Sari la conținut

probleme r6


myry99
 Share

Postări Recomandate

Da jos capacul de la chiulasa, daca poti sa vezi rotile de la axele cu came e oki, dai capacul de pe dreapta de la vibrochen jos si cu o cheie il pui pe semne jos acolo. Daca sus rotile dintate sunt si ele pe semne atunci nu crd ca a sarit de la punct ! Nu este o diferenta foarte mare intre motoare,crd ca nu o sa aibe probleme tatal tau daca zici ca este inginer mecanic ! Cel mai bine scoti manualul de pe net cum te au sfatuit colegii forumisti ! Sa ne ti la curent ! Spor la treaba

 

multumesc frumos de sfat! stima!

Siii...si de data asta tat'su e plecat!

 

da! fiindca pleaca mereu in tara...si cu ,cutia ca tot dau jos acum motorul sa verific distributia, o sa o pun si pe aia ! ( rog sa se abtina de la alte comentarii)

100% o sa gasesti supape strambe ,mai ales ca in descrierea facuta de tine la inceput ne spuneai ca motorul a "clancanit" si ca iti dadea impreia ca e blocat.un amic a patit exact acelasi lucru cu un kawa din 99 si a gasit chiulasa praf inclusiv un piston spart.distributia e foarte simplu de pus la punct dar din ce vad tu nu prea ai notiuni de mecanica asa ca mai bine duo in servis pentru ca e posibil sa faci stricaciuni mai mari.

acum invarte...nu se aude nimic...am dat jos capacelul de la distributie si lantul si celelalte sunt la locul lor..pe marti sau miercuri o sa dau motorul jos ...cu ocazia asta schimb si cutia ( probleme la a2-a) cum spuneam si mai sus...multumesc de raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa spui ce ai patit ..

 

Mai sunt unii ... care cer sfaturi ... si cum se vad cu problema remediata ... uita de forum.

 

Din ce spui tu ... ti-a murit motorul la oprire ? Ca nu am inteles ... adica frana ... fara sa tragi ambreajul si motorul a murit ... ca la incepatori ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta manualu de servis pe net studiaza semnele la distributie vezi daca sun la pozitie.

Daca nu sunt punele si incearca iar.

Daca nu vrea tre sa dai chiuloasa jos i sa te uiti la supape, sa nu fie strimbe, daca ai nevoie de piese, cauta pe acest forum la dezmembrari e un baiat ,,cry_ss are piese de R6 la preturi foare bune ( de criza )

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i spune nimeni ca e posibil sa i se fi fu.tat intinzatorul si de aia a cedat, daca e de la distributie, ultima reparatie in toamna la o ier 6, cu sunet asemanator baiatului si clac si poc s-a soldat cu doua supape indoite, si un ghid rupt......restul au fost intregi, bani sa ai ca noi is scumpe a dracului, ........

Citeste chiar daca te ustura ochii si-ti provoaca o stare puternica de somnolenta manualul de reparatii , sau spune-i lu tata sa o faca inainte de a se apuca de ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei, daca ai dat carenele jos... :))

De ce te-oi baga aiurea nu stiu!?...toata lumea comenteaza peste tot....si nimic din ce trebuie...de aceea pe unde te uiti numai injurii si porcarii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa trebuia sa incep sa dau roata spate sa dau motorul jos...pai care e primul pas? nu carenele? sau trebuia sa ii dau roata fata...off..

 

comentarii aiurea....deviem de la subiect..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

comentarii aiurea....deviem de la subiect..

nici ale tale nu-s mai bune,si tu deviezi de la subiect...Iar eu ca sa fiu ontopic te intreb cand vine tat'tu sa va apucati de treaba!?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana vine tatal ... poti sa scoti .. ram airul ... deconectezi radiatorul ... esapamentul ... etc.



=)))))))))))))))))))))))))))) macar nu-i honda! dar daca stam sa ne gandim mai bine astia de la yamaha stiu sa faca piane, nu motorete! :D =)))))))))))

Deci Aprilia Rulzz sau ce ?

 

Si Aprilia se pricepe de minune la biciclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa trebuia sa incep sa dau roata spate sa dau motorul jos...pai care e primul pas? nu carenele? sau trebuia sa ii dau roata fata...off..

 

comentarii aiurea....deviem de la subiect..

Ai sa razi dar chiar trebuie sa desfaci roata spate :))....nu sa o dai jos, dar trebuie slabita sa poti sa scoti lantul ;)

Editat de costi_pci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)))))))))))))))))))))))))))) macar nu-i honda! dar daca stam sa ne gandim mai bine astia de la yamaha stiu sa faca piane, nu motorete! :D =)))))))))))

 

Ce ar fi sa "zbori" tu pe "Aprilia" ta de aici...??

Pana vine tatal ... poti sa scoti .. ram airul ... deconectezi radiatorul ... esapamentul ... etc.

 

Deci Aprilia Rulzz sau ce ?

 

Si Aprilia se pricepe de minune la biciclete.

tata vine miercuri sau joi...pana duminica sper sa fie demontat si sa gasesc si cauza...si multumesc BOGDDAN !!!

Editat de myry99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce te-oi baga aiurea nu stiu!?...toata lumea comenteaza peste tot....si nimic din ce trebuie...de aceea pe unde te uiti numai injurii si porcarii...

Fa un lucru inteligent si da i pace, omu e frustrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau, na! =))))) tu ai cerut-o. de mai multe ori. prima a fost cand ti-ai luat mizeria aia de-i zici tu motoreta...

Asta e...este mizeria mea...ar trebui sa nu te mai bagi in seama pe aici...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate rezervorul ... numeroteaza furtunasele ... cum/care intra ... 1 la 1 ... 2 la 2 ... etc.

 

Fa poze ...

 

Si sa nu ramai cu mai multe suruburi la final ... se mai intampla ... ;)



nu doar aprilia rulz, si aprilia rulz! :D mai exista suzi si kawa in aceeasi oala! :D

Dar ... vorba aia ... Suzuki facea razboaie de tesut inainte ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...