Sari la conținut

Filmulete cu plimbarea de la Veliko ( 6/04 )


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ok, scuzati ca v-am jignit cu 500 de eur...pareti om bogat d-le bigboss...pe gratis va luati cu fraieri la intrecere ? ca ma prezint si asa :D

 

pai daca habar nu ai cum e la peste ...150kmh ( m-a luat ameteala cand am scris viteza asta )...cum o sa ajungi tu inaintea cuiva daca te dedai la provocari baietesti ? se merge 120 constant pana la curbe si acolo intra ninja-n tine si pe o portiune de 15 km scoti media 350 sau cum ? :)) ce hahalera... pe amkart nu, pe forja de la a-b nu, pe curbe stai asa ca punem mobrele pe remorca si le dam jos acolo...ce stiti dvs sa faceti defapt in afara de gargara cu lichid galbui ?!

Editat de Coxanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu, desi nu-l cunosc pe Bigfoot. Din ce am mai vazut ca a scris pe forum, el e genu' caruia ii plac virajele stranse (ace de par, de tipul: vezi atasament) si de-asta cred ca are curaj sa se bage la provocari. Nu am mers pe R1200R dar probabil este o motocicleta distractiva pe astfel de viraje pentru ca are un cuplu foarte mare la turatii mici. Daaaar, ce nu intelege el este ca drumurile de munte de la noi din tara nu sunt formate numai din viraje ac de par si viteza care lui ii se pare mare (citez: "Deja 120 km/h e MULT pentru mine") pentru altii, este de fapt o viteza MICA pentru o INTRARE intr-un viraj.

post-38850-0-59690200-1365678422_thumb.jpg

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de fiecare data, te salut cu bucurie si deosebit respect :cheers:

Multumesc, asemenea.

Succes!

 

Denis a realizat cel mai bun timp al lui pe Amkart: 1:08.

Inteleg ca BigBoxer nu agreeaza ideea pe acest circuit...

dar cred ca ar fi de mare interes pentru o baza temeinica de discutii

indeosebi pentru cine mistocareste sau cine provoaca la concret... .

sa stim si noi... astaia mai mici, mai cuminti... sau mai batrani...

recordurile personale Amkart ale numitilor Cesar, Niko, Coxanelu & co

 

chevalsoleil.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, imi pare rau ca s-a ajuns la asemenea discutii. Nu asta a fost scopul ci acela de a sher-uii cu uni dintre voi momentele noastre din acea plimbare.

 

Nu s-a riscat nimic, nu am incomodat pe nimeni si, nu a fost o cursa ci o plimbare, un joy ride de primavara in compania amicilor/prietenilor.

 

 

p.s. Te salut textex, acum ca si atunci pe drum.

 

Apropo, ( sper sa nu te confund cu un alt motociclist ) se vede vesta aia galbena de la mare distanta, este foarte eficienta.

Salut, eu eram cu vesta.

 

Tot respectul pentru felul de abordare aici pe forum, incercand sa raspunzi frumos unor mai impetuosi colegi, iar pe strada acelasi respect ptr felul curat si dinamic in care te dai.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il foloseam ptr intarirea incheieturilor ptr cursele de pe aeroport si din pacate cea mai urata cazatura acolo s-a intamplat...noroc cu pacifistu de denis care a fost pe faza si a venit sa ma ia la palme sa ma trezesc :)

 

ca si timp...1: nu mai stiu cat :D....cert e ca eram mult in spatele unora si mult in fata altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pierdem in amanunte si scapam esentialul din vizor. Niko, bag seama ca esti moderator, trage si tu de niste parghii invizibile pentru amaratii de membri de rand si organizeaza intrecerea. Bigfoot ne-a aruncat-o pe-aia ca el nu mai raspunde pe topicul asta, la revedere, va pupa unchiu', iar noi ne agitam cu emotie in suflet, doar-doar om vedea un mare campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, cand mai plecam pe curbe ii dam si lui un PM, daca vrea sa vina bine, daca nu, asta e - o sa ramanem cu intrebarea "Cat de bine se da bigfoot cu legenda lui pe curbe?" :D

Eu ziceam ca pina la urma a fost convins sa vina la circuit. La o adica putem face o cheta, sa-i platim intrarea, doar pentru privilegiul de a vedea un boxer in actiune. Asta pentru ca a zis ca-i pare rau dupa banii cheltuiti ca taxa de intrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu, desi nu-l cunosc pe Bigfoot. Din ce am mai vazut ca a scris pe forum, el e genu' caruia ii plac virajele stranse (ace de par, de tipul: vezi atasament) si de-asta cred ca are curaj sa se bage la provocari. Nu am mers pe R1200R dar probabil este o motocicleta distractiva pe astfel de viraje pentru ca are un cuplu foarte mare la turatii mici. Daaaar, ce nu intelege el este ca drumurile de munte de la noi din tara nu sunt formate numai din viraje ac de par si viteza care lui ii se pare mare (citez: "Deja 120 km/h e MULT pentru mine") pentru altii, este de fapt o viteza MICA pentru o INTRARE intr-un viraj.

 

@ Danutu_m :Se vede ca ai inteles la ce ma refer.

Ma bucur ca exista inteligenta pe forum si nu doar erori ( cine se simte, imi pare rau ).

Am si spus la inceput, cand am aruncat " manusa " lansat " provocarea " domne, daca esti o eroare, o eroare intelegi, .............nasol...... Tranaslpina sau Transfagarasan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca data viitoare faceti un filmulet pe viraje, nu doar pe linie dreapta :D. Tare curios as fi sa fac o tura " chicken fight " cu Tuono acela , dar pe un drum mai ..... sinuos asa, un Transfagarasan, o Transalpina. Nu e o provocare, nu e un atac, e o invitatie gen...... duel dar de bun simt, fara orgolii sau bani in joc............ pur si simplu de curiozitate, daca se tine Tuono ala( ma gandesc la cuplu de jos si cutie scurta ) dupa "batranica mea", pe un traseu virajat.

Doamne ajuta sa vina vara mai repede:D

 

 

Grea romana asta Doamne grea rau, sau poate foamea de bani, va face pe voi erorilor sa faceti pariuri sau altu sa vina cu 500euro...............ce Uameni bre.

E greu sa te duca capul si sa poti citi corect in limba romana ( + un pic de INGLISH ) , de subtilitati gen cutie scurta cuplu , eeee d-astea E de umplutura ca la tara.

Eu aveam o vorba cu Denis, nu cu altii, dar la vatra ( defapt mall ) vine tot romanu.

Greu cu limba romana, unii asteapta vara altii toamna ca sa invete sa citeasca si " ochiu' lor ".

 

Nu am nici o problema sa ma vad cu cineva care stie "SA CITESTE" , in schimb mi-e ..............asa de erori.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si io si zic... ca mie imi plac virajele largi de viteza gen Veliko sau Sighisoara, etc!

 

chevalsoleil.gif" :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu eram cu vesta.

 

Tot respectul pentru felul de abordare aici pe forum, incercand sa raspunzi frumos unor mai impetuosi colegi, iar pe strada acelasi respect ptr felul curat si dinamic in care te dai.

 

Numai bine.

Salut, imi pare bine ca ne `vedem` si aici pe forum.

 

Multumesc, toate cele bune si la cit mai multe plimbari frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne lasi cu gargara?

Nu ma face sa-ti iau textele la corectat, ca nici nu ai habar cand sa pui un "i" sau doi de "i".

Trec peste faza cu erorile, aveam impresie mai buna despre tine, vad ca nu te-ai lasat pina ce n-ai dat cu bata in balta.

 

Inteleg ca te-ai lamurit ca te-a luat gura pe dinainte si eviti provocarea pe care ai primit-o. Eu astept in continuare sa postezi timpul tau pe o tura, desi imi dau seama ca astept de pomana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara ofensa sau divagatii, on topic:

Fata de starterul acestui topic... pe Amkart, Serres

sau ce circuit vreti voi... cam care ar fi diferenta?

Ladies first:

cesar...

 

Dan, cu tot respectul si aprecierea pe care ti le port, te rog frumos sa nu ma bagi in disputele voastre, pozitionindu-ma in acest context incomfortabil.

 

Tu, ca om si motociclist, pentru mine insemni si vei insemna tot timpul foarte mult dar imi respect si pretuiesc si amicii/prietenii cu care, citeodata, te aflii pe pozitii diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zau ca ma duc si eu pe amckart, numai de-al dracului...

Cred ca dintre voi... primul "o sa ma duc"... eu !

In baston si cu inima in batista...

 

Cu... sau fara misto...Nu uitati esentialul:

Pentru oricare circuit... recordul pistei este de referinta.

Aici... in context... vorbim de UNU ZERO OPT !

despre timpi si "flame" pe Serres ne spune alt"cineva"...

 

chevalsoleil.gif

 

Cu scuzele de rigoare, Denis!

Si eu te stimez mult si nu vreau sa te implic in nicio disputa.

Pur si simplu il rog pe cesar... care numai "curse" are in cap...

sa ne divulge timpii lui de "pista". Amkart, Serres & co similar.

Sincer!

 

 

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan Nastase, hai sa ne calmam putin si sa ne vedem de treaba.

Uite... noi astia mai tineri ne-am jucat putin, am facut o gluma doua trei, ne-am ras acum ne vedem iar de ale noastre.

M-am plictisit sa te mai invit sa mai demonstrezi ceva... chiar m-am plictisit sa mai intru in aceleasi vechi discutii si dispute cu tine.

Hai sa ne vedem fiecare de ale noastre.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...