Sari la conținut

Ducati Monster vs kamikaze dog - Calugareni, 06.04.2013


th30nly0n3
 Share

Postări Recomandate

Filmul e important pentru motocclisti si pentru forumul asta, problema cu youtube-ul e ca devine viral rapid cu consecinte pe prea multe planuri.

 

Ca alternativa am incercat sa-l uploadez aici dar vad ca odata sunt limitat la fisiere de 16 MB ceea ce e mult prea putin pentru un film high quality fie el si asa scurt si chiar si asa, chair daca-l fac sub 16 MB imi zice "you aren't permitted to upload this kind of file"

 

Are cineva vreo idee cum as putea pune filmuletul aici ?

Faptul ca devine viral este un lucru bun.

Multi se chinuie sa faca virale, altii traiesc din asta...

Nu conteaza commenturile pozitive sau negative... creste popularitatea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

de curiozitate...cam ce viteza as fi putut avea aici????

minutul 6.52

 

asta ca sa vedem de ce unii comenteaza aiurea la ce ar fi putut face pilotul si ce viteza avea .....

 

sa nu uitam ca obiectele care vin din partea dreapta le observam inca mai din timp fata de cela care vin din stanga si un pic din spate....

nu mai punem la socoteala ca zoele de umbra alernau cu cele de soare ...ceea ce dupa mine este foarte nasol

 

concluzia mea la ce a patit colegul ducatist este una singura...."daca e sa ti o furi" poti sa te dai "cusi cu poponeata " de pamant ca tot se va intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da nici dupa ce m-am uitat de 4 ori tot n-am reusit s-o vad inainte sa plece. cu ochiu liber ai vazut mai bine?

a fost doar bulan ca ai apucat sa ciupesti frana putin doar si ca n-a plecat cu o fractiune de secunda mai tarziu oaia.

p-aia nu cred c-o treceai nici cu adventure, te punea jos instant.

cand mergi cu soarele in fata, umbra de pe drum e pitch black.. nu vezi nimic.. daca mai ai si niste zgarieturi pe viziera iti face niste flare-uri de zici ca te uiti prin caleidoscop.

bai, pana la urma, mai bine mergi cat sa te bucuri de peisaj, decat in blana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit majoritatea posturilor, nu toate... dar:

ca idee... ce naiba atata stres cu viteza asta?

hai sa mergem tonti cu 15 la ora ca sigur nu mai moare nimenea. si sa ne luam motoare de 50cc ca pentru 15 la ora ajunge...

si cand ne depaseste o masina cu vreo 80km/h in plus fata de limita zonei (caz real, patit acum 2 zile de mine) nu-i bai. are voie ca-i cu masina...

 

urat accidentul, se putea lasa cu chestii grave. si asa nu este tocmai ok sa intrii in ditai mai gaura financiara din cauza indolentei statului a carui treaba este (printre altele) sa se asigure ca nu sunt sute de mii de caini vagabonzi pe strazile patriei...

iar prestatia politiei a fost "demna" de o plangere. ar merita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YouTube, sa nu fie accesibil decat cu link, comentarii dezactivate sau moderate.

 

 

incearca sa pui clipul pe vimeo. este relativ ''educativ'' prin semnalul de alarma pe care-l trage; mers mai incet in locuri stramte/sate/orase etc. deci consider ca ar trebui sa fie urcat inapoi pe net.

 

Si pe youtube accesibil doar cu link si pe vimeo problema ramane, oricine poate pune link-ul oriunde. Cum ziceam din motive obiective nu vreau asta, dar sunt deacord cu semnalul de alarma pe care-l trage si as fi vrut sa-l pun doar aici pe forum .. dar din pacate se pare ca nu am cum ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg care e treaba cu ascunsul clipului. Oricum faptu-i consumat. Vad ca a fost si la Observator.

 

La o simpla cautare "accident moto caine" gasesti:

 

http://videonews.antena3.ro/video/romania/accident-la-calugareni-un-caine-a-sarit-in-fata-unui-motociclete-in-viteza.html

http://livenews.rtv.net/accident-cu-motocicleta-din-cauza-unui-caine_14183.html

 

Baietii de mai sus l-au incarcat deja pe site-urile lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg care e treaba cu ascunsul clipului. Oricum faptu-i consumat. Vad ca a fost si la Observator.

 

La o simpla cautare "accident moto caine" gasesti:

 

http://videonews.antena3.ro/video/romania/accident-la-calugareni-un-caine-a-sarit-in-fata-unui-motociclete-in-viteza.html

http://livenews.rtv.net/accident-cu-motocicleta-din-cauza-unui-caine_14183.html

 

Baietii de mai sus l-au incarcat deja pe site-urile lor.

 

Si uite asa s-a rezolvat problema :)

 

Legat de "ascunsul" clipului, sunt motive care nu pot fi explicate aici, haideti s-o lasam asa si sa invatam ce e de invatat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare un amortizor de ghidon ar fi salvat situatia ? In varianta in care nu schitezi nici o frana sau manevra de ocolire, ci pur si simplu doar te pregatesti de impact nu cumva ai sanse mai mari de a scapa fara tranta ? Sau franarea brusca datorita contactului cu obstacolul produce oricum momentul de rasturnare ? Personal inca nu am lovit caine, insa orice alt obstacol - groapa sau denivelare - am preferat sa-l abordez cat mai direct, fara frana sau tentativa de ocolire - decizia trebuie sa fie foarte ferma - ori esti sigur ca ocolesti, si te lansezi in manevra, ori te pregatesti de impact, fara frana sau viraj, si esti pregatit sa redresezi dupa. Cea mai nefavorabila situatie este sa fii si pe franare, si cu motocicleta inclinata, pregatita de virajul de evitare, si totusi sa iei contact cu obstacolul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare un amortizor de ghidon ar fi salvat situatia ? In varianta in care nu schitezi nici o frana sau manevra de ocolire, ci pur si simplu doar te pregatesti de impact nu cumva ai sanse mai mari de a scapa fara tranta ? Sau franarea brusca datorita contactului cu obstacolul produce oricum momentul de rasturnare ? Personal inca nu am lovit caine, insa orice alt obstacol - groapa sau denivelare - am preferat sa-l abordez cat mai direct, fara frana sau tentativa de ocolire - decizia trebuie sa fie foarte ferma - ori esti sigur ca ocolesti, si te lansezi in manevra, ori te pregatesti de impact, fara frana sau viraj, si esti pregatit sa redresezi dupa. Cea mai nefavorabila situatie este sa fii si pe franare, si cu motocicleta inclinata, pregatita de virajul de evitare, si totusi sa iei contact cu obstacolul.

 

Nu,nu ar fi salvat-o.Amortizorul de ghidon e bun (teoretic) atunci cand motorul intra in voblaj,adica roata fata o ia razna din cauza accel foarte puternice "ajutata" in multe cazuri de drumurile cu denivlari.Aici nu avea ce face amortizorul.

E adevarat ca si motociclistul a actionat tarziu,dar si daca actiona mai devreme nu cred ca facea mare diferenta decat daca era pilot profesionist si lua viraj dreapta cu genunchiul jos ca sa evite calcatul ala de caine.Greu,greu tare.Daca frana mai din timp tot o dadea pe jos,poate la viteza mai mica...

Puteai sa ai mama abs-ului,tot nu reuseai sa franezi si te dadea pe jos ala,ca era mare rau.Nu aveai cum trece peste asa ceva.

Bine ca nu a ajuns prin gardurile de pe mijlocul drumului ca se putea intampla rau de tot.

Il vezi,primul instinct e sa pui frana,da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am mai paralizat unu`. Mergeam cu vre-o sută, i-am văzut și am băgat frână până pe la 80 apoi gaz blană (eram într-a IIIa). A trecut fața peste el, a vobrlat dar foarte putin și cam atât. M-am întors la potaie, cred că avea picioarele sucite la 90 de grade față de normal și se tot învârtea în cerc. Am verificat motoreta și am tăiat-o.

Morala, dă-i gaz cât duce. Am avut bulan ca nu m-a prins sub 5000 de ture că altfel numai tragea cine știe ce. M-am bucurat ca nu i-am luat pe amandoi, primul oprindu-se la timp. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am mai paralizat unu`. Mergeam cu vre-o sută, i-am văzut și am băgat frână până pe la 80 apoi gaz blană (eram într-a IIIa). A trecut fața peste el, a vobrlat dar foarte putin și cam atât. M-am întors la potaie, cred că avea picioarele sucite la 90 de grade față de normal și se tot învârtea în cerc. Am verificat motoreta și am tăiat-o.

Morala, dă-i gaz cât duce. Am avut bulan ca nu m-a prins sub 5000 de ture că altfel numai tragea cine știe ce. M-am bucurat ca nu i-am luat pe amandoi, primul oprindu-se la timp. :D

Vezi sterge acolo "incepator" si scrie "dog slayer"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe youtube accesibil doar cu link si pe vimeo problema ramane, oricine poate pune link-ul oriunde. Cum ziceam din motive obiective nu vreau asta, dar sunt deacord cu semnalul de alarma pe care-l trage si as fi vrut sa-l pun doar aici pe forum .. dar din pacate se pare ca nu am cum ..

Pe Vimeo exista optiunea ca al tau clip sa nu fie disponibil decat pe site-ul care vrei tu. Daca alegi asa, cineva va putea sa vada clipul doar pe site-ul dorit de tine. Vimeo are aceasta optiune speial pentru cei care vor sa puna clipul doar pe un anume site, posibilitatea de a copia link-ul filmuletului fiind inexistenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Vimeo exista optiunea ca al tau clip sa nu fie disponibil decat pe site-ul care vrei tu. Daca alegi asa, cineva va putea sa vada clipul doar pe site-ul dorit de tine. Vimeo are aceasta optiune speial pentru cei care vor sa puna clipul doar pe un anume site, posibilitatea de a copia link-ul filmuletului fiind inexistenta.

 

Interesant, nu stiam asta .. mersi frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...