Sari la conținut

Transport moto si marfa in RO,IT,UE, cu asigurare de marfa CMR


Cristi Nazarov
 Share

Postări Recomandate

Nu vreau sa lungesc mai mult decat este nevoie aceasta discutie,DAR ,fiind la mine in curte sa iti dau si niste raspunsuri:

1.Daca citea-i mai bine ai fi vazut ca ma ocup doar cu transportul nu si cu achizitiile de motociclete,asa ca multe din ce ai scris tu,pica...

2.Tu vorbesti de acasa de la gura sobei,dar nu vrei sa iti deschizi o firma de transport si sa ne povestesti din experienta proprie??

3.Mai spun odata ca poate nu ai citit asta:fiecare contract se negociaza separat iar eu stipulez clar:nu incarc si nu descarc singur!Te deranjeaza asta??Imi cer scuze atunci pentru inconvenientele create

Haideti acum sa mai si muncim ca am stat destul la palavre..😀😀😀 Seara buna...

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 330
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ca sa iti raspund punctual, desi tu nu ai facut-o:

1 Sa inteleg ca tu transporti mobre care sunt platite in avans? Si au deja contracte de v-c incheiate? Nu cred, daca platesti mobra cu banii clientului se cheama ca te ocupi de achizitie in numele clientului.

2 Nu conteaza de unde vorbesc eu, important e ca eu achit un serviciu pe care tu il prestezi, cat despre firma de transport nu cred ca te-a obligat nimeni sa iti faci firma de transport, a fost alegerea ta, dar asta nu inseamna ca e vina clientului. "La tăți ni greu"

3 As vrea sa vad si eu un contract din asta in care e stipulat ce zici tu mai sus si e semnat de ambele parti. Si vreau sa vad cum iti garanteaza un client roman ca un vanzator neamt te va ajuta sa incarci mobra.

Te deranjeaza asta? Daca tu postezi asa ceva "imi cer scuze pentru inconvenientele create"

Spor la munca si e seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu coleg,de forum,tu nu ai cu cine sa te certi pe ziua de astazi?Pui intrebari la care raspunzi singur si in care te...certi singur tu cu tine!Am vre-o datorie la tine si nu stiu,zi ca o platesc...😀 Hai sa ne vedem fiecare de oalele si borcanele lui,vrei? Seara buna sa ai si incearca sa nu dormi singur,ca dauneaza 😀😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca tu nu ai argumente nu inseamna ca eu ma cert singur.

 

Pun intrebari la care tu nu raspunzi, dar esti plin de mistouri constat.

 

Cu cat e mai mica mintea cu atat e mai mare inganfarea!

 

Mai bine ai plati daunele motocicletelor pe care le trantesti la incarcare! Ca o firma de transport normala, nu ce faci tu; sacose si covoare printre mobrele oamenilor pe care dupa ce le zgarii le dai cu markerul.

 

Cat despre dormit singur mai bine ai vedea de tine, tu esti pe drumuri, eu sunt acasa la gura sobei, ai uitat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,sa lamurim:discutia de sus era despre ce AS FI FACUT EU INTR-O ATARE SITUATIE,din acest motiv te tot intreb cu cine sau mai ales de ce te certi tu...Acum pricepi?Nu inteleg faza cu markerul de unde ai scos-o dar,cumulat cu restul as putea incerca sa inteleg 😀 nu de alta da mai ai putin sa imi spui ca am luat bani de la Soros sa fac transport...

Cat priveste covorasul,ala e al lui Aladin sa ne putem misca repede la incarcare....iar sacosele au si ele o muratura,o buruiana,vorba aia sa avem si noi ce roade pe drum 😀😀

Intrebarea mea e,acum ai primit toate raspunsurile,poti merge mai departe?Daca nu,vezi ca e pe strada cealalta,un alt coleg "transportator" care are aceeasi parere ca si mine legata de incarcarea motoarelor...incearca sa continui si cu el😀😀😀😀 A si mai ales ca el nu cara sacosele si covoare...PUNCT !!!

Ps:alles clar colegu?? Nu astept raspuns 😈

» Post actualizat in 25 Mar 2018 09:33

Daca tot s-a facut liniste prin zona sa "mai trantim" ceva poze cu ultimile transporturi...de motociclete.. :).Pentru ca, sa fim seriosi, suntem firma de transport care are ca obiect de activitate si transportul motocicletelor in conditii de siguranta nicidecum firma care are doar obiect de activitate transportul exclusiv de motoare !Ar fi o mare minciuna sa afirmam asta, mai ales ca pana acum nu am gasit clienti atat de sensibili incat sa fie deranjati ca in spatiul in care soseste motocicleta lui acasa mai calatoreste si "covorul lui Aladin" :).Ca acesta calatoreste pe podeaua masinii si nicidecum pe mobra omului e de la sine inteles! De la asta la insinuarile aduse de unele folcloriste e drum lung... .Multumim pentru increderea acordata si va mai asteptam.

PS: vorba cuiva de pe aici, vad ca "se ascute razboiul transportatorilor"...Doar ca, in loc sa se ascuta frumos si cavalereste, cu poze si recenzii de la clienti el se ascute jegos, cu majorete si trompete, angajate din tribuna sa faca galagie si sa scuipe pintre garduri...Treaba lor....vorba bunicii : atat-ai duce capul, maica!!

post-74382-0-98502400-1521968823_thumb.jpg

post-74382-0-39122100-1521969209_thumb.jpg

post-74382-0-71938000-1521969403_thumb.jpg

post-74382-0-69730200-1521969507_thumb.jpg

post-74382-0-83212300-1521969652_thumb.jpg

post-74382-0-06938000-1521969841_thumb.jpg

post-74382-0-28243400-1521970411_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Va salut domnilor. Deci sa inteleg ca dupa mai multe transporturi (moto sa zicem) fara incidente din care sa rezulte avarii, dvs. ati transportat o motocicleta pentru un client si la incarcare, datorita unor motive care banuiesc ca n-au tinut de noul proprietar, ati scapat motorul.

Mai apoi ati ajuns sa predati motocicleta omului insa avariile survenite incidentului de la incarcare au ramas in sarcina clientului dvs.?

Am inteles bine?

In caz ca da, sincer sa fiu, nu conteaza nici daca ati tranportat pana la momentul ala chiar si o mie de motociclete. Daca pentru una avariata de dvs., de la preluare pana la predare, nu v-ati asumat raspunderea (intr-un mod civilizat si fair-play fata de clientul dvs.) nu are relevanta ca ati transportat in siguranta mia aia de motoare ci conteaza ca pe aceasta nu.

Succes va doresc insa eu cred ca ati cam dat rasol cu trasportul asta ... repet, daca am dedus eu bine din enunturile de mai sus.


» Post actualizat in 06 Apr 2018 08:11

Revin, daca imi permiteti, cu afirmatia unui alt transportator care isi face cunoscute serviciile tot aici, pe forum.

El spune asa:

" (...) Motocicleta nu cade nici o data pentru ca soferul decide cum trebuie facuta incarcarea .

Daca s-ar intampla o dauna atunci sunt raspunzator (...)"

Daca se si comporta ca atare asta inseamna ca ia in serios bunul transportat si mai ales ia foarte in serios clientul care va trebui sa achite valoarea transportului.

Astfel, concluzionez ca el ca si transportator cu experienta este suficient de lucid si precaut incat:

1. sa-si ia niste masuri de siguranta in caz ca ar aparea probeme cum ar fi scapatul motorului, fixare incorecta in duba, lispa de ajutor la incarcare/descarcare etc.

2. sa considere ca transportarea motocicletei nu inseamna doar perioada de timp in care se invart rotile dubei/tirului ci Incarcare+Deplasare+Descarcare.

Cu stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Ai inteles exact gresit, era vorba de un studiu de caz ,doar atat !!

2.Daca tot ridici atatea osanale acelui transportator si nu poti bea cafeaua de dimineata fara sa iti actualizezi postarea nu vreti voi sa va luati de mana si sa mergeti cu bine in lume, pentru ca e mai mult decat clar ce relatie aveti voi impreuna si care sunt motivele pentru care postezi tu aici si incerci sa gasesti pixelul albastru acolo unde nu e????

3.Stii ce e curios, dar clar ca lumina ziulei????Ca acea intrebare a fost pusa in trei topicuri diferite dar "unii" se gasesc sa dea replici doar aici !!!

4.Pentru viitorii sustinatori ai partidului Cotorlogistics...da la Cluuuujjj , am rugamintea sa isi depuna sustinerile si caldele pupaturi in fund la sediul propriului partid si nu aici !!!Cu bine......

PS: se pare ca desi suntem in Saptamana Luminata, unii nu reusesc sa isi aprinda lumina in propriul cap.....nu mai spunem de Suflet....

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau, initial am crezut ca postarile dvs. ne-argumentate însă colorate intens cu "nu mai bine te duci tu/voi sa ..." sau "nu poti bea cafeaua fara sa..." sau "unii nu reusesc sa isi aprinda lumina in propriul cap", sunt exprimari izolate insa observ ca nu este deloc asa. In plus, fustrarea dvs. ca am scris exact in locul unde aspectul asta este discutat este atat de intensa incat ati concluzionat ca incearca cineva sa-l ridice in slavi pe un anume "Cotor?!?". Deloc adevarat. Habar n-am cine e si de unde vine. Am citit doar postarea unui coleg de forum si am considerat, idiotul de mine, ca reprezinta un aspect important de mentionat si atentie ... strict legat de intrebarea de mai sus a lui tibirec.

Totodata, am scris aici pentru ca doar aici am putut sa citesc ambele variante ale "povestirii". Adica inclusv parerea dvs. care m-a facut sa inteleg ca dvs. sunteti cel in cauza. Are logica ca zic? (poate ca s-a mai discutat si in alta parte treaba asta insa eu nu am cunostinta).

 

Ca sa-mi inchei textul ce va va supara probabil din nou, voi reveni la subiect cu o intrebare simpla la al carei raspuns VA MULTUMESC de pe acum:

Transportul asta despre care se vorbeste, in care ati avariat o motocicleta care nu va apartinea si nu i-ati platit daunele pagubitului, a fost un serviciu profesionist si laudabil?

(Merge raspuns cu Da sau Nu?)

 

P.S. Indiferent cat de bine sau nu v-ati facut dvs treaba de transportator, de dragul educatiei, al bunului simt dar si al discutiei in sine voi continua sa-mi mentin exprimarea politicoasa fara sa va jignesc ca la usa dubei (daca pot sa zic asa). Va doresc succes si sa nu mai aveti parte de asemenea incidente.

Puteti sa ma ignorati si sa nu-mi răspundeți. Nu ma supar absolut deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,ca tot nu avem ce face la aceasta ora , hai sa incercam sa lamurim lucrurile ptr ultima oara !!

Sa va raspund la intrebarile dvs, as face-o dar nu stiu in ce calitate:am avut vre-o colaborare si eu nu stiu, ne cunoastem de undeva, reprezentati pe cineva, sau ce???

Cat priveste raspunsul la presupusa dvs problema, pe care o vedeti impreuna cu postacul anterior care avea aceeasi viziune ca a dvs, cred ca ar trebui sa vedeti din avion acest raspuns !!Daca nu se vede, ghinion.....mai incercati...Apropo,unde ati vazut dvs ca se discuta despre un caz anume, ca eu nu vad??Va raspund ca si colegului anterior ca totul a inceput de la o intrebare nu de la un caz !!Clar acum??

Nu stiu unde vedeti dvs frustrare si suparare ca eu nici nu le vad nici nu le exprim...Singura suparare a mea ar fi doar cea legata de faptul ca nici un doctor ginecolog nu a reusit sa o sterilizeze pe Mama Prostilor, iar aceasta produce in continuare urmasi.....Atat....

Cat priveste legatura dintre dvs, postacul anterior si "alti transportatori" imi este greu sa cred ca dupa 8 postari pe acest forum singura dvs problema era doar cea legata de grija pentru transporturile efectuate de mine...Daca raspunsul este totusi "da",consultati cat mai urgent un doctor...Acum pe bune, chiar nu va puteti vopsi "oulelele" de grija cum imi fac eu treaba in activitatea de transport?? Imi este greu sa cred....Pinochio.. :)

PS: satira folosita in exprimarile mele (ati inteles nu, e vorba de satira nu de mistouri,frustrari sau alte suparari) este tocmai pentru a va oferi niste raspunsuri pertinente la intrebarile si framantarile dvs si ale postacului anterior bantuit de aceleasi probleme.Am fost clar?Multumesc.


» Post actualizat in 06 Apr 2018 22:04

Iar pentru cei care asteapta sa le soseasca acasa oulelele rosii, le prezentam poze cu actiunea in desfasurare :) .Sosim in curand...Stima

post-74382-0-29264100-1523051737_thumb.jpg

post-74382-0-18693600-1523051878_thumb.jpg

post-74382-0-11404300-1523052162_thumb.jpg

post-74382-0-52903600-1523052283_thumb.jpg

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu isi primesc "ouale" gata "ciocnite" de Nea Cristi aka Pinochio, care mai sus afirma ca se discuta despre "UN STUDIU DE CAZ" . Nea Pinochio, zi-le oamenilor adevarul, nu te mai ascunde dupa degetul din mijloc. Ai scapat mobra omului si nu ai vrut sa il despagubesti sau sa suporti costul pieselor deteriorate.



Uite niste poze de la ACEL studiu de caz!



Poate gasesti tu acum pixelul ala albastru, sa ne explici si noua fraierilor care tre sa mergem la un doctor dupa cum spui tu, ca de fapt nu tu ai scapat mobra, ca erau deja rupte... si alte "pinochisme" de astea la care vad ca te pricepi foarte bine.



Si mai zi-le cum ai intarziat tu aproape 3 ore cand a trebuit sa ridici mobra si neamtul ti-a lasat-o la poarta de serios si punctual ce ai fost.



Mai zi-le ca daca te enervezi asa ca ai intarziat ii mai si ameninti ca le dai foc la mobra si iti bagi picioarele.(mobra platita in avans de client nu de tine)


Si ca sa nu crezi tu ca unii sunt prosti si platesc ce alti strica la transport uite si niste poze trimise de tine cu avariile




post-84833-0-60301900-1523095743_thumb.jpg

post-84833-0-11433000-1523095754_thumb.jpg

post-84833-0-80724100-1523095766_thumb.jpg

post-84833-0-54360600-1523095779_thumb.jpg

post-84833-0-39755400-1523095792_thumb.jpg

post-84833-0-04898300-1523095803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,si ce legatura au alea cu mine,ca nu inteleg????Cred ca tu confunzi putin marfa cu ambalajul.....ca sa nu zic mai multe....Ce si cui am zis eu din ce spui tu acolo????

Acum daca ai intrat in hora,joaca.....ascult!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De bun simt ar fi sa dovedesti cu probe cand afirmi ceva,nu cu niste poze din care nu rezulta nimic ca ar avea vre-o legatura cu mine...Asa ca da o fuga repede pe la Cluj sa iti ridici premiul...😀 Esti fericit acum...???

Am rugamintea sa incetezi si sa nu abuzezi de bunul meu simt in spatiul public,se poate???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata,tu chiar nu ai cozonaci de facut sau altceva???Bun,daca tot zici ca am datorii la tine,nu vrei sa imi dai un telefon sau sa ne intalnim sa ti le platesc??Ca apoi sa te poti linisti..Sau iti place doar aici sub lumina reflectoarelor??Asta asa ca sa nu mai aruncam pisica peste gard de la unul la altul??Poze facute de mine...de unde ai dedus asta??Si pe bune,chiar imi pierd rabdarea sa iti explic tie si pritenului tau postac, ca v-ati gresit cariera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<Studiu de caz>

 

Fiind incantat de noua motocicleta Triumph Tiger 800 cu care urmeaza sa-si petreaca vacantele, un tip, sa-i zicem aleatoriu Tibirec (vezi pagina 7 a acestui topic), impartaseste cu prietenii lui epxerienta achizitionarii noii jucarii. Nu uita sa ne recomande un ... domn, pe nume Nazarov (aka. Binladen), care se ocupa cu transportarea jucariilor moto de prin alte tari pana intr-aceasta, unde traim noi, majoritatea de pe forum. Ba mai mult, isi ia angajamentul in fata colegilor si prietenilor lui de motocicleala ca daca mai are vreunul de luat vreo mobra de p'afara contacteaza el transportatorul si aranjeaza treaba pe motiv ca a facut deja asta. Prietenii respectivi baga imediat la cap "noul pont" care e si mai ieftin decat varianta pe care ei o aveau deja si se pun pe cautat motoarele alea "din vis"

 

Unul dintre ei (nu are cont aici) visa la un Ducati Multistrada 1200 si-si gaseste una in curtea unui neamt. Transportatorul e imediat contactat, se plateste motocicleta complet in avans urmand ca la distanta de aprox. 5 zile sa fie ridicata de care transportator si adusa noului proprietar. Se stabileste ziua si ora ridicarii motocicletei si fiecare isi primeste informatiile necesare acestei "manevre".

 

In ziua ridicarii motocicletei transportatorul intarzie aproximativ 3 ore (imi cer scuze daca gresesc) ceea ce il face pe neamt ca dupa mai multe telefoane si mesaje trimise sa afirme ca nu mai poate ramane acasa sa mai astepte la nesfarsit, si ca va lasa motocicleta in fata casei, gata pentru inarcare (si aici e o poveste dar n-o detaliez prea mult ... deocamdata). Apoi pleaca in treaba lui unde deja intarziase. Actiunea se petrecea intr-o seara de vineri pe la inceputul lunii Martie.

Ajunge transportatorul, gaseste motocicleta in locul cu pricina si descopera un lucru inacceptabil pentru el ... ca este singur. El si o motocicleta alba cu negru. In timpul manevrei de incarcare in duba, scapa motocicleta pe jos si produce niste avarii. Intre timp neamtul apare si el la locul faptei si motocicleta este urcata in duba.

In perioada urmatoare, transportatorul il informeaza pe Tibirec ca a dat cu motorul de pamant dar ca nu e vina lui, caci el e mic de statura si ca motocicleta e inalta si grea si ca gravitatia e foarte puternica in Germania (asta cu gravitatia e de la mine, iertati-ma). Scoate telefonul si fotografiaza piesele originale care "s-au despartit de Ducati" si anume o oglinda si o scarita pasager dar si alte zgarieturi serioase (capat de bara, suporti si ce-o mai fi fost- nu le stiu pe toate). Aceste fotografii i le trimite lui Tibirec si sunt cele postate de catre Liviu mai sus. Domnul Nazarov zice ca n-are legatura cu ele desi sunt fotografiile lui.

Tibi il contacteaza si ii cere sa se pregateasca de a despagubi intr-un fel pagubitul pentru daunele produse insa constata ca transportatorul nu doreste sa-si asume nimic pe motiv ca "nu e vina lui ca nu l-au asteptat nemtii la poarta sa-i incarce mobra-n duba". Tibi, de rusine si bun simt ajunge pana intr-acolo incat se apuca sa caute el piesele si sa le cumpere din banii lui macar de-ar putea sa-si spele obrazul in fata omului pe care l-a asigurat ca Binladen e un profesionist.

Dupa vreo 4 zile (parca) duba ajunge la destinatie unde proprietarul constata ca pe langa banii de transport mai are de reparat si cate ceva la motocicleta. Atentie, transportatorul nici nu coboara motorul din duba pana nu-si primeste bine meritata suma. Nu-si asuma avariile si-l dojeneste pe noul proprietar ca el e de fapt vinovat, ca n-a obligat neamtu sa-i incarce lui mobra in duba.

Tibi, mai apoi, intreaba Binalden-ul aici, pe pagina lui, cum e normal totusi sa fie in caz ca un transportator produce niste avarii bunului transportat. Cine plateste?

Tibi nu-l mai recomanda deloc pe acest individ si in plus decide sa nu mai comenteze nimic despre el.

 

Noi insa, cei care era cat pe ce sa traim probabil cel putin o experienta similara colaborand cu acest individ plin de replici sarcastice si jignitoare, suntem atat surprinsi dar si revoltati de atitudinea sfidatoare a acestui nene si consideram normal a dezbate subiectul sub privirile celor ca noi, (O sa spuna domnul asta ca ... prosti) cei ce dorim sa ne aducem motoare de prin alte tari.

 

Ca sa rezumam oarecum enuntul de mai sus: Nu e atat de grav ca a scapat un individ o motocicleta pe jos si a avariat-o cat este de grav ca acest individ pe langa faptul ca nu-si asuma raspunderea pentru acest incident mai si afirma "ca ce legatura are el?".

 

P.S.1 - As vrea sa precizez ca eu (cel putin) habar cine este domnul din Cluj (daca de acolo o fi) si nici ce firma are dumnealui si pentru acest motiv mi-am permis sa-l informez, aici pe forum, ca in ultima perioada in acest topic se discuta si despre el. Fairplay este ca el sa fie lasat sa decida singur daca va fi cazul sa intervina in discutie sau nu insa daca o va face sper sa mentioneze daca ma cunoaste pe mine in primul rand, deoarece eu am folosit o parte din cuvintele lui, si mai apoi daca mai cunoaste pe careva de pe aici care ar vorbi despre el ca sa-l promoveze in vreun fel.

P.S.2 - In incercarea de a evita o intrebare inutila pe viitor: "Da domnule Nazarov, am terminat si cu cozonacii si cu ouale vopsite si acum cand altii isi ard parul prin biserici eu scriu despre patania unui prieten drag si neseriozitatea dumitale care, deocamdata n-a ajuns inca la o limita.

P.S.3 - Textul acesta, domnule Nazarov, nu este pentru dumneata ci pentru cei care te vor lua in calcul cand isi gasesc o motocicleta si vor sa plateasca un transportator serios care sa le aduca motocicleta acasa.

P.S.4 - "POSTAC, postaci, s.m. (peiorativ) Persoană care publică frecvent răspunsuri de slabă calitate sau injurioase la articole publicate pe internet." Deci domnule Nazarov, opreste-te o clipa in dreptul oglinzii cand treci pe langa ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,acum ca a iesit popa din biserica sa trecem la lucruri serioasa ca vad ca voi doi sunteti cu capul dusi, asata ca sa nu exprim exact ce gandesc si incerc sa nu scriu de cand ati aparut voi pe aici.....

Povestea ta ar fi frumoasa atata timp cat ai avea si ceva dovezi palpabile,gen un contract de transport sau un Cmr de livrare a unei mobre in Romania !!!De obicei aceste hartii nu lipsesc la nici un transport executat pana acum!!Ai asa ceva??Asta intreb si eu asa,nu pentru mine, doar ca sa afle lumea...Jur pe cravata mea de pionier ca daca le postezi aici eu iti platesc toate pagubele de la tigaia ta...Apoi ia pozele colegului tau de suferinta si du-te dupa cel pe care il cauti,tu sau prietenul tau sau cine vrei tu....Prietene, nu te mai intreb de oua si cozonaci,da la doctor cu capul ai fost???Cum naiba a aparut mobra ta picata la mine exact dupa disputa cu alt transportator de pe aici???Ti-o fi dat el ceva informatii despre mine, ca stie, dar vezi ca nu se leaga..Eu car covoare si altii nu,eu le dau cu marker si altii cu vopsea de oua, eu car cauciucuri si altii nu..In timp ce tocmai el posteaza ca el nu face asta dar....ceilalti da...Ce e greu de dedus din toate astea???.Tu vii doar cu acuzatii nu si cu dovezi, sau ma rog cu dovezi pe care doar tu le vezi si colegul tau de suferinta...Frumos scenariul tau ,dar au trecut premiile Oscar...Te-ai trezit tu, prietenul lui prietenul care sa povestesti aventurile cuiva care nu are cont sau care nu mai vrea sa scrie....Mars mai de aici...

Vorbesti de mistouri si de alte replici???Pai cum altfel vrei sa vorbesc eu cu voi, ca sa imi pastrez calmul si sa scriu frumos aici, cand normal ar trebui sa folosesc alte cuvinte, nesimtitule.....

Bun si acum sa incheiem, ai scris, ti-ai atins scopul, lumea o sa fuga de mine ca dracu de tamaie si o sa se duca la altul sa-i umple buzunarele...e gata, esti satisfacut??Ne promiti ca te duci in lumea ta si nu mai poluezi atmosfera pe aici??

PS: vezi ca Bin Laden cel invocat de tine punea bombe pe ici pe colo,vezi sa nu iti explodeze si tie capul....desi pentru asta ar trebui sa fie plin cu ceva...

PS2:la urmatoarele postari ale tale, iti raspund in privat...acolo te pot injura in liniste ca nu ne aude nimeni !!Altceva nu meriti...

PS3:sa ma inveti si pe mine sa scriu colorat ca eu inca nu am descoperit cum se face... :)...nu de alta dar vreau sa fie..pline de culoare, mesajele private pe care o sa ti le trimit....

PS4: si ca sa vezi cat de Pinochio esti, in PS1 al tau te contrazici singur: habar nu ai cine e celalalt si ce firma are dar subit ti-ai adus aminte sa il informezi ca se discuta despre el !!!!!!!!! :) :)

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:pics:

» Post actualizat in 13 Apr 2018 12:20

E o vorba in popor, si anume ca : prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul.

Bai Nazarov...ce tot o dai pe aia cu Cluju' ?

Tu chiar crezi ca eu nu mai pot de asa zisa concurenta a ta ? Sincer acum !

Crezi ca eu, daca as fi denigrator ca si tine, nu puteam sa-ti fac varza topicu si imaginea ta, tinand cont ca sunt motociclist de 20 de ani, anul asta si as fi avut pe cine sa rog sa-ti murdareasca imaginea?

De ce nu-ti vezi de treaba ta si sa-mi asculti sfatul, pe care ti l-am mai dat o data si ti-l repet: fa-ti treaba bine, n-avea treaba cu caprele vecinilor si o sa iti mearga si tie plugul ? Care parte nu o intelegi ?

Omul, din cate deduc, , zice ca i-ai scapat mobra. Asa, si ?

Daca e asa, plateste-i daunele ( cat draq e o scarita si eventual o vopsire de carena sau ce sustine ca s-a deteriorat} si ai rezovat PROFESIONIST o situatie , nasoala si neprevazuta.

Daca nu e cum zice el, da-i pace. Punct !

Dar ce nu inteleg eu... de ce te legi de viata mea?

Cu ce ti-am gresit eu ?

Ca m-am oferit sa te aduc acasa din Austria, cand ai ramas defect, chiar daca eu abia ajunsesem acasa din Germania, cu costul strict al motorinei ?

Sau cand ai ramas in Cluj, iarasi defect cu masina si erai cu toata familia, ti-am oferit casa mea de vacanta, pt a nu plati Motel ?

Asta e rasplata ? Te intreb doar, pt ca , eu...sincer am fost crescut altfel si pe mine, un astfel de caracter ca al tau, chiar ma socheaza. Inca nu prea am intalnit in viata asa ''hiene'' ca tine. Sincer si cu parere de rau.

Asa ca public, iti cer sa te opresti din defaimarea, mistocareala si aerul de sarcasm pe care il afisezi la adresa mea, fara a te ameninta ca si eu pot sa uit, daca vreau, cei 7 ani de acasa ( nu ca n-ai merita, dar, nu pot sa ma cobor la un astfel de nivel ).

Si ca sa-i raspund unui coleg antevorbitor...cristinicolau ...intr-adevar nu ne cunoastem.

 

Iar ca fapt divers, ''cristinicolau'' facea referire la postul # 87 din topicul lui adrian45, cel de aici: /index.php?/topic/719212-plec-maine-germania-elvetia-austria-si-retur/page-5#entry4433847 , dar cum Nazarov si-a pus toate problemele in carca mea, confunda borcanele.

Ca si concluzie personala, cel care ne-a intrebat de o situatie posibila aparuta la incarcarea unui motor, stia de la inceput tinta, doar ca, a vrut probabil sa vada cam ce am fi facut ( eu si adrian45 ) si cu am fi procedat in cazul unei astfel de situatii.

Raspunsul, se pare ca il avem deja.

In fine ... spor !

Editat de Motologistic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din toata smiorcaiala ta retin un lucru: sa va las sa urlati singuri la luna, asa ca..spor !!In rest o singura urare:faliment usor... fataaaa !!!Sper sa fie ultima data cand va prind picioarele pe aici,CLAR???

PS: acus te bagi in seama si cu adrian 45, ca pana anul trecut il injurai cu doua guri ?!?!Dai cu Adrian,dai cu Mihai..pe unde scriu eu te bagi si tu in seama.. De fapt, cwurva,umbla cu tot satul sa-i fie ei bine...

 

 

Ca sa ne detasam relaxat de mirosul urat de mai sus,sa coboram cateva spatii....In drum spre casa, cu oulele rosii de Paste am mai agatat un Triumph pentru un vecin din Ungaria...Multumim pentru increderea acordata si va mai asteptam.

 

Numai bine,rau la nimeni !


» Post actualizat in 25 Apr 2018 16:07

Saptamana trecuta am mai rezolvat un careu de mobre ca sa fie toata lumea fericita !! O frantuzoaica, o olandeza si doua nemtoaice, toate aduse cu grija si cu bine la destinatie !!Multumim pentru increderea acordata si va mai asteptam !!

Pentru cei dornici de a-si achizitiona un motor de afara, le dau un sfat:luati cu incredere ca nu musca nimeni !!Gasiti mobra, da-ti un mail sau un wats up vanzatorului, cu intrebarile care va intereseaza si apoi totul e mult mai simplu.In ultima vreme cam toti vanzatorii vorbesc engleza asa ca nu va mai speriati.Nu va mai trimiteti "izmenele pe calator" ca nu va face nimeni aceste lucruri degeaba, ci de cele mai multe ori pe..multi bani !!Apoi ne auzim ptr transport .Motocicletele de saptamana trecuta asa au fost achizitionate si totul a decurs fara probleme,cu toate detaliile la vedere fara nici un fel de suspiciuni de cele doua parti !Pentru orice intrebare si sfat legat de achizitia unei motociclete, va stau la dispozitie, cu reamintirea clara:nu cumpar motociclete, doar transport !!

post-74382-0-81072400-1523821062_thumb.jpg

post-74382-0-38789100-1523821116_thumb.jpg

post-74382-0-63113300-1523821165_thumb.jpg

post-74382-0-90442300-1523821204_thumb.jpg

post-74382-0-82207800-1524670592_thumb.jpg

post-74382-0-06140900-1524670732_thumb.jpg

post-74382-0-76098500-1524670897_thumb.jpg

post-74382-0-25361500-1524671061_thumb.jpg

post-74382-0-59430200-1524671165_thumb.jpg

post-74382-0-03538600-1524671277_thumb.jpg

post-74382-0-75957500-1524671497_thumb.jpg

post-74382-0-35373800-1524671627_thumb.jpg

post-74382-0-33439200-1524671756_thumb.jpg

post-74382-0-87368900-1524672221_thumb.jpg

post-74382-0-75603200-1524672381_thumb.jpg

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare tuturor, ne prezentam darea de seama cu ce am muncit in ultima vreme....Multumesc tuturor pentru increderea acordata si va mai astept...din Iunie, pana atunci ma bag la hibernatul de...primavara :)....adica o mica vacanta binemeritata !!Stima tuturor si asfalt sub roti !!

 

Numai bine,rau la nimeni !


» Post actualizat in 17 Jun 2018 16:53

A trecut vacanta,https://www.facebook.com/ARM.Logistics/videos/1689907631058642/ si ne-am intors la lucru.Noi am fost, altii abia pleaca asa ca livram motoare direct in aeroport la scara avionului...Programare facuta in februarie, livrare in iunie !!La zi ,ora si minut sa fie clientul multumit !

Saptamanal,traseu pe relatia Romania-Austria-Germania-Olanda-Belgia, asa ca pentru tot ce aveti de transportat pe acest traseu,va astept cu incredere.

post-74382-0-88806600-1526757255_thumb.jpg

post-74382-0-90602300-1526757376_thumb.jpg

post-74382-0-15241800-1526757481_thumb.jpg

post-74382-0-07171200-1526757681_thumb.jpg

post-74382-0-93471900-1526757904_thumb.jpg

post-74382-0-44937600-1526758088_thumb.jpg

post-74382-0-93030000-1526758220_thumb.jpg

post-74382-0-82543800-1526758332_thumb.jpg

post-74382-0-27881400-1526758580_thumb.jpg

post-74382-0-20075100-1526758716_thumb.jpg

post-74382-0-84957100-1526758858_thumb.jpg

post-74382-0-48704000-1526759065_thumb.jpg

post-74382-0-04333400-1526759407_thumb.jpg

post-74382-0-45892800-1529253866_thumb.jpg

post-74382-0-47129800-1529253913_thumb.jpg

post-74382-0-12266300-1529253962_thumb.jpg

post-74382-0-74312400-1529254067_thumb.jpg

post-74382-0-21599900-1529254110_thumb.jpg

post-74382-0-03634400-1529254156_thumb.jpg

post-74382-0-96749200-1529254291_thumb.jpg

post-74382-0-08042400-1529254375_thumb.jpg

post-74382-0-13005300-1529254429_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare, mai prezentam ceva de sezon :) .O plimbare pe la muzeu,pentru unii.o antichitate in drum spre renovare,in rest mobre transportate si clienti multumiti !Multumesc pentru increderea acordata si va mai astept !Stima.

PS: traseu saptamanal Romania-Germania-Belgia-Olanda.

post-74382-0-13177200-1530081455_thumb.jpg

post-74382-0-18634200-1530081517_thumb.jpg

post-74382-0-16436900-1530081557_thumb.jpg

post-74382-0-32014600-1530081605_thumb.jpg

post-74382-0-83190300-1530081663_thumb.jpg

post-74382-0-08893800-1530081721_thumb.jpg

post-74382-0-07080100-1530081761_thumb.jpg

post-74382-0-90196500-1530081798_thumb.jpg

post-74382-0-18212700-1530081828_thumb.jpg

post-74382-0-62137700-1530081869_thumb.jpg

post-74382-0-89390000-1530081915_thumb.jpg

post-74382-0-66542600-1530081962_thumb.jpg

post-74382-0-55598400-1530082039_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,iti raspund printre suturile la poarta ale croatilor 😀

Cu Elvetia e problema datorita faptului ca nu e in Ue,motiv pentru care transporturile de acolo ar fi destul de costisitoare...Te pot ajuta cu transportul doar daca o poti aduce pana la intrarea in Germania.Pret aproximativ 300-350 euro in functie si de gabaritul motocicletei si eventual de locul de ridicare...Stima.

Ps: ...si sper sa castige croații..😀😀

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta am reusit sa fac excursia mult visata in Norvegia! Pentru treaba asta m-am hotarat sa trimit motocicleta in Germania, sa iau un avion pana acolo si la intoarcere tot asa. Chestia asta presupunea o sincrionizare foarte buna cu transportatorul pentru ca la dus, in aceeasi zi in care aterizam in Germania aveam un feribot de prins (platit si nerambursabil de multa vreme) Danemarca - Norvegia, iar la intors aveam de prins, evident, avionul de intoarcere.

 

Si la dus si la intors totul a decurs foarte bine, dl. Cristi fiind la punctele de intalnire cu mult inainte sa ajung eu, ceea ce a fost foarte important pentru mine! Pretul a fost competitiv pentru un motor destul de mare (1190 Adventure - animalul portocaliu din pozele de mai sus) + bagaje si echipamente pentru doua persoane care umpleau un portbagaj intreg de masina break ( :blink: ). Am economisit 4 zile, 4 mii km de autostrazi si oboseala si am putut sa petrec mai mult timp pe fiorduri :D asa ca in general mi se pare o idee buna o miscare de genul asta pentru o excursie de genul asta si mi s-a parut ca dl. Cristi este un partener foarte bun de trasportul motocicletei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...