Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Modificarile privind sustinerea probei practice(poligon) pentru categ.A si subcateg. A1

 

Azi mi-am obtinut categoria A si singura diferenta care se aplica in poligon este un al 2-lea traseu care ii foarte simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca AICI

mersi!

 

Azi mi-am obtinut categoria A si singura diferenta care se aplica in poligon este un al 2-lea traseu care ii foarte simplu.

bravo, s-o folosesti fericit si fara evenimente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cat timp de la cumpararea motocicletei trebuie inmatriculata pe numele tau si schimbat certificatul de inmatriculare? Eu de anul trecut de cand l-am cumparat umblu cu el tot cu numerele de SIBIU. Pe certificatul de inmatriculare scrie "Instrainat la..." si dinalea, dar ma gandesc ca este ceva termen de schimbat :kiss:. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cat timp de la cumpararea motocicletei trebuie inmatriculata pe numele tau si schimbat certificatul de inmatriculare? Eu de anul trecut de cand l-am cumparat umblu cu el tot cu numerele de SIBIU. Pe certificatul de inmatriculare scrie "Instrainat la..." si dinalea, dar ma gandesc ca este ceva termen de schimbat :kiss:. Multumesc.

La Finante,in 30 de zile,ca altfel iei amenda 100 RON.

La Politie nu stiu exact,dar cred ca tot 30 de zile,mai ales daca a fost stipult pe spatele talonului de inmatriculare ca a fost instrainat bunul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La finante l-am inscris anu trecut. La politie inca nu :kiss:. Asta inseamna ca trebuie sa scot numere rosii ca sa il pot aduce (legal) din jud Hunedoara de la iernat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu ai fost la Politie,motorul nu e radiat,deci poti umbla cu el,nu? :kiss:

Dupa ce mergi la militieni,scoti numere rosii si ii faci RAR-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De stiut (stiri vechi, dar probabil nu toata lumea e la curent): Pirateria electronică este legală: Românii pot descărca liniÂştiți de pe internet filmele preferate, cu condiția ca acestea să fie folosite doar pentru uz personal Âşi să nu fie comercializate. Mai multe detalii AICI si AICI.

 

Asadar, adaptand celebrul indemn al lui Lenin, la situatia de fata: Downloadati, downloadati, downloadati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cabluri de ambreiaj

strada baii undeva pe capatus strazii pe dreapta o poarta metalica albastra.

mie mi s-a rupt cablul de ambreiaj si baietii de acolo mi-au facut altul pt ca ei fac cabluri de frana de mana acolo.

se face pe loc si costa 30 lei.

mai explicit adresa ar fi:

mergi dinspre cluj spre someseni. cobori podul de la ira, la baza podului e o strada la dreapta, treci de ea, vine a doua strada la dreapta, intrii pe ea, mergi vreo 200 m dai de un podet, treci si e prima casa pe dreapta. nu e nici o firma la poarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista radarelor fixe.

Un site care doreste informarea soferilor cu privire la prezenta radarelor si camerelor fixe de pe teritoriul Romaniei si nu numai (in curand), precum si stiri zilnice referitoare la prezenta radarelor mobile in diferite localitati din tara. Motivul este simplu, de a evita nervii, stresul, precum si scutirea de amenzi.

Arunca un ochi AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zice-s-ar ca lectura pentru codurile fiselor la bujii:

 

In principiu codu e format din 5 caractere ex SD05F

 

 

Prima litera= forma fisei S - dreapta

 

L - 90 deg

 

X,Y,V - 120 deg de diferite rapoarte

 

a doua litera = tipul bujiei D = 10/12mm (adik 16-18 la cheie)

 

B = 14mm (21 mm la cheie)

 

cifrele 3-4 = valoarea rezistentei 05 = 5kO

10 = 10ko

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca intra la Util sau nu, sa ma scuze initiatorul daca nu, dar recomand cu cea mai mare caldura Windows 7 beta. Expira in august dar pana atunci rezolva prietenii rusi sau indieni un crack. Rupe normele la viteza si ca design bate XP si Vista. Scuze inca o data daca nu e locul... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xenon se gaseste cel mai ieftin in CLUJ NAPOCA, (bixenoane - adica ambele faze cu schimbare magnetica) aproximativ 290 RON (culoare aproape alba dar in acelasi timp cu fitze albastrui incluse) cu 2 ani garantie, la :

GEO Comunications, str.Otetului nr. 5A tel/fax 0264- 307072

 

Mai multe detalii AICI.

post-21357-1238357324_thumb.png

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FARA GARANTIE SI MONTAT?

garantie primesti peste tot la fel, adica 1 an de zile; factura+garantia vin in colet, impreuna cu produsul; montatul ii alta mancare, din cate stiu eu Galen monteaza si userul Cooler de pe forum (nu ii stiu numele real).

 

Va pot ajuta si eu in ceea ce priveste montatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garantie primesti peste tot la fel, adica 1 an de zile; factura+garantia vin in colet, impreuna cu produsul; montatul ii alta mancare, din cate stiu eu Galen monteaza si userul Cooler de pe forum (nu ii stiu numele real).

 

Va pot ajuta si eu in ceea ce priveste montatul.

TU CREZI CA ITI SCHIMBA CINEVA XENONUL DACA SE ARDE ?

VOR ZICE CA AI MERS PE GROPI SAU STIU EI CE SA-TI ZICA SA NU-L SCHIMBE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac reclama nimanui, dar luigi cand mi l-a dat a zis ca daca in timp de un an se strica ceva, mi-l inlocuieste PE LOC. Are si topic de vanzari la bursa, toata lumea pare sa fie super multumita de serviciile lui.

 

Voi hotarati daca/de unde va cumparati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac reclama nimanui, dar luigi cand mi l-a dat a zis ca daca in timp de un an se strica ceva, mi-l inlocuieste PE LOC. Are si topic de vanzari la bursa, toata lumea pare sa fie super multumita de serviciile lui.

 

Voi hotarati daca/de unde va cumparati.

DAR AL TAU E DE LA LUIGI? SAU E BEC ALBASTRU DE LA VRE-O BENZINARIE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am si eu un motor adus din italia si am o nelamurire asm actul de vanzare cumparare certificatul de inmatriculare cum ca-i radiat certificatul de proprietate al fostului proprietar

chestia e ca mai trebuie sa platesc vama????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...