Sari la conținut

Primul motocross


valoare
 Share

Postări Recomandate

Salut, ce sfaturi mi-ati da in achizitionarea unui motocross? Puteti sa enumerati cateva modele de motoare; am vazut un Cagiva 600 la 3500 lei si as vrea sa va cer parerea si in legatura cu acest motor ( fiabilitate, este bun pt incepatori?)

Mentionez ca sunt incepator, nu as vrea sa dau multi bani fiindca ulterior il voi schimba. As vrea un motor bun pentru incepatori, sa pot invata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la poze si filmuletele din iesirile pe doua roti, enduro, motocross, aici, pe acest forum, pe advrider, pe youtube, etc. Astfel iti vei face o idee despre motociclete si nu vei mai fi nevoit sa intrebi aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand trebuie sa te hotarasti ce vrei, enduro sau motocross, multi incepatori le confunda

daca vrei enduro, trebuie sa incerci cu un motor ieftin si usor dar de enduro nu de cross (ktm, honda, yamaha, husaberg, husqvarna)

(cagiva 600 cred ca nu e nici de enduro si nici de cross)

daca vrei cross, las pe altii ca eu nu ma pricep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, am facut o confuzie intre corss si enduro, insa am gasit explicatiile pe un site strain ( no problem), de asemeanea am mai rasfoit si forumul citind pareri diverse. M-as orienta catre un KTM 125 SX. Dar mai am timp sa mai vad si alte modele :D

Aaa, si vreau enduro!

Editat de valoare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat, dar am zis sa cer si parerea unor cunoscatori ai domeniului

 

Atunci de ce intrebi de Cagiva 600 pe topicul motocross? Eu cred ca nu te-ai uitat suficient.

 

PS Am dat cautare Cagiva 600 pe motociclism.ro. N-am gasit nici un topic. Acest lucru denota... Prin urmare ar fi bine sa renunti la ideea de Cagiva 600 si sa te mai documentezi, la modul general desigur, despre categoriile de motociclism/motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, am facut o confuzie intre corss si enduro, insa am gasit explicatiile pe un site strain ( no problem), de asemeanea am mai rasfoit si forumul citind pareri diverse. M-as orienta catre un KTM 125 SX. Dar mai am timp sa mai vad si alte modele :D

Aaa, si vreau enduro!

125 SX nu e endurooooooooooooooo!

mai ai multe de citit

Editat de aurelro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ai dreptate, am facut o confuzie intre corss si enduro, insa am gasit explicatiile pe un site strain ( no problem), de asemeanea am mai rasfoit si forumul citind pareri diverse. M-as orienta catre un KTM 125 SX. Dar mai am timp sa mai vad si alte modele :D

Aaa, si vreau enduro!

Ma faci sa rad... incepand cu nickname-ul si terminand cu posturile tale.

Cum ti-a scris si aurelro, KTM 125 SX e o motocicleta de cross cu care poti face enduro, dar nu e recomandat. Iti zic asta ca posesor de motocicleta de cross cu care fac enduro.

Iti recomand motoare in 4 timpi, ieftine, bune de enduro: Suzuki DR250, Suzuki DR350S, XR400, putin mai scump e Suzuki DRZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm. Daca iti iei cagiva o sa astepti ani intregi dupa piese,poate unele chiar de ne gasit.

 

I'ati o motoreta de 125 2t daca esti incepator...sau mai bine un 250 4t. si sx ala merge ca sa te inveti,dupa aceea o sa iti dai seama singur care ii diferenta intre enduro si cross.

 

Bafta la o alegere perfecta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...