Sari la conținut

Transport moto si marfa in RO,IT,UE, cu asigurare de marfa CMR


Cristi Nazarov
 Share

Postări Recomandate

Cu telescopul spate, comprimat 20 cm? 

Cunoști ER-6? Știi cât e de înalt? 

Uită-te puțin la anvelopa spate. 

Ei bine, imaginează-ți ca noi doi ne urcam pe acel ER și spune-mi părerea ta sinceră : crezi ca se lasă asa mult, la cele, teoretic, 2.2-2.4 ATM? 

Și acum, gândește-te ca în mare parte, forța aplicata e pe mânerul pasager. 

Întreb, mi-ai mai plăti transportul sau ar trebui sa îți mai dau eu vreo 200 de euro, sa-ți remediez pagubele? 

Cât despre modul în care își duc unii motoarele de curse, promit ca am să-ți fac niște poze din preajma Brno'ului sau Hungaroring'ului, caci oricum trec săptămânal prin zonă. 

Nu caut polemici, dar e enervant sa te gândești, ca bietul începător, care habar nu are de ce înseamnă un motor, sa își și ducă la service motorul, pt alte cauze decât consumabile... 

Cuiva i se pare ca duc lipsa de clienți și "bag bota prin gard"? 

Sau, cele de mai sus, ar trebui sa fie scrise de pe un alt cont, sa nu para subiectiva recomandarea? 

Nu mi s-ar părea corect... 

Ceea ce ii recomand, e prin prisma a celor 20 de ani plus, de motociclism. 

Cele bune! 

P. S strict ca părere subiectiva, de data asta, dar din ce vad... concluzionez ca eu lucrez prea ieftin🤔

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 330
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru prostia ta generala, ca de cultură nu se pune problema si nici nu imi bat eu capul sa ma ocup, te-ai gândim macar o secundă ca aceea motocicleta era pe pana, cu cauciucul facut praf si ca tocmai acesta a fost motivul ancorarii ????Pentru faptul că nu avea in ce cauciuc sa amortizeze....😀😀😀 Hai, joac-o pe asta...

Te plictisești rau daca te ocupi de "Procesul etapei" pe acest forum...Da,halatu, halatul era scump????

Tu treci pe la Brno doar o dată cu turistii....Cand ies transportatorii pe strada,aia cu acte, firme si asigurări tu o arzi pe carantină si te dai lovit ca mori de grija Guvidului...Nu bre, tu stai acasa pentru ca esti un agarici de manglitor, cu prosteala de 2 lei la cine tine si cu vrajeala pe buzunarul clientului...Dacă nu da el, ciordesti tu la cântar...Asta esti!!

Asa ca,repet ptr final: "arși la tine in curte si sa nu te mai prind pe aici ca rup sapa pe spinarea ta!!! E chiar asa greu de inteles??? Nu poti trai pe lumea asta de grija mea????Se pare ca nu....

Saptamana trecuta am facut schimbul de generatii......de la negru....la negru....doar, fara leduri :) :)   In rest, tot Mercedes, tot motor V6 de 3000 cm si 190 cp.....Multumesc Mercedes !!

20200524_120408.jpg

20200524_120100.jpg

20200524_085843.jpg

20200524_085806.jpg

20200523_153019.jpg

20200524_071459.jpg

20200524_120421.jpg

20200524_143243.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Salutare,

Ma numesc Craciun Paul, as vrea sa intreb pe domnul Cristi Nazarov, daca cumva aduceti motociclete si din Spania (zona Castellon)? Eu stau in Targoviste.

Daca se poate si un pret,este vorba despre un CBR 600 F3 sau F4, nu stiu inca sigur.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Salut,

 

Adrian45 este un cioflingar! Am transportat cu el acum ceva vreme niste motociclete si nu a fost in stare sa isi asume faptul ca pe transport se pot intampla pagube materiale la motocicletele transportate. Mi-a cauzat pagube iar apoi la telefon a inceput sa fie tare in gura si sa nu recunoasca nimic!!! Apoi sa nu mai raspunda. Clasic nesimtire de Bucuresti.

 

Nu recomand servicile lui. In realitate este un om de doi lei, care nu isi recunoste pagubele si mai are si aere de mare profesionist. Este 0 barat omu'!

 

Nu ofera factura! Deci asigurare 0!

 

Nu ofera nici o garantie. Si mai e si tare in gura...ca doar e gratis.

 

Nu folositi serviciile lui.

 

Sper sa fie de ajutor experienta mea neplacuta cu el.

 

Cu stima

State

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și eu ce vina am ??😅 

Bun, ce o fi greșit colegul Adrian, e una, ca probabil  s-a întâmplat ceva acolo...dar asta nu schimba cu nimic restul lucrurilor și calitatea serviciilor prestate de el... și nu cred ca se lipește de el eticheta pusa de tine!! Curios e faptul ca aceste lucruri "s-au întâmplat cu ceva timp în urma"!!!! Și de ce nu au fost spuse atunci??

Ce constat eu, citind prin alte locuri pe aici prin zona și mai ales citind din amintiri 😅 e ca pe forumul asta cum nu îți priește aerul de Cluj....cum te trezești cu reclamații!!!

Am mai văzut eu cumva filmul asta????

Ps: am lipsit ceva timp din zona dar se pare ca nu am pierdut prea multe...

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, State a spus:

1.Salut,......Clasic nesimtire de Bucuresti.

 

2.Nu ofera factura! Deci asigurare 0!

 

1.Nu conteaza de unde esti,nu toti Bucurestenii sunt nesimtiti si neseriosi ......

 

2.Una e factura,alta e asigurarea de marfa,iar cea cea mai buna asigurare de marfa este obrazul transportatorului.

 

 

 

 

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nesimtirea tine de natura umana,nu de anumite zone gen Bucuresti,Cluj,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ALEX-CRUISER a spus:

1.Nu conteaza de unde esti,nu toti Bucurestenii sunt nesimtiti si neseriosi ......

 

2.Una e factura,alta e asigurarea de marfa,iar cea cea mai buna asigurare de marfa este obrazul transportatorului.

 

 

 

 

1. Corect

2. Fara factura asigurarea de marfa e zero , nu vezi nici un ban de la nici un asigurator ever . In transport cand ai dauna de mii/ zeci de mii de euro (banuiesc ca nu e cazul aici) , obrazul nu te ajuta ...trebuie sa fii  blindat de acte ca sa iti recuperezi dauna de la asigurator. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rugaminte mare!!!

Lăsați topicul acesta liber pentru transport! Nu-l transformați în loc public pentru polemici și comentarii la adresa "inculpatului" !!! 😁

Având în vedere ca a fost postat în nenumărate pagini pe acest forum tind sa cred ca tocmai asta se urmărește, scandal cât mai mult!!!

Puteți scrie în unul din posturile lui, ceea ce cred eu ar ajuta mai mult...

Mulțumesc pentru înțelegere!! Stima.

 

Ps: asigurarea de marfa nu tine de factura ci de Cmr!! Formularul Cmr, este un contract oficial de transport, semnat și stampilat de tine ca și firma de transport cu toate înregistrările la zi și client!! Eventual, dacă,  clientul este persoana fizica la Cmr se mai adaugă și un contract de prestări servicii, cu clauze clare legate de transport și daune!!!

Factura, este dovada plății și nu interesează pe nimeni dacă tu ai fost plătit sau nu!!!!

Asa ca ...din informații eronate, din faptul ca vine după o vreme,din dragostea fata de anumiți semeni tind sa cred ca postarea respectiva are o anumita direcție clara!!

 

 

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cristi Nazarov a spus:

 

Asa ca ...din informații eronate, din faptul ca vine după o vreme,din dragostea fata de anumiți semeni tind sa cred ca postarea respectiva are o anumita direcție clara!!

 

 Informatiile mele sant corecte , pe linga ca esti habarnist mai suferi si de scenarita . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai bre te doare capul???😅😅

Trimiterea era la cel care a scris postul nu la tine!!!

Tu poate te-ai lovit de aceasta problema și ai avut nevoie de factura, eu din ce știu de atâția ani,factura nu are legătură cu asigurarea de transport! Asa ca, habarnist-ul e în alta parte nu aici!!

Scenaristica vine din postările "inculpatului" unde s-a intersectat direct cu amenințări voalate din partea unui "nimeni din Deal" iubitor de bucureșteni!! Asa ca are logica ce zic...indiferent dacă e sau nu !

Ps: mai ușor cu apelativele astea ca nu ne-am tocit cauciucurile împreună pe drumuri !! 🤫

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

Un client de c*ct care a avut tupeul sa faca publica lipsa de profesionalism si integritate a unui coleg de-al tau. Chiar nesimtit, nu 😄?

Cum spuneam - poate ne trezim si cu o chinga in bot. 

 

Nu stiu in ce lume traiti voi, dar noi astialalti care traim in matrice, la produs prin incubatoare, nu ne cautam pretenii cu soferi sau transportatori. 
As putea zice ca nu ne intereseaza deloc de voi si lumea voastra. Si nu avem pretentii nici la viceversa sau manelisme gen sticle de vin, rachii, cafele si alte plm de combinatii regionale.

Lumea in care traim noi este mult mai simpla - asta este serviciul, atat ai cerut, poftim banul si motorul, noroc si ne mai auzim dupa descarcare. 

Voi prestati niste servicii pentru care noi platim.

Nu va convine atitudinea noastra, apucati-va de altceva si lasati-i pe altii in locul vostru. Foamea este mare si sigur se gasesc si unii decenti pana la urma. 

 

Dupa ce ca sunteti doar 4 pe forum (Mitica, Bulgarica, Vaccinica si MotoYard) 3 dintre voi va dati in stamba singuri + la rinichi cat incape. 

Despre Mitica era o chestiune de timp pana cand pocnea buba.

Un client care a sapat dupa 6 topicuri si le-a scos din arhive ar trebui sa puna pe ganduri cam orice om normal.

 

Ca sa inchei:

- subscriu la parerea despre @adrian45. Nu il recomand nimanui. Mi-am exprimat parerea despre el in topicul despre adusul motocicletei din Franta, dupa o interactiune, foarte diplomatic spus, dezamagitoare. 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greșit...ambele presupuneri!!!!

Clientul a făcut bine ca a spus, ptr ca am afirmat și eu la fel: ceva o fi fost!!!

Greșită e salata de apelative la adresa omului, a originilor și restul...aici vad eu greșeală!!

Nu înțeleg unde vezi tu război și chingi zburătoare!!

Nu apar pe nimeni dar am fost pus și eu în situația lui! Asa ca doar zic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, State a spus:

Salut,

 

Adrian45 este un cioflingar! Am transportat cu el acum ceva vreme niste motociclete si nu a fost in stare sa isi asume faptul ca pe transport se pot intampla pagube materiale la motocicletele transportate. Mi-a cauzat pagube iar apoi la telefon a inceput sa fie tare in gura si sa nu recunoasca nimic!!! Apoi sa nu mai raspunda. Clasic nesimtire de Bucuresti.

 

Nu recomand servicile lui. In realitate este un om de doi lei, care nu isi recunoste pagubele si mai are si aere de mare profesionist. Este 0 barat omu'!

 

Nu ofera factura! Deci asigurare 0!

 

Nu ofera nici o garantie. Si mai e si tare in gura...ca doar e gratis.

 

Nu folositi serviciile lui.

 

Sper sa fie de ajutor experienta mea neplacuta cu el.

 

Cu stima

State

Domnule "State"....sau sa iti spunem pe nume ?

 

Am adus cu Adrian, eu si diversi prieteni, pe parcursul a cativa ani mai multe motociclete. De la "banale" Transalpuri pana la mai scumpe si sofisticate KTM, Harley, etc. Nu am avut absolut nicio problema. Motocicletele au venit in stare buna. Ni s-au dat inclusiv pe parcurs informatii de pe traseu, pe unde se afla, un timp estimat de livrare, plata a fost la destinatar de fiecare data. Omul se vede ca face transport de moto si ca ii pasa. De la cum ancoreaza moto in duba sa nu cumva sa cada, dar si sa nu iti frece vreo carena sau jamba pe drum. Are opritoare pentru roti, rampe de incarcat, etc. Face chestia asta de ceva vreme, se vede ca stie cu ce se mananca si ca ai niste asteptari ca posesor de motocicleta. Nu cara cartofi si se comporta ca atare. Deci D-le State, poate mai bine ne spui toata povestea...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog!!!! Ca sa îl susțineți sau sa îl înjurați 😁 după preferințe, mutați discuția în unul din topicurile colegului Adrian!!!!

În acest fel e cel mai bine ptr toți!!!

Altfel, el rămâne cu înjurăturile pe topicul lui și eu ma aleg cu laudele ptr el!! 😁😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nici ultimul.

Cel mai bine ar fi ca un moderator sa mute sau sa stearga toate balariile astea, inclusiv a mea, si sa lase topicul omului cum era.

Iar domnul State, daca asa l-o chema, sa posteze pe topicurile userului in cauza si eventual sa puna si niste detalii, asa cum a procedat @_Raul_.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Am vrut eu sa dau report si sa rog un moderator sa mute off-topicul nostru in topicul X.

Problema este ca nu exista un topic principal in care sa fie postate serviciile, ci vreo 3-4 in functie de tarile de destinatie. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, _Raul_ a spus:

Am vrut eu sa dau report si sa rog un moderator sa mute off-topicul nostru in topicul X.

Problema este ca nu exista un topic principal in care sa fie postate serviciile, ci vreo 3-4 in functie de tarile de destinatie. 

 

Un coleg s-a oferit sa i se șterge postarea de aici ....tu nu??? Sau cel puțin editarea postului pe care am citit-o abia acum...

Nu înțeleg de ce trebuie sa înghit eu jignirile tale personale și frustrările tale ca unii au patru roti și nu doua ca tine!!!

Nu am legătura cu subiectul, nu ti-am furat găinile și rufele de pe sârmă asa ca ia-o din loc la în lumea ta! Ai o problema cu transportatorii?? Sa fii sănătos!!! Nu ma interesează și nu ma privește!!! Cara-ti mobra cu tramvaiul!! Clar????

Când o sa faci și tu măcar 1% din ce a făcut Adrian,eu sau altul de pe aici abia atunci ai dreptul sa te înscrii la cuvânt!!! Pana atunci, stai jos...ai nota 4!!!

Editat de Cristi Nazarov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare ..

Pe data de 14.06.2021 plec din Germania,zona de sud, D-89520 , spre România.Am posibilitatea sa transport o motocicleta și eventual colete dacă aveți nevoie, spre România. Ajung în București și apoi Galați.Traseu orientativ:Heidenheim, München,Linz,Viena,Budapesta,Arad,Sibiu,Vâlcea,Pitești,București. 

La sfârșitul săptămânii, vineri pe 18.06 plec înapoi spre Germania și am jumătate de duba goala.

Transportul se face în aceleași condiții ca și pana acum cu asigurare de transport, Cmr, factura cu sau fără TVA în funcție de cum aveți nevoie!

Pentru întrebări,relații sau programări va aștept la același nr de tel 0040 722525 076, sau wats app.

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...