Sari la conținut

Era sa cad - Autostrada Soarelui


DCristiD
 Share

Postări Recomandate

Nu va mai bateti capul, aparitia gropilor este motivul altor contracte pentru reparatii sau intretineri infrastructura pentru timp de iarna / vara.

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa facem greva fiscala sa nu mai platim taxe si impozite pentru motoare, masini si alte vehicule, sa vedem oare gasesc 50000 euro sa repare autostrada?

 

Sa o peticeasca... Tot rau o sa fie in primii 30-40 km, dar nu vor mai fi cratere in asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa facem greva fiscala sa nu mai platim taxe si impozite pentru motoare, masini si alte vehicule, sa vedem oare gasesc 50000 euro sa repare autostrada?

Si daca faci greva fiscala ce crezi ca se va intampla?? !! Banuiesc ,ca stii: apar penalitatile ...asa ca mai devreme sau mai tarziu vei plati mult mai mult .Voi (unii) nu intelegeti o chestie a sistemului capitalist made in Ro : daca fac autostrada aia ca la carte sa tina 50 de ani fara reparatii ,eu din ce dracu mai traiesc pentru ca raman fara obiectul muncii??!!!Nu s-a intrebat nimeni de ce nu se mai fac lucruri care ,,sa tina o viatza" ca pe vremuri??!!! Suntem societate de consum si trebuie sa consumam tot timpul (produse,servicii ,gogoshi etc ) .

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca faci greva fiscala ce crezi ca se va intampla?? !! Banuiesc ,ca stii: apar penalitatile ...asa ca mai devreme sau mai tarziu vei plati mult mai mult .Voi (unii) nu intelegeti o chestie a sistemului capitalist made in Ro : daca fac autostrada aia ca la carte sa tina 50 de ani fara reparatii ,eu din ce dracu mai traiesc pentru ca raman fara obiectul muncii??!!!Nu s-a intrebat nimeni de ce nu se mai fac lucruri care ,,sa tina o viatza" ca pe vremuri??!!! Suntem societate de consum si trebuie sa consumam tot timpul (produse,servicii ,gogoshi etc ) .

chiar imi plac gogosile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca faci greva fiscala ce crezi ca se va intampla?? !! Banuiesc ,ca stii: apar penalitatile ...asa ca mai devreme sau mai tarziu vei plati mult mai mult .

oare? daca ar face destui greva fiscala?

am putea in felul asta sa-i obligam sa lucreze cum trebuie si sa nu mai imbuibe unele firme cu profituri exagerate.

btw... eu sunt in greva fiscala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fii executat silit, pusa poprire pe conturi, o sa ti se adauge si penalizari... de fisc si de moarte nu se scapa :))

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste discutii sunt interminabile...continua an dupa an si parca din ce in ce mai rau..se va termina oare vreodata ?! O sa fim si noi o tara ca "afara" ? din punct de vedere al infrastructurii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am vazut reportaj la tv, peticeau gaurile de pe A2... probabil ca o sa le tot peticeasca pana prin toamna, din 2 in 2 saptamani.

 

 

peticele alea de trec 2 masini si un tir si gata cu ele :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal si logic, administratorul drumului.

 

Inainte de viteza, se stabileste daca groapa a fost principalul motiv pentru care ai cazut.Adm. drumului este direct responsabil pentru fiecare echimoză (de exemplu) rezultata in urma accidentului.

 

Nu cred. NU vor incrimina groapa pentru un motiv simplu: nu ai respectat articolul de lege care spune sa adaptezi viteza la conditiile de drum. Iar daca o faci si pe asta, tot tu esti vinovat: cauciucurile erau uzate desi aveau dot de 1 an sau nu erau cele stock, aveai trusa sau stingatorul expirat, aveai folie etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, tara ne vrea enduristi!

PS: pana se va reface covorul asfaltic se poate iesi prin Pantelimon si face jonctiunea cu autostrada la Fundulea si se evita sectorul cu probleme daca nu le aveti cu gropile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm, A-ul, pe portiunea cu dale, e numai gauri, mai ales pe banda 1. O portiune foarte mica a fost plombata, din 2 in 2... adica 2-3 gauri, una plombata. E bine totusi ca s-au instalat noile rodare fixe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...