Sari la conținut

accidente peste accidente... DE CE VA MINUNATI ATAT?


stulewa
 Share

Postări Recomandate

vai, vai,vai saracii motociclisti, colegi de breasla ce au patit ei....

wtf? sa-i plang pe altii? normal ca simpatizez cu "ai mei"... asa cum empateaza si unii soferi cu necazul altora. eu nu am pateu'. si nici B-ul. sa mor de mila unora care pun comenturi pe net cu donatori de organe? care comenteaza la genul: bine ca a crapat ca era cu motorul si pe mine ma deranjeaza motocicletele ca fac galagie?

 

pai ce sa pateasca vere, au stat toata iarna pe laptop cu posteriorul pe calorifer si acum cand a iesit oleaca soarele li s-a trezit spiritul motociclistic... si gataaa, da-i bice!!!

am facut pauza de 3 luni iarna asta, incheieturile mele stiu de ce. si ce daca am facut pauza? asta inseamna ca simpatizantii lui guta de la volan au o scuza pentru a fi bata la condus?

 

 

ALOOOOOO, GARAAAA,

o mica revizie de primavara................................................ lasa domle ca o fac mai incolo cand incepe sezonul facuta revizia... integral. si insistat pe langa toti amicii sa o faca. si 99% chiar au facut-o.

o mica iesire la poligon sa imi dezmortesc simturile............ntz. sunt profesionist deja, am carnetul din toamna... vezi miezu' de la ciolpani... exagerezi un pic? si totusi poligonul vs trafic 2 chestii total diferite...

hai sa pun niste gume moi ca e rece presiune etc.............. da ce domle, 2ct-urile nu ie bune ca am vazut io pe un forum in italia ca sunt brici... vinovat, am nevoie de guma pe fata. nu ca ar fi muci dar vreau eu sa o schimb. bugetul insa cu greu permite asa ceva. o sa ma descurc...

am un mic joc la rulmentii de la jug......................................lasa ca il mai slabesc oleaca si merge asa ca n-am bani acum..... drumul la magazin si schimbati rulmentii clar. dar totodata poate chiar nu-s banii... ce sa faca omul sa nu se dea? riscurile ni le asumam singuri. evident. un motociclist cade si moare. starea technica muci a unei masini de cacao la a 7-ea mana inmatriculata pe bulgaria insa omoara pe altii. asta este diferenta.

vaiii, tre sa imi schimb jablele de la accident........................lasa ca le duc io la un meserias sa mi le intrepte, stiu io ;) idem cu mai sus. si oricum se pot repara unele chestii.

nu imi tin franele...................................................................eh, merg si eu mai incet... hahahahh pe asta nu am auzit-o. in general placutele de fana se schimba, si franele se repara.

da-i frate blana printre masini............................................... ce i-am speriat pe fraerii aia de la semafor, hi hi hi....nu s-au obisnuit inca cu noi :D prea punem numai raul innainte. dar gigel care sta la semafor exact invers fata de celalat gigel special? ca deh, moare de ciuda ca el sta la caldura si la uscat si pe mine ma ploua si ma ninge.. dar nu se lasa depasit ca de ce nu stau si eu in coloana....

 

si lista poate continua, nu ?!??

da, lista poate continua si cu greselile noastre dar si cu greselile altora.

impartim traficul cu o majoritate varza la capitolul empatie (uite-l pe ala nu-i ca mine sa-l trag in masa) la techica (unii chiar sunt muci la condus) altii sunt pur si simplu rau intentionati si ostili (sa crape da-l draqu ca-i cu motorul si e donator de organe) ... masini foarte multe, caractere / personalitati romanesti stresate si chinuite de foame frig si saracie. pana una alta, totusi un motorist este mai "dotat" tehnic cu cunostiinte la condus decat un sofer care scoate masina doar cand ploua si e urat afara sau duminica la mall....

 

sunt tare curios cate riplay-uri (inteligente) va avea acest post mai ales ca n-ai cui sa dai cu RIP/SANATATE/ PARASTAS FERICIT ETC.

si eu sunt tare curios ce este considerat inteligent....

 

cu rip nu dau oricum... asa ca nu o sa o fac acuma.

DAR:

sanatate tuturor riderilor si fara evenimente in trafic!!! atentie maxima la ce faci dar si la ce face cel de langa tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vai, vai,vai saracii motociclisti, colegi de breasla ce au patit ei....

 

pai ce sa pateasca vere, au stat toata iarna pe laptop cu posteriorul pe calorifer si acum cand a iesit oleaca soarele li s-a trezit spiritul motociclistic... si gataaa, da-i bice!!!

 

ALOOOOOO, GARAAAA,

o mica revizie de primavara................................................ lasa domle ca o fac mai incolo cand incepe sezonul

o mica iesire la poligon sa imi dezmortesc simturile............ntz. sunt profesionist deja, am carnetul din toamna... vezi miezu' de la ciolpani...

hai sa pun niste gume moi ca e rece presiune etc.............. da ce domle, 2ct-urile nu ie bune ca am vazut io pe un forum in italia ca sunt brici...

am un mic joc la rulmentii de la jug......................................lasa ca il mai slabesc oleaca si merge asa ca n-am bani acum.....

vaiii, tre sa imi schimb jablele de la accident........................lasa ca le duc io la un meserias sa mi le intrepte, stiu io ;)

nu imi tin franele...................................................................eh, merg si eu mai incet...

da-i frate blana printre masini............................................... ce i-am speriat pe fraerii aia de la semafor, hi hi hi....nu s-au obisnuit inca cu noi :D

 

si lista poate continua, nu ?!??

 

sunt tare curios cate riplay-uri (inteligente) va avea acest post mai ales ca n-ai cui sa dai cu RIP/SANATATE/ PARASTAS FERICIT ETC.

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2 pagini, au fost minim 3 - 4 care au dat quote la primul mesaj, oare chiar nu ne prindem la ce o sa te referi, stimabile Forumist :))) ?!?!

 

Si DA, exact asa se intampla + selectie naturala... :) in 3 - 4 luni de pauza se pot strange 2000 RON sa iti faci tot ce-ti doresti la ea..sau cel putin ceva ce ai in plan; Dar a aparut afonu` 5, clubul e in floare :)) si cand vine vremea frumoasa, las-o ba, ca merge asa...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceleasi accidente an de an insa cu protagonisti diferiti, evident!

Acceasi indignare pe forum, aceeasi useri care spun exact aceleasi cuvinte ca si anul trecut...

 

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate problemele au o singura cauza: educatia!

Degeaba se discuta peste tot si se fac campanii anti accidente. Cei care inteleg n-au nevoie de ele, iar cei care nu inteleg, adica astia care umplu stirile, nu dau doi bani pe ce se spune, pe cum e bine, pe ceea ce inseamna sa fii civilizat.

A fi civilizat, a avea bun simt nu mai sunt avantaje azi. E vremea cocalarilor, a marlanilor, a jmekerilor, intr-un cuvat: a prostilor.

Astia sunt prea multi si nu respecta nici o regula. Si ce sa vezi, au si atitudine.

Asa ca iata-ne intr-o tara coplesita de prosti, condusa de hoti, in care, evident, politia face orice altceva decat ceea ce ar trebui sa faca.

In conditiile astea, credeti ca dezbaterile astea au vreun rost ? Sau ca e relevant sa se faca diferentieri de genul "conservari", "aia cu vitezane" etc? Nesimtirea ar trebui penalizata, nu categoria.

Marlanul iti taie fata cand e cu masina si te depaseste cu 120, pe dreapta, cand se suie pe motocicleta. Isi parcheaza masina pe banda 1, ca are "o combinatie" si o arde in blana cu toba goala la 12 noaptea pe Magheru.

Tizule.. bun post..asa suntem noi Danutzii :crack:

cam rarut vedem posturi care sa reflecte trista realitate.. barfe mondene , politica .. tot ce vrei !!!!!!!

 

Am scris jumatete de pagina cu vre-o saptamana in urma despre cat de periculos este sa te plimbi cu mobila pe strada ne service-ata si au sarit vre-o doi ametiti cu gura. Sa va uitati in parcare la smaeb sa vedeti cate jafuri cu carenele taras sunt parcate.. asa motociclete asa motociclisti. Are dreptate in primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei din trafic care nu respecta motociclistii nu au ceva cu noi.. asa sunt ei.. suntem noi cei din masini.. mergem la doctor cand ne doare, ne spalam cand mirosim urat, ROMANIA cu alte cuvinte.. educatie zero aia care intradevar au ceva cu noi sunt cantitate neglijabila nu intra in discutie !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, cum ramane cu motociclistii care nu respecta conducatorii auto ?

cum crezi tu ca poti sa ii deranjezi pe cei cu auto din trafic?in schimb cand te vad pe 2 roti intra peste tine pe banda ca , cred ei ca tu te dai pe margine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flacau,

 

Nu mai devreme de saptamana trecuta, m-a depasit un "bun" pe dreapta cu o viteza ametitoare. Si ce crezi ? Eram pe banda 1. Cum ramane cu asta ?

Cu cateva zile inainte era un meserias prin Otopeni, care, ridicat in scari, pe un BMW 1200 GS facea slalom (da, incusiv prin dreapta benzii 1). Cum ramane cu asta ?

Anul trecut, am intrat cu masina pe Amzei, drumul e cu dublu sens, insa nu se poate circula decat pe o banda, Aici un mare jmeker cu GSXR lui de toate zilele tocmai executa o blana din sens opus, iar cand m-a vazut s-a speriat a franat ca unu care nu a exersat niciodata franarea de urgemnta. A cazut iar motocicleta a ricosat din masina mea si a mai lovit una parcata acolo. Cum crezi tu ca m-a deranjat asta ? Cum ramane cu asta ?

 

Pot continua, flacau, dar am o vaga banuiala, ca o fac degeaba...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca s-a mentionat selectia naturala... poate ca au dreptate oamenii in felul lor, dar eu am o problema...

Daca "inteligentul" vrea sa circule cu viteza supersonica, sa nu respecte regulile bunului simt in timp ce circula pe drumurile patriei, are sanse destul de mari sa pateasca ceva, sa ajute natura cu selectia naturala, dar problema mea e atunci cand ii implica si pe altii nevinovati - oameni care au bun simt, sunt cu capul pe umeri.

De ce sa trebuiasca sa imi repar masina/motorul pentru ca a intrat altul in mine? De ce sa sufar eu sau familia mea pentru ca exista idioti pe drumuri?

 

In legatura cu educatia...da, tine de educatie, dar, parerea mea, toate discutiile astea de pe forum-uri pot aduce si unele imbunatatiri. Spun asta pentru ca daca prin discutii de genul acesta, prin topic-uri de genul acesta reusim facem 1 persoana sa constientizeze si el/ea incearca/reuseste sa se schimbe, consider ca e un castig si nu timp pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, cum ramane cu motociclistii care nu respecta conducatorii auto ?

 

sa dezvoltam un pic ideea....

deci... cum ramane cu o parte din minoritatea de 2-3% (daca o fi si atata) din participantii la trafic (motociclisti) care nu respecta conducatorii auto ?

vs

cum ramane cu (insereaza din experienta proprie procentajul tau aici)% din majoritatea de 97-98% din conducatorii auto care nu respecta motociclistii...?

 

sincer... actiune si reactiune. ma mir ca nu este mai rau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flacau,

 

Nu mai devreme de saptamana trecuta, m-a depasit un "bun" pe dreapta cu o viteza ametitoare. Si ce crezi ? Eram pe banda 1. Cum ramane cu asta ?

Cu cateva zile inainte era un meserias prin Otopeni, care, ridicat in scari, pe un BMW 1200 GS facea slalom (da, incusiv prin dreapta benzii 1). Cum ramane cu asta ?

Anul trecut, am intrat cu masina pe Amzei, drumul e cu dublu sens, insa nu se poate circula decat pe o banda, Aici un mare jmeker cu GSXR lui de toate zilele tocmai executa o blana din sens opus, iar cand m-a vazut s-a speriat a franat ca unu care nu a exersat niciodata franarea de urgemnta. A cazut iar motocicleta a ricosat din masina mea si a mai lovit una parcata acolo. Cum crezi tu ca m-a deranjat asta ? Cum ramane cu asta ?

 

Pot continua, flacau, dar am o vaga banuiala, ca o fac degeaba... ;)

''flacau'' fiecare cum isi asterne asa doarme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dezvoltam un pic ideea....

deci... cum ramane cu o parte din minoritatea de 2-3% (daca o fi si atata) din participantii la trafic (motociclisti) care nu respecta conducatorii auto ?

vs

cum ramane cu (insereaza din experienta proprie procentajul tau aici)% din majoritatea de 97-98% din conducatorii auto care nu respecta motociclistii...?

 

sincer... actiune si reactiune. ma mir ca nu este mai rau....

 

Ma, dar oare cum se face ca eu nu-i intalnesc p-astia ?

Sa aiba legatura cu faptul ca respect toti participantii la trafic ? Sau cu faptul ca respect regulile de circulatie ? Ori poate faptul ca nu astept sa ma protejeze nimeni, ma protejez singur ca oricum eu o fac cel mai bine.

Nu ma intelege gresit, am si eu parte, in fiecare zi de marlani in trafic, insa in egala masura ca atunci cand sunt cu masina.

 

Domnilor, nu are nimeni nimic cu motocilistii. Sunt doar 2 categorii, oamenii si jegurile umane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum crezi tu ca poti sa ii deranjezi pe cei cu auto din trafic?

 

Uite cum: ieri un putzoi cu numar pliat facea slalom printre masinile oprite la stop pe splai. Numai ca nu a anticipat bine si a scapat mobra cretinul in spatiul mic dintre masini. Daca vrei locul tau pe banda pai stai pe ea, bai nene. Si exemple mai sunt. Cacalau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, dar oare cum se face ca eu nu-i intalnesc p-astia ?

Sa aiba legatura cu faptul ca respect toti participantii la trafic ? Sau cu faptul ca respect regulile de circulatie ? Ori poate faptul ca nu astept sa ma protejeze nimeni, ma protejez singur ca oricum eu o fac cel mai bine.

Nu ma intelege gresit, am si eu parte, in fiecare zi de marlani in trafic, insa in egala masura ca atunci cand sunt cu masina.

 

Domnilor, nu are nimeni nimic cu motocilistii. Sunt doar 2 categorii, oamenii si jegurile umane.

nu-i intalnesti pentru ca te supara lucrurile care te supara nu chestiile care nu te deranjeaza. cam butada, dar ...

 

eu respect ce este de respectat. sa fiu lasat in pace sa merg fara a fi strans, incurcat, franat in fata pentru cinestie ce fusta scurta de pe trotuar pe care autoinchipuitul long john in realitate short jhon wannabe a vazut-o si viseaza la laba de diseara pe care si-o va face in cinstea ei... etc.

respectul asta in trafic este un fel de live and let live. cat mai putina interactionare... cu atata mai bine. salve, pa.

deaia nu sezizeaza nimeni partile bune. pentru ca sunt normale. cand te-ai bucurat ca nu ai nisip in ochi? si cand ai avut nisip in ochi si nu te-ai "suparat"?

 

eu de ex atata vreme cat nu-s calcat pe coji merg frumos. cum incepe vreun bmw "bulgaresc" sa faca tailgating cu mine cum o calc pe coada. cum ma depaseste vreun gigel asa de demonstratia puterii cojii lui pe 4 roti cum nu-l mai las o vreme sa respire. cat sunt lasat sa ma duc.. ma duc. si atunci nu o sa ma observi ca menace nici daca ma vezi.

 

cei 5 centi ai mei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu spui nimic nou, doar centralizezi.

Nu cred ca cel ce n-are o cfhifla-n stomac dar se simte Rossi o sa-si puna mobra la punct si sa mearga regulamentar cand abia are bani de cativa litri de benzina si in litrii astia trebuie sa si agate, sa si scoata la un suc, s-o si duca undeva s-o f... si sa se si intoarca acasa :))

 

bai raule

lasa mi si mie pe PM cateva adrese de fete

 

ca eu nu agat nimic cu motorul

 

ce dracu sa facK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...