Sari la conținut

1 Mai Thassos/Grecia


smok3
 Share

Postări Recomandate

Pentru cine are timp de plimbare si chef de un mini concediu pe 1 mai plecam spre Thassos doua motociclete pentru moment si doua masini pe traseul Bucuresti-Ruse-Sofia-Serres-Kavala-Thassos (763 km cu ViaMichelin`ul) ne cazam pe seara de 1 pe insula la Vila Iris, Skala Prinos http://www.villa-iris.eu/html/studios.htm.... unde am facut si rezervare si dorim sa ramanem pe insula pana pe data de 6 mai cand ne intoarcem spre Bucuresti pe un traseu stabilit de grup la fata locului, locul de intalnire-plecare v`a fi benzinaria Petrom din Giurgiu dinainte de vama la ora 6 si maxim 6:30 plecarea pentru a putea ajunge si prinde ultimul feribot.

Daca mai sunt doritori pentru Thassos poate ne "lipim" pe drum ca grup sau de ce nu sa plecam impreuna.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Ar mai fi niste necunoscute, pasta de dinti, intrarea la wc sau pretul unei acadele ..

Ti-a dat omul un link cu locatia de cazare, intra si trimite un mail, ti-a spus si citi km sunt sa-ti calculeazi consumul(tu stii cum mergi si citi km faci in plus, nu el..), mancare gasesti si la market si la restaurant, mesele te pot costa intre 10 si 50 euro/pers/zi..

Intrebari calificante direct pt.Radio Erevan.. :disappointed:

Mai ai de-astea pe teava?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe detalaii intradevar nu am dat decat nr de kilometrii si ruta(care isi calculeaza singur fiecare in funcite de cat ii consuma masina/motorul si pe unde mai are de gand sa se plimbe ) si daca intradevar vrea cineva sa mearga se intereseaza singur cu ebooking.com(cazare se gaseste) si chiar isi rezerva singur deoarece este mai usor sa isi traga fiecare cardul decat sa ma intalnesc eu personal cu fiecare participant sa ii iau avans pentru cazare, pretul la cazare pe insula in perioada aia este undeva intre 100 si 150 ron pe zi/camera 2 pers. fara micul dejun si depinde si de locatia unde esti cazat( cam scump intradevar fara mic dejun dar este perioada Pastelui), banuiesc ca te mai duce mancarea pe zi tot la fel in functie de 150 ron trei mese pe zi la restaurant sau in functie de cat mananca fiecare.... sau se pune la gramada si se fac cumparaturi( fete sa gateasca avem :) ), mai costa feribotul dus intors undeva la 30 de E. In mare zic eu ca poate singur fiecare sa isi faca un buget estimativ, toate cele bune sa ne auzim cu bine :cheers:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve roakere!!! sa merem deci, zic! am stat anu' trecut la vila (ca doar io ti-am recomandat-o) si e de bine!

oameni primitori, curat, marea aproape

Sa Pastem Fericiti pe doua! Rotzi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca cea de-a doua masina e incerta, am fi si noi 2 motoare single si nevasta-mea care ar veni in masina, de aceea pun intrebarea-exista doritori cu o masina cu un loc disponibil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da din pacate cum am discutat aceea masina este incerta cum ai spus tu si s`ar putea transforma in motor...pana acum suntem asa :

 

10 pers. din Bucuresti : 5 pers. intr`o masina

2 pers. motor ST1300

1 pers. motor VFR 800

2 pers. motor sau masina (aici nu se stie inca cu ce or sa mearga)

3 posibil pers. Tg. Mures: 2 pers. motor CBR 1000RR

1 pers. motor BMW

 

LISTA RAMANE DESCHISA :) daca mai are cineva chef de o "mica" plimbare si un mini concediu este rugat sa posteze, vb. lui Otto ar fi indicat daca ar mai venii o masina, in rest toate cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andrei si multumesc pentru telefon . Cum am zis, si eu merg in Thassos pe 1. Suntem 3 motoare. Insa nu raman decat 2 zile acolo,apoi ma intorc. Nu stiu daca ma/ne voi/vom alatura grupului vostru insa cu siguranta vom sta la un pahar de mythos acolo. Eu de obicei nu merg pe Sofia spre thassos,mi se pare mai la indemana ruta pusa mai sus. Ruse-veliko-nova zagora(sau shipka in functie de vreme)-stara zagora-dimitrovgrad-haskovo-kardzhali-zlatograd-xanthi-keramoti. Se face cam 9-10 ore pe ea. Pe sofia e mai intins mai de viteza ,dar incepand cu sofia se trece mai greu si apoi drumul se ingusteaza,apar si camioanele. radarele nu ar fi o problema,nu cred. Pe zlatograd se pierde timp in trecatoare unde este doar o banda pt toata lumea. f pitoreasca zona (aviz pozarilor).nu e trafic de fel, no man's land. starea drumului e buna per total .spre nova zagora e peticit pe alocuri sau cate o groapa si in panicherevo e doar pavat = eu mers incet. mai erau ceva probleme la dimitrovgrad dar s-au reparat anul trecut. mai e si varianta svilengrad pe care am venit eu anul trecut . e bombardata o zona intre nova si svilengrad.am uitat cum ii zice la sat ,madrets parc,in orice caz cand se strica ramane stricat vreo 15 km. sau din stara se poate merge spre harmanli apoi buc de autostrada pana la svielngrad. distanta e cam egala cu cea pe sofia. chiar si cu gps ,o sa va fie mai greu pe ruta scurta,ca si orientare. Un alt aspect important este feribotul. DIn kavala stiam ca pleaca mai rar ,ultimul era in jur de 14 -15 ,depinde de zi para sau impara. in keramoti ultimul este la 17 -18 . De verificat pe net cel mai bine sa nu fie surprize.de obicei eu plecam la 6 jum-7 din buc ,dar nu stiu in kavala cum e cu ferry.

 

Sa auzim de bine si sa speram ca vremea o sa tina cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Ianachim si ai perfecta dreptate mai ales daca adoptam intr`un final traseul pus de big_bro care eu personal nu l`am facut decat jumate....asa ca Goul ramane sa vorbesc si eu cu restul grupului si este posibil daca sunt de acord sa mergem impreuna pe traseu precizat de tine ( sunt deschis la orice negociere dupa cum vezi :P)

Intre timp a aparut si a doua masina si mai sunt liber 2 locuri in ea, DOAR ca trebuie sa isi rezerve/rezolve singuri partea de cazare la noi in pensiune daca mai sunt locuri sau normal pe insula

Lista ramane deschisa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne pare rau, noi nu mai venim

 

drumuri bune!!

Nu face nimic si stai linistit ca o lasam pe data viitoare :) Multumim toate cele bune si voua !

In cazul acesta LISTA este inchisa, daca sunt doritori care vin cu mijloacele de transport personale si isi rezerva singuri cazarea ii asteptam cu mare placere sa ne "legam" la drum.

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca imi iau si eu femeia si vin, oricum faceam asta pe 1 Mai, doar ca imi propusesem sa ajung intr-un fel de ministatiune langa Salonic.... treaba asta cu insula suna bine, si cum ai mei prieteni s-au dat loviti, m-am trezit ca oricum merg doar cu moto si nu mai vine nimeni. O sa iau legatura cu voi sa vedem aspecte de loc de intalnire, ora de plecare etc.

 

PS: in Bulgaria ii dam pe pisda cat putem, nu? Adica nu se merge ghei, cu 90

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg cu o gasca pe 7 iunie in Thassos-Limenaria.

Suntem 5 motoare.

Am mers anul trecut in 10 mai si la intors pe 15 a plouat 2 zile cat am mers noi pe drum.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol e ca de 1 mai in Thassos e rece apa. Singura calda si la cam aceeasi distanta ar fi la Agia Napa, langa Salonic. Am fost acum 5 ani pe-acolo de 1 mai si apa era calda iar vremea senzationala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire mi-am programat sa plec pe 30 aprilie (Atena) si nu mai pot da inapoi, altfel v-as fi insotit pana la Serres...in cazul in care ati fi adoptat acea ruta.

Editat de BlackOnyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru program Kex82

@Carturaru mersul atat in tara cat si in Bulgaria v`a fi din pacate unul touring, maxim 130Km/h(grupul nostru , avem pasageri si bagaje) dar daca vrei sa dai liniutze nu este nici o suparare te prindem noi din urma cand alimentezi :)

atunci hai sa punem de o lista cam care ar fi persoanele care s`au mai strans si sa cadem toti de comun acord ora de plecare(ora 6 zic eu ca e Ok), din pacate traseul pt noi ramane acelasi si nu il mai schimbam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine rămâne neschimbat traseul , o sa merg prin zlatograd. Suntem 2 motoare. Voi încerca da rezerv ceva tot in Prinos , sa fim aproape. Noi plecam la 7-8 din București. Daca mai vine cineva pe traseul asta e binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...