Sari la conținut

Transport moto si marfa in RO,IT,UE, cu asigurare de marfa CMR


Cristi Nazarov
 Share

Postări Recomandate

Salutare.Asa cum spune si titlul ma ocup de transport marfa,coletarie si moto din Ro catre Ue,cu o frecventa mai mare in Italia,dar se pot organiza trasee oriunde in Europa si Republica Moldova, cit si retur.Deasemenea pot efectua transport si in tara pe diverse relatii dorite de clienti.Transportul se face cu autoutilitara Mercedes Sprinter de 1,5 t cu lungime de 4,2 m in spatiu inchis,carosat, dotat cu sisteme profesionale de ancorare.Deasemenea,e bine de stiut ca tot ce se transporta este acoperit atat intern cat si international de asigurare de marfa CMR cu llimita de despagubire maxima de 21000 euro!!!!Masina este dotata cu aer conditionat si incalzire suplimentara,are 2+1 locuri,in cazul transportului insotit de delegat(i).Se poate elibera factura pentru transport,pe toata suma iar preturile sunt negociabile.Mare rugaminte,in cazul transportului moto,este ca acestea sa fie insotite de acte in regula,pentru excluderea eventualelor probleme.Oferim garantie si despagubiri in cazul nefericit al unor daune pe timpul transportului , provocate de noi !!!!

Pot spune ca am o experienta de condus de 20 de ani, de 15 ani lucrez in transporturi pe diverse gabarituri de la 1,5t la 22 t, iar in domeniul importului de automobile din UE, am o experienta de 8 ani.

De retinut este faptul ca plecarea si sosirea se face din Galati,motiv pentru care se poate acoperi aproape toata suprafata tarii atat la dus cat si la intors pentru predarea-primirea marfii !!!!!

Pentru cei interesati se pot incheia contracte avantajoase pentru transport moto la diverse competitii interne si externe,etc, cu plata la termen!!!!

In curand va fi disponibila si o platforma pentru transport atv-uri sau auto.

Pentru mai multe relatii si discutii va astept aici sau la 0754406056 / 0722525076 ori cristinazarov@gmail.com.

Drumuri bune si asfalt sub roti. Stima.

post-74382-0-27980100-1364804366_thumb.jpg

post-74382-0-53586300-1364804389_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 330
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic


Plecare saptamana aceasta 09-13.04.2013 sau eventual pentru inceputul saptamanii viitoare(in functie de cum gasesc incarcare)cu destinatie Italia,se incarca de la Milano o motocicleta si un atv si ar mai ramane loc,la intors pentru o motocicleta sau eventual alte lucruri.Pentru dus momentan e liber tot asa ca daca sunt interesati va astept cu placere.Stima.

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare,am citit postul tau legat despre aducerea motorului tau de la Roma,dar din pacate aceeas problema e si la mine.Sunt rare cursele spre Roma si costisitorare din cauza autostrazilor scumpe.Asa ca nu vreau sa te incurc degeaba,din pacate.Daca o poti muta undeva in Nord,cred ca ai mai multe sanse de rezolvare.Stima.

PS: se pot transporta mai nou,atv-uri si alte utilaje pe platforma!!

post-74382-0-51996400-1368810358_thumb.jpg

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari...vecine!!!!Pai te costa....in functie de locul de unde vrei sa o aduci.Zi mai multe detalii( locul de incarcare,dimensiuni,greutate,etc,etc) si apoi zic si eu pretul.Stima.

PS: eventual da o sarma,sau un beep si vorbim mai multe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Scuze de intarziere, dar momentan nu am nici un drum prin zona in Italia.Daca sunt persoane interesate,maine 08.08.2013 urmeaza sa incarc ceva din Bucuresti cu descarcare vineri la 70 km dupa Budapesta,Ungaria dupa care ma intorc inapoi in tara.Asa ca daca sunt persoane interesate sa transporte ceva pe directia Bucuresti-Arad sau Timisoara sau chiar pe relatia Cluj -Oradea, pana in Ungaria daca e nevoie la dus sau de adus ceva din Budapesta sau apoi din vestul tari in alta directie ma puteti contacta la telefon 0722525076 si discutam,pentru ca nu voi mai avea acces la net cateva zile.Stima.

PS: noua adresa de email pentru cei interesati este nazarovcristi@gmail.com si asta datorita celor de la Gogule care au decis sa suspende vechiul cont cu de la sine putere...

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Bună mă numesc cristian şi aş dori un preţ

 

inf.pentru transportul unei motociclete până în spania în oraşul motril aş ruga şi o dată la care s-ar putea efectua transportul.

 

Apropo sunt din lugoj,timiş aştept răspuns

Editat de Paraczki Gheza-cristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare, pentru cei interesati urmeaza sa plec miercuri 27.11.2013 din Galati cu destinatia Belgia.Daca sunt persoane interesate sa transporte ceva pe traseu, am platforma goala si ceva loc de colete in masina, momentan nu stiu exact cat.Pe retur se poate incarca doar in masina,din Belgia,Olanda eventual Germania,momentan fiind libera toate,iar platforma e ocupata.

0722525076 Cristi. Stima.

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' doua seri mi s-a livrat noua motocicleta din Ploiesti, livrare executata de @Cristi Nazarov.

Ma simt nevoit sa mentionez profesionalismul si seriozitatea de care a dat dovada, sa nu mai zic ca m-a ajutat sa dau jos moto, respectiv a ajutat la urcarea ei fara sa ne fi inteles inainte.

 

Jos palaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati si "utilajul" omului !! Baiat saloon,trebuie sa recunosc si eu,a lasat si "bacsis" la lautari fata de cat ne intelesesem!

De mentionat ca in functie de doleantele clientilor, motoarele se pot transporta fie pe platforma,fie in duba in spatiu inchis si ferit de orice intemperii.Atat pe platforma cat si in duba exista sisteme de ancorare pentru ca acestea sa fie in deplina siguranta.Stima.

post-74382-0-64174000-1386263962_thumb.jpg

post-74382-0-40948900-1386263975_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Admin

Salut Cristi;

Un amic de-al meu vrea sa-si trimita mobra in Romania, mai precis Bucuresti sau oriunde in apropiere, din oricare punct in zonele Geneva, Lyon sau Milano.

Mobra in cauza este o Yamaha FZ6 S.

Daca imi poti avansa o data si eventual un pret..

Multumesc..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, momentan nu pot avansa nici o data pentru ca nu am in plan nici una din cele 3 locatii.Elvetia e cu vama si trebuie o gramada de hartii pe acolo,nu e vorba de motor ci de marfa pe care o mai transport eu, Franta e foarte scumpa la drumuri si daca ai si remorca cer aia licente si alte prostii, singura posibilitate ar ramane Milano, dar nu stiu cand ajung pe acolo.Daca se iveste ceva o sa iti scriu sa vedem daca mai ai nevoie de transport.Pretul e de 300 de euro cu livrare in Bucuresti la domiciliu "agregatului" !

Saptamana cealalta la sfarsit plec in Belgia, cu remorca dupa mine, sa duc un motor la Bruxelles, asa ca daca mai sunt amatori de dus sau de adus ceva putem discuta.O sa revin cu data exacta de plecare, saptamana viitoare cand voi sti exact.Stima.

 

Salutare, revenim cu un nou traseu pe anul acesta, cu plecare din Galati, marti 21.01.2014 pe directia Bucuresti( incarc o mobra pe platforma)-vestul tarii (nu se stie momentan pe unde ies)-Ungaria-Austria-Germania-Belgia (Bruxelles).Daca exista persoane ce au de transportat ceva pe aceasta relatie, momentan am masina goala,platforma fiind ocupata tur-retur, va astept cu placere la tel.0722525076, deoarece nu cred ca voi mai avea timp de calculator.Stima.

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, momentan nu pot avansa nici o data pentru ca nu am in plan nici una din cele 3 locatii.Elvetia e cu vama si trebuie o gramada de hartii pe acolo,nu e vorba de motor ci de marfa pe care o mai transport eu, Franta e foarte scumpa la drumuri si daca ai si remorca cer aia licente si alte prostii, singura posibilitate ar ramane Milano, dar nu stiu cand ajung pe acolo.Daca se iveste ceva o sa iti scriu sa vedem daca mai ai nevoie de transport.Pretul e de 300 de euro cu livrare in Bucuresti la domiciliu "agregatului" !

Saptamana cealalta la sfarsit plec in Belgia, cu remorca dupa mine, sa duc un motor la Bruxelles, asa ca daca mai sunt amatori de dus sau de adus ceva putem discuta.O sa revin cu data exacta de plecare, saptamana viitoare cand voi sti exact.Stima.

 

 

Salutare, revenim cu un nou traseu pe anul acesta, cu plecare din Galati, marti 21.01.2014 pe directia Bucuresti( incarc o mobra pe platforma)-vestul tarii (nu se stie momentan pe unde ies)-Ungaria-Austria-Germania-Belgia (Bruxelles).Daca exista persoane ce au de transportat ceva pe aceasta relatie, momentan am masina goala,platforma fiind ocupata tur-retur, va astept cu placere la tel.0722525076, deoarece nu cred ca voi mai avea timp de calculator.Stima.

 

Cristi, multumesc mult inca o data pentru transportul motocicletei de la Bucuresti la Bruxelles (21-23 Ianuarie 2014!

Moto a ajuns la Bxl la data si ora stabilita, desi sint 2500 km unde pot intervenii situatii neprevazute pe drum gen: vamesi neprietenosi, vreme nefavorabila, pana masina, etc.

Pretul este corect si fara ajustari in plus gen "am mai dat ceva la vama..."

Serviciul si interactionarea pre si post transport impecabile!

Moto (Honda CBR 1000 RR/2005) ancorata impecabil si transportata in deplina siguranta!

Multumesc acestui forum prin care am avut ocazia sa l contactez pe Cristi, pe care il recomand cu toata caldura ca fiind un adevarat profesionist in transportul motocicletelor!

 

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumim de aprecieri si de recomandari !!! Atasam si dovezile evenimentului...
La intoarcere am mai facut fericit un proaspat posesor de una bucata"capra enduro" aflat la inceputul carierei de motociclist si la prima mobra,pozele fiind mai ingramadite deoarece mai erau ceva cutii pe langa ea.
Pentru cei interesati, luni 3.02.2014 plec in directia Berlin,Germania cu platforma goala asa ca daca sunt clienti pe relatia Ro-Ungaria-Slovacia sau Polonia-Cehia-Germania sunt asteptati la vagoane !!!Plecarea e din Galati asa ca suntem disponibili si pentru intern si la dus si la intors.Pe tur am platforma goala, pe retur doar masina deocamdata.Stima.
Atentie !!!!!

Datorita conditiilor meteo din Europa,ninsoare Ungaria,Slovacia, excursia de saptamana asta se amana !!!Urmeaza alta saptamana viitoare,urmand sa revenim la sfarsitul saptamanii cu detalii despre data plecarii si traseu.Stima.

post-74382-0-05180700-1391182950_thumb.jpg

post-74382-0-12141400-1391182962_thumb.jpg

post-74382-0-20142100-1391183240_thumb.jpg

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eram innebunit dupa visiniul ala al tau,am avut unul in 2003 cu 24000 de km la firma la care am lucrat, si mi-a ramas la inima dar nici cu Stela(numele dat de fica-mea la masina ) nu mi-e rusine.Multumesc de urari..Saptamana viitoare,excursie de Germania cu casa inchisa, tur-retur...Stima.

PS:multumim de recomandari..dator un vin fiert,la zapada de afara merge..

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,dupa ce saptamana aceasta am mai facut doi oameni fericiti,revenim cu un nou traseu, cu plecare din Galati 17 sau 18.02.2014 cu destinatie finala Belgia,oras Roeselare(in vest) si retur.In acest moment pe dus am platforma si masina libere,iar pe retur platforma ocupata si masina pe jumatate libera.Aceasta este situatia in acest moment,dar pe parcurs pot aparea modificari de incarcare.Daca sunt persoane interesate sa transporte ceva pe aceasta relatie, 0722525076, sunt asteptate cu placere.Incercati telefonic ca e mai sigur,incepand de maine.De mentionat,inarcarea si descarcarea se fac de la domiciliul clientului,pe cat este posibil....Stima



Pentru saptamana viitoare,revenim cu un nou traseu Galati - Roeselare (Belgia) cu plecare marti 04.03.2014 dimineata din Galati,iesire din tara probabil Nadlac, apoi Ungaria-Austria-Germania-Belgia.Pe moment platforma ocupata ,plus o mobra in duba asa ca mai este loc de cel putin una, iar pe retur deocamdata e liber totul.Ca de obicei, incepand de luni va astept la 0722525076, pentru orice detalii.Traseul se poate face,pe cat e de economic posibil, in asa fel incat sa acoperim o cat mai mare suprafata,in functie de necesitatile fiecaruia.Stima.

post-74382-0-54726400-1392567182_thumb.jpg

post-74382-0-96564200-1392567192_thumb.jpg

post-74382-0-14816600-1392567206_thumb.jpg

post-74382-0-75142800-1392567222_thumb.jpg

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu e in drumul meu si nu te pot ajuta.Sa ma duc cu masina si platforma incarcata de la Galati la Piatra si de acolo la Bucuresti ar insemna sa iti cer cat nu face....asa ca mai bine zic pas.Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...