Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Salutare!!!

Vreau sa-i fac suporti de coburi la Neagra mea (Virago de 250).

Se baga careva?!?!? Sau este cineva care stie pe cineva care are un prieten care cunoaste...

Eventual ceva recomandari.

Multam fain.

Nick. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau sa-i fac suporti de coburi la Neagra mea (Virago de 250).

Se baga careva?

Eventual ceva recomandari.

Produc, reconditionez piese de motoare,pe masini unelte,confectionez piese sudate din otel, otel-inox, repar-sudez cadre de motocicleta din otel , care necesita sudura, etc! Pot face aproape orice !

Tel. 0741132335 Feri

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu stiti careva o croitorie sau ce, unde as putea sa imi duc niste manusi din piele? Am fost si eu la 2-3 croitorii, si mi'au zis ca nu pot sa lucre cu piele! Poate ati cautat si voi asa ceva si ma puteti ajuta. Ii destul de urgenta treaba.

Mersi mult.

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu stiti careva o croitorie sau ce, unde as putea sa imi duc niste manusi din piele? Am fost si eu la 2-3 croitorii, si mi'au zis ca nu pot sa lucre cu piele! Poate ati cautat si voi asa ceva si ma puteti ajuta. Ii destul de urgenta treaba.

Mersi mult.

 

Adi

Eroilor 43, in capat, ultima usa, cred ca e ap. 6

Eu acolo le-am reparat si sunt foarte multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eroilor 43, in capat, ultima usa, cred ca e ap. 6

Eu acolo le-am reparat si sunt foarte multumit.

 

Repara orice la ele? ca ale mele s-au gaurit in podul palmei si la degetele aratator si mijlociu...sunt curios daca mi le-ar putea repara. O sa imi fac timp saptamana viitoare sa trag o fuga pana la ei. Nu stii cumva programul de functionare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repara orice la ele? ca ale mele s-au gaurit in podul palmei si la degetele aratator si mijlociu...sunt curios daca mi le-ar putea repara. O sa imi fac timp saptamana viitoare sa trag o fuga pana la ei. Nu stii cumva programul de functionare?

Repara aproape orice. Manusile mele erau rupte in varful degetelor, si le-a facut mai mult decat satisfacator.

Program ceva de genu 9.30-16

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noa poate ma intind acuma, da daca mereti careva pe acolo, intrebati omu daca lucra si sambata si daca da, le poate face pe loc?

Ca din pacate numa in weekend-uri pot ajunge prin cluj, si am si eu mare nevoie de carpeala la varfurile aratatoarelor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inmatriculat cineva de curand o motocicleta adusa din afara? M-ar interesa cat costa RAR'ul si restul taxelor(la momentul actual nu anul trecut sau acum 2 ani).

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inmatriculat cineva de curand o motocicleta adusa din afara? M-ar interesa cat costa RAR'ul si restul taxelor(la momentul actual nu anul trecut sau acum 2 ani).

 

Multumesc

 

 

Inmatricularea unei Honda Shadow (de prin '96 parca, nu sunt sigur) a costat cu totul aprox 750 RON din care RAR 450 RON

 

Inmatricularea unei Honda Hornet ( din '02 ) a costat aproximativ 550 RON din care RAR 270 RON

 

Nu inteleg de ce, dar parca conteaza daca motocicleta e de dinainte sau dupa 2000. Oricum mergi pe sigur... presupui ca iti iese din 750 Ron si poate ai o surpriza placuta la sfarsit :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In pretul dat intra si asigurarea? Si daca da, cat a fost?

 

 

In "cu totul" intra si asigurarea... habar nu am cat a fost ... oricum din cate stiu eu, la Astra e cel mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Schumy:

Ai nevoie de:

-asigurare cumparator + xerox asigurare (125 roni Ardaf/6 luni)

-taxa inmatriculare 52 roni

-viza finante pe Fisa de Inmatriculare

-fisa inmatriculare

-taxa platita la CEC si anume taxa talon: 37 ron

-RAR-identificare, taxa 100 roni platiti acolo (0246-266491/266492/266493)

Dupa ce ai toate astea , intr-un dosar le pui toate, plus o cere catre Comandant (ti-o da orice birou de inmatriculari), actul de v/cumparare , copie C.I al noului proprietar si il depui dosarul la Politie.

La ghiseul de la Politie numerele se platesc cu 40 cele la rand respectiv 85 roni cele preferentiale

 

P.S Nu mai induceti lumea in eroare cu chestii de genu': io asa am auzit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva unde sa imi da itp-ul tinand cont ca nu am surdinele pe tobe?Am fost la Autofyg si mi-au zis ca imi dau itp-ul doar daca le pun inapoi.

In Sebes...acolo am auzit ca se da ITP si daca nu ai motor.Cica aia iti dau bani, numa sa meri la ei. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Dreamaster
Stie careva unde sa imi da itp-ul tinand cont ca nu am surdinele pe tobe?Am fost la Autofyg si mi-au zis ca imi dau itp-ul doar daca le pun inapoi.

 

Du-te in Floresti la 50m pe stanga dupa sensul giratoriu, poza, serii, banii, pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut toba esapament pt Kawasaki ER5 '97.

Stiti in Cluj unde gasesc din dezmembrari, sau daca mai face cineva replici noi? Banuiesc ca originalul ar costa prea mult.

de reparat nu cred ca se poate, scoate un sunet oribil, ceva piesa s-a desprins in interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva pe unde gasesc ceva regulator and rectifier (releu de incarcare ?!) folosit dar in stare buna si ieftin?

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...