Sari la conținut

Instructor categoria A in Timisoara


KristaKe
 Share

Postări Recomandate

Salut, pentru 4 prieteni de ai mei, caut un instructor de "A" care sa fie ok, si care sa ii si scoleasca cum trebuie, nu doar ca da plasticul si gata.

Daca puteti recomanda pe cineva, v-as fi recunoscator! Platesc prietenii mei berea! :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, pentru 4 prieteni de ai mei, caut un instructor de "A" care sa fie ok, si care sa ii si scoleasca cum trebuie, nu doar ca da plasticul si gata.

Daca puteti recomanda pe cineva, v-as fi recunoscator! Platesc prietenii mei berea! :D

Eu am facut la Cons,super ok omul.Ai gresit,iti raspunde pe ton calm,nu se agita,nu e stresant...Cel putin cand am fost eu,si am fost destul de mult,ca imi placea sa ma dau cu mobra....Chestia e ca nu mai stiu cum il cheama-eu in 2008 am luat A-ul.Daca te ajuta cu ceva informatiile ma bucur,daca nu,las si pe altii sa te indrume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI EU TI-L recomand pe ROMICA de la auto VALI SI ADI ,face scoala in poligon la isac unde face si sergiu si are un suzuki gn 250 cmc si mai unul de la o alta scoala este super ok tipul si chiar te invata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dar anu trecut la blitz in poligonul din freidorf unde e si autotimp cu Paul mie mi-a placut cu el daca vrei iti dau numarul de telefon a lui sa vorbesti sau sa mearga prieteni tai la el cand e la poligon sa vada ce si cum. Are un Honda pentru 125 si un Kawasaki eliminator 250 pentru A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu recomand..., e super omul..., nu-si bate joc de elevi ca si altii...

Salut, eu ti-l recomand pe Ovidiu de la Krebs, super omul 0745306888 sau 0728306888, are un Suzuki de 250 super manevrabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI EU TI-L recomand pe ROMICA de la auto VALI SI ADI ,face scoala in poligon la isac unde face si sergiu si are un suzuki gn 250 cmc si mai unul de la o alta scoala este super ok tipul si chiar te invata

Recomand si eu , chiar te distrezi cu tipul, pe langa profesionalism si calm. Bun, la mine a fost si gasca de invatzacei una hazlie .

Asadar, Romica 0723 848 948

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectele mele pentru instructorii care au ramas in noua legislatie ! Macar sa fi cerut un salar mai mare :)

 

Vrei sa ramana fara servici :))

 

Am inteles de la un prieten ce vrea sa dea si el categoria A ca nu se fac inscrieri momentan. Stiti ceva de asta?

Nu stiu unde s-a interesat el...

 

Asa stiu si eu ca inca nu se poate pentru nicio categoria pentru motor ca si fratemeu tot asteapta dar degeaba ca inca nu sa hotarat cum o sa se dea orasul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut cu Romica si Scoala Euro Drivers si fac doar o descriere apoi decideti singuri:

- eram intre 8 si 14 oameni la fiecare tura de poligon.

- mergeam de 2 ori pe saptamana si stateam 2 ore. Apucam sa fac 2 ture de poligon a cate 3.5min tura. Deci 5saptmani*2*2*3.5 =70min. am mai facut chiar inainte de examen niste pregatire, deci rotunzesc la 100min.

- la examen am avut emotii mari si nu m-am considerat pregatit precum speram. Abia in ziua anterioara examenului am aflat cum aprind farurile.

- la sala am avut surpriza sa aflu ca Romica nu e acreditat si era alt instructor pe actele mele de care nu auzisem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nesemnificativ cine era pe acte trecut ideea este sa ti se explice cum trebuie ca sa nu risti sa mergi de 2-3 ori la examen,si sa ai parte si de un motor ok sa nu patesti cum au patit altii la diferite scoli de ex,sa nu mai aibe frane,sau se rupe cablul de acceleratie-ambreiaj etc.voi decideti la care vreti sa mergeti eu recomand pe ROMICA SI SERGIU. amindoi au suzuki gn de 250 cmc si sant motoare ok adica nu sant harburi ca la alte scoli de moto.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Kristake, eu nu ti-l recomand pe Sergiu de la Zara! Daca vrei mai multe explicatii ne auzim la telefon...

Si eu iti pot recomanda pe Sergiu de la scoala Zara...de treaba tip'ul...0746999533 are un Suzuki GN250

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... Eu am facut la Paul ( Blitz ) , super bun omul , are rabdare etc ... iti explica tot , vine cu tine pe motor . Ce mai ... aur !

Nr de tel : 0768 883 088 :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BlueCat...parerea mea este una buna despre Sergiu,eu am facut cu el si mi s'a parut OK tinand cont ca pana sa fac scoala motoare am vazut doar tv sau oras nu m'am urcat pe vre'unul,deci eu este mentor'ul meu,nu am de ce sa'l laud ca nu'i frate cu mine...gusturile nu cred ca se discuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam' baieti...deocamdata cica nu se face scolarizare, ca insa nu sunt normele de aplicare a noilor modificari...asa ca mai trebuie asteptat putin

BlueCat...ce mai faci? Nu ne-am vazut de mult! Vin la TM cu bobberul nou, candva in urmatoarele saptamani... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna-ma, dam o tura pe undeva!

Multzam' baieti...deocamdata cica nu se face scolarizare, ca insa nu sunt normele de aplicare a noilor modificari...asa ca mai trebuie asteptat putin

BlueCat...ce mai faci? Nu ne-am vazut de mult! Vin la TM cu bobberul nou, candva in urmatoarele saptamani... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

La Zara am facut si eu scoala anul trecut, cu Sergiu.

Mie mi s-a parut ok pt. ca avea multa rabdare sa tot explice traseul de la examen, ce sa faci, pe unde sa mergi … Cum la noi scoala si examenul erau numai in poligon, povestea si despre ce ti se poate intampla pe sosea, la ce sa ai grija, etc. A reusit sa ma invete tot ce era nevoie sa-mi iau examenul la prima prezentare. :)

Mi-a placut si de instructorul de teorie de la ei, Marius. De cate ori treceam pe la firma sa le duc niste acte, ma mai intreba ce am invatat la ce intrebari am gresit chiar daca nu am participat la orele tinute la sediul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...