Sari la conținut

Reportaj ANTENA 1 - "Motociclistii sunt ignorati in trafic"


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Brusc, Antenele sunt pretinele motoristilor!

Bai...dar astia ne iau de prosti nu gluma! :crack:

Macar de asteptau si ei 1-2 saptamani....asa de complezenta.

PS: sa-l aveti invitat si pe Sir Mircea Badia, sa va spuna el cum e cu motociclistii....

Presa din Romania nu se mai misca decat daca ies bani si/sau capital politic!

Daca PRO e rege la promovat prostia si incultura, Anetenele iau locu' intai la incercarile de manipulare politica si indoctrinare via ura si scandal...SICTIR! din cauza astora ca voi mi-e scarba sa fac jurnalism si am ales sa fac altceva!

 

PS: Atat in lucrarea de licenta cat si cea de dizertatie am tratat manipularea in scopuri politice cu ajutorul televiuziunilor, si am facut research la greu. Cei mai scarbosi dintre scarbosi: INTACT (Antenele)... si desi in ultimii 3-4 ani toti au luat-o razna si TOT s-a transformat in circ, INTACT "stepped-up" si inca are primul loc pe podium....apropos, va multumesc pt materialul din belsug, n-a fost greu sa-l gasesc.

 

@Adam

Vad ca te basica rau cu cocalarii care taie benzi si dau peste motociclisti...hmm, nu-mi amintesc sa te fi basicat asa de tare cand Nistorescu a taiat scuarul/spatiul verde cu X5 si a bagat 2 oameni calare pe mobra in spital pt multe luni....DPMDV, om care nu-s batut in cap de antene, atitudinea lu' Mr. Succesuri a fost MULT mai de ne-cocalar decat cea a lu' Nistorescu.

Sunt curios ce mai faceau/ziceau antenele daca motoristul era trantit de ginerele lu tatuca Felix... ce mai aparea in presa, care era attitudinea, ce titluri de reportaje mai gandeau antenistii.

Stai stai stai...ca mi-am adus aminte, tu lucrai pe la antene sau ceva de genu', implicat cu PUR sau PCR sau cum ii zice? ...daca da, SICTIR SI TIE!

 

Fratilor, nu va lasati folositi in scopuri politice de jegosii astia!

 

PPS: Respect maxim pt domn profesor!

 

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Am vorbit aseara cu persoana care se ocupa de tot acest reportaj.

Urmeaza sa se faca si o sa fie foarte interesant (cei "necredinciosi" vor vedea) si culmea NU VA AVEA NICI O TREABA CU POLITICA!!!!!! Cine crede bine...cine nu...iar bine (pentru ca oricum se vor convinge dupa ca s-au inselat in legatura cu tenta politica pe care au indus-o).

In cazul in care voi primi permisiunea sa dau mai multe detalii, voi posta maine ce si cum.

 

Va multumesc

 

2 cuvinte:

vra jeli

 

sunt doar artisti la manipularea opiniei publice, seful lor e certat cu legea si fuge de rupe pamantul de raspundere, asa ca indiferent de ceea ce zice un reporter, care poate chiar crede, eu nu pot sa cumpar.

 

voiculescu, la gunoi

 

@ kollar...in regula voi vorbi in seara aceasta.

 

Va voi tine la curent cu toate informatiile. Oricum am vazut ca sunt persoane aici prezente care sustin aceasta idee si in cazul in care vor avea nevoie de informatii etc, va voi contacta (sper sa nu deranjez pe nimeni).

 

@adidas...da..sunt agent KGB CIA si SIE si nu in ultimul rand agent antenist :crack:

 

@niko nu imi e frica de critici...din critici invata omul uneori. Dar nu cred ca va fi cazul :)

 

am o alta propunere

 

voiculescu sa vina cu ideea asta diseara la "romanii au talent"

poate chiar castiga premiul cel mare

 

vezi ca un reportaj bun era evenimentul de la tuzla.

sau ala nu da bine ca nu au ce alege din el, ca cei implicati erau de la useleu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

vezi ca un reportaj bun era evenimentul de la tuzla.

sau ala nu da bine ca nu au ce alege din el, ca cei implicati erau de la useleu?

Sper ca nu te referi la partea aia cu... "bla-bla, activ si pe loc"?

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, am un mare feeling ca o sa-l vad pe Dan Popescu batandu-se cu pumnii-n piept! :))

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja vad ca a devenit acet topic un mare OTV....nu inteleg de ce nu puteti accepta ideea ca este DOAR UN SIMPLU REPORTAJ.

Nu e POLITICA....doriti sa dezbateti subiecte legate de politica.....go pe forumuri de politica!!!! nu aici...WTF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca in general, pe mai toti prietenii mei motorizati ii cam doare-n c.ur de marsuri de protest. Fiecare vrea doar sa mearga, nu conteaza traficul, vremea de afara sau fierul de sub c.ur - roata sa se invarta! Meltenismul e bine inradacinat in noi incat sa conteze un material de la tv. Cum s-a mai spus, pana cand motocicleta nu o sa devina un mijloc de deplasare si nu o fita/moft (asa cum e perceputa la noi si ass cum isi iau multi motoare) o sa fim vazut in continuare carne de tun!

 

PLM, de ce-ti mai iei motocicleta cand stii ca traficul e asa cum e, ca soselele sunt asa cum sunt samd. Paradoxal, desi nu avem autostrazi sau circuite de mare viteza, pe strazi vezi numai SS-uri. Asta cred ca spune tot.

 

PS: ce sa caut eu la un mars de constientizare cand azi am mers pe Splai cu 130? Cine era de vina daca se intampla ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

nu puteti accepta ideea ca este DOAR UN SIMPLU REPORTAJ.

Nu e POLITICA....

 

cum sa nu putem accepta? demonstreaza-ne! intr-un fel simpu: doar atat: anunta-ne cand va fi difuzat la TV, sa-l vedem si noi. multumesc.

 

toate bune!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja vad ca a devenit acet topic un mare OTV....nu inteleg de ce nu puteti accepta ideea ca este DOAR UN SIMPLU REPORTAJ.

Nu e POLITICA....doriti sa dezbateti subiecte legate de politica.....go pe forumuri de politica!!!! nu aici...WTF

 

cineva il plateste. si o face interesat.

nimic pe lumea asta nu e gratis, iar coincidenta aparitiei ideii cu accidentul lui sida si cu urgenta cu care se vrea a face, coroborat cu telul patronului postului... stinks mate...

 

raspunde-mi la intrebare.

de ce antena nu face un reportaj cu reporteri si motociclisti din interiorul trustului?

este ca "se vrea a fi o parere cat mai independenta de a trustului"

ce nevoie are de 2-3 intelectuali care sa povesteasca cum era pe ei sa-i "faca" unu cu ceafa lata cu numarul B-69-PDL?

CARE E SCOPUL acestui reportaj si de ce nu-l pot face intern?

ce le lipseste?

camere au, motociclisti buni au, incearca-ma si da-mi o explicatie, de ce antena are nevoie de mine?

 

Pentru ca in general, pe mai toti prietenii mei motorizati ii cam doare-n c.ur de marsuri de protest. Fiecare vrea doar sa mearga, nu conteaza traficul, vremea de afara sau fierul de sub c.ur - roata sa se invarta! Meltenismul e bine inradacinat in noi incat sa conteze un material de la tv. Cum s-a mai spus, pana cand motocicleta nu o sa devina un mijloc de deplasare si nu o fita/moft (asa cum e perceputa la noi si ass cum isi iau multi motoare) o sa fim vazut in continuare carne de tun!

 

PLM, de ce-ti mai iei motocicleta cand stii ca traficul e asa cum e, ca soselele sunt asa cum sunt samd. Paradoxal, desi nu avem autostrazi sau circuite de mare viteza, pe strazi vezi numai SS-uri. Asta cred ca spune tot.

 

PS: ce sa caut eu la un mars de constientizare cand azi am mers pe Splai cu 130? Cine era de vina daca se intampla ceva?

 

esti in apropiere de inima mea, mate.

corect, asta e motociclismul, "fiecare sa mearga", "roata sa se invarta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

cineva il plateste. si o face interesat.

nimic pe lumea asta nu e gratis, iar coincidenta aparitiei ideii cu accidentul lui sida si cu urgenta cu care se vrea a face, coroborat cu telul patronului postului... stinks mate...

 

raspunde-mi la intrebare.

de ce antena nu face un reportaj cu reporteri si motociclisti din interiorul trustului?

este ca "se vrea a fi o parere cat mai independenta de a trustului"

ce nevoie are de 2-3 intelectuali care sa povesteasca cum era pe ei sa-i "faca" unu cu ceafa lata cu numarul B-69-PDL?

CARE E SCOPUL acestui reportaj si de ce nu-l pot face intern?

ce le lipseste?

camere au, motociclisti buni au, incearca-ma si da-mi o explicatie, de ce antena are nevoie de mine?

 

:10: iar acum, sa lasam televizoarele deschise. urmeaza un reportaj important pentru tara.

 

in premiera la antene, un material jurnalistic echidistant. despre motociclisti.

 

coming soon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu ca o sa va frece 4-5 ore sa veniti si sa plecati, o sa consumati fiecare un rezervor de benzina si la final o sa vedeti ca din reportajul de 10 minute cam 8 minute o sa fie poza asta:

 

04_EBA_OC_236e62a88b.jpg

 

:crack:

 

 

 

(luke skysucker, poti sa-mi bei un lichior de ou in avans)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea marsurilor au scop politic sau de imagine ,pt ca din pct de vedere organizatoric ,daca nu e interes nu primesti aprobare!

Singurul mars facut frumos si fara pupaturi in c-ur a fost cel de Comemorare ,organizat de baietii de la Joia Moto si care fara prea multe ifose a fost cred eu cel mai misto si cu impact decat cele mediaizate!!!

Anul trecut am incercat o"plimbare " care avea scop final o Donare de sange ,si care s-a soldat cu esec total din cauza Primariei care nu a aprobat traseul si punctul de recoltare de la fantana Miorita unde aranjasem un punct de recoltare mobil!(intr-adevar era o actiune de Club dar cu conotatii umanitare),o masina de apa si ciocolata! Neavand nici o importanta din punctul lor de vedere(imagine ,capital politic sau alte alea) a trebuit sa renuntam si sa spalam obrazul fata de sponsori pierzand aproape 3000 Ron platiti pt punctul de recoltare (plateam noi pt interesul lor,banca de sange fiind deficitara)

Din pacate asa merg lucrurile in Romania...cineva trebuie sa castige CEVA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trei sa ma refresezi ca nu mai stiu la ce te referi

 

 

Nu stiu de ce, am un mare feeling ca o sa-l vad pe Dan Popescu batandu-se cu pumnii-n piept! :))

Tsunami, exact la partea asta ma refeream... Remember?

 

deja vad ca a devenit acet topic un mare OTV....nu inteleg de ce nu puteti accepta ideea ca este DOAR UN SIMPLU REPORTAJ.

Nu e POLITICA....doriti sa dezbateti subiecte legate de politica.....go pe forumuri de politica!!!! nu aici...WTF

Pai n-auzi ca nu a primit nimeni niciun raspuns? Ce sa intelegem? Ca nu-i convin fetei conditiile noastre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Se va face, doar ca vremea fiind capricioasa s-a amanat cateva zile.

Tot ceea ce stiu, sunt informatii de la o foarte buna prietena din interiorul antenei.

Si eu astept la fel ca si voi mai multe detalii cu privire la acest reportaj pentru ca sunt curiios ce va fi si abia ast sa va convingeti ca am avut dreptate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ cu stupoare cati naivi exista in continuare, atat pe forum cat si in ro, asa in general!

 

Singura ocupatie oficiala a presei din ro este presarea rahatului !

 

Sansa reala a opririi carnagiului de pe strazi este ca politia romana sa-si depaseasca stadiu' de "pandar' de boschete" si sa puna organu' pe problema!

Evident, asta n-o sa se intample prea curand avand in vedere ca ei si acum au probleme in completarea exacta si corecta a unui amarat de proces verbal de constatare!

 

You can quote me on that!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nemernicii de la Antene,s-au dus la Constantin ,cu o camera ascunsa ,doar,doar o zice Constantin ceva urat sau compromitator despre Base si familia.Au luat plasa.Constantin nu le-a spus nimic.Bravo dom profesor.

 

 

Au folosit camera ascunsa pentru ca seniorul a refuzat sa dea interviuri.I-a refuzat politicos.Eram de fata cand cei de la antene l-au sunat si i-a refuzat.Atunci au apelat la marsevie.Te doare capu.

 

 

ataaaaaaaat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu o propunere pentru dna/dra reporter: /index.php?/topic/685875-accident-pipera/
Feroce a murit nevinovat. Mai mult de-atat la vremea respectiva am auzit ca soferul care l-a accidentat nici macar nu avea dreptul sa conduca, fiind cercetat pentru alt accident mai vechi, de asemenea soldat cu victime.
Cu toata considertia pentru dna/dra reporter, consider ca intr-o dupamiaza de cautat pe forum la rubrica accidente, si mai apoi pe youtube/trafictube putea sa gaseasca materiale pentru o emisiune saptamanala... Dupa o minima munca cercetare ar fi putut sa ia legatura cu cei implicati in accidentele pe care le-ar fi considerat demne de mentionat, atat motociclisti cat si soferi, martori, autoritati/organe de cercetare , parinti si/sau prieteni indurerati dupa caz.
Genul asta de abordare, mie unuia imi pare cel putin neprofesionista, chiar daca - pana la proba contrarie - se vrea a fi o mana intinsa motociclistilor. Inteleg ca o sa imparta remuneratia cuvenita in urma difuzarii acestui reportaj cu toti motociclistii care au pus umarul la creearea lui? Tot prin ABC-ul de jurnalsim scria parca si ca orice informatie ar trebui verificata din trei surse nu?
Facand abstractie insa de aceste aspecte o rog pe dna/dra jurnalist sa faca un minim efort si putin jurnalism de ancheta si sa ia in considerare prezentarea accidentului lui Feroce. Un om absolut minunat si un supermotociclist. Priej cu care va demonstra tuturor necredinciosilor - printre care ma numar si eu - ca aceasta initiativa vine intr-adevar in sprijinul motociclistilor si nu are nici un substrat politic. Si ca nimeni din trustul Intact nu se va supara cand va fi lasat in offsaid patronul firmei de transport din Voluntari al carui angajat l-a accidentat pe Feroce. Patron care pana la proba contrarie nu are nici o legatura(directa sau indirecta) cu Pandele Firea sau trustul Intact.

Un prilej foarte bun ca Antena sa achite o minima datorie morala fata familiie, prieteni si cei care l-au iubit - sa arate cand cum si daca s-a facut dreptate, vinovatul a primit ce i se cuvine, cei care i-au dat voie sa iasa din nou cu masina pe strada au fost trasi la raspundere, iar in caz contrar sa spuna tuturor cum a fost posibil ca 'dreptatea' sa se piarda pe drum.
Faceti asta dna/dra - si nu doar in cazul lui Feroce pentru ca nu este nici pe departe singurul, si nu doar acum cand e Basescu in corzi - si veti fi facuta responsabila pentru jurnalism de calitate.

Si inca ceva... cred ca fiecare din userii motociclism.ro ar avea cate ceva de invatat daca s-ar uita putin in curtea vecina la amicii biciclisti si la maniera acestora de a pune probleme si a dezbate pe forumuri. E adevarat ca fenomenul velo acum se formeaza. Totusi chiar si asa... inclusiv discutiile in contradictoriu oamenii acolo reusesc sa aiba o abordare constructiva. Nu stiu unde s-a pierdut pe drum 'motociclismul' dar nu ii face cinste.

S-auzim de bine!

Editat de vld86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva... cred ca fiecare din userii motociclism.ro ar avea cate ceva de invatat daca s-ar uita putin in curtea vecina la amicii biciclisti si la maniera acestora de a pune probleme si a dezbate pe forumuri. E adevarat ca fenomenul velo acum se formeaza. Totusi chiar si asa... inclusiv discutiile in contradictoriu oamenii acolo reusesc sa aiba o abordare constructiva. Nu stiu unde s-a pierdut pe drum 'motociclismul' dar nu ii face cinste.

 

S-auzim de bine!

Aia sunt la stadiul la care eram noi acu 7-8 ani. Dar au avantajul ca la ei sa se intample in 2013, nu in 2005-2006. Ceea ce nu-i putin lucru, UE, cetateni europeni, drepturi... Pe noi ne-au prins vremurile aiurea cand incepuse miscarea mobristica sa se inchege. Bicilontii astia ar face bine sa traga tare acu, un an-doi, ca daca pierd ocazia acum, la inceputurile comunitatii, o sa ajunga in acelasi stadiu cu noi peste cativa ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...