rar, programare politie, rca, traduceri, rar=100 eur aprox, rca in functie de istoricul tau si cc motorului, RABDARE MULTA., numar rosu pina iti vine randul sa inmatriculezi. Rabdare si mai dai o tura cu motorul.

Editat de AntonioAntonio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inmatrivulat niciodata masina sau motor de afara

Am concediu la inceput de august si nu stiu daca reusesc sa schimb motocicleta si toate actele pt cea noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adeverinta cum ca nu trebuie sa platesti tva se ia de la anaf, pentru vehicul second. Pentru ei, second inseamna peste 6000km si peste 6 luni vechime daca bine tin minte. Acolo tb sa faci 2 drumuri, unu sa depui actele si apoi peste cateva zile sa scoti adeverinta.

Apoi sa nu uiti sa o declari la primarie in vederea impozitarii, este si acolo un termen stupid, parca 30 zile de la data intrarii in tara. Daca depasesti termenul este o amenda modica (cateva zeci de lei). Cand am procesat utilajul meu, l-am declarat la vreo 6 luni, ca eu l-am adus lovit si facut praf, evident ca nu l-am putut repara in 30 zile. Iar declararea la primarie se face doar cu toate actele de la RAR facute, iar alea nu le faci pana nu se invart ok rotile.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stie cineva daca la vreun magazin din Cluj gasesc niste casti audio in genul celor din link? Ca m-am saturat de casti in-ear fara bass.

https://www.fomcoservice.ro/kit-moto-pmr/casti-motociclisti-audio-casca-inchisa-chs-300-p262/

As vrea sa le si pipai inainte de a da banii pe ele.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca la vreun magazin din Cluj gasesc niste casti audio in genul celor din link? Ca m-am saturat de casti in-ear fara bass.

https://www.fomcoservice.ro/kit-moto-pmr/casti-motociclisti-audio-casca-inchisa-chs-300-p262/

As vrea sa le si pipai inainte de a da banii pe ele.

Multumesc.

La cat costa m-as mira oricum sa fie de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca la vreun magazin din Cluj gasesc niste casti audio in genul celor din link? Ca m-am saturat de casti in-ear fara bass.

https://www.fomcoservice.ro/kit-moto-pmr/casti-motociclisti-audio-casca-inchisa-chs-300-p262/

As vrea sa le si pipai inainte de a da banii pe ele.

Multumesc.

 

Pai daca ai nevoie pentru montaj in casca, nu cred ca sunt vreunele care sa aiba bass. Astea sunt facute sa fie cat mai slim, sa incapa in casca si sa nu jeneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit in polus, astea sunt: http://www.headphoneslab.com/panasonic-rp-hs46e-k-slim-clip-on-earphones-review/

Nu au bass ca si cele mari, care oricum nu incap in casca, insa sunt mult mai bune decat cele 'in ureche'.

Ce m-au uimit pe mine sunt castile audio de la casca de realitate virtuala oculus rift, care sunt similare in dimensiune cu astea de la polus, insa au o calitate a sunetului fantastica, mai ales pe bass. Deci se poate.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti pe cineva care sa lucreze in domeniul automatizarilor de usi pt garaj? am un motoras luat de vreo 2 ani care nu e montat, usa e pusa (sectionala), merge pe sine manual de moment, este priza la pozitie, kitul e complet din cate stiu, cu sina ghidaj, etc.. trebuie doar montajul. Motorasul e CAME cred, nu stiu exact ce model, dar ma pot uita pe cutie. Daca stiti pe cineva, lasati un nr de telefon, mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Avem pasionati de vin de casa pe aici? au astia de la Jidvei campania asta cu mustul comandat de la ei, gata limpezit, numa bun de pun in balon la facut.. dar din pacate cantitatea minima de comanda e 100 kg, pt mine singur e cam mult, pt ca mai fac in fiecare an inca vreo 2 sortimente si ar fi prea mult sa iau 100.. ma gandeam daca mai sunt amatori, ne putem cupla 2 la o comanda, luam sa zicem 120 kg si impartim 60/60, sa ajunga de un balon de 50L plus un pic peste pentru refill dupa fermentatie. Detalii pe mustdejidvei.ro (nu am nicio legatura cu ei, nu le fac reclama, nici nu am mai luat de la ei, un preten a luat anul trecut si a fost f. multumit, asa ca as incerca si eu anul asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...