Sari la conținut

Filmulete cu plimbarea de la Veliko ( 6/04 )


Postări Recomandate

Mama ce misto, ati fost la Veliko, bestial si filmul palpitant si vremea misto ...ce sa mai, tot ce vrei.

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate ca data viitoare faceti un filmulet pe viraje, nu doar pe linie dreapta :D. Tare curios as fi sa fac o tura " chicken fight " cu Tuono acela , dar pe un drum mai ..... sinuos asa, un Transfagarasan, o Transalpina. Nu e o provocare, nu e un atac, e o invitatie gen...... duel dar de bun simt, fara orgolii sau bani in joc............ pur si simplu de curiozitate, daca se tine Tuono ala( ma gandesc la cuplu de jos si cutie scurta ) dupa "batranica mea", pe un traseu virajat.

Doamne ajuta sa vina vara mai repede:D

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am putut abtine :D Nu radeam de fapt.

 

Pai e clar oficial si direct, invitatie in liga mare.

Denis 1...+, tu 1...+ :D Cu unu in fata si inca doua numere :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pam Pam . O sa fie fun :D

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumin inca o data tuturor celor care ne-au vizitat canalul si l-au apreciat.

 

 

@BigFoot

 

Vreau sa incep acest mesaj prin a-ti multumii pentru timpul acordat acestui topic, a filmuletelor postate precum si interesul fata de Aprilia Tuono V4.

 

In al doi-le rind te rog a-mi permite a face citeva comentarii la ceea ce ai spus.

 

- motocicleta ta, chiar daca este una foarte buna, nu este un model sport. Daca tu o folosesti in acest fel iti sugerez sa o schimbi cu una proiectata si inginerita in acest sens ( bicicleta, kg mai putine, frine, etc ).

 

- Strada nu este locul unde motociclistii sa se dueleze, fie si amical. Pentru asta exista circuite, competitii, etc. Noi nu iesim pe strada a ne duela ci a ne simtii bine, a ne distra si a ne plimba in ritmul nostru.

 

- Despre Aprilia Tuono V4 sunt tone de materiale pe internet, lectura, filme ( de la profesionisti pina la amatori ) de unde te poti informa si iti face o parere referitoare la caracteristicile ei motrice

 

 

Toate cele bune.

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici exista smiley cu floricele ?!

Cate parole ai bagat pana ai reusit sa-ti aduci aminte care e parola pentru forumu' asta? :crack:

 

Nu m-am putut abtine Nu radeam de fapt.

 

Pai e clar oficial si direct, invitatie in liga mare.

Denis 1...+, tu 1...+ Cu unu in fata si inca doua numere

Denis, Cesar ne-a facut grasi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumin inca o data tuturor celor care ne-au vizitat canalul si l-au apreciat.

 

 

@BigFoot

 

Vreau sa incep acest mesaj prin a-ti multumii pentru timpul acordat acestui topic, a filmuletelor postate precum si interesul fata de Aprilia Tuono V4.

 

In al doi-le rind te rog a-mi permite a face citeva comentarii la ceea ce ai spus.

 

- motocicleta ta, chiar daca este una foarte buna, nu este un model sport. Daca tu o folosesti in acest fel iti sugerez sa o schimbi cu una proiectata si inginerita in acest sens ( bicicleta, kg mai putine, frine, etc ).

 

- Strada nu este locul unde motociclistii sa se dueleze, fie si amical. Pentru asta exista circuite, competitii, etc. Noi nu iesim pe strada a ne duela ci a ne simtii bine, a ne distra si a ne plimba in ritmul nostru.

 

- Despre Aprilia Tuono V4 sunt tone de materiale pe internet, lectura, filme ( de la profesionisti pina la amatori ) de unde te poti informa si iti face o parere referitoare la caracteristicile ei motrice

 

 

Toate cele bune.

 

 

 

Prea multa vorba.

Hai sa ne vedem cel mai bine.

 

Am zis ca e mai mult o curiozitate, decat un duel fiecare merge cat si cum poate.

In ecuatia asta motocicleta conteaza 50% restul depinde de cel care o conduce.

De mers tare, in linie dreapta nu merg repede si nu ma intrec cu nimeni, doar pe viraje incepe H2O-ul sa fiarba, personal cand vine vb de moto, peste 100 - 150 km/h nu mai vad mare distractie, decat cu masina ca nu ma bate vantul si nu ma umfla mustele.............. ce imi e 150km/h ce imi e +200km/h in linie dreapta, tot de obisnuiesti, doar ca e mai racoare si te bate vantul mai rau si iti creste si consumul ( daca te uiti la asta )........................subiectiv vorbind.

 

Am avut in calcul Tuono V4 (si V-MAX 1700) la un moment dat, cand am fost foarte suparat pe fiabilitatea " legendei" .Stiu pe de rost ce poate Tuono V4, dar aici intra in calcul doar youtube si teoria + ca pilotul dispune in ultima faza si nu motocicleta, asa ca dpmdv informatiile referitoare la motocicleta au titlu pur informativ ( am fost superentuziasmat de K 1300 R " din specs " cand am mers pe ea, am zis.....NU...dureaza prea mult, accelereaza prea din lung + ca e grea nene. ).

Eu nu vreau sa merg pe motocicleta ta, nici daca mi-o dai tu special, doar vreau sa fac o comparatie subiectiva pe un traseu virajat, daca merita sau nu + ca poate legam o prietenie, chestia cu duelul e iarasi subiectiva, exact cum ai spus tu mai sus, e vorba de ritmul fiecaruia, sunt curios daca Tuono ( cu tine la ghidon ) tine ritmul R 1200 R -ului meu .

R 1200 R arata el a GEPETO, pe langa un Tuono, sau iti da impresia, dar pe viraje provoaca MARI surprize daca sti ce si cum sa ii ceri.

O chestie pure for fun, daca esti si tu de acord, daca nu we shake hands si aia e.

Sa te bucuri de V4-ul tau, cred ca e foarte fun pe viraje, nu stiu cat de fun/confortabil e in afara virajelor.......... oricum e o motocicleta deosebita si RARA.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Strada nu este locul unde motociclistii sa se dueleze, fie si amical. Pentru asta exista circuite, competitii, etc. Noi nu iesim pe strada a ne duela ci a ne simtii bine, a ne distra si a ne plimba in ritmul nostru.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru asta exista enduro :D nu-i asa Angi? Nu ai cu cine sa te iei, it's all about you atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar pe viraje incepe H2O-ul sa fiarba

 

Observ din profil ca esti din Bucuresti. O buna si la indemina metoda de `racire` este circuitul de la AMKART, nu este de viteza ( pina in 150 de km/h) insa e foarte virajat.

 

Am avut in calcul Tuono V4

 

Daca o sa ai pobilitatea sa faci un test drive cu una sunt 100% ca nu te va dezamagii. Este o masinarie fantastica.

 

sunt curios daca Tuono ( cu tine la ghidon ) tine ritmul R 1200 R -ului meu

 

Este foarte usor de aflat, mergi la AMKART si spun-mi ce timpi ai scos iar eu iti voi spune daca poate sta sau nu dupa maisnaria ta cu tine la ghidon.

 

O chestie pure for fun, daca esti si tu de acord, daca nu we shake hands si aia e.

 

Te cred, si eu sunt o fire foarte deschisa in cautare de noi prieteni/amici insa in moto, avind in decursul anilor mai multe experiente neplacute, am niste reguli cit de cit definite. Una dintre ele este sa nu ies la plimbare cu persoane pe care nu le cunosc si nu stiu cum merg.

 

Sa te bucuri de V4-ul tau, cred ca e foarte fun pe viraje.......... oricum e o motocicleta deosebita si RARA.

 

Este foarte fun. Multumesc si iti doresc asemenea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru asta exista enduro :D nu-i asa Angi? Nu ai cu cine sa te iei, it's all about you atat.

 

Atat cat te-am cunoscut, in ochii mei esti o persoana de foarte bun simt. Mai rar asa. Apreciez asta.

Dar, in acest caz, vreau sa-l felicit pe Denis-sbz pentru maturitatea de care da dovada. Strada nu e circuit, chiar si amical.

 

Numai bine tuturor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Denis

Pe AMCKART , mai greu, nu prea ma pasioneaza, stiu circuitul, am fost de mai multe ori pe el. Acum ceva ani cu Tenere si apoi de 2 ori cu SMR_ul si apoi la etapa de SM de la Bucuresti.

 

Te joci 10 minute astepti 30min sau astepti pana cand ramane circuitul fara clienti pt karting, si apoi te baga etc bla bla........... si asa te trezesti ca ai pierdut 1/2 din zi si nu te-ai dat decat 30min ai mai cheltuit un ban pe un suc pe pizza pe o maslina pe benzina si pe 3 X 10min de plimbare.

 

Decat AMCKART prefer direct un drum pana la munte si inapoi................... asa in opinia mea banii cheltuiti(si timpul petrecut) au alt randament.

Drum bun in continuare.

 

 

@ Angi, ms de apreciere :cheers:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niko...doar de 2 ori :)) ...am doua parole pe care le folosesc peste tot...deci nu era una, era cealalta

 

denis, fi un om uman si fa un act caritabil oferindu-i domnului ce-si doreste :)

 

bigfoot, ce motoreta e aia r1200r ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe AMCKART , mai greu, nu prea ma pasioneaza, stiu circuitul, am fost de mai multe ori pe el. Acum ceva ani cu Tenere si apoi de 2 ori cu SMR_ul si apoi la etapa de SM de la Bucuresti.

 

Daca il sti si te-ai dat pe el iti pot da niste timpi de referinta.

 

Cind eram activ la curse faceam 1:08 cu ZX10R si cam 1:10 cu RSV1000R. Asta se intimpla acum ceva ani, intre timp m-am si ingrasat insa, aprilia asta fiind mult mai agila si pretabila la curbele de viteze mici, cred ca in conditiile actuale ar scoate lejer un 1:12.

 

Chiar am sa o bag de curiozitate in viitorul apropiat.

 

 

p.s. poze cu zx10r pe AMKART

post-10481-0-65141300-1365589930_thumb.jpg

post-10481-0-31268300-1365589938_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niko...doar de 2 ori :)) ...am doua parole pe care le folosesc peste tot...deci nu era una, era cealalta

 

denis, fi un om uman si fa un act caritabil oferindu-i domnului ce-si doreste :)

 

bigfoot, ce motoreta e aia r1200r ?

 

Din aia care iti intoarce casca in cap :hug:

 

Daca il sti si te-ai dat pe el iti pot da niste timpi de referinta.

 

Cind eram activ la curse faceam 1:08 cu ZX10R si cam 1:10 cu RSV1000R. Asta se intimpla acum ceva ani, intre timp m-am si ingrasat insa, aprilia asta fiind mult mai agila si pretabila la curbele de viteze mici, cred ca in conditiile actuale ar scoate lejer un 1:12.

 

Chiar am sa o bag de curiozitate in viitorul apropiat.

 

 

p.s. poze cu zx10r pe AMKART

Mersi frumos de referinte, dar eu nu am ce cauta pe amckart.

Daca nu ar fi regula aia cu 10min , poate ar fi interesant, macar sa te lase 30min...............

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...