Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Stie cineva cat ma costa, cat dureaza si cata bataie de cap trebuie....daca vreau sa-mi schimb numerele de pe vaca?

 

Mentionez ca momentan nu am timp sa ma duc la politie sa ma interesez....asa ca intreb aici in speranta ca cineva a facut asa ceva si are date utile.

 

Adica in loc de: CJ 00 JML sa le schimb in CJ 45 THZ (e doar un exemplu asta).

 

Mersi!

 

 

poti si te costa vreo 80-90 cred ca tre sa schimbi nr si sa schimbi sau sa iti modifice talonul si dureaza 2 ore cred nu mai mult,io saptamana trecuta am schimbat nr de la moto ca era uzat si in 2 ore a fost gata asa e si la talon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sincer,nu cred ca e posibil asa ceva..adica sa iti schimbi nr de inmatriculare,fara ca proprietarul sa nu se schimbe.Cel mai simplu,in prima intersectie intrebi un politist.

Dar raman de parere ca la noi in tara nu e posibil asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm....am auzit mai multe variante.....cica se poate schimba! Se pare ca pana la urma trebuie sa fac cumva si sa ajung pe la politia rutiera in Gheorgheni ca sa aflu din sursa sigura.

 

De intrebat politisti in intersectii ... mai greu.....se pare ca am intoleranta la oameni cu uniforma si chipiu. :D

 

O sa postez aici daca o sa am informatii oficiale.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Imi poate spune cineva unde gasesc in cj o vulcanizare care sa imi faca o pana la o roata de fata de virago? Precizez ca nu vreau sa merg la o vulcanizare care nu se ocupa strict si de motoare ca o vulcanizare de masini mi-a facut pana pe care o am acum in urma unui montaj de camera+cauciuc. Mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm....am auzit mai multe variante.....cica se poate schimba! Se pare ca pana la urma trebuie sa fac cumva si sa ajung pe la politia rutiera in Gheorgheni ca sa aflu din sursa sigura.

 

De intrebat politisti in intersectii ... mai greu.....se pare ca am intoleranta la oameni cu uniforma si chipiu. :D

 

O sa postez aici daca o sa am informatii oficiale.

 

Bafta!

pai te duci acolo la ghiseu la informatii si ti-or raspunde. Sau te duci la vreuna din casutele alea de fac acte pt cam tot ce-ti poate dori inima de la politie si intrebi si contra unei sume de obicei modice te rezolva cu un dosar complet. Nu mai tin minte exact, parca 5 lei mi-au luat ca sa-mi asambleze dosarul pt nr rosii.

 

legat de.. ultima data cand am avut treaba cu talon, in ian se astepta vreo saptamana, ca se faceau numai la bucuresti. Daca s-a schimbat situatia, bine, daca nu, o sa mai ai o vizita de facut ulterior.

Pentru numar cateva ore.. depinde, exista posibilitatea sa te duci cand iti zic ei sa vii si sa nu fie gata. Dar poate nu mai exista pb asta acum, cand is mult mai putini care inmatriculeaza.

Si tre sa poti sa schimbi numaru. Eu l-am schimbat dintr-un judet in altu si a fost mai complicat, a trebuit intr-adevar radiere de dincolo. Si un contract de vanzare cumparare de la mine pe vechea adresa la mine pe noua adresa.

Pentru asta ar trebui sa fie mai simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot suda o piesa facuta din zamac?

Merci anticipat :)

salutare

daca nu se inseala taica-meu, se sudeaza zamac pe plevnei, nu stiu exact numarul, da e o firma care sudeaza diferite metale, are si afara o tabla pe care scrie;

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

daca nu se inseala taica-meu, se sudeaza zamac pe plevnei, nu stiu exact numarul, da e o firma care sudeaza diferite metale, are si afara o tabla pe care scrie;

Bafta

Am rezolvat problema, merci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Am si eu o intrebare:montarea unei alarme cu pager poate sa creeze ceva probleme pe la motor?Am vrut sa cumpar o astfel de alarma(Scorpio SR-i600SE) din Italia si in 2 locuri mi-au spus ca nu e recomandat pentru ca poate sa faca probleme la centrala electrica.Poate are cineva o alarma din asta si ma poate lamuri si pe mine.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Am si eu o intrebare:montarea unei alarme cu pager poate sa creeze ceva probleme pe la motor?Am vrut sa cumpar o astfel de alarma(Scorpio SR-i600SE) din Italia si in 2 locuri mi-au spus ca nu e recomandat pentru ca poate sa faca probleme la centrala electrica.Poate are cineva o alarma din asta si ma poate lamuri si pe mine.Multumesc.

 

salutari,

 

si eu mi-am comandat de curand o alarma pt moto, dar nu prea am auzit sa faca ceva probleme, poate doar sa consume bateria, daca e activata de multe ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Oare unde as putea indrepta o toba indoita in urma unei cazaturi?

Mersi

Nu cred ca poti fara sa se vada...

de indreptat incearca la tinichigerii auto care au aparat de tras cu cuie (se lipesc de metal si se trage partea infundata)

bafta :baldy:

 

stiti careva unde se face cromare??

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. As avea nevoie de o informatie daca ma poate ajuta cineva. Ma intereseaza starea drumului Cluj>Gherla>Dej>Bistrita (drum national daca nu gresesc). E practicabil cu motocicleta(sportiva) ?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta mi-am cumparat prima mea motocicleta. Ma uit la ea si in afara ca e albastra si frumoasa nu stiu nimic. Am inteles ca ar fi bine sa-i fac schimbul de ulei si de bujie. Ma poate indruma cineva de unde sa cumpar cele necesare si eventual sa imi si spuna cum se face treaba pentru ca acolo unde este motocicleta nu este nimeni care sa se priceapa. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta mi-am cumparat prima mea motocicleta. Ma uit la ea si in afara ca e albastra si frumoasa nu stiu nimic. Am inteles ca ar fi bine sa-i fac schimbul de ulei si de bujie. Ma poate indruma cineva de unde sa cumpar cele necesare si eventual sa imi si spuna cum se face treaba pentru ca acolo unde este motocicleta nu este nimeni care sa se priceapa. Multumesc!

Poti incerca la Seth Motors. Detalii AICI

Sau daca iti e lene sa mergi in Floresti, poti incerca la Sebi de pe L. Rebreanu 34.

Oricare din ei iti vor da toate detaliile referitor la intretinerrea unei motociclete , iti va asigura piese de schimb si service.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...